|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
9.6.2018 12:19:38   
lesli
IZVORNA PORUKA: milicicak

Jao, lesli, sad sam videla sta si me pitala. Nisam se ohladila, mm mi je zagrejao corbu za veceru, sto puta sam se preznojila user posted image
Jao, smesko, i ti nasla gde ces da se zaustavljas, jadan covek, mora da si ga isprepadala user posted image
Jutros sam zorom otisla da vadim krv, jedva sam docekala da stignem do pekre posle, bila sam gladna kao vuk. Jos mi sestra na pultu pita da li sam trudnica (imaju popust) i na moj odgovir da jesam sva iznenadjena kaze da se uopste ne vidi.
Odoh u temu da se malo hvalim, moje dete je jutros peglalo da se ja ne mucim


Nisam ja na to hladjenje mislila user posted image
Bravo za mini bubu user posted image
Mogu misliti koliko je bila ponosna!


Smesko, stomak je divan od jutros! Bilo je samo par i to ne toliko intezivnih stezanja. Videcemo do kraja dana, ali verovatno ce biti ok. Kad odluci da divlja to uglavnom krene maltene od ranog jutra. Kad bi bio ovakav svaki dan pevala bih (sumnjam da bi mm bio odusevljen user posted image )
Super za sestru. Cestitam!


Maraj, sta bi sa onim da ti oni ostave terapiju za nekoliko dana? Ajde da je bilo sta drugo, ali heparin bas ne bi trebalo mnogo kasnije primati...tako da mi je bas kretenski sto kasne.

< Poruku je uredio lesli -- 9.6.2018 12:22:05 >

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
9.6.2018 12:23:38   
milicicak
Smesko, bravo za sestru user posted image
Maraj, i mini buba ne voli moje przenice, kaze da nisu kao tatine user posted image
Stigli mi rezultati krvi, seceri su mi na donjoj granici, nadam se da me nece slati na test opterecenja. Gvozdje mi je onako, po standardnoj krvnoj slici, nije tako strasno, ali su mi rezerve katastrofa. Pijem lekice al izgleda da ne pomaze nesto narocito.
Psihicki se spremam da przim krompir, joj sto ja to mrzim al obecala sam pa moram

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
9.6.2018 12:30:49   
lesli
Moja mama bi skakala od srece dok smo mi bili klinci kad kazemo da tata nesto bolje sprema od nje. Po fazonu "Super,tata ce vam spremiti. Meni tako lakse" user posted image

Ajoj kad ce vise da tresne ova kisa, bas je sparno. Istopih se...

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
9.6.2018 15:28:46   
Maraj
Evo mene.
Kako su mi dali injekciju oko pola 11 tako smo izleteli iz kuce.
Les ne mogu da ostavljaju. U prvoj trudnoci su mi ostavljali za par dana. Opet ova "nadobudna" direktorka doma zdravlja na Novom Beogradu. Najgora je. Ne vidoh da neko tako terorise pacijente i zaposlene kao ona...
Nego kupili smo zavesu za L sobu. Sutra ce je mm preuzeti...dok je sasiju.
Bas sam se umorila pa sam prilegla

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
9.6.2018 17:00:14   
lesli
U koje vreme inace primas? Znas da ne bi trebalo da imas prevelika odstupanja?

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
9.6.2018 17:03:18   
Maraj
Lesli ja sam u prvoj trudnoci primala u 7 ujutru pa u 7 uvece
Onda sam samo jwdnom dnevno, u 7 ujutru.

Sad u ovoj trudnoci....izmenila sam sva vremena
Juce sam primila u pola9 . Danas u pola 11. Zimus sam oko 17h primala. Ma haos...s tim sto pomeram vremena po sat -dva. Ovo juce i danas je bio ekstrem

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
9.6.2018 17:04:48   
Maraj
Sad gledam...nisam danas primila u pola11 vec u pola 12

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
9.6.2018 17:22:20   
dzafi
Koja glupost sto te tako cimaju za te injekcije user posted image Cula sam i od devojaka sa drugog foruma da ti na nbgu bas zezaju. Ne razumem sto ne daju na ruke.
Inace, ledja me sve vise bole... umrecu. Kako ste vi, zene?

