|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  81 82 [83] 84 85   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
16.12.2016 12:47:30   
IvanaPe
i moj izveštaj nema dijagnozu, nisam obratila pažnju dok pedijatar nije pogledao

(odgovor članu Bociliva)
Direktna veza do poruke: 2051
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
16.12.2016 12:56:52   
Maraj
Pa ne zn sta bih ti rekla...desava se kod prirodnog porodjaja da naprsne kljucna kost...zaraste sama od sebe. To ne prolazi na komisiji. Samo da l beba hoda ili ne

(odgovor članu IvanaPe)
Direktna veza do poruke: 2052
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
23.12.2016 9:17:17   
suzi kju
Dobila sam jos tri mmeseca bez preporuke fizijatrauser posted image
Bila je jedna mama blizanaca, dobila je već dva puta po tri meseca i juče jpj dali jos dva .

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2053
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
23.12.2016 9:23:31   
Maraj
Bravo suzi user posted image znala sam
Pa tebi deca ne hodaju. Nemaju na osnovu cega da te odbiju. Bas mi je drago user posted image

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 2054
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
23.12.2016 10:05:01   
NinaIva
Suzi, ti beše u Zemunu? Čestitke od srca, uživajte sada svi!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2055
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
23.12.2016 10:08:52   
Animsaj9
Suzi, produzetak dobijas na osnovu toga sto one ne hodaju?
Znam da si dobila produzetak, al se nisam zadubljivala koji je razlog, sad vidim .
Pa jel se one ni malo ne pustaju da same hodaju?
Znam da imaju malo vise od godinu dana , ako se ne varam .
Moj D ce 3 januara godinu, ali ni on nije jos potpuno samostalan, drzi me uglavnom za ruku dok hoda, jer nije bas stabilan , ali retko koje dete se bas skroz pusti pre godinu dana


_____________________________

...jer nisam u mogucnosti :P ...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2056
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
23.12.2016 10:12:51   
Mala Elena
Cestitam Suzi !

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 2057
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
23.12.2016 10:21:06   
suzi kju
Hvala drage.
Ninalva ja sam na opstini savski venac.
Animsaj za komisiju to jeste jedna od stavki zbog Čega hoće da produže bolovanje.
A one hodaju uz nameštaj i hoce da ih vodimo ali se same ne puštaju.
Prevremeno su rođene pa smo dobili savet da ništa ne forsiramo, da pustimo da one same "odluče" kada ce i šta da rade. Generalno au kasno i propuzale, E pogotovo.
Mislim da ce u narednih dve tri nedelje da se puste.
Msm one su,hvala bogu, zdrave, ništa im ne fali. Samo su sitnije i nestabilne joa uvek.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 2058
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
23.12.2016 10:24:53   
Mala Elena
Ma super, sta te briga!
Meni su vec prvi put rekli da je to maksimum sto sam dobila i da.je tu kraj, zakljucno, da ne bih izasla drugi put. Isto kao i kod tebe samo sto je na izvestaju pisalo svasta jos, da je nestabilna skroz pri dizanju.

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 2059
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
23.12.2016 10:29:53   
suzi kju
ME ako smes zbog posla, predaj i drugi put. Oni svim mamama tako kazu. Tako su rekli i ovoj mami koja je juce po treći put dobila produžetak.
Ja bih smela da predam jos jednom ali ne verujem da cu.
Ovo je samo zbog dece, da sam kuci, zima je pa eto. Inace ludim kad ne radim i kad sam non stop u zatvorenom prostoru .

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 2060
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
23.12.2016 10:30:33   
Animsaj9
Pa super , bices taman sa njima.
Naravno i ne treba da ih forsiras, doce to sve na svoje, moj D na primer ni ne puzi, ne zna, nece da bude u tom polozaju odma sedne ili se dize uz nešto , al ja se time ne opterećujem, jer ima dece koja ni ne puze prohodaju .
komsinica moja koja je isto koleginica , dobila je produzetak samo od ginekologa , nisam je pitala ni sta ni kako i to nesto malo, al njen mali je prohodao sa godinu i po, al znam da joj je pedijatar rekao, to je normalno decaci su malo lenji

_____________________________

...jer nisam u mogucnosti :P ...

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 2061
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
23.12.2016 10:34:07   
Mala Elena
Ja sam cula da lekar moze dati jos dva meseca ali ne znam da li opste prakse ili ginekolog.

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 2062
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
23.12.2016 10:39:40   
sonyasha
Suzi, bravo za vas ženake, da se još malo družite!!!!user posted image
Ja koliko sam se raspitala niko osim komisije ne može da da to bolovanje koje je kao produžetak porodiljskog sa 100% platom. Mada nije isključeno da postoji neka caka.

