|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
24.12.2017 13:16:58   
Maslacak15
Pozdrav trudnice. Lepo ja kazem, ima vakcina, o tome treba razmisljati na vreme. Sigurno je neprijatno kad se neko nadje u situaciji trudan i sa malo decom. Ali mnogo je lakse vakcnisati se dva putA i ne razmisljati uopste da ovcije boginje i postoje....

Mi na zapadu, veceras je badnje vece, klinci su Jako uzbudjeni zbog poklona....

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 651
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
24.12.2017 17:05:36   
smeško
Srećno Badnje veče onima koj večeras slave!

Maslacak, ovde se vakcine ne preporučuju i ne daju tako lako. Primila bih da su hteli da mi daju. Odvuko me suprug da radim test na antitela, nada se da sam možda preležala a da ne znam.user posted image Hoće na fin način da mi kevu nazove izlapelom.user posted image
Ma, biće sve ok. Za par dana kupujem maske i guramo dan po dan. Dobra vest je da radim dnevni profil šećera i stalno je između 5,1 i 4,3 čak i sat vremena posle jela. Jednom je samo bio 5,7 1h posle jela. Tu neka netolerancija na glukozu sigurno postoji, ali se, očigledno, da kontrolisati. E sad, odakle mi onih 6,4% hemoglobina za prethodna tri meseca kada se već duže vreme hranim ovako, ne znam. Jedino što mi pada na pamet je grožđe koje sam baš dosta jela u septembru i oktobru. Moj ginekolog reče da i ovi rezultati nisu za paniku. Baš kao i maslačak. user posted image Za tablete smo zakasnili, ne piju se posle prvog tromesečja, visoko su teratogene za bebu. Ali, biće da mi i ne trebaju za sada.
Misho, Niki je prošle godine dva meseca proveo u vrtiću prepunom drugara sa boginjama i nije ništa dobio. Čekali smo, ali ništa. Jedino što sam i pomislila je taj malo oslabljen imunitet sada. Ali, kuvam supice, čaj od luka sa medom, šerbet, dajem mu rasol,...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 652
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
24.12.2017 17:37:50   
Maslacak15
Mislila Sam pre trudnoce, ni ja se nebih vakcinsala trudna. Varilrix je u obaveznom programu imunizacije u celoj EU.
Sto se sifora tice definitivno nije teratogen ni malo, Ali bas je to razlog sto Sam Rekla da se ide kod endokrinologa. Da on oduci da Li treba ili ne treba. A Mislim i ja da Rezultati nisu strasni cisto nebih da se sire dezinformacije. Mozda ima trudnica Koje citaju Pa su na terapiji, da se zene uplase.user posted image
Drago mi je da si se opustila svakako! Bice sve super....

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 653
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
24.12.2017 18:10:11   
smeško
Maslačak, user posted image

A za vakcine mi smo divlj zapad. Kada sam pre trudnoće pitala da li mogu da primim, rekli su mi da te vakcine nisu pouzdane i da se ne slažu sa tim. user posted image Biće sve ok. Nema ništa od nerviranja. Javim kako je ispalo, za jedno dvadeset_ak dana ili pre.user posted image

< Poruku je uredio smeško -- 24.12.2017 18:12:07 >

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 654
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
24.12.2017 19:52:21   
Maraj
Vece drage. Mene od juce bolucka stomak tako da sam sva na tri coska. Leskarim ceo dan danas. Secam se i sa L kad sam bila trudna , da me na pocetku 3.mesrca boluckao stomak.
Smesko, strasno kakvih roditelja ima...

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 655
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
24.12.2017 19:55:35   
Duškić

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

Mislila Sam pre trudnoce, ni ja se nebih vakcinsala trudna. Varilrix je u obaveznom programu imunizacije u celoj EU.
Sto se sifora tice definitivno nije teratogen ni malo, Ali bas je to razlog sto Sam Rekla da se ide kod endokrinologa. Da on oduci da Li treba ili ne treba. A Mislim i ja da Rezultati nisu strasni cisto nebih da se sire dezinformacije. Mozda ima trudnica Koje citaju Pa su na terapiji, da se zene uplase.user posted image
Drago mi je da si se opustila svakako! Bice sve super....