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
9.6.2018 18:03:16   
Maraj
Dzafi ledja su ti se tek nacela.... ne znam.ni jednu zenu da je radjala a da nema problema sa kicmom....
Ja se topim. Jako mi je vruce. Da izvines gace su mi stalno mokre. Menjam non stop gace. A i sromak me boli. Preterala sam danas i sa setnjom i sa sedenjem u kolima. Bila guzva u gradu....a i piskilo mi se...pa dok sam docekala odlazak u wc...

(odgovor članu dzafi)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
9.6.2018 18:05:24   
dzafi
E i mene je jutros probudio bol u stomaku! Sve onako dole, kao grcevi. Sreca pa je proslo, mislila sam da se poradjam user posted image
Ma idi, bas je sparno. Disem na skrge... Malo sam i ja skitala do Ade ali sam se sad zabila u kucu i ne mrdam.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
9.6.2018 18:08:26   
Maraj
I ja. Mene boli jer sam se preforsirala. Bas nisko. Kao grlic da me boli. Ne mogu da sedim. Kad lezim lakse mi je. A bas mi se ne lezi...

(odgovor članu dzafi)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
9.6.2018 19:23:00   
lesli
Maraj mislim da je bolje da primis ranije nego kasnije. Mislim da je tolerancija oko 30min gore dole. Naravno nece biti nista ako ponekad i okasnis malo vise, ali je bas bezveze sto prave toliku razliku.
Vidi sa njima sledeci put kad dodju da li je ok da ti das sebi u vreme koje primas ako oni bas kasne, a da ti ostave tu injekciju koju donesu, da imas u rezervi. Ako im je problem da daju za 10 dana unapred mogu valjda bar da ti ostave tu koju bi ti svakako dali...

Meni su ledja dobro za divno cudo, pogotovo ako uzmem u obzir da veci deo dana lezim.
Mi bili u kratkoj set_nji, sad mi se stomak malo steze. user posted image Smirice se valjda brzo, a taman sam ga pohvalila jutros. Necu vise da ga hvalim, svaki put ga ureknem user posted image
A napolju je bas fino zahladilo, ali je u stanu uzas iako je sve otvoreno...

< Poruku je uredio lesli -- 9.6.2018 19:30:25 >

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
9.6.2018 21:01:44   
Queen Lady
Evo i ja da se javim sa vestima. Bili na uz privatno, pre dva dana. Sve super, dr kaze da je bata. S je odabrao ime za batu ( inace je svima pricao da hoce batu i da mama nosi batu). Detaljno odradjen uz, sve je gledao i kicmu i srce i bubrege. Krije se stidljivko, stavlja ruku na lice. Pisem kasnije ili sutra jos. Poz

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
9.6.2018 21:08:27   
Maslacak15
dobro vece trudnice. Evo znas i mene Marejuser posted image bare preko foruma. Ni u trudnocama ni posle njih nemam bas nikakvih problema sa kicmom i ledjima. Bas sam i sama komentarisala to. A sto je najsmesnije, nemam neko drzanje, urodjeno su mi malo oborena ramena, umem ponekad i da se zgrbim- ali eto tako kako je nista me ne boli nisu trudnoce imale uticija.
Ali da slazem se sa tobom i ja imam taj utisak da mnogo zena "vuce repove" posle trudnoca. A o tome se nekako ne prica jel spada u "opis posla". Narocito se cuti o posledicama prirodnih porodjaja, ledjima, oslabljenoj besici itd itd. Ima toga bas puno.

