|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  33 34 [35] 36 37   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori mama 05/18 [chat]
23.5.2018 21:38:30   
Maslacak15
Nisam ekspert ali vidim na prvu loptu da umbilical hernija po pravilu spontano prolazi inikakav tretman nije potreban. Joj verujem da ti je strasno kad toliko place ali verovatno nema puno leka osim sto ce vreme uciniti svoje. Posle treceg meseca kontam da ce ipak biti lakse.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 851
   RE: Razgovori mama 05/18 [chat]
23.5.2018 21:40:20   
milicicak
Ljiso, najlakse je reci da je beba gladna kad krene da place a svi koji drobe da je gladan nisu sa njim po ceo dan da znaju u cemu je problem. Tako da ih sve lepo posalji tamo gde sunce ne sija i radi kako mislis da je najbolje za njega. Nekim bebama je jednostavno duze potrebno da im se gi sistem privikne na hranu.
Sa hipertonusom nemas mnogo sta da radis osim da probas da ga sto vise opustas, vezbice za grceve, ceskanje ledja odozgo na dole, mazenje saka i stopala da sto cesce budu otvoreni.
A muzu reci da prestane da bude baba i da shvati da nisu deca nonstop gladna i da njegov sin ima pravo da place koliko mu dusa iste kad mu nesto smeta, a to sto mu ocigledno smeta su gasovi.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 852
   RE: Razgovori mama 05/18 [chat]
23.5.2018 21:42:09   
Misha i Ljisha
I ja sam procitala da bi trebalo spontano da prodje do godinu dana. Nadam se i da hoce. Mozda bi se vec to sredilo da se on toliko ne napreze zbog plakanja. Uf hajd daj boze da ove colief sutra jos bolje deluju na njega. Ne bih odmah da kazem posle samo jednog dana upotrebe da je razlog njegovog dobrog raspolozenja colief ali se nadam da jeste. Colief sadrzi enzim laktaze, tako da je ipak do gasova i varenja. Nadam se da ce nam olaksati muke svima. idem da vidim ima li tema hipertonus

Milicicak radim sve to. Kazem ti cini mi se da je vec u odnosu na proslu nedelju bolje. Opustam ga

< Poruku je uredio Misha i Ljisha -- 23.5.2018 21:43:31 >

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 853
   RE: Razgovori mama 05/18 [chat]
23.5.2018 21:45:22   
Sanjica26 RR
O mace malo. Samo malo da ga popuste grcevi.
Dobro vece. Jos nesto odradjujem, pa da spavam. Deca spavaju.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 854
   RE: Razgovori mama 05/18 [chat]
23.5.2018 22:00:47   
milicicak
Ljiso, mini buba je bila hipertonicna, tortikolicna i rogata (sve to reci cuvenog prof dr iz Tirsove) i hipertonus se smanjivao kako se ona opustala, tacno se videla razlika u polozaju tela kada izbaci gasove... Proci ce. Samo se vi mazuljajte i opustajte

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 855
   RE: Razgovori mama 05/18 [chat]
23.5.2018 22:06:36   
IvanaSK RR
Ljiso, super za napredovanjeuser posted image
Doci ce sve na svoje, izdrzi jos malo!

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 856
   RE: Razgovori mama 05/18 [chat]
23.5.2018 22:10:20   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: milicicak

Ljiso, mini buba je bila hipertonicna, tortikolicna i rogata (sve to reci cuvenog prof dr iz Tirsove) i hipertonus se smanjivao kako se ona opustala, tacno se videla razlika u polozaju tela kada izbaci gasove... Proci ce. Samo se vi mazuljajte i opustajte

E bas to razlika je ogromna npr danas kad je bio malo vise opusten. I tako ga i mazim da mu sake budu otvorene i butine mu mazim od gore prema dole i ispravi nogice i prija mu. Smeska se. U kupku dodajem ulje od prvog dana. Svekrva vice jao sto je cvrst i mm i mm kazem jos pre dve nedelje, nije normalno da beba bude tako JAKA i da je to problem. Na zalost u pravu sam ili na srecu pa sam odmah pocela tako da ga mazim cim je raspolozen. Kazem vec u odnosu na proslu nedelju je "ispravljeniji"

