|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  26 27 [28] 29 30   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
25.12.2017 10:37:08   
Maslacak15
zato i mislim da bi trebalo da razmislis o muzevljevom predlogu. Bas zbog toga. Jel ako nije nesto OK nifty bi to MORAO da pokaze. Svakako da moras da sacekas rezultate jer i evtl komisija nedaj boze bi trazila kordo posto je u pitanju zvanicna dijagnosticka metoda, ali ja mislim kao i ranije da je NIFTY dosta merodavan. A ne ukljucuje to njihovo kultivisanje celija i prosto je metodoloski nezavisna procedura.
Samo ako mozete finansijski da izdrzite. Mozda mogu rezultati i brze da se dobiju od 7 dana.....

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 676
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
25.12.2017 11:03:02   
madre
Mislim da se nifty radi do 24,najkasnije 25 nedelje, tako da i tu nema mnogo vremena za razmisljanje! Treba se raspitati na pravoj adresi. I ja bih poslušala muza, samo eto sto stvarno mnogo kosta!

< Poruku je uredio madre -- 25.12.2017 11:04:46 >


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 677
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
25.12.2017 11:14:42   
Maslacak15
Madre to je ogranicenje samo zbog apsolutnog roka Koji postoji za abortus na zapadu ( nemacka i uk).Sa 24 navrsene nedelje svaki doktor je zakonski obavezan da uradi sve da pomogne Bebi da prezivi ( ako krene porodjaj) jer je Sansa da beba prezivi veca od 50 posto. Tako da neznam ni kako su regulisani ti izuzeci za Jako Jako kasne prekide....Mora da i to postoji. Ali to je jedini razlog zasto Test ne moze kasnije.
Bioloski Sto je vise bebine dnk U cirkulacciji to je lakse. Ali bezveze pricamo, ako Radi nifty onda je najbolje Jos danas tj Sto pre da bi skratila cekanje ili bar pomerila klackalicu U jednom pravcu. ....joj Koje maltretiranje, stvarno za pricu... grozno.

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 25.12.2017 11:15:17 >

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 678
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
25.12.2017 11:20:41   
Misha i Ljisha
Danas se nista desiti nece. Konsultovacu se prvo sa svojim dr. Mm mi nije tu, Pare su kod njega na racunu tako da dok se on ne vrati nista se nece desiti.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 679
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
25.12.2017 11:59:53   
isidora88
Meni je nekako bezveze da sad radi Nifty kad svakako mora da ceka nedelju dana, a za kordo 10 dana, ta 3 dana pre nece nista promeniti. Ovo je stvarno igra nerava, svaka ti cast Ljiso, iskreno se nadam da ce sve biti dobro.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 680
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
25.12.2017 12:01:43   
Misha i Ljisha
jaooo mame ima li smajli koji se lupa po glavi???? Pa ja sam propustila zakazan termin kod mog dr. Imala sam danas u 11:40.

i salje mi dr poruku zar se ne vidimo danas? Ja rekoh curka mi u rerni user posted image pomerili smo nekako na sredu s obzirom da idem kod njega na polikliniku. Ma pogubljena sam totalno

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 681
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
25.12.2017 12:11:04   
emicaa
Ljiso lavovski se ti drzis.Vecina nas(ja prva) bi veoma brzo pukle pod tolikim pritiskom.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 682
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
25.12.2017 12:13:00   
Maslacak15
Ja Mislim najvise zbog Toga sto je naceta nervima i Sto kaze i ja potpuno kapiram da joj kazu da je ok da Li da im veruje potpuno posle svega ?!?!? Ovako bi dobila nezavisnu informaciju u oba pravca. Ako je nifty u redu i kordo Bude na kraju u redu moze da Bude 100 posto mirna. Obrnuto pokazace i nifty nepravilnosti ako ih ima Sto opet moze da pomogne oko defnitivne odluke koja je sve Ali nije jednostavna.
Ne teram ja nikog daleko bilo, samo glasno razmisljam. Sve je to stvar psihologije. Miso treba da uradis onako kako je tebi lakse da prodjes kroz ceo proces.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 683
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
25.12.2017 12:14:42   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

Ja Mislim najvise zbog Toga sto je naceta nervima i Sto kaze i ja potpuno kapiram da joj kazu da je ok da Li da im veruje potpuno posle svega ?!?!? Ovako bi dobila nezavisnu informaciju u oba pravca. Ako je nifty u redu i kordo Bude na kraju u redu moze da Bude 100 posto mirna. Obrnuto pokazace i nifty nepravilnosti ako ih ima Sto opet moze da pomogne oko defnitivne odluke koja je sve Ali nije jednostavna.
Ne teram ja nikog daleko bilo, samo glasno razmisljam. Sve je to stvar psihologije. Nisi treba da uradis onako kako je tebi lakse da prodjes kroz ceo proces.

ovo i ja kazem, nekako 1:1 mi je nesigurno a nifty bi odlucio da li je 2:1 ili 1:2. Slazem se u potpunosti s tobom. Pitala sam dr preko poruke sta on kaze. E sad videcemo

