|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  51 52 [53] 54 55   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Spontani pobačaj
23.3.2016 11:30:23   
DADA89
Javljeno mi je da je Beta visoka ali da sutra moram opet davati krv...

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 1301
   RE: Spontani pobačaj
23.3.2016 12:32:15   
Maraj
Dado super sto je visoka , samo da tako i ostane. Mozda si prerano otisla na uz. A ovo za wiv i ja prvi put cujem
Ja sam mislila da ukoliko ae beta pravilno duplira na 48 h da je sve ok.
Dado navijam da je mrvica tu

(odgovor članu DADA89)
Direktna veza do poruke: 1302
   RE: Spontani pobačaj
23.3.2016 13:13:48   
IvanaSK RR
Dado, zelim ti da je sve u redu.
Maraj, meni je rečeno od strane doktora da ne mora da se duplira, nego je bitno da raste.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1303
   RE: Spontani pobačaj
23.3.2016 13:18:04   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: IvanaSK


IZVORNA PORUKA: wivern RR

Dado nije da te plašim ali meni se na oba spontana beta pravilno duplirala, čak i kod prvog gde sam baš obilno krvarila. Za moj slučaj je uvek bio merodavan uz.
Svakako držim palčeve da dr nije dobro videla na uz, i da je mrvica i dalje tu.

Wiv, ja nisam znala da to moze user posted image . Bila sam ubedjena da beta pada ukoliko je spontani.


Meni je beta na dan revizije, na početku 10. nedelje bila preko 40.000, sve vreme je lepo rasla, iako je bio BO.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1304
   RE: Spontani pobačaj
23.3.2016 13:19:03   
nikiteki
Dado držim palčeve da je sve u redu. Meni je beta spadala kad sam spontani imala

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 1305
   RE: Spontani pobačaj
23.3.2016 14:13:17   
IvanaSK RR
Izvinjavam se onda na pogresnim informacijama.

(odgovor članu nikiteki)
Direktna veza do poruke: 1306
   RE: Spontani pobačaj
23.3.2016 15:06:03   
wivern

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Meni je beta na dan revizije, na početku 10. nedelje bila preko 40.000, sve vreme je lepo rasla, iako je bio BO.

Isti slučaj, i to dva puta. Sve se lepo dupliralo i na kraju nije bilo srčane radnje, oba puta je bio BO.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1307
   RE: Spontani pobačaj
3.4.2016 20:15:23   
maja_ilic84
I ja da se oglasim na ovoj temi. Prvi spontani bio je u septembru 2014, u pitanju je bio missed u 6.nedelji. Drugi je bio sad u januaru 2016., blighted ovum. Kod ove druge trudnoce beta se pravilno duplirala i na kraju prazan mesak 😔 analizama utvrdjena trombofilija, mutacije mtfhr heterozigot i pai 4g/4g homozigot.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1308
   RE: Spontani pobačaj
4.4.2016 8:43:05   
nikiteki
Meni nisu rekli sta je uzrok spontanog bio

(odgovor članu maja_ilic84)
Direktna veza do poruke: 1309
   RE: Spontani pobačaj
4.4.2016 10:05:58   
maja_ilic84
Jesi radila neke analize posle spontanog?

(odgovor članu nikiteki)
Direktna veza do poruke: 1310
   RE: Spontani pobačaj
6.4.2016 13:11:25   
DADA89
Žene, što me ginekolog šalje dva puta kod radiologa? Nije mi jasno, kaže mi samo da trebam...

(odgovor članu DADA89)
Direktna veza do poruke: 1311
   RE: Spontani pobačaj
6.4.2016 14:02:04   
nikiteki
Poslali su samo to na ispitivanje ali ne ppise

(odgovor članu DADA89)
Direktna veza do poruke: 1312
   RE: Spontani pobačaj
6.4.2016 17:08:41   
maja_ilic84
Nikiteki, obavezno uradi stecene i urodjene trombofilije, torch, hormone, stitnu i ogtt test. Sve to moze biti jedan od razloga spontanog. Nemoj cekati, lekari ne salju na bilo kakve analize dok se spontani ne ponovi. Veruj mi, uradi sve ovo sto pre, da znas na cemu se. Za sve postoji resenje, samo ako se utvrdi uzrok 😊

Dada, ne znam sto bi te slao kod radiologa. Ja nisam isla kod radiologa, osim za pripremu za hsg 😊

(odgovor članu nikiteki)
Direktna veza do poruke: 1313
   RE: Spontani pobačaj
6.4.2016 18:32:29   
Maraj
Dado , mozda da cuje misljenje radiologa. Ipak je radiolog taj koji je skolovan da "gleda" ultrazvuk. Ostali dr su samo priuceni da barataju sa ultrazvucnim aparatom. Samo mi to pada na pamet....mada mislim da bi trebalo da odradis i neke analize ne samo ultrazvuk

(odgovor članu maja_ilic84)
Direktna veza do poruke: 1314
   RE: Spontani pobačaj
6.4.2016 18:41:30   
nikiteki
Ne znam sta bi moglo da bude nikad nisam do sad bila u toj situaciji do sad

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1315
   RE: Spontani pobačaj
6.4.2016 19:37:45   
maja_ilic84
Nikiteki, nisam ni ja pa je bilo kad je bio prvi spontani kao "desava se, prirodna selekcija" itd. Kad je vec bio drugi, dobijem pravog doktora, uradim sve analize i ustanovi se trombofilija. Radi sebe, za pocetak uradi bar urodjene trombofilija i postedi sebe i same mogucnosti da ponovo dozivis isto. To nikome ne bih pozelela.

