|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat]
2.6.2016 0:27:26   
Visnjabg
Ja sam prva 4 meseca strogo lezala i odrzavala trudnocu i do 7.meseca se ugojila 7 kg, zato sada kao tenk, juce sam se izmerila ono +12kg, a isto sam sa +5 usla u trudnocu. Al' sta je tu je. Ne samo da sam burmu skinula, nego mi i sat smeta. user posted image
Ivana bravo za napredovanje!!!

(odgovor članu Ella2407)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat]
2.6.2016 8:41:58   
emicaa
Jutrooo,stomačići se uspavali user posted image
Opet mi je noćas falilo vazduha,kako god da se namjestim nije to to.Ooo julu kad ćeš više user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Visnjabg)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat]
2.6.2016 9:04:32   
MishMash
Jutro!

Kod nas svežije, opet smo jutros vadile jaknu iz plakara.

Ivana, bravo za bebanu, sad će sve ona da nadoknadi, srce malo.

Ella, ne sekiraj se, brzo će otići kilogrami, a za strije ne znam šta bih ti rekla. Ja sam se u prvoj trudnoći mazala od početka, par puta dnevno i nedelju dana pred porođaj ispucam najstrašnije. Moja kuma se uopšte nije mazala i nema ni jednu striju. To izgleda zavisi od tipa kože i genetike.

Milena, ja sam izbacila belo brašno i peciva sa kvascem, nekako osećam da sam "splasnula".

Emice, sitno, sitno, a taj deveti mesec kao godina user posted image


_____________________________

"Live the life you love, love the life you live"

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat]
2.6.2016 9:18:40   
emicaa
Mish mash doguraću ja i do desetog mjeseca kao i prvi put user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu MishMash)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat]
2.6.2016 9:29:49   
MishMash
Jooooj i ja sam prvi put, nadajmo se da će ovaj put biti samo devet user posted image

_____________________________

"Live the life you love, love the life you live"

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat]
2.6.2016 9:30:11   
Nimfa
Dobro jutro , evo i ja da se prijavim u ovaj mesec , jos uvek 2 u 1. Tek sad sam se naresila da krecim dnevnu, pa sam se malo zeznula jer nisam bas u najboljoj kondiciji user posted image
Za kilograme ne smem da komentarisem, jutros sam jedva otisla do ambulante da izvadim krv, gegala sam se i to sve zbog tezine.

(odgovor članu MishMash)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat]
2.6.2016 10:05:32   
Visnjabg
Dobro jutro stomacici! Ja se spremam da idem malo do grada, da zavrsim neke obaveze i da malo skitam sa tatom. Mene alergija napala ali uvek je tako kad dodjem u Banju kod mojih, oci nos grlo usi sve me svrbi, crveno mi, noz curi, pa mi groznica izadje propratno. Lep dan vam zelim!

(odgovor članu Nimfa)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat]
2.6.2016 10:17:35   
pngpme
Ja ne znam zašto mi se dešava da ostavim post i da se on ne objavi jednostavno. Onda ga sve tražim da ne stavljam drugi.
Malo sam prokrvarila, tj.imam krvav iscjedak. Nije ništa alarmantno, ali moram strogo da mirujem, doktorica je van sebe da sam ja 3 dana zaredom putovala 120km. Još kad bi znala koliko vremena sam provodila na drvenim stolicama i stojeći po hodnicima u iščekivanju ispita... Zabranila mi je sve aktivnosti dok ne uđem u 9. jer mi je grlić omekšao, a ja sutra opet moram da idem. Rekla je da idem ako baš moram, a ja baš moram. Na ovom dijelu studija su mi to poslednji ispiti, čitav semestar sam radila krvnički da bih to sve završila prije porođaja. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Visnjabg)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat]
2.6.2016 11:00:05   
Visnjabg
Pngme zavrsi sta bas bas moras, sve ostalo vreme lezi i odmaraj, moras da se cuvas.

(odgovor članu pngpme)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat]
2.6.2016 11:03:33   
emicaa
Ajte trudnice vi koje ste u zadnjem trimestru javite se nekom od modova da vas stavi na spisak,biću jedina ovde user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Visnjabg)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat]
2.6.2016 12:55:58   
Ella2407
Ma mažem se i ja od samog početka trudnoće ,još imam i zahvalnu kožu,nije tanka i sklona pucanju pa je opet ponegdje popucala,ccc..