Volim da citam tvoje postove, he svasta pametno procitam. I ja bix moje vakcinisala zasto da trpe nesto ako ne moraju.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 656
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
24.12.2017 20:01:15   
Misha i Ljisha
Maslacak meni je dr odmah izbacio metformin cim sam ostala trudna. E sad ja koliko shvatam neki ga smatraju teratogenim neki ne. U principu ukoliko zena ima gestacijski dijabetes on se uvodi i onda je naravno vise koristan nego stetan. I verujem da nije JAKO teratogen jer mislim dijabeticari ga piju i u toku cele trudnoce. al to sad dodje kao za panadol. Po najnovijem istrazivanju je i on izuzetno stetan.Mislim stetan je i cips ako pojedes user posted image

Ali kad mi je dr rekao da prestanem da pijem metformin ni u jednom trenu se nisam zapital niti preispitivala njegovu odluku. On je ginekologa sa subspecijalnoscu u endokrinologoji. Nema boljeg. I verujem mu sto posto.A sa endokrinolozima ovde na poliklinici generalno imam lose iskustvo, da mi nije bilo mog dr nikad ne bi bilo ni Dunje a endokrinolozi su samo hteli da me stave na tablete za kontracepciju i zamaskiraju pravi problem.



(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 657
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
24.12.2017 20:12:17   
smeško
Meni je endokrinolog i rekao da se izbacuje posle trećeg meseca. Nemam pojma i ja slušam šta kažu. A ovaj šećer me je uplašio, jer odoh na taj prokleti internet i nađoh da je to preddijabetes, da su te vrednosti u trudnoći čak i smanjene jer je život, ili šta već, eritrocita kraći. user posted image I eto panike. Endokrinolog u KCS mi je prošle nedelje rekao da hormone štitaste žlezde, pošto imam Hašimoto, ne kontrolišem do kraja trudnoće, kontrola za godinu dana. Trenutno mi je tsh 1,32. Mislim, ne bih ni tu da unosim paniku, ali otkud smem da ne kontrolšem do kraja trudnoćeuser posted image Pa, tek se od četvrtog meseca očekuje pritisak na žlezdu. U prošloj trudnoći mi je endokrinolog uveo najmanju dozu terapije već na 1,89 i ginekolog se složio. Pred porođaj je izbačena. I tako, nije retkost ovde da se daju oprečna mišljenja u branši. Moje je da slušam i ne paničim.user posted image
Misho, zašto si ti bila na terapiji?

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 658
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
24.12.2017 20:20:59   
Maslacak15
Joj zene nemojmo se gadjati izrazima na Koje Sam profesionalno deformisanauser posted image teratogen znaci da direktno utice na razvojne procese kod fetusa i takvi lekovi se nikada nikome ne daju ni pod kakvim uslovima. To je takozvana kategorija X kod FDA. Kao onomad talomid....Metformin je kategorija B znaci kao i Paracetamol gde nema nikakvih podataka da izazivaju Probleme kod ploda. E sad neki doktori izbegavaju terapije i ja to razumem...ne slazem se za opasku o endokrinolozima iako i kod njih vazi kao i za svaku struku ima i dobrih i losih.
Da Sam ja slusala ginekologe ja bih isla kao Bela Lala na vto ( dobila uput vise puta zbog idiopatskog infetiliteta). Trebalo je jedan intelligenten endokrinolog da ukaci trik. I kad smo to shvatili ostadoh tri putA trudna na keca (tacnije Cetiri ako se racuna i pobacaj) i to sve posle 33 godine. A Oni su tri Pune godine blejali ko telad i U nemackoj i U srbiji ( i kod jednih i kod drugih Sam isla) ...a znam i druge primere.
Gotivim ja ginekologe, radim SA njima svakodnevno, na drugom temama, ne reproduktivnim ( nastajanju raka jajnika) i postujem ih jako. Ali su za njih hormoni Visa matematika narocito ako je Problem diskretan. Ne bave se ljudi time.
KBC Institut za endokrinologiju U beogradu je adresa koju bi toplo preporucila za dijabetes.