< Poruku je uredio sonyasha -- 23.12.2016 10:40:54 >


_____________________________

Posle kiše uvek dođe sunce!

"Ne boj se, nego dobro misli i dobru se nadaj!"

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 2063
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
23.12.2016 11:01:34   
Maraj

IZVORNA PORUKA: Mala Elena

Ja sam cula da lekar moze dati jos dva meseca ali ne znam da li opste prakse ili ginekolog.

Koliko ja znam , samo komidija moze da produzi bolovanje , sa 100% primanja. Ostalo moze pedijatar 2× po 15dana i ginekolog moze al ne znam koliko dama. To se placa 65%

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 2064
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
23.12.2016 11:15:50   
suzi kju
Definitivno je da bolovanje sa 100%plate, za negu deteta,odobrava samo komisija, nema nikakve druge cake.
Ja bih bolovanje sa 65%mogla da produzavam u nedogled,pedijatar, ginekolog, lekar opšte prakse. Jedino mora a vremena na vreme da se preseče godišnjim ili par slobodnih dana.
Ali mi se ne isplati da budem na takvom bolovanju uopšte.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2065
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
23.12.2016 11:34:19   
Animsaj9
Suzi, a da bi otisla na komisiju , da li te pedijatar salje, ko daje uput?



Sad sam videla da je neko pisao... fizijatar?

< Poruku je uredio Animsaj9 -- 23.12.2016 11:35:05 >


_____________________________

...jer nisam u mogucnosti :P ...

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 2066
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
23.12.2016 11:37:08   
suzi kju
Samo sa izveštajem fizijatra, ne starijim od mesec dana,i kopijom tvoje zdravstvene predaješ za komisiju. Formular jedan popunjavas prilikom predavanja papira i to je sve.

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 2067
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
29.12.2016 22:57:42   
ukiana
Dobro vece svima.Kako sam bila na komisiji (Nbgd),resila sam da podelim iskustva.Komisija jeste stroga (bezobzirna).Mojoj bebi je sa 7 meseci ustanovljeno iscasenje desnog kuka.Nosila je jadna pavlikove kaiseve do 10 meseca i kad smo ih skinuli nije znala ni da sedi ni da puzi NISTA!U Tirsovoj nas odbiju za fizijatra jer nece da imaju veze sa produzetkom bolovanja pa se mi zaputimo u Sokobanjsku ni manje ni vise nego kod dr Stevanovica.Veoma uobrazen covek i strasno neprijatan.Ne samo da nam NIJE napisao nikakvu preporuku nego je napisao da je sa bebom sve ok i sve normalno.Tako da sam ja bez ikakve preporuke, samo sa dijagnozom Q65 (cini mi se da je ta za kukove)otisla na komisiju (15 dana pred isteka porodiljskog).Produzili su mi samo mesec dana sa recima budi srecna jer ovo nije ni za toliko.Ja shvatam da zavisim od njih ali takve grube reci su cisto izivljavanje.Jedino preko veze mozete da uradite nesto vise!(fizijatar napise i lupi pecat, neurolog takodje,znaci 3 pecata na izvestaju iz Sokobanjske).Tako se dobija cisto od 3-6 meseci.Ja nisam dobila vise a nisam imala nikakvu vezu, a recimo da sam imala osnova za produzetak.Pozdrav svima i srecno vam bilo!user posted image

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 2068
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
30.12.2016 1:09:46   
dunja RR
Ukiana, ja bi nekog zadavila na tvom mestu! Pa beba ne hoda! Na kraju hoće biti sve ok hvala bogu, ali beba kasni zbog kaišića što je i normalno, i potrebna joj veća nega i trud, od strane majke. Pa tebi naravno treba bolovanje. Baš sam se iznervirala.

I mi smo nosili Pavlika, od 2.-8. meseca, tako da znam sve.

Što se Tiršove tiče, oni sigurno neće napisati za bolovanje, jer su oni svoj deo posla uradili, lečenje završili a tebi dete predali zdravo. I kod nas je bilo tako. Probala.


Trebala si da ideš kod dr Vukićević, u Sokobanjskoj, ne samo zbog bolovanja, već da prati dete. Ona ima osećaja i zna kada je teško majci, i koliko truda treba u našem slučaju, više nego kod dece koja nisu nosila kaiševe.


Ja mislim da možeš da pišeš žalbu, proveri.