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 684
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
25.12.2017 15:28:33   
mama Jo
Pozz i od mene 😊
Kod mene se i dalje nista ne desava... ja sam totalno zbunjena... isla sam i juce na kontrolu, dr kaze da je i dalje sve isto kao u petak, normalna kolicina plodove vode, uredna srcana rasnja i sve ok... sutra da se javim na kontrolu opet, sutra mi je i zvanicno termin... nemam ni bolova, ni kontrakcija, sve isto, ulozak mi je suv...
Necu da brinem i panicim sama jer na pregledima je sve ok, svi oko mene su nesto zacudjeni kako to sad... cak mi je jedna drugarica rekla (njena mama zna babicu kojoj je slucajno ispricala moj slucaj) pa je ta babica bila u cudu kako mi nisu dali antibiotik da pijem posto je vodenjak pukao...
A meni je dr rekao da i dalje opipava plodove ovojke i da ima dosta vode, nema evidentnog curenja vode te nema bojazni za infekciju... zato me i otpusta kuci...
Znam da zene imaju svakakva iskustva, verujem da ce sve biti ok i do porodjaja i na porodjaju i posle....

Ljisho jako veliki user posted image ti saljem.... i jedva i ja cekam da se konacno sazna i da se smiris i sama... niko od nas ne moze da se zaista stavi u tvoju situaciju, bas mi je jako zao sto moras tako kroz sve to da prolazis....

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 685
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
25.12.2017 16:22:48   
Maraj
Mama jo jel moze da se desi da si se nekim cudom tada upiskila, da nije bila plodova voda

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 686
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
25.12.2017 17:44:41   
Rosita
Cao zene. Mene razbi stomak. Jutros sam imala grozne grceve i wc vise puta. Izgleda da se aktivirao moj iritabilni kolon. Mnogo sam se i opustila :(. Ali mislim da me dokrajcila prokleta zelena salata. Bas je neprijatno jer ne znas od cega su ti grcevi, tj. brines za bebu. Ali mislim da su creva. Je l zna neko je l sme buskopan u trudnoci? Nalazim da sme.
Ljiso, slazem se sa ovom logikom. Nifty plus kordo. Pare jesu velike, ali i tvoji nervi su skupi. Znam ja da ti imas trenutke slabosti, iako si vanredno jaka osoba! A ko ne bi??? Grlim jako!
Ima li milicicak?

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 687
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
25.12.2017 17:48:37   
vonavoj
Rosita.sme..to daju i na porodjaju. Ma nije beba..nego creva..sad vec znamouser posted image

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 688
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
25.12.2017 18:11:53   
mama Jo

IZVORNA PORUKA: Maraj

Mama jo jel moze da se desi da si se nekim cudom tada upiskila, da nije bila plodova voda


Bukvalno 10 minuta pre toga sam piskila 😊
Onda sam se vratila u sobu sela, i ustala da dohvatim daljinski i pljusnulo je iz mene toliko da prosto nisam mogla da zaustavim i odmah mi je sve probilo na pantalone i skroooz se slivalo niz noge...
Pitala sam dr da li je moguce da se nesto trece desilo, jer nisam se upiskila 100%? 😁
Pitao me je da li stavljam neke vaginalete, a stavljam macmiror... kaze da nekada zna da se desi od vaginaleta da jako iscuri sekret sa vodom 🤔
Ali dve veceri pre toga nisam stavila vaginaletu, i desavalo mi se da moram nekoliko puta da promenim ulozak u toku dana jer mi curne sekret sa vodicom... ali ova kolicina... prosto mi neverovatno toliko da iscuri...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 689
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
25.12.2017 18:26:12   
Maslacak15
Tja za te stvari ovde postoji Kit Test od deset Minuta. Meni se dosta slicno desilo samo znacajno ranije u drugoj tudnoci, Jako velika kolicina vodenkastog Sekreta oko 30 nedelje. I moja gin Mi je savetovala da proveri Pa Sam isla u porodiliste. Oni su uzeli kao bris i postoji komercijalni Kit Koji detektuje prisustvo proteina kojeg ima samo um plodovoj vodi a ne u sekretu. Ispostavilo se srecom lazna uzbuna. Tako da oce Sekreta da Bude dosta pod odredjenim okolnostima....

Da nema nam milicicak da se javi...

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 690
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
25.12.2017 18:56:59   
17 joka
Koliko divnih starih drugara vidim medju trudnicice user posted image user posted image user posted image
Mnogo ste me obradovale
Ljiso,drzim pesnice da sve bude dobro.