< Poruku je uredio Maslacak15 -- 24.12.2017 20:22:37 >

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 659
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
24.12.2017 20:36:19   
isidora88
Mi stigli sa dodele "priznanica" tako je deda mraz rekao, da deca pridju da im on da priznanice, mislim opsti haos i razocarenje kod dece, sad sutra moramo ici da uzmemo neki paketic.
Bebac mi luduje u stomaku, sutra idem na ultrazvuk, nadam se da je dobro. Brine me i moj secer jer je naste na gornjoj granici.

Mama jo, jesi li se porodila, kakvo je stanje?

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 660
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
24.12.2017 20:38:29   
smeško
Maslačak, Yes, sir! Ja pojma nemam šta znači termin, ali ga zapamtila. Možda je i dr napravio lapsus, njima reka ljudi prolazi svakodnevno. Sutra uzimam uput. Neću ništa raditi na svoju ruku, sigurno. A za ginekologe i hormone se slažem.

Isi, jesi li radila ogtt?

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 661
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
24.12.2017 20:41:02   
Misha i Ljisha
user posted image Maslacak ja se ne petljam preterano u lekarska posla ajd tako da kazem. Ja sam isla kod endokrinologa jer je pocela da mi raste brada, opada kosa, izgubila sam menstruaciju (ovulaciju) i td i onda me stavili na endokrinologiju da lezim, gde su mi proverili stitnu (po stoti put koja naravno nije problem) i secer (koji mi je uvek i bio u granicama) i otpustili me a svi hormoni koje mi dadose da isproveravam odnosno ne bas svi al od 13 9 mi je bilo u haosu, testosteron, DHEAS i bla bla ne mogu vise ni da se setim, i oni kao nemamo resenje, nemamo dijagnozu, pijte kontraceptive i to je to, a kad budete hteli da zatrudnite dodjite pa cemo mozgati. Idioti. A navodno su sve vrhunski endokrinolozi. I jedino mi je posvetio paznju moj dr tad kad sam lezala u bolnici (njega inace zovu dr Haususer posted image on voli problematicne slucajeve) i covek je posle drugog vidjenja rekao da proverim insulin. I eto. Insulinska rezistencija ko dva i dva, popila dve kutije siofora i ostala trudna bez po muke, a da ne pricam da mi je jedan ginekolog rekao da nikad necu moci da imam decu. Juuuuu samo kad se setim kako sam plakala. I to je on zakljucio na osnovu jedne vrednosti progesterona. (jel ima neki smajli koji se krsti?) user posted image

Tako da sam je moj dr zasluzio rispekt od mene, ma na prvu loptu samo zato sto se covek posvetio meni. Inace 4 godine pre toga sal lezala isto na endokrinologiji i sad sam besna kad se setim toga. Ja se ugojila vise od 10 kg u neka dva tri meseca, bez neke promene zivotnih navika i oni mi napisu dijagnuzu "hiperalimentacija". Naravno nisam imala pojma sta to znaci, odem kuci (ko nema u vugla ima u gugla) i nadjem da to znaci doslovno PREJEDANJE, ma imaju srece sto ih nisam tuzila. Pri tom oni mene optuzili da sam ja u bolnici jela krisom. Zamisli???? Ma ju necu ni da krecem. Tako da ja endokrinologe ne mirisem. Ni najmanje.