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 857
   RE: Razgovori mama 05/18 [chat]
23.5.2018 23:02:14   
Rosita
Dobro vece. Ljiši sam sve rekla, treba čeličnih živaca, ali vredi pomučiti se. Colief bi mogle dosta da pomognu.
Ova naša pedijatrica je malo gledala N na prvoj k. Samo ga okrenula na stomak i uradila ono podizanje za ruke. Ni stopala, ni tortikolis- a ima i on malo- nije gledala. Al sve se to ispravi i samo podosta. Vežbice mogu pomoći, al ja ne radim ništa. Inače on bio na stomaku i ja telefoniram, on se klati, ruke spušta, podvlači, ispravljs, gura se i prevrnu se na leđa. Ja mislim da je on to slučajno uspeo. Ne bi lako ponovio. Rano je.
I N zna katastrofa da sisa, rve se, mlatara, drži, pusti, podižem ga više puta, kašlje, prdi, podriguje, ma simfonijauser posted image . Al sad sam prihvatila mantru sve je ok ako napreduje. Sa D to nisam mogla da svarim.

< Poruku je uredio Rosita -- 23.5.2018 23:04:10 >


_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 858
   RE: Razgovori mama 05/18 [chat]
24.5.2018 6:59:25   
jess021
Dobro jutro!
M i ja budne od 5h, nadam se da ce sad zaspati, pa da popijem kafu.
Ljiso, meni je za L dolazila jedna terapeutkinja iz dz Liman, pokazala nam vezbe gde beba aktivno sama sve radi. Zato je L i propuzala sa 5 meseciuser posted image

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 859
   RE: Razgovori mama 05/18 [chat]
24.5.2018 7:17:41   
Misha i Ljisha
jess pisacu ti u inbox na fb.

Spremila dete za vrtic. Batke je zaspao u kolicima. Icicemo i do prodavnice. D danas ima slikanje a ja tri cuke nemam da mi dete nije reklouser posted image mislim znam rekla mi je vaspitacica ali ja zaboravila datum

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 860
   RE: Razgovori mama 05/18 [chat]
24.5.2018 7:40:20   
jess021
Ljiso, ok.
Mala zaspala, ja pijem kafu pa cu da budim L.
Ko sta radi ja uspavljujem decu pa ih budimuser posted image

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 861
   RE: Razgovori mama 05/18 [chat]
24.5.2018 7:58:29   
Misha i Ljisha
eh malena u vrticu. Batke je i dalje koma u kolicima user posted image Zene moje dete mi se preporodilo od colief kapi. Ja sve ne verujem. Jedino sto jos nije kakio. Jaoo kako ih odmah nisam uzela, nego ja budala hocu da uzmem colikind homeopatske. user posted image sto je najgore ni ne verujem u homeopatiju. Debil. Moja parola je inace hemija hemija hemija user posted image dr mi jednom prilikom rekla prskajte D apis golu ili tantum verde i ja pitam sta je prirodni preparat i ona kaze apis gola, rekoh znaci uzecu tantum verde. Samo me je cudno pogledala user posted image NO za nauk! Da verujem u hemiju ehehe...

Valjalo bi danas usisati kucu ako deran bude dobrica pu pu pu... Idem sad tako ukomiranog s njim do prodavnice. Doruckovala sam. Citam jos o hipertonusu i kaze lepo da je bljuckanje pojacano i neretko imaju GER uz hipertonus. Eto...Straso. No nadam se dcemo brzo resiti sve.Pise da je uzrok hipertonusa stres u trudnoci i upotreba antibiotika. Bilo znaci za ocekivati posto popih pet kutija ab.

Odoh mame pa se posle piskaramo.


(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 862
   RE: Razgovori mama 05/18 [chat]
24.5.2018 8:44:25   
BubaBubica
Jutro mamice.
Ljis nisam znala da može da stres prouzrokuje to i antibiotici pogotovo. Kakve su to kapi Colief?

Kod mene standardno, starije devojke ispraćene do škole/vrtića, najmanja spava, ja doručkovala i sad čekam da se probudi da usisam pa možda odemo na pijacu. Moram da uzmem D cipelice neke jer mislim da joj sadašnje patike postaju male. Videj juče jedne slatke sa jagodicama, ako bude broj uzeću njih.

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 863
   RE: Razgovori mama 05/18 [chat]
24.5.2018 8:55:37   
IvanaSK RR
Dobro jutro.
Maca u vrticu, ja isla malo da trckaramuser posted image Sad cu spremiti rucak i usisati.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 864
   RE: Razgovori mama 05/18 [chat]
24.5.2018 9:20:48   
Misha i Ljisha
Bubabubice ti mozes da uzmes obucu bez dece? Svaka ti cast. Ja moju D od starta masiram da ide da probauser posted image
colief je ustvari enzim laktaza za lakse varenje laktoze. I Bogu hvala na nauci sto tako nesto postoji hehe... (malo kontradiktorno nekom Bogu hvala za zahvaljujem se nauci no oprosticete mami pod utiskom)user posted image

Evo ga malo je plakao nista strasno. Ni za prineti kao ranije. Kulira u kolicima i gleda kroz prozor. Ja cu sad nesto da konacno poradim po kuci dok je on dobrica.

