|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  56 57 [58] 59 60   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
7.8.2018 10:35:13   
mama Jo
Pa jeste, ali i za decu je to velika promena, ipak im treba vremena da se odvoje od mame i da neka druga teta sad tu bude ,,glavna", treba i vremena i postepeno to raditi. Sad koliko vremena, ve jr to relativno stvarno.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1426
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
7.8.2018 11:15:14   
Milena18
Slažem se da treba vremena, ali mame koje rade ne mogu da odsustvuju sa posla dva meseca. Ja sam tada uzela odmor tri nedelje, a posle smo se nekako (jedva) snalazili. U njenoj grupi već posle 3-4 nedelje ujutru nisi mogao da čuješ da dete plače. A eto još mesec dana su ostajali do 11:30.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1427
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
7.8.2018 11:27:16   
IvanaSK RR
Pa da, Milena, upravo na to sam i mislila. Aj neke dve, tri nedelje i razumem. Dva meseca je previse.
Mama Jo, zamisli sad krajem septembra krenete, muz radi, ti sama sa bebom. Ceo oktobar i novembar setaj se tamo, ovamo sa bebom. Kisa, vetar.. I kad ti je blizu zna da bude cimanje.
Inace, moja maca bas voli vaspitacice. Jutros sam ostala sa vaspitacicom par minuta, nesto pricale, a maca u narucju vaspitacice i zagrlila je. user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 1428
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
7.8.2018 11:52:01   
mama Jo
Jeste, u pravu ste skroz. Mi vec mislimo kako cemo tada, muz ce morati da najavi u firmi da ce kasniti na posao. U potpunosti se slazem. Ima svakako i do vaspitaca dosta....

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1429
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
17.8.2018 7:44:01   
mama Jo
Mame, kad bude taj prvi roditeljski? Negdte tik pred polazak, zar ne?
Sta nam sve treba - nose pidzame, patofne, neku preobuku... pretpostavljam 😏
Pa haj' da proverim sa iskusnijima, mi prvi put krecemo user posted image


_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1430
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
17.8.2018 7:58:32   
jess021
Mama Jo, roditeljski je poslednje nedelje u avgustu, ali to ce vas jos zvati. Sve ce vam reci na roditeljskom.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1431
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
17.8.2018 8:41:20   
IvanaSK RR
Patofne mozes da ostavis u vrticu, preobuku u rancic koji isto moze ostati u vrticu,pidzamu ponedeljkom.
Sve ostalo zavisi od vrtica. Negde se nose i case za jednokratnu upotrebu, vlazne maramice, ubrusi...

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1432
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
17.8.2018 8:54:48   
Milena18
Mi smo pakovali patofne i presvlaku i 2-3 pelene dok ih je nosila. Čašu sa piskom za vodu dok nam nisu rekli da više ne donosimo jer pije iz njihovih čaša. Jednom mesečno bismo odneli pakovanje vlažnih i običnih maramica i kremu protiv ojeda (ovo isto dok nismo skinuli pelene).
A pidžame u našem vrtiću ne nose. Spavaju u onome u čemu dođu u vrtić, eventualno im skinu donji deo ako je vruće. To mi se baš ne sviđa ali kažu vaspitačice da ne mogu da stignu da ih presvuku jer ih ima mnogo.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1433
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
17.8.2018 9:14:00   
Ana RR
Mi nismo nosili ništa sem patofni. Sa 3 godine je prestao da spava preko dana tako da nam pidžamica nije trebala.



_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 1434
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
17.8.2018 12:18:51   
mama Jo
Aha, hvala vam drage user posted image
U principu patofne svuda idu, i te enke stvari koje u ranac stavimo, i super je stvar sto to sve moze da se ostavi tamo. O detaljima za konkretno nas vrtic cu vec cuti na tom roditeljskom 😊

Ana, je l' on sam prestao da spava preko dana, ili kad je ktenuo u vrtic pa zbog novog ritma dana? Kako uopste rese to ako neko dete spava a neko ne? Moja J ce za 15 dana 3 godine i ona i dalje spava preko danan u principu preskoci nekada ali tada bude bas nervozna, tako da mislim da ce spavati jos neko vreme sigurno preko dana (ako se bas ne desi da je novi ritam dana skroz ne promeni) ...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1435
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
17.8.2018 12:55:14   
Misha i Ljisha
Mama jo u drzavnom vrticu u NS svi spavaju osim predskolaca. Ako dete ne spava mora da lezi u krevetu i cuti i odmara. Tako da na kraju i to dete uglavnlm zaspi.user posted image
Ako je neko bas jako nemiran i ne spava prebace ga kod starijih u grupu ali to koliko znam izbegavaju. Spavace ona ne brink se ti nista. Roditeljski je kako gde. Nekad bude 31.avgusta nekad bude 1. Septembra ali tu negde pred prvu nedelju ili prve nedelje. Vi cete pre polaska imati jer morate na adaptaciju pa da vam vaspitacice objasne kakp i vi treba da se ponasate tokom adaptacije. Decu popodne vise da mazite. Da lepo pricate o vrticu budete veseli (a ne da se oprastate kao da dete u rat odvodis) mada kad dete krece sa 3 god ja mislom da adaptacija traje svega par dana.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1436
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
17.8.2018 13:00:59   
mama Jo
user posted image onda svi spavaju user posted image
Mi smo dobili manji vrtic, samo ta jedna grupa je tu, nema ni starijih ni mladjih, tako da i nemaju gde da ih prebace user posted image svi ce spavati kao bele lale user posted image

Ja mislim i nadam se da ce brzo adaptacija proci, i sada vec lepo pricamo o vrticu, idemo cesto i da ga vidimo, jer nam je blizu igralista, i o vaspitacicama lepo sve stvarno. Verujem da ce sve proci ok.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1437
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
17.8.2018 13:07:29   
Ana RR
Mama Jo, prestao je da spava preko dana silom prilika. Bili smo u Kanadi tada i pošto tek oko 9 sati izlazi sunce on se uspava tako da je ustajao oko pola 10 ili 10. I posle nema kada da spava, ako uspem da ga uspavam u 15h onda uveče nema šanse da legne pre 9. I tako smo izbacili to dnevno spavanje.