Uglavnom kod mene nema dileme, trudnoca pozitivno utice na moj organizam i meni je insulin super u trudnoci user posted image tako da su saveti mog dr vrhunski ehhe sto se tice mog slucaja. Do kraja dojenja su mi svi hormoni bili super, insulin super. Prestala da dojim i odmah naredni mesec je krenulo jovo nanovo i pocela ponovo sa terapijom. Pila je bukvalno do letos, ostala trudna i dr mi izbacio odmah metformin. I ok sam.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 662
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
24.12.2017 23:52:41   
isidora88
Smesko radila sam i ogtt i Hba1c u 16-oj nedelji i bilo je sve ok osim secera koji posle 180 minutanbio 7,1 ali dr su zadovoljni jer su mi sve ostale vrednosti na ogtt bile dobre. Videcu sutra na ultrazvuku sta ce dr reci, samo se nadam da je beba dobro, da nema simptoma povisenog secera

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 663
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
25.12.2017 7:38:12   
Misha i Ljisha
Dobro jutro.

D i ja solo danas ceo dan. Evo ja pijem kaficu ona cajic.
Srecan Bozic svima koji danas slave user posted image


Izvadila sam curetinu (batak i karabatak koji su ogromni mislim da cemo danima jesti curku) da pecem u rerni.

Nervira me sto je bas ova nedelja topla ja sam navikla da za moj rodjendan bude neki kijamet user posted image

ps: oko 8 opet cekam vesti o mojim rez user posted image

< Poruku je uredio Misha i Ljisha -- 25.12.2017 7:39:37 >

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 664
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
25.12.2017 7:58:38   
madre
Zdravo, drustvouser posted image ja doruckovala, sad se izlezavanje dok T spava. Ostali momci u skoli i na poslu...Smesko,jedno ogromnoooo bravo za tvog muza sto te je odveo da vadis krv, to sam i ja juce htela da ti predlozim ali nisam imala vremena da pisem. Veruj, postoji mogućnost da si prebobala boginje bez izbijanja ospi, sto ti zelimuser posted image tako da em keva nije izlapela em ti zavrsila sa timuser posted image kad su rezultati? Isidora, koliko cesto ides na UZ, kad si bila poslednji put?
Ljiso,ko ti je rekao da ocekujes danas oko 8?

< Poruku je uredio madre -- 25.12.2017 8:09:16 >


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 665
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
25.12.2017 8:05:26   
Maraj
Jutro drage. Ja ustala. Skuvala L caj. Sad ce i on jos malo da ustane. Stomak me i dalje bolucka

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 666
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
25.12.2017 8:09:35   
smeško
Ljiho, srećan ti bratu rođendan, ako nešto nisam pobrkala!

Madre, sada počela i ja da priželjkujem da mi keva nema pojmauser posted image , a stari karton su mi izgubili kada su ih premeštali u novu zgradu. Rekli su user posted image nam za rezultate da stižu za pet dana, taman da uletim u karantin ako mi se ne svide.

Isi, ako je jutarnji šećer na gornjoj granici moj ginekolog odmah savetuje proveru dnevnog, ali i te vrednosti dnevnog šećera bi trebale da budu jako visoke u dužem periodu (ne par dana) da ugroziš bebu. Tako je meni endokrinolog rekao u prošloj trudnoći.

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 667
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
25.12.2017 8:10:59   
Misha i Ljisha
IZVORNA PORUKA: madre
Ljiso,ko ti je rekao da ocekujes danas oko 8?

Oticice jedan prijatelj da vidi sta se "zbiva". Ja se sve nadam da dr nije imao pravu informaciju user posted image mislim malo verovatno ali ko zna. Jer ipak je ona zena dobila rezultate u petak.

Smesko user posted image jeste rodjendan je danas ujki eheheh...

< Poruku je uredio Misha i Ljisha -- 25.12.2017 8:12:01 >

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 668
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
25.12.2017 8:52:17   
Misha i Ljisha
user posted image za sat vremena ce mi se javiti covek, aliii...isao je on i u petak i prosle nedelje, kaze nije me zaboravio i sad je odjednom i njegova prica da ce rez biti 3.-4. januara user posted image i naravno ono "utisak da mi nesto ne govore".

pa bolje da su me stavili na lekove za zivce majke mi. Idem sa D da se prosetam malo na svezem vazduhu, do prodavnice. Pa posto smo nas dve sporaci puzevi golaci taman ce mi proci sat vremena

