|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
11.6.2018 9:24:19   
Maraj
Jutro drage.
Kako podnosite ove vrucine? Ja se topim. Bas mi je vruce. Natresem po kuci neku siroku haljinu da landara oko mene. Jos od jutros pristavih meso da mi se kuva za grasak. Uh milion stepeni mi je u stanu. Al necu jos klimu da palim zbog L. On je samo u gacicama

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
11.6.2018 9:29:54   
smeško
Dahcem I radim. Pala sam s nogu za vikend, vene me odvalise. Deca su u skoli i vrticu.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
11.6.2018 10:18:53   
Maraj
Ja od ranog jutra padnem s nogu oko L. Posle jedva funkcionisem. Nece da se oblaci. Kenjka. Hoce ovo da jede. Pa nece. Ja stavljaj rucak. Spremaj dorucak. Skidaj ves sa strika. Stavljaj novi da se pere. Namestaj krevete...
Ma padnem s nogu....

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
11.6.2018 14:08:55   
lesli
Ovde i danas pusto...

Ja se trenutno topim, a jutros mi je bilo zima. Doduse otkrila sam se skroz u toku noci i tako spavala, pored otvorenog prozora...
Boze, osecam se kao klimaktericna baba user posted image

Gde nam je milicicak? Javi kako je bilo kod lekara danas user posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
11.6.2018 17:24:05   
milicicak
Dan trudnice... Ja danas obavila dva uz, dva ctg-a, dva vaginalna pregleda, jedan kod moje dr, drugi u Frontu. Moja dr se zabrinula da imam manjak plodove vode i da mi je cela materica u kontrakciji pa me poslala po drugo misljenje za svaki slucaj. Uglavnom, nije mnogo strasno, izbegla sam bolnicu ali moram da mirujem, pijem puno tecnosti, merim pritisak i pijem bensedin, dakle sve po starom... Novo je jedino sto izgleda imam gljivice ali i za to sam dobila terapiju...
Elem, jutros smo opusteno krenuli kod dr, zavrsili smo tako sto sam bila u Frontu do 12, mini buba i mm su otisli kuci jer je deci mladjoj od 12 godina zabranjen ulaz.
Ugojila sam se 10kg, nije ni cudo sto se osecam kao tenk.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
11.6.2018 21:55:12   
lesli
Milicicak, cuvaj se user posted image

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
12.6.2018 7:28:41   
Maraj
Jutro drage.
Pa mili po ovim vrucinama ne bi trebalo da ti predstavlja problem da pijes vodu user posted image
To za zabranjen ulazak deci ispod 12 god , nisam znala. Al sigurno ke zbog njihovih infekcija koje su ceste na tom uzrastu

Meni L dobio T. Grlo upaljeno. Ma haos. Mrtva sam umorna. Sinoc imao 39,9. Jedva je spustismo....i to ne pada ispod 37,7

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
12.6.2018 9:39:35   
milicicak
Maraj, nije problem pijenje vode, problem je piskenje, non stop sam na wc solji.
Napolju je vec pakao, do Zavoda za transfuziju sam se preznojila a imam 2min peske do njega. Mini buba sa tetkom u parkicu, ka cu do pekare pa da ih poteram kuci, bas je vruce

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
12.6.2018 11:13:54   
lesli
Dobar dan i od nas!

Maraj, jeste dobili antibiotike? Brzo ozdravljenje vam zelim!

Milicicak sto ides do zavoda? Ti si Rh-?

Ja sam bas lose spavala. U 2 sam se probudila i preznojavala od vrucine. Bukvalno mi se cedio znoj niz butine...
Inace, jutros mi se posle utrogestana pojavila mala grudvica sekreta, lici kao na plodnu sluz, ali malo gusce(izvinjavam se na opisu). Da li se to jos nekoj dogadjalo? Zabrinula sam se da nije parce sluznog cepa... uz sve to je stomak juce posle podne ludeo. user posted image

Gde su smesko,dzafi? Ne znam da li sam jos nekog ispustila...