Ja vas sad sve puno pozdravljam i ljubiiim,javim se aBda kada s mora dodjem,u ponedjeljak...
Idem danas do svojih jer ću s njima na more,a mobitel moram danas ostavit da se pošalje za Njemačku,djever hoće svoj da mi pošalje,tako da ću bit i bez moba ovih par dana...
držite fige da sve prođe kako treba i da se vratim živa i zrava hahah :D
Ipak sam sebi danas uplatila putno osiguranje,za svaki slučaj :D
pusaaaa :****

_____________________________

Volim što se volimo!!!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat]
2.6.2016 13:12:42   
BubaBubica
Pozdrav trudnice! Evo opet premeštam stvari, sad sam cipelarnik izbacila napolje u verandu, preko zime je u hodniku. Sad opasno merkam ormar ali neću da rizikujem, doduše to moraju dve osobe da ga nose tako da neću da pipam. Možda ću da zovnem nekog da to odradi da mogu da sortiram garderobu. Ovog vikenda verovatno krečimo, zavisi od vremena. Želim da to rešim sad da posle malo i odmorim pre porođaja.

Pgn čuvaj se user posted image

Ljubac ostalim trudnicama, idem jer me starija ćerka tera hoće da igra igrice. Kuckamo se!

(odgovor članu Ella2407)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat]
2.6.2016 13:17:30   
emicaa
Ja od jutros ne mogu skoro ništa,ako se malo sagnem imam neke glupe bolove pri dnu stomaka i kičmi.Čekam da T zaspi pa da i ja prilegnem.
Bubice i ti prikoči malo,imaš još da izguraš.
Ella uživaj na moru.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat]
2.6.2016 14:22:07   
marijana22
Pozz

Nikako da se javim. SVe kao kasnije ću i prođe vreme. Kod mene ništa novo,pre podne po kući sredim posle podne sa decom i tako. Trebalo bi da idem na UZ sledeće nedelje, a kaže mi drugarica da je oina danas htela kod istog dr i vratili je jer je gužva.

Jel mogu avgustovske trudnice da se prijave da izađu na spisakuser posted image

Png čuvaj se. Mislim da bi trebalo da poslušaš dr.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat]
2.6.2016 17:24:25   
pngpme
Hvala vam puno. Šta da radim, i ona je rekla pođite autom onda ako baš morate. Evo nije danas više bilo nikakvog iscjedka. Ja nemam bolove ni kontrakcije, nije mi uopšte svejedno, beba mi je naravno najvažnija, ali samo to sutra da završim pa ide dva dana ležanja, pa ću da vidim kako ću da budem. To su poslednji ispiti, posle ću da odmaram do daljnjeg. Tako mi je teško jer sam planirala više manje sama da sređujem za bebu sve, uz pomoć muža za teške stvari, sav posao nas je čekao dok ja završim sa fakultetom... Čekaću da uđem u 9. pa da vidim kako ćemo i šta ćemo. Ne mogu ja da sjedim dok muž radi, a tek neko drugi. Tačno sam znala da je trebalo sve osim robice ranije da spremim. Eto. Sad me tek čeka kupovina svih sitnica za bebu, mazalica, kozmetike, češljića, za mene spavaćice, ulošci, gaće, sva čuda sa kojima se po prvi put susrećem. Strogo ću da mirujem do ulaska u 9, a onda neću izdržati, znam ja sebe...

(odgovor članu marijana22)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat]
2.6.2016 18:04:18   
IvanaSK RR
Pngpme, nemoj da me nerviras, nego miruj :) Dok ne udjes u deveti, da nisi mrdnula, osim ako bas moras. Veruj mi da znači bebi da udje makar koji dan u deveti. Pričam ti iz sadašnjeg iskustva, sto se tice prevremenog rodjenja. Sto se tice kupovine, ja sam imala kupljene mrezaste gace i uloske, cak ni torbu nisam spakovala. I odelce za izlazak je muz slikao pa mi slao da kazem koje hocu. I samo to odelce je bebica imala na sebi dva dana dok nismo otisli da kupimo jos stvarcica.Ni sapun nisam imala za bebu.
Hocu da ti kažem da nije strasno, sve i da nista ne kupis, a da je mnogo bitno da beba bude što duze u stomaku.


