|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  77 78 [79] 80 81   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
31.10.2016 11:40:01   
Mamab
Novi Beograd Suzi.
Naravno da oni znaju sve, lekari su, to im je posao.
Samo sam navela svoje zakljucke do kojih sam dosla potpuno subjektivno, metodom odokativnog zapazanja user posted image
Ne mora da znaci da sam u pravu, ali mozda nekome pomogne. user posted image

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 1951
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
1.11.2016 11:11:28   
NinaIva
Čestitke Mamabbbbbbb :)user posted image
Ja se pripremam za komisiju za februar, isto Novi Beograd pa sam umorna od razmišljanja
Nego, reci mi čiju si i koju dijagnozu imala?

Hvala :)
I.

(odgovor članu Mamab)
Direktna veza do poruke: 1952
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
1.11.2016 17:36:44   
Mamab
NinaIva,
Uzela sam od pedijatra uput za fizijatra(klinika Zotovic u Sokobanjskoj). Dijagnoza f82-pracenje motornog razvoja.

(odgovor članu NinaIva)
Direktna veza do poruke: 1953
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
1.11.2016 19:41:40   
branki*
Kod vas u beogradu bas nekako olako daju ta produzenja,kod mene u unutrasnjosti su baaas rigorozni!

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Mamab)
Direktna veza do poruke: 1954
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
1.11.2016 21:11:26   
Animsaj9

IZVORNA PORUKA: suzi kju

Stave je na onaj otoman na stomak, da vide hoće li na kolena i da puzi, pokušala da je kako stavi na nogice, međutim ona zaista od toga ništa nije umela, samo je ležala i toliko. Bukvalno pregled tri minuta.

Suzi onda bi ja ladno prosla user posted image , moj D nema poojma da puzi plaze i prevrce se kad se stavi u taj polozaj , al samo da ga ne ispravljaju , posto onda ni ja ne bi mogla da ga stignem ode covek ,sve tapka u mestu

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 1955
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
2.11.2016 21:58:41   
suzi kju
Haha dusa lepa. Ma opasni su oni tamo,stave oni dete i ovako i onako,tacno mogu da vide sta i kako,to im je specijalnost .

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 1956
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
7.11.2016 11:33:41   
suzi kju
Da li znate,priznaju li na komisiji izveštaj od fizijatra koji radi privatno?

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 1957
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
7.11.2016 12:28:58   
Maraj
Mame umam pitanje
predali smo papire za produzetak. U petak je bilo pune 3 nedelje od tad. I danas me nisu zvali? Do kad da cekam? Jel se desilo kome da je proslo 3 nedelje a da ih nisu zvali?

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 1958
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
7.11.2016 13:16:11   
Mariya

IZVORNA PORUKA: branki RR

Kod vas u beogradu bas nekako olako daju ta produzenja,kod mene u unutrasnjosti su baaas rigorozni!


Branki, i meni se čini istouser posted image
Meni je pedijatar rekla da za produženje dete mora da ima baš ozbiljan problem, inače komisija ne daje produženje. Mislim ova Topolska. Eto koliko zezaju trudnice, mogu samo da zamislim koliko zezaju i mame kasnijeuser posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1959
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
7.11.2016 13:28:53   
Mamab

IZVORNA PORUKA: Maraj

Mame umam pitanje
predali smo papire za produzetak. U petak je bilo pune 3 nedelje od tad. I danas me nisu zvali? Do kad da cekam? Jel se desilo kome da je proslo 3 nedelje a da ih nisu zvali?

Negde sam čula, a i u mom slučaju se ispostavilo kao tačno, da telefonom pozivaju utorkom, a izlazi se pred komisiju četvrtkom. Tako je meni bilo, i to su me telefonom zvali u utorak posle 17h. Moj savet ti je da sacekas jos sutra do kraja dana, ako te ne pozovu, zovi socijalno (tamo gde si predala) i pitaj da li je sve ok, imas onaj broj predmeta koji si dobila kada si predala pa se to da lako proveriti.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1960
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
7.11.2016 22:04:37   
Maraj
Mamab hvala na odgovoru user posted image ipak su me zvali danas i to posle 17h. Ja u soku bila. Nisam ocekivala da zovu tako kasno posle podne. Imam zakazano za sledeći cetvrtak , pa valjda cemo nesto uraditi
Ako ne stari godisnji... mada mi je i pedijatrica rekla da mi ona moze dati dva puta po 15dana