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
12.6.2018 11:14:33   
Maraj
A mili...o piskenju mi ne pricaj nista.
Bukvalno piskim, ustanem da operwm ruke i dok perem ruke shvatim da mogu jos da piskim, pa se vratim na wc solju. Ma uzas koliko piskim

Joj i ja sam bila do instituta za transfuziju, pre 2-3 meseca. Vozio me mm da izvadim krvnu grupu.... bar sam to sredila user posted image

Edit: les lisale smo.u isto vreme user posted image
Da dobio je antibiotik al izgleda jos ne deluje. Tek je sad proslo 24h....
Miguce da ti je to parce utrogestana ako je malo cvrsce. A u trudnoci stalno nesto curka. Pogotovo pred kraj. Organizam se sam cisti i bori protiv infekcija tako

< Poruku je uredio Maraj -- 12.6.2018 11:16:43 >

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
12.6.2018 11:23:50   
lesli
Maraj, daj jos malo vremena antibioticima i bice uskoro kao nov.

A za ovo, utrogestan nije bio 100% jer on izlazi kao krema plus onaj omotac vaginalete.
Kazem ovo je licilo skroz na plodnu sluz samo mala kolicina i ne bas toliko elasticno. Do sad mi je sekrecija od utrogestana bila skroz vodenasta. Mislim i dalje je, samo se eto jos pojavilo i to. Ispraticu malo, ako se pojavi opet necu cekati jos 2 nedelje za kontrolu nego cu otici ranije cisto da budem mirna...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
12.6.2018 12:02:51   
milicicak
Lesli, ja sam Rh-, zbog toga sam isla u Zavod, redovna kontrola. Sa mini bubom sam isla svakih mesec dana sto je bila potpuna gnjavaza, sad je protokol izmedju 16-20 nedelje, u 28-oj i izmedju 35 i 37 nedelje, sto je super. Za sekret mislim da je normalno, u trudnoci stalno nesto curi, narocito ako koristis vaginalete user posted image
Maraj, moras da sacekas da ab deluju, ako je on ok ovako temperatura mu samo pomaze da se izbori sa njima. I kako si tek sad vadila krvnu grupu? Zar nisi imala za proslu trudnocu?

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
12.6.2018 12:13:43   
lesli
E milicicak bas bezveze. Ali dobro je da ti je blizu i sto kazes da ne moras precesto!

Hvala zene. Sad stavih ponovo utrogestan i nije bilo niceg slicnog, samo tragovi utrogestana.
Verovatno je sve ok. Ako se ne ponovi napomenucu dr kad odem na kontrolu. Ako se ponovi oticicu malo ranije, mozda i briseve da mi uzme jer mi se povremeno javlja neko peckanje posle utrogestana (mada bih rekla da je to vise iritacija nego infekcija).

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
12.6.2018 12:26:09   
Ana RR
Milicicak, da li si primila rhogam sad u 28. nedelji? Ja jesam sa Markom i posle mislim da više nisam ni kontrolisala antitela ili sam možda samo jednom, zaboravila sam.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
12.6.2018 12:34:47   
milicicak
Anci, nisam preventivno primala Rhogam, ni sa mini bubom ni sad... Pitala sam dr u Zavodu, kaze da nema potrebe (i moja dr se slaze). Primila sam samo posle spontanog jer je i mini buba Rh-

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
12.6.2018 13:10:48   
Maraj
Mili nisu mi vratili krvnu grupu sa proslog porodjaja. Zadrzali su je i sada je nemam. Zato sam novu vadila

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
12.6.2018 13:21:39   
milicicak
Stvarno ti nisu vratili? Pa haos bih im napravila... Meni je kad sam imala missed trebala danas za sutra, bukvalno, ne znam sta bih radila da je nisam imala.
Ja sam bila dobrovoljni davalac, ali mi je kartica na staro prezime. Kad se set_im kolikonminje glupo bilo sto moram da ponovo rqdim kg kad sam se udala user posted image

