|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
12.6.2018 16:23:07   
smeško
Devojke, jos malo! user posted image
Mada, prime oni mene ranije, pa cekam jos deset dana.user posted image Verujem da ce sada raditi cim udjem u 40.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
12.6.2018 17:05:58   
Maraj
Smesko pa pojima nemam. Gledala mu grlo rodjaka koja je dr i rekla da mu je bas crveno. Od grla je sve i krenulo. Posle je dobio T koja nikako da spasne ispod 37.
Ja inace imam uzasne gorusice. Nikad ih do sad nisam imala. Ni u trudnoci sa L. Malo pre em mi gori grlo em osecam vatru u zeludcu

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
12.6.2018 18:14:22   
Maslacak15
Smesko a sta je tacno bilo proslog puta? znas celu pricu napamet da te ne plasim, svakako da treba da budes sto opustenija i da verujes da ce sve biti u najboljem redu. Ali budi na oprezu. I u slucaju da se jave bilo kakvi atipcini bolovi ili ti je mnogo lose, bolje je otici kod lekara. Ti si ipak trudnoca visokog rizikam zbog treceg carskog reza i ne treba skroz smetnuti sa uma.Zelim ti da prodjes kao jauser posted image .

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
12.6.2018 18:27:42   
smeško
Hvala, Maslacak!
Bice sve ok. Proslog puta sam nadrljala kod njih na odeljenju, posle cr.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
12.6.2018 20:22:53   
lesli
Smesko bice to dobro user posted image

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
13.6.2018 9:07:56   
Maraj
Jutro drage
Jel vas ima user posted image
Ja se i dalje topim....
L je od jutros bolje. Zadnji put sam mu dala brufen jutros u pola 4. Od tad mu nije skakala T.
Leti vreme....a ja imam utisak nista nisam spremila ni za porodiliste ni za bebu. Osim sto sam preprala neke bebece stvari. Al jos nisu ispeglane.
Sa L sam sve imala spremljeno 2 meseca ranije. Sad nista....
A inace ni plate mi nema. Odlepicu. Imam najgore racunovodstvo. Zadnju platu sam primila 11.aprila

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
13.6.2018 12:04:59   
lesli
Super Maraj!

Masem svima :)

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
13.6.2018 12:11:41   
milicicak
Dan trudnice :)
Maraj, super sto je L bolje. Znam da zvuci uzasno kad kazem ali ja vise volim kad mini buba ima temp preko 38, mnogo bolje podnosi te visoke nego niske. A i valjda sto tako gori bakterije ne stignu da se razviju na virusnu infekciju (to ja sebe tesim, uopste ne znaci da je tako).
Ona je u vrticu, ja ceo dan lezim pa cu kad je pokupim iz vrtica po rezultate a posle do dz po lekove.
Maraj, meni je plata legla juce, doduse ne znam za koji mesec ali mi se cini da je prilicno redovna. Moje tete iz racunovodstva su super stvarno.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
13.6.2018 13:02:02   
Maraj
Moje su najgore. Pogresile su mi doznaku pa im je doznaka vracena
Ustvari znam ja sta je ...nisu predale tromesecno uskladjenje plate. Tako da su mi sad 3 doznake kod njih . Ja ih zvala one mi kazu kao pa dobro sad ces mozda dobiti 2 odjednom. A od cega cu ja da živim do tad. Ma stalno nekih problema sa njima. Kad ne znaju svoj posao.... secate se da su mi i prvo trudnicko uplatile 65% pa sam morala da im jurim zakone da im dokazem da je trudnicko 100%

Inace ja ludim sto mi L ne ide u vrtic. Svako jutro se toliko umorim oko njega. Sad mi jos takvu scenu napravio sa dranjem i urlanjem..
. Stomak me boli koliko sam se iznervirala

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
13.6.2018 15:42:26   
lesli
Moji su zlatni - svaka plata stize u dan i hvala im na tome! Cak i kada mi je zamena u dz pogresno ispisala doznake, pa nije htela da izda nove dok se stare ne vrate, plata je legla bas kad treba (iako su ispravne doznake dobili krajem meseca), a bila sam ubedjena da ce kasniti.