(odgovor članu Queen Lady)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
9.6.2018 21:51:04   
Maraj
QL user posted image za uz
Maslacak eto ti jedina user posted image ozbiljno, nema ko mi se od mama ne zali na kicmu
Ja prva. Nikad nisam imala problema s ledjima, ali od trudnoce sa L...nekad jedva operem kosu prwko kade koliko me ledja bole...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
9.6.2018 22:03:39   
milicicak
Ql, bravo za uz user posted image
Mini buba i ja smo bile na rodjendanu, pa dosle kuci tramvajem, jedva sam je od fontane odvukla user posted image iskreno, nisam se ni mnogo trudila bas mi je prijalo napolju. Sto kaze lesli, najradije bih u parku spavala user posted image mm otisao na 20 godina mature, dete odavno spava a ja bih mogla nesto da jedem ali necu...
Maraj, ni ja nemam problema sa ledjima posle porodjaja, moji su poceli mnogo ranije user posted image a vrat i rameni pojas sam zeznula na poslu... Ali se slazem sa Maslacak da se o posledicama prirodnog porodjaja malo prica i znam mnogo zena koje imaju i problem sa kicmom i problem sa besikom posle porodjaja.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
9.6.2018 22:35:13   
smeško
Bravo za uz, QLady!!!
Eh, ovde nema lajkova, pa moram da nabadam po ovom mom telefonu samo da bih napisala da se slazem sa Mili i Maslacak.user posted image Ni ja nemam problema sa ledjima zbog trudnoca. Cak me i problemi sa venama prate pre bilo koje od njih.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
9.6.2018 22:45:44   
Maraj
Idi te bre...pa vi ste sve "vanserijske " user posted image
Ja definitivno imam problem sa kicmom od trudnoce sa L. Secam se nednu noc u trudnocj sa njim sam preplakala od bolova. Nisam mogla nikako da se namestim. Svaki polozaj me boleo. I nakon porodjaja mi je ostao "problem" sa kicmom
Ja se sad istusirala. Bas mi prijalo. Noge su mi jako teske ispod kolena pa sam ih podigla , da malo odmorim.

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
9.6.2018 22:58:52   
milicicak
Maraj, ja bih rekla da je meni problem krstenica i nasledna osnova user posted image bez zezanja, isijas me prvi put napao sa nekih 26-27. S druge strane u prvoj trudnoci sam se ugojila 11kg a mini buba je sa godinu dana imala 8kg i od kad je prohodala nije nesto mnogo zainteresovana za nosanje user posted image tako da kicma nije ni imala zasto da me zeza.
Nego, porasla mi je noga, obula sam baletanke danas i knap su mi, desna me i steze. Nisu mi otekle noge, stopalo mi je poraslo. Isto kao sa mini bubom. Zglobovi me i dalje bole, moram pitati dr u ponedeljak

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
9.6.2018 23:09:46   
lesli
Milicicak pitaj, ali nazalost mislim da je normalno.
Mene su ubijali skocni zglobovi, kolena, zglobovi na sakama od neke 9-10 nedelje. Dr rece da je normalno, ali da probam da uzimam mg, da to moze pomoci. Sve je proslo par nedelja kasnije i vise nisam imala problema.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
9.6.2018 23:19:46   
smeško
I meni rastu stopala u trudnoci.user posted image A znam puno zena kojima su problemi sa kicmom zaista poceli u tom periodu. Ja od trudnoce imam problem sa zglobom na ruci. Ne boli stalno, ali izgleda kao da je dislociran kada savijem saku.
Ja tek sad na tusiranje. Prvo sam odmarala noge, danas sam opeglala sve pelene I male stvari. Mm mi napravio vocnu salatu, bilo mi je zao da ceka I da se greje.user posted image Mislim na salatu, naravno.user posted image
Danas smo svasta uradili po kuci, sin je isao na utakmicu I bio sjajan. Lep dan.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
10.6.2018 5:49:01   
Maraj
Jutro drage. Ja budna od pola 5. Vruce mi je...ne mogu da spavam... kako vi spavate. Ja doduse i sa L sam slabije spavala.
Meni je oko pola br poraslo stopalo sa L u trudnoci. Sad ne primecujem jos.

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
10.6.2018 9:31:04   
smeško
Dobro jutro! Moji decaci tek sada ustali.user posted image
I ja slabo spavam. Ili mi je vruce ili me sve svrbi. A i treba mi manje sna nego do sada. Probudim se i ne znam sta cu sa sobom.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
10.6.2018 9:36:27   
Maraj
Smesko ni ja nisam znala sta cu sa sobom . Uskocim u kadu da se istusiram, da malo dodjem sebj. Na kraju i kosu u 5 jutros operem. To je moj rekord user posted image nisam nikad taki rano prala kosu

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
10.6.2018 10:33:44   
smeško
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...
Uloga placente (video)
video
Nakon implantacije, iz perifernih ćelija blastocista, razvija se deo strukture zvan placenta, koji služi kao veza između...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here