(odgovor članu Mamab)
Direktna veza do poruke: 1961
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
18.11.2016 13:45:59   
Mala Elena
Maraj, cudo te tako dugo nisu zvali ?user posted image nadam se da nece biti tako u mom slucaju.
Danas bili kod fizijatra. Zena kaze da komisija ne prihvata izvestaj koji je stariji od mesec dana do isteka ugovora. Rekla mi da dodjem tokom naredne nedelje , tako da odmah zatim moram da predam da bih stigla da zavrsim . Bas mi se uklopilo tacno 3 ned.pred istek ugovora. user posted image

A godisnji mogu iskoristiti samo stalno zaposleni ili i mi koji smo na odredjeno ???
I koji je uslov za taj produzetak 2x15 dana od pedijatra? Jel to bolovanje placeno 100%?

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1962
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
18.11.2016 14:15:05   
Mala Elena
Imam jos jedno pitanje user posted image trebam ici do ginekologa po uput za komisiju. Da li ginekolog zapravo zatvara porodiljsko bolovanje, cini mi se da se neka doznaka nosi na posao...ili cekam da vidim sta ce biti na komisiji pa onda idem ponovo ? Totalno sam zaboravila...

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 1963
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
18.11.2016 14:20:36   
branki*
ne zatvara ginekolog porodiljsko,na onom papiru za porodiljsko koje si predala pise do kad si na porodiljskom i kad ti istice,to je to.sto se tice godisnjeg,a na odredjeno si,ne znma,mislim da imas prava ,mozda zavisi koliko dugo si na odredjenomuser posted image

< Poruku je uredio branki RR -- 18.11.2016 14:22:42 >


_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 1964
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
18.11.2016 14:52:49   
Maraj
Me zasto ides kod ginekologa? Ja sam samo papir od fizijatra odnela u 27.marta. jos ti treba kopija tvoje zdravstvene knjizice. Nikakav uput mi nije trebao. Kada dobijea ppzitivno misljenje na komisiji , taj papir nosic pedijatru , i on ti daje doznaku. Ne ginekolog. Zato sto si produzenje dobila na osnovu deteta.
Kad predajes papire? Predaj odma , mozda i stignes. Kada te budu zvali , da ti zakazu komisiju , reci ce ti da l ti treba novi papir od fizijatra ili je dovoljan taj

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1965
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
18.11.2016 15:42:54   
Mala Elena
U sredu idem po izvestaj od fizijatra pa istog dana predajem u 27.m. Pa da bilo mi cudno, znam da je nega deteta ali sam se nesto pogubila sa tim ginekologom, zato sto mi je on uvek davao doznake tokom trudnoce, otvorio porodiljsko itd.
Znaci uput za komisiju ne treba sigurno?

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1966
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
18.11.2016 15:48:24   
suzi kju
Ne treba.
Na kojoj si opstini?

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 1967
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
18.11.2016 16:12:07   
Maraj
Ne ne. Ne treba. Samo izvestaj fizijatra kopiras i koporas tvoju zdravstvenu. Te dve kopije u 27.marta predajes. Zovu te da ti zakazu za 2-3 nedelje. I da tamo popunis neki obrazac o generalijama. Obavezno ostavi br.tel. ja sam na opstini S.Venac