Kako podnosite ovo "vreme"? Meni puca glava, cekam da tresne kisa pa da se izduva...user posted image


< Poruku je uredio lesli -- 13.6.2018 15:46:51 >

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
13.6.2018 15:56:32   
smeško
Meni su prethodna dva dana bila strasna. Danas je ok. Sutra počinjem sa analizama za bolnicu i idem na ctg.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
13.6.2018 16:00:15   
lesli
Vonavoj, vidim da nas citas, kako si nam? Kako je M?

Smesko, sto? Zbog vremena ili je nesto drugo u pitanju?

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
13.6.2018 16:07:12   
Maraj
Ja zakazala depilaciju...a vreme katastrofa..
Valjda me nece uhvatiti neko nevreme...
Inace stomak me i dalje boli. user posted image

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
13.6.2018 17:46:41   
BuducaMilic
Zdravo trudnice. user posted image kako podnosite ovo vreme, ja imam inace nizak pritisak 90/60 ali se drzim. 18 +4 sam, beba je bas zivahna, neverovatan osecaj kad osetim to golicanje user posted image a teudnickog stomaka nigde hihihi osećam da ce mi naprasno narasti

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
13.6.2018 17:51:15   
Maraj
Milic, ja stalno kukam na vreme. Bas mi smetaju vrucine user posted image
Inace ja dosla s depilacije. Isla samo prepone da sredim. Joj bila mi neka mlada 25 god. Ne sme da me pipne. Pa me zapitkuje o porodjaju. Sva je preplasena. I nije mi dublje skinula . Al ajd... sledeci put ako mi bide ona moram joj reci da mi dublje skine.

(odgovor članu BuducaMilic)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
13.6.2018 20:00:27   
lesli
Milic, dobro dosla! user posted image Bas nam treba pojacanje. user posted image
Cekaj jos 2-3 nedelje, pa ce se golicanje pretvoriti u nemilosrdne udarce user posted image
I meni je stomak naglo iskocio. Do 20. nedelje sam ulazila jos uvek u svoje pantalone, neke sa bas niskim strukom koje sam mogla da naguram i zakopcam ispod stomaka. I onda lepo u 22. krenem da se spremam za ekspertski uz, izvadim te pantalone i neku bluzu... Krenem da obucem pantalone i shvatim da ne mogu da zakopcam ni jedno od 3 dugmeta(a samo nedelju dana ranije sam kopcala sva 3). user posted image
Sta cu...zakopcah samo rajsfeslus, bluza preko i posle pregleda pravac u kupovinu user posted image

Inace mozes da javis moderatorima termin i pol ako znas, pa da te dodaju na spisak trudnica.

Danas je bas bio uzasan dan. Mene tek sad prolazi glava. Najgore mi je bilo oko 3 popodne dok se mutljalo i na kraju skoro nista kise nije palo user posted image


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
13.6.2018 21:33:29   
Maraj
Ma njsta. Par kapi kanulo. Al se smrklo i sevalo, ja mislila da ce bas biti nevrwme...ono nista.
Sas je osvezilo napolju al je kod nas u stanu i dalje toplo...
Ja malo sela u dnevnoj....mm strazari u kupatilu dok se L brcka

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
13.6.2018 21:41:52   
lesli
Jeste, napolju je bas zahladilo. Mi smo sve pootvarali da se bar malo ishladi stan.