< Poruku je uredio dunja RR -- 30.12.2016 1:13:18 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu ukiana)
Direktna veza do poruke: 2069
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
30.12.2016 9:12:13   
suzi kju
Ukiana bas mi je zao što si tako malo dobila produžetak. Dobijale su mame cija deca i hodaju,po dva meseca a ti samo mesec,sramota.
Mislim i da nije do toga da li imas vezu ili ne. Zavisi na kakve ljude u komisiji naidjes.
Ja sam drugi put predala komisiji isto bez preporuke fizijatra pa sam opet dobila tri meseca. Meni su verovatno malo progledali kroz prste jer su bliznakinje.

A mislim da za žalbu nemaš osnova. Možeš da probaš ali teško.
Bez te čuvene preporuke fizijatra teško da ćeš uspeti da promeniš njihovu odluku.
Probaj a ja navijam da uspeš.
Najvažnije je da su nam deca ziva i zdrava.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2070
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
1.1.2017 1:05:13   
ukiana
Dunja RR- Hvala ti puno na podrsci, ali jednostavno nismo imale srece, ne razmislam o zalbi, iskreno umorna sam od svega.Bitno mi je da mi je dete zdravo i da su joj kukovi sada ok, a ovi umisljeni i uobrazeni lekari neka se zapitaju da li treba da pocnu majkama sa decicom da pomagaju ili da im podmecu nogu.Sram ih bilo bre!Hoce neki natalitet a ovamo sve rade suprotno.Sokobanjska je ista prica, SAMO ko ima vezu moze da dobije izvestaj.Iako mojoj bebi nije motorika dobra doktor nece i nece da pise, a pitala bih ga da je u pitanju njegovo dete.E kad je takva situacija sve moze, veze i vezice rade.Ma muka mi je vise od ovog sistema i njihovog nacina.Majke ne dajte se!Pozzz svima i Srecna vam Nova godina!!!

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 2071
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
1.1.2017 1:11:31   
ukiana
Hvala i tebi Suzi, naravno da ne mogu da se zalim niti cu, sta je tu je,deca su nam najvece blago i za njih ovo sve i radimo ali nazalos to "oni" nikada nece razumeti jer su isvise sebicni i iskvareni.Malo je ostalo dobrih ljudi koji iskreno pruzaju pomoc.Da nije ovog foruma i vas ja nikad nista ne bi ni saznala.Hvala puno!user posted image

(odgovor članu ukiana)
Direktna veza do poruke: 2072
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
3.1.2017 12:05:35   
mama krava
Ukiana, ne znam da li znas, ali ti imas pravo da ponovo podneses zahtev za produzetak nakon isteka tog meseca koji si dobila. Ides isto kao i prvi put, ali pokusaj da dobijes izvestaj i preporuku lekara. Ja sam isto prvi put dobila mesec dana pa sam opet otisla, pred kraj tih mesec dana i dobila jos dva. Mi smo imali drugaciji problem, ali nista te ne sprecava da pokusas.

(odgovor članu ukiana)
Direktna veza do poruke: 2073
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
3.1.2017 19:10:10   
dunja RR
Ukiana, ovo što je MK rekla, obavezno!

Znam da ti je sada mučno kada pomisliš da opet moreš pred te ... ali probaj, jer je to tvoje PRAVO. Možda bude druga dr, možda ova što je bila ode u penziju, bude bolesna, na odmoru itd. pa i ako bude ista, nebitno, probaj, a ako uspeš, probaj da doneseš izveštaj od speciajliste (probaj kod dr Vukićević u Sokobanjskoj, prima utorkom one koji nisu zakazani, kada radi popodne-proveri preko telefona).

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 2074
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
3.1.2017 21:42:19   
Khaleesi
Ukiana citam i ne verujem... Mi smo u Tirsovoj bili zbog malo skracenog misica jer je beba bila ogromna u stomaku i bas se nakrivila. Na tu dijagnozu sa porodjaja koja vise nije postojala posle 4 meseca bebinog zivota, dr u Tirsovoj nam je napisala 2 meseca preporuku za komisiju i mi smo dobili kasnije 2 mes na komisiji. Za produzetak smo pitali ali nisu dali jer je sve ok a i ta 2 mes su nam dali eto onako...
Bas su grozni sto su vas tako iscimali i nisu dali vise od mes dana a beba nije dobro .... Uzas. Ne znam ali pitaj da li mozes da se raspitas kod onih zastitnika pacijenata, izneses problem, jer beba nije dobro a oni kazu da jeste. To je nesavesno lecenje i sigurno mozes nesto da uradis. Raspitaj se. Nemoj da odustajes tebi je tvoje dete najbitnije.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2075
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  81 82 [83] 84 85   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  81 82 [83] 84 85   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here