(odgovor članu nikiteki)
Direktna veza do poruke: 1316
   RE: Spontani pobačaj
29.4.2016 15:43:28   
buba.marica
Ćao devojke ... vidim na ovoj temi neko vreme nema nikoga i jako mi ije drago zbog toga... ali evo da napišem svoje iskustvo, nekako mi je lakše da sve izbacim iz sebe ....

Moja radost se završila u šestoj nedelji kada sam zbog braonkastog iscedka i bolova otisla da proverim sta se desava sa obzirom da mi je prva trudnoca rizicna i da sam pila utrogestan od 5-32 nedelje a zbog istog problema (manjka progesterona) imala i dva spontana pobacaja jedan prosle godine a prvi pre uspele trudnoce ... Na ultra zvuku mi kazu da vide mesak (to je bilo 5+4 dana) i da izvade krv pa da dodjem posle sat i po. Za sat i po nalaz bete 16000 , vidi se samo mesak. Dijagnoza IZVAN MATERICNA TRUDNOCA-HITNA OPERACIJA .... ?!?!?! ŠOK! Pitam na osnovu čega su zakljucili da je IM, dobijam odgovor da su NEŠTO videli na elvom jajovodu i da moram pod hitno na laparoskopiju.
Nakon laparoskopije ujutru, dobijam informaciju da nisu pronasli trudnocu van materice i da je to verovatno BO i da mora da se ocisti.
Tri lekara provere UZ i ustanove BO. Nakin toga odlucuju da me ociste tabletama... ?!??!?!! Drugi ŠOK !
zašto tabletama ? jeste li sigurni da je BO? Da sigurni su i mora tabletama takva je procedura (Slovenija Urgentni) ako ne bude islo onda se radi ciscenje ....
Dobijam jednu tabletu i pustaju me kuci ... dva dana agonije , plakanja, straha, tuge ... Nazad na prijem u bolnicu gde su mi stavili cetiri vaginalete za meksanje grlica i izazivanje kontrakcija ... agonija. Počinju bolovi - porodjajni klasicni... strahota !!!!
12 sati naizmenicno bolovi i pospanost, kravrenje, pregledi, plod ne mrda. Tu je i ne mrda. Jedan lekar kaze da je u oziljku od carskog reza da ce tesko otici, drugi misli da treba sacekati jer se lagano spusta pa su sanse da ode ... pored mene dve devojke dozivljavaju isto, ali se mnogo rpe zavrsava i idu kuci ....
Tek nakon 12 sati i bezbroj kontrakcija i pregleda , treci lekar odlucuje da je potpuno humano uraditi ciscenje jer ja vise nemam kapi krvi u licu i snage u telu ... u 21h me odvode na ciscenje, budim se u sobi sa malim trackom srece sto bar nema bolova .....

Jos uvek sam u soku i pokusavam da zadrzim veru u to da su lekari strucna lica kojima treba verovati jer ako im ne verujemo ... na sta da se oslonimo ...

(odgovor članu maja_ilic84)
Direktna veza do poruke: 1317
   RE: Spontani pobačaj
29.4.2016 15:51:10   
IvanaSK RR
Buba,Zao mi je sto si tako prosla I Iskreno se nadam da cemo te opet uskoro videti u trudnickim temama.

< Poruku je uredio IvanaSK -- 29.4.2016 15:54:03 >

(odgovor članu buba.marica)
Direktna veza do poruke: 1318
   RE: Spontani pobačaj
29.4.2016 16:06:08   
buba.marica
hvala ti Ivana još jednom ... samo da sve ovo prodje kako treba ... kako je sve ispalo iskreno se nadam da se nece jos nesto zakomplikovati dodatno ...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1319
   RE: Spontani pobačaj
29.4.2016 16:17:58   
emicaa
Buba marice mnogo mi je žao user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu buba.marica)
Direktna veza do poruke: 1320
   RE: Spontani pobačaj
29.4.2016 16:19:13   
IvanaSK RR
Nece, draga, sve ce to biti u redu i vrlo brzo ces imati jos jednu bebu, uvek misli pozitivno. user posted image

(odgovor članu buba.marica)
Direktna veza do poruke: 1321
   RE: Spontani pobačaj
29.4.2016 16:45:52   
branki*
Jao,buba marice,jako mi je zao sto ti se to desilouser posted image user posted image ne ponovilo se!

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1322
   RE: Spontani pobačaj
29.4.2016 18:11:59   
17 joka
Buba marice, neopisivo mi je zao user posted image user posted image

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1323
   RE: Spontani pobačaj
29.4.2016 18:16:51   
isidora88
Mnogo mi je zaouser posted image a nije mi jasno zasto ne rade kiretazu kod tako male trudnoce, uzasno iskustvo si imala...
Imas li opciju da nabavis utrogestan i da pocnes da pijes odmah nakon implantacije, recimo da posle 10 dana od ovulacije radis bhcg i odmah da pocnes sa utrogestanomn a se trudnoca odrzi. Zelim ti sve najbolje i ubrzo jos jednu bebicu

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 1324
   RE: Spontani pobačaj
29.4.2016 20:44:23   
choopa choops
Žao mi je buba marice user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 1325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  51 52 [53] 54 55   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  51 52 [53] 54 55   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ne postoji trofej za prirodni porođaj ili ...
To su najbolje riječi koje mi je suprug mogao reći u rađaoni.
Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here