Mi se vratili iz neke kupovine i sto bi milicicak rekla, sad cu malo da patim...sve me zivo boli user posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
13.6.2018 22:07:27   
milicicak
Milic, dobrodosla :) sad ce stomacic samo da iskoci, iznenadices se user posted image
Lesli, bas mi je drago sto si pocela da setas i izlazis i ides u kupovinu.
Ja bila do dz, da uzmem recept i nalog za inekciju, zamalo me opet poslali u bolnicu... Izmerila mi sestra pritisak 140/90, jedva objasnih da se to meni redovno desava kad mi mere pritisak kod lekara prvi put, posle 5 min se iskuliram pa bude normalan... Elem, i metildopu sam dobila uz obecanje da cu da merim pritisak 3x dnevno i odem u bolnicu ako mi skoci. Sto je najgore, zbog prethodne trudnoce stvarno kontrolisem pritisak, nikad mi nije presao 110/70. El, eto, i to da dodam na spisak stvari koje treba da pratim i imam terapiju user posted image sad da odgledam seriju i popijem jogurt pa cu u lakulalaland.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
14.6.2018 1:18:37   
lesli
Pa dala dr dozvolu za kratke set_nje i ja kao svaki streber, slusam. user posted image
Stomak prosao posle lezanja, povremeno se steze, ali bar ne boli! Sad me samo ledja ubijaju. Mislim da se moja baba, zena od skoro 90 godina, oseca vitalnije od mene na pragu 30tih...divno user posted image
I jos me spopala nesanica iako je lepo zahladilo.

Koju seriju gledas?

< Poruku je uredio lesli -- 14.6.2018 1:21:07 >

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
14.6.2018 8:20:55   
Maraj
Jutro drage.
Ja standardno oko L. Nocas nam je 4.noc za redom pravio scene
Probudi se i besumucno urla place....ma ne znam sta vise ne radi. I to traje oko pola sata. Da covek poludi.... tako da sam sva user posted image
Ja doruckovala sendvic. A najvise mi prijaju neke ledene stvari. Mozda sad popijem i jogurt....

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 246
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
14.6.2018 8:46:08   
milicicak
Maraj, evo tema za nocne strahove Klik. Znam da je strasno ali je relativno normalna pojava.
Lesli, gledam The Bull, zanimljiva mi je skroz.
Ja danas ne znam sta cu za dorucak, mini bubi sam skuvala kasu

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
14.6.2018 9:18:04   
vonavoj
Lesli,cituckam,ali ne stizem da pisem..sama sam sa njima, uglavnom..
Krenuli grcevi i nocne zurke..
Milicicak.ja ne bi pila metil dopu..meni je uvek pritisak tamo bio 150/90 ali sam ga kod kuce merila 2 puta dnevno i nije bio visok..moj dr ne daje tek tako terapiju..ako je sa bebom sve ok..kaze on da se uzrok pritisku u trudnoci ne zna uvek.a rokaju se lekovi.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 248
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
14.6.2018 9:27:10   
Maraj
Mili jer odmoris tamo 5-10min pre nego ti izmere prvi put pritisak. Ja se nekad uzbudim od puta, od toga da li cu stici u zakazano vreme. Jednom su mi izmerili pritisak cim sam stigla. Bila guzva na Gazeli. Ja poludela , mislila da cu da zakasnim...i izmere mi visok pritisak. Posle su mi merili jos jwdnom nakon pregleda. Bio je ok.
Ja sam u prvoj trudnoci imala visi pritisak pred kraj pa sam pila metildopu
Nisam htela al je dr rekla da.je to za dobro bebe

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
14.6.2018 9:33:16   
milicicak
Ja sam sa mini bubom imala visok pritisak, zato sad proveravam redovno. Posle porodjaja je bilo jos gore, mnogo mi je lose bilo od visokog pritiska. Nema veze sa tim da li sam odmarala ili ne, ja kad vidim aparat u ordinaciji pritisak mi skoci user posted image kad mi ponovo izmere, bude normalan.
Sinoc sam merila i jutros, 110/70 oba puta, jos metil dopu da pijem tacno bih se negde srusila.
Odoh sa detetom na pijac, nisam je odvela u vrtic, uspavala se

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here