(odgovor članu pngpme)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat]
2.6.2016 19:06:23   
emicaa
Ja sam se dobro zabrinula,od jutros me boli kičma i nekako mi čudno po dnu stomaka i sad kad sam bila na masaži kaže mi maserka da mi se stomak sustio,opipala mi stomak i kaže da jest definitivno i da sad što više mirujem do onedeljka do kontrole da nebi krenulo ranije user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat]
2.6.2016 19:40:19   
pngpme
Emice, i meni se isto čini da mi se stomak spustio. Skoro pa sam sigurna. Isprepadala sam se pošteno od svega.
Ivana, daću sve od sebe da samo ležim kao krava na lijevoj strani osim ovoga sutra. Obećavam. Znam i sama sve, ali eto nije sad da sam otvorena, kaže doktorica da je grlić krenuo da mekša, a inače mi je prirodno kraći, ali da sam slučaj sad kritičan poslala bi me u bolnicu. Nikad neću zaboraviti kad si ti rekla - imam manje od 50 dana do porođaja, bježim odavde i porodila si se malo posle toga. A ja imam još 40 i koji dan...
Uvijek mislim pozitivno, doktorica je stvarno savjesno odradila sve preglede, ne bih sad od sebe da pravim bolesnika.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat]
2.6.2016 20:02:02   
marijana22
Šta je ovo svi hoće preko reda da se porađaju. E ne može, ima da čekate jul.user posted image

Šalu na stranu Png Ivana je u pravu, bebi ništa neće faliti da nosi istu gardeobu 2 dana, a mnogo će joj značiti svaki dan u tvom stomaku.
Idem da dam deci večeru, pa da ih uspavljujem, ja sam mrtva. Jutros sam u pola 5 ustala.

(odgovor članu pngpme)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat]
2.6.2016 20:10:14   
IvanaSK RR
Da, sad se i ja setih toga, Pngpme... Cuvaj se, i ti i Emica i svi ostali stomacici. Ja sam na nogama jutros od šest, a bebica ceo dan nervozna, nece da spava, sisa, bljucka, kmezi i tako u krug

(odgovor članu marijana22)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat]
2.6.2016 21:22:10   
Visnjabg
Emice evo poslala sam poruku da me stave na spisak user posted image jedva sam cekala da mi poraste stomak i prodje kritican period. user posted image

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat]
2.6.2016 22:17:10   
pngpme
Marijana, Ivana user posted image od nas obije!
Hvala vam žene... Dvoje djece, pa novorođenče, i opet takva podrška... user posted image

(odgovor članu Visnjabg)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat]
3.6.2016 8:09:49   
emicaa
Dobro jutro,sinoć kad sam legla smirili se bolovi,od jutros od kako sam ustala opet bolucka.Sve mi se čini da je ipak od kičme ali nisam sigurna,ne znam dal da nazovem doktoricu da vidim može li me uzeti danas.
png kako si ti od jutros?

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu pngpme)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat]
3.6.2016 8:50:04   
Visnjabg
Dobro jutro drage trudnice! Emice ja bih otisla, bar ces da budes mirna i da se ne brines.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat]
3.6.2016 9:14:16   
pngpme
Emice, nema više krvarenja, ali doktorica je rekla da se tu ne može ništa ako bude, to bi značilo da ću se ranije poroditi...
Ja sam isto imala čudan osjećaj u krstima, jutros mi se čini da sam bolje... Što se tiče bolova ja često, pa i danas imam blage bolove u donjem dijelu stomaka, ali ja to uvijek povezujem sa bešikom, pisala sam ranije da sam imala probleme... Ne znam.
Čini mi se i nadam se da će sve biti dobro...
Ipak pođi kod doktora, ako može da te primi, za svaki slučaj, makar neka vidi kako se drži grlić, to nam je najvažnije... Da ja nisam juče otišla ili da nije mogla da me primi vjerovatno bih sad već bila user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here