< Poruku je uredio milicicak -- 12.6.2018 13:23:09 >

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
12.6.2018 13:34:09   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: milicicak

Anci, nisam preventivno primala Rhogam, ni sa mini bubom ni sad... Pitala sam dr u Zavodu, kaze da nema potrebe (i moja dr se slaze). Primila sam samo posle spontanog jer je i mini buba Rh-


Eto vidiš, a za mene su baš u Zavodu insistirali da moram da primim. Oni tamo su mi dali (ja sam donela ampulu sa lekom).

Da, i ja sam posle spontanog primila.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
12.6.2018 13:44:33   
lesli
Milicicak, mogu oni da odrade KG samo ako hoce. Meni su kada sma imala missed odradili u frontu, doduse preselo mi je na kraju...

A da je besmislica da ponovo treba vaditi krvnu grupu kod promene prezimena se slazem. Na KG uvek stoji i JMBG koji jednoznacno govori o kojoj se osobi radi, dok sa imenom i prezimenom bas i nije tako.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
12.6.2018 15:16:01   
smeško
Toliko mi je lose juce i danas. Ne mogu da disem, imam vrtoglavicu, malaksalost...pritisak je ok. Juce sam uzela sve upute. U cetvrtak me mm vozi u Zavod da dam briseve i urinokilturu, krv cu kod nas u dz, kod interniste isto. I na ctg cu kod mene. I to je to. Sutra imamo roditeljski povodom Nikijevog kampa. Moram da spakujem i njega i sebe. I daleko od toga da nemam tremu zbog svega sto sam proslog puta prezivela, ali pozitivna sam, znam da Bog ima neki plan za mene i znam da ce, ako zatreba, opet spasiti.
Maraj, kako znate da je za antibiotik? Moji su imali isti virus prosle nedelje, koji je kod jednog udario na stomak, a kod drugog na grlo sa visokom temperaturom. Proslo je bez lekova, samo sa Orosalom I probiotikomom. Nikada nisu imali temp.leti, covece ala je to mucenje za decu.
A za krvnu grupu, nama nisu detetu hteli da vade krv, jer je u knjizici pogresno upisano ime roditelja: umesto Dragan dodali su a i ispalo Dragana.

< Poruku je uredio smeško -- 12.6.2018 15:22:06 >

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
12.6.2018 15:23:49   
Sanjica26 RR
Smesko, grlim te najjace sto mogu. user posted image Ovog puta ce biti drugacije. Mislicu na tebe- I molim te pisi mi koju poruku, a ne da jurim neku cistacicuuser posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
12.6.2018 15:30:10   
smeško
Sanjice!user posted image user posted image
Ne znam ni kako si me nasla proslog puta, ni ja nisam znala gde sam. user posted image
Bice sve ok. Javljacu se redovno!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
12.6.2018 15:38:40   
Sanjica26 RR
Kako ne znas? Moj izvor informacija je bila cistacica.user posted image Pisala sam u razgovorima da ja sa svima zapocnem razgovor.user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
12.6.2018 15:44:35   
smeško
Znam ja za cistacicu, dolazila je I pozdravila me I svasta. Samo mi je cela situacija gde si me pronasla cak u sok sobi I dalje nestvarna.
Ovoga puta ti se odmah javljam!user posted image user posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
12.6.2018 16:02:52   
milicicak
Smesko, samo pozitovno, bice sve u redu ovaj put.
Bitno je da ti je pritisak ok, vrtoglavice su od ovog vremena, uzasno je. Mene boli glava ceo dan, valjda ce sladoled to da promeni. Super sto ctg moze i u dz.

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.



Anketa

sta mislite o zenskom imenu Stana
velle

zanima me vase misljenje o imeni Stana?

ok (20%)

nikako (72%)

lepo (8%)


Ukupan broj glasova: 106

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here