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 1968
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
18.11.2016 17:06:57   
Mala Elena
Puno vam hvala! Cmokic
Ja sam Stari Grad.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1969
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
18.11.2016 20:40:50   
isidora88
Sta vam pise na izvestajima od fizijatra? Na osnovu kojih dijagnoza se moze dobiti produzenje? Jel su vasa deca starno imala problem ili ste samo "nafilovali" da bi sto duze bili kod kuce sa detetom? Da li produzenje porodiljskog ili bolovanje od pedijatra ide na teret drzave ili poslodavca? Mozete mi posati i u inbox posto su skakljiva pitanja.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Mamab)
Direktna veza do poruke: 1970
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
18.11.2016 20:50:13   
branki*
produzenje bolovanja ide na teret republike.mom sinu je na osnovu izvestaja neurologa produzeno,pisalo je f 83,to je vrlo uopstena dijagnoza koja moze da znaci puno,ali i nista,pogotovo u tako ranom uzrastu.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 1971
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
18.11.2016 22:33:18   
Maraj
Isi , meni pise usporen motorni razvoj. Nafilovano je. Znam se sa fizijatrom.... Mislim da je vazno i da napise da se savetuje produzenje porodiljskog i da je kontrola za 2 meseca kod fizijatra.
Meni je pedijatrica rekla da mi ona moze dati dva puta po 15dana , al ne znam da l je i to 100%
e sad sto se fizijatra tice....moze on svasta da ti napise. Oni svakako pregledaju dete na komisiji ma kakav ti papir njima podnela. Tako da sve zavisi od njih , al eto taj fizijatar je samo stepenik vise do komisije

< Poruku je uredio Maraj -- 18.11.2016 22:35:24 >

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1972
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
19.11.2016 11:30:44   
Mamab
Vidim da ima dosta nedoumica oko produzetka, pokusacu najjednostavnije i najkrace da objasnim (to mi je struka) pa ako uspem da vam pomognem, bice mi drago:
Svako bolovanje DO 30 dana je na teret poslodavca i naknada iznosi 65%(izuzetak je prvi mesec odrzavanja trudnoce koji je na teret poslodavca a placa se 100%)
Svako bolovanje PREKO 30 dana je na teret RFZO (drzave) i za trudničko, porodiljsko, negu deteta i posebnu negu deteta placa se 100%.
Pedijatar ne moze da da bolovanje preko 30 dana. Pedijatar moze da da 15 dana ili 2 puta 15 dana maksimalno, zatim da uputi dete kod specijaliste na pregled i onda na osnovu izvestaja specijaliste komisija odlucuje da li je detetu potrebno bolovanje preko 30 dana i za to daje odobrenje (potvrdu) na osnovu koje pedijatar samo ispisuje doznaku sa datumima koje je komisija napisala u potvrdi.

Ako ima jos nedoumica-tu sam.
Pozdrav

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1973
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
19.11.2016 17:13:55   
Maraj
Mamab evo ja imam pitanje user posted image
dakle ja sam sada drugi put produzila porodiljsko. Treci put necu ici , ali mi je pedijatrica rekla da mi moze dati 2 puta po 15dana. Mene zanima dakle ako nakon porodiljskog idem na to bolovanje koje ce mi pedijatar dati , da li se to placa 100%

(odgovor članu Mamab)
Direktna veza do poruke: 1974
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
19.11.2016 21:32:27   
Mamab
Maraj, nazalost, moram da te razocaram, naknada zarade za takvo bolovanje je 65%. I to ce ti biti 65% od proseka za poslednjih 12 meseci (a to je kod tebe sve porodiljsko+nega deteta), znaci bice ti jako nizak prosek i jos umanjen 35%.. user posted image
Najbolje bi bilo (po tvoj novcanik) da radis koji dan nakon isteka nege deteta, ne znam kakav ti je poslodavac, ali npr.odes nedelju dana na posao, imaces bar neki redovan rad i tako ces povecati prosek za Topli obrok, regres i ostala davanja, pa tek onda otvoris kratkorocno bolovanje kod pedijatra.
Racunica je jasna, obracun ce morati da povuce u prosek i tih par dana rada, sto mnogima nije zanemarljivo.
Jedino sto poslodavci ovo znaju, pa zaziru od ovakvog nacina, svakako to je na tebi da procenis, sta ti se vise isplati..

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1975
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  77 78 [79] 80 81   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  77 78 [79] 80 81   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Fotografija koja pokazuje emocije kod pres...
Posle dve godine dojenja svoje ćerke, i mnogo pomešanih emocija, mama dve devojčice, Maya Vorderstrasse odlučila je da s...
Kupanje bebe - lep događaj za celu porodicu
Kupanje umiruje bebu, pravi joj ritual – beba vremenom nauči da posle kupanja treba duže da spava. Mnoga deca uživaju u ...



Anketa

Дојење.
пеперутка16

Колико дуго сте дојили?

Click Here