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 691
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
25.12.2017 21:02:26   
Misha i Ljisha
Dan se zavrsio. Skitale i lunjale smo, eno je u krevetu. nije jos zaspala. Sve u svemu na kraju je sve ok bilo danas. Ja cvetala dok smo bile na rodjendanu user posted image , kaze animator: "ova mi je najbolja". Nijednom nije dosla do mene da me pita nesto ili gnjavi, sedi u krilu i td kad druga deca. Slavljenica se od mame nije valjda mrdala. Meni je to tako cudno, da prosto ne mogu da "provalim" o cemu se radi. Da li je do vaspitanja, do roditelja do deteta, nemam pojma. Moja D zna, s odraslima se ne sedi, i jasam baba roga, odrasli se ne slusaju dok pricaju i td i td.Ja ispade da cuskam svu decu i kad neko dodje kod nas i kad smo mi negde. Samo ih teram u njihove sobe user posted image odnosno u igraonici ih teram nazad na igru. Ja mu dodjem bugimen za decu izgleda.

mm ce doci ko zna kad. Ja sam vec u pidzami. Pripremila sam da ukljucim ves masinu nocas(ionako ustajem svaku noc pa gledam da masina pere po jeftinoj struji). Sutra smo opet skitare. Idemo na rodjendane i treninge.

Taman brze dani da mi prodju.

Puno vas user posted image

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 692
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
25.12.2017 22:34:58   
isidora88
Ja se vratih sa ultrazvuka, bebac je super, 1392 gruser posted image beba je naprednija i kaze dr da ce mi pomeriti termin na 6.03 jer vec dugo je beba bliza tom terminu nego 12.03. Videcemo jos, samo da ja docekam terminuser posted image sledece kontrola krajem januara.
Ujutru idem kod zubara, muka mi je viseuser posted image prvi put idem kod ove zubarke, nadam se da zna sta radi i da me nece nista boleti, frka mi je nevidjena.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 693
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
25.12.2017 22:46:52   
madre
I ja sam tu... Deca spavaju, ja odmaram, mm gleda tv. Isi, super kilazicauser posted image a sta ti je sa zubom, pa dobices valjda anestezijuuser posted image da, nema milicicak! Rosi, da li je bre moguce da zelena salata napravi bilo kakve probleme sa crevimauser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 694
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
25.12.2017 23:06:54   
mama Jo

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

Tja za te stvari ovde postoji Kit Test od deset Minuta. Meni se dosta slicno desilo samo znacajno ranije u drugoj tudnoci, Jako velika kolicina vodenkastog Sekreta oko 30 nedelje. I moja gin Mi je savetovala da proveri Pa Sam isla u porodiliste. Oni su uzeli kao bris i postoji komercijalni Kit Koji detektuje prisustvo proteina kojeg ima samo um plodovoj vodi a ne u sekretu. Ispostavilo se srecom lazna uzbuna. Tako da oce Sekreta da Bude dosta pod odredjenim okolnostima....




Nisam ni znala da to moze da se desi... a dr mi je to bas onako usput spomenuo, vise puta je rekao da je visoko prsnuce, cak je tako i u izvesraju napisao... pa se uopste nisam uhvatila za tu mogucnost da je mozda taj vodenasti sekret ili kako se vec to zove...
Cudi me da me nisu podvrgli tom testu, da budemo sigurni da to nije plodova voda... u stvari - valjda se kod nas to uopste i radi 🤔

Maslacak - da li ta opcija sa dosta sekreta moze da znaci nesto ,,opasno"? Radila sam bris i u redu je... ali mi i moja dr svaki put na pregledu govorila da se vidi pojacan sekret, i kvaj dr sto me jje u porodilistu pregledso isto mi je rekao...



_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 695
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
25.12.2017 23:12:41   
bojana92
Jel moguce u trecem mesecu osetiti pokrete bebe?Treca je beba

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 696
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
25.12.2017 23:13:36   
vonavoj
Isi.super za bebca!
Izdrzaces do kraja,nego sta! Kako je pritisak ovih dana?
Ja sam isla u kupovinu za paketice..puno dece ima u okruzenju..jos slatkise i dosta..
Mm mi je dosao sa puta, posle 4 dana i odmah me izbacio iz takta..mbas sam bezveze..kad nesto odvali,nema osecaj koliko boli. A da ne pricam kako decu nije video i lezi i drnda mob, a one jadne dobro nisu sa lustera skakale da bi privukle paznju..user posted image
Bolje da legnem...da potisnem lose stvari..kad je neko bezosecajan...
Mama jo.meni bj logicnije bilo da je sekret..curkalo bi ti da je vodenjak.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 697
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
25.12.2017 23:14:43   
vonavoj

IZVORNA PORUKA: bojana92

Jel moguce u trecem mesecu osetiti pokrete bebe?Treca je beba


Koja si nedelja? Ja sam u 13oj osetila..

(odgovor članu bojana92)
Direktna veza do poruke: 698
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
25.12.2017 23:19:10   
bojana92
12+6

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 699
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
25.12.2017 23:20:53   
vonavoj
Moguce je....pitala sam dr..kaze po knjigama ne tako rano,ali je moguceuser posted image

(odgovor članu bojana92)
Direktna veza do poruke: 700
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  26 27 [28] 29 30   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  26 27 [28] 29 30   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uloga placente (video)
video
Nakon implantacije, iz perifernih ćelija blastocista, razvija se deo strukture zvan placenta, koji služi kao veza između...
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here