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 669
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
25.12.2017 9:47:16   
vonavoj
Ljisho,i da jeste nesto lose sto te zavlace...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 670
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
25.12.2017 10:04:23   
Misha i Ljisha
Ne znam, navodno kod mene rade dodatne analize user posted image i cekacu NAJMANJE jos 10 dana a mozda i duze. Ovo je sad stvarno agonija, kakvo crno uzivanje u trudnoci. Sad bih radje da se sve prekine i da se ispostavi da je "sve ok" ja cu strahovati kad se to dete rodi

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 671
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
25.12.2017 10:11:10   
Ana RR
O bre Ljišo user posted image da poludiš..

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 672
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
25.12.2017 10:23:35   
Maslacak15
Uh,
user posted image

bas maltretiranje. Ali i ja nesto razmisljam, posle cele odiseje kome je za verovati. Ne znam da li je glup predlog ali dali imas para i zivaca da uradis negde nezavisno odmah i NIFTY? Mislim da moze da se nadje rezultati u roku od 7 dana, koliko vidim na netu. Jel u principu morala bi da se vidi bilo kakva nepravilonst i tamo, a to je nezavisna metodologija. Jer po meni osim nenormalnog nerviranja postavlja se i problem sta ako rezultat opet bude "sivkast". Jer ti nemas ni rezultat amnio koji je jednoznacan nego imas dve metafaze od X i mogucnost nekog mozaika sa nejasnim znacenjem. Mozda mozaik nema nikakve veze sa bebom. Znam kordo bi trebalo da izvuce samo bebin materijal ali i tu prolaze iglom kroz ovojnice, moraju da prodju kroz amnionsku tecnost, nisam skroz ubedjena da moze opet da se iskljuci kroskontaminacija sa materijalnom vanembrionalnih kultura. A onda jos dolazi ta njihova misteriozna nesposobnost. Sta su radili kad su radili, kako su radili.....
S obzirom da je u pitanju teska i krupna odlukai da je beba vec sposobna da prezivi ( navrsene 24 nedelje) mozda bi ti bilo "lakse" da dopunis analize i sa NIFTijem. On mora isto da pokaze stanje. Znam da je velika para u pitanju.....

Da ti kazem ne nerviraj se, slaba vajda, budi jaka !!!

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 25.12.2017 10:24:39 >

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 673
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
25.12.2017 10:29:35   
Maraj
Ljiso user posted image ti si jako hrabra zena. Ja bi do sad odlepila sigurno....

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 674
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
25.12.2017 10:30:50   
Misha i Ljisha
Maslacak nemam pojma. Dr opet kaze da je "ovo konkretno" sta god to bilo. I ja verujem jer iglom prolaze kroz tkiva nikad ne mogu biti 100% tacni rez, ali je ipak mala verovatnoca da je i amnio i kordo pokazala istu nepravilnost.

Ma mm je hteo da uradimo NIFTY al ja ga ubedih da ne radimo, opet ni to mi nije "dovoljno merodavno" kako da ti kazem. Dr smatra da eto treba da budemo strpljivi. Ne sumnjam ja u sposobnost na genetici. Oni to rade dugo, i u BG jos nije ni bila lab za tako nesto pa su svi nosili u NS u deciju na genetiku. Da su oni merodavni, sigurno su najmerodavniji u Srbiji. U to ne sumnjam.

Samo, kazem, i da je sad "navodno sve ok" ja cu se pribojavati kad se dete rodi.

MAraj ma kakva hrabrost. Mislim evo pece se curka u rerni, isla sam sa detetom do prodavnice, idemo na rodjendan danas na hokej...Zivot ne staje. Sta bi bilo da se "izgubim"? Guram dan po dan ali imam epizode plakanja pod tusem i u kuhinji dok spremam

< Poruku je uredio Misha i Ljisha -- 25.12.2017 10:33:28 >

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 675
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pregledi u trudnoći i njihov redosled
photo
Od trenutka kada se na testu za trudnoću pojavi druga crtica, posete ginekologu postaju mnogo češće.
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here