Ivana ja planiram sa deranom da idem u jutarnje setnje malo duze ali cekam da nas ludilo oko gasova prestane.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 865
   RE: Razgovori mama 05/18 [chat]
24.5.2018 9:56:18   
IvanaSK RR
Ljiso, super, i treba. Ujutru se lepo isetate dok ne krenu vrucine. Znacice i tebi i njemu.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 866
   RE: Razgovori mama 05/18 [chat]
24.5.2018 11:27:36   
Maslacak15
Evo mi se vratile. Primila je vakcine, nije joj se uopste svidelo ali takav je bebeci zivot.... user posted image . Dobila sam kompliment da mi je dobro mleko, posto joj se pedijatar smejao kad je video ( nije je merio, ali sva je okruglica). Danas odmaramo, do kasno popodne kad idemo do vrtica. Nadam se da nece biti temperature. Trenutno je ok volje.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 867
   RE: Razgovori mama 05/18 [chat]
24.5.2018 11:44:33   
emicaa
evo i nas iz set_nje,nisam znala da je ovako toplo napolju.Posle cuvam djecu od zaove pa necemo set_ati.
Nesto sam nervozna od jutros,neka mi je Bog na pomoci sa cetvoro djece user posted image
Ljiso i ja sam u hemiju vjerujem user posted image

< Poruku je uredio emicaa RR -- 24.5.2018 11:45:42 >


_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 868
   RE: Razgovori mama 05/18 [chat]
24.5.2018 12:22:12   
IvanaSK RR
Maslacak, drzim palceve da nema temperature.
Nama je ona temperatura izgleda definitivno reakcija na vakcinu. Hvala Bogu posle toga nije bilo temperature.
Emi, i ovde je bas toplo danas. Ljubim te da smanjim nervozu user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 869
   RE: Razgovori mama 05/18 [chat]
24.5.2018 12:29:54   
Sanjica26 RR
Dobar dan. Samo da mahnem. Nemam vremena da kuckam. Mozda cu posle podne da pisem nesto. user posted image

Ljiso, super za malisu. user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 870
   RE: Razgovori mama 05/18 [chat]
24.5.2018 13:30:54   
emicaa
sad mi zaova pisala da nece dovoditi djecu,vodi curicu u pola 4 doktoru.Od juce ne piski,i ako piski to je samo par kapi i place.Sinoc je vodila u hitnu i kao sve je ok.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 871
   RE: Razgovori mama 05/18 [chat]
24.5.2018 13:32:57   
IvanaSK RR
Mukica malauser posted image
Samo sto rekoh da je ovde toplo, pocelo da grmi i kisa da pada user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 872
   RE: Razgovori mama 05/18 [chat]
24.5.2018 15:53:41   
Misha i Ljisha
Dobar dan mamr. Ja cu na brzaka.
Maslacak imam pitanje.colief kapi su mi stajale na sobnoj temp 24h. Na kutiji pise drzati na sobnoj temp a nakon otvaranja u frizideru. Ja taj drugi deo nisam procitala do jutros to su kapi sa laktazom. Da li se nesto desi enzimu na sobnoj temp?

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 873
   RE: Razgovori mama 05/18 [chat]
24.5.2018 16:14:04   
milicicak
Ljiso, taj enzim treba da radi u ljudskom telu na 37 stepeni, nije se pokvario na sobnoj temperaturi na kojoj je ionako stajao do otvaranja user posted image

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 874
   RE: Razgovori mama 05/18 [chat]
24.5.2018 16:25:11   
BubaBubica
Ljis ja prvi put čujem za te kapi. Moram da upišem negde ako mi ikad zatreba a ne daj Bože user posted image
Ne uzimam bez dece, sa D sam planirala da idem ali nisam opet otišla. Tako se naoblačilo da sam se plašila da nas ne uhvati kiša a od kiše ništa. Stavila sam joj stare patikice na pranje i neka izdrži do sledeće nedelje.

Mene sutra čeka pravljenje torti, ali skratila sam sebi obaveze i kupila gotove kore. Samo ću da smućkam fine filove i filovati. Srećom I sada nema posebnih želja nego samo da nabacam čokoladice po torti i sveću. Postaviću slike ako ispadne dobro user posted image

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 875
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  33 34 [35] 36 37   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  33 34 [35] 36 37   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here