< Poruku je uredio Ana RR -- 17.8.2018 13:08:40 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1438
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
17.8.2018 13:11:17   
Misha i Ljisha
Ma da. Moja je vrtic dozivela kao igraonicu. Doduse ona je krenula u jaslice. Bice sve to super. Nekad se desi da lepo prihvate pa krenu da njacu mesecima kasnije. Nekad nece da idu. Iskreno posto eto ja radim od kuve ja sam uvem pristajala da ona ostane kuci ako ne zeli da ide ali to se retko desavalo. A prve godine smo se igrali vrtica bukvalno. Dva dana nedeljno sam je samo davala. I nije mi bila bolesna i obozavala da ide ta dva ili tri dana u vrtic. I kazu da deca koju roditelji povremeno povlace iz vrtica na mazenje takoreci imaju bolji imuni odgovor na viruse. Stbarno meni D nikad nije bila nesto jako bolesna a ni dugo. Bas mi je stamena. Videcemo kakav ce nam batke biti ave mi se cini da ce biti svilenuser posted image

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1439
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
17.8.2018 13:56:34   
mama Jo
Da, razumem. Pa, slicna je situacija i kod nas... ja ne radim, i necu poceti da radim jos najmanje pola godine. Ako se desi faza da nece da ide, necu je na silu terati, pusticu je dan-dva -tri da ne ide u vrtic. Posebno jer ne bih volela da stekne neku traumu (mozda je prejaka rec, ne pada mi na pamet nijedna druga) kao mama i beba idu da setaju i kuci, a ja ostajem ovde...


_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1440
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
19.8.2018 19:29:54   
vocicana
Moje dete ne spava posle podne vec drugi mesec. Donekle i meni mnogo znaci jer u normalno vreme uvece zaspi, ali msm da ce u vrticu morati da lezi pa kako mu volja, da spava ili ne, uci ce u ritam.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1441
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
19.8.2018 20:09:49   
IvanaSK RR
Kod mene ne može to da ako nece ne mora da ide. U redu je ako u početku hocu da ide dva, tri dana nedeljno mada mi ni to nije neko rešenje. Ni mene niko ne pita da li bih na posao. Vrtic je obaveza, kao i skola. Opet sam najgora.
I kod nas u drzavnom vrticu se prestajalo sa spavanjem sa pet godina. Oni su poranili dva, tri meseca i onda je sin prestao sa spavanjem sa četiri ipo godine.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 1442
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
19.8.2018 20:20:41   
Sanjica26 RR
Nece da moze. Slazem se sa Ivanom. Mene su tako vodili roditelji. Malo idem, malo ne idem. I na kraju ne idem. Taman se dete adaptira ti ga povuces i opet sledi adaptacija. To je mucenje i za dete i zs roditelje.

< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 19.8.2018 21:22:09 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1443
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
19.8.2018 22:03:36   
Misha i Ljisha
To zavisi od deteta. Mojoj nikad nije smetalo niti je plakala. Naprotiv jedva je cekala da ide ta dva tri dana u vrticuser posted image e sad da je ona drugacija sta znam
Ona od starta ide 3 dana u vrtic a dva ne ide jer dva puta nedeljno je imala hokej prepodne ponedeljkom i sredom i tim danima je nisam vodila. Ove godine ce tehnicki morati po prvi put da ide redovno jer je predskolacuser posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1444
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
21.8.2018 9:43:06   
Dragce86

IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Kod mene ne može to da ako nece ne mora da ide. U redu je ako u početku hocu da ide dva, tri dana nedeljno mada mi ni to nije neko rešenje. Ni mene niko ne pita da li bih na posao. Vrtic je obaveza, kao i skola. Opet sam najgora.

Heheheh, Ivana, definitivno jesi. Ne mozes porediti malu decu sa sobom, a pritom nije ni svako dete isto, neko se lakse prilagodi, nego je teze prilagodljivo...Moramo malo imati i strpljenja sa njima i pruziti im podrsku da ne dozivljavaju vrtic kao da idu na klanje, vec kao na nesto lepo, recimo igraonicu :D
Ja da se pohvalim, moja Vika se super navikla, u drugoj nedelji je spavala i ponesto jela tamo, nije svaki obrok, al ne jede toliko cesto ni kod kuce. Sad je vec 3.nedelja kako ide i ja sam odahnula, ustaje u 7.15h ujutru sama i budi nas, u 8h je vec u vrticu a popodne oko 16h je tata vraca kuci, tako da je za sad super, hvala Bogu.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1445
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
21.8.2018 10:25:11   
IvanaSK RR
Bas mi je drago sto je sve super user posted image
Sta da rade mame koje moraju svaki dan na posao? Nemaju izbora da im dete malo ide, malo ne ide u vrtic. Tacno je da zavisi od deteta, ali nece da moze ako joj se ide da ide, ako joj se ne ide da ne ide (u vrtic).
Poredim sa odraslima jer svi imamo neke obaveze, bili deca ili odrasli.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 1446
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
21.8.2018 12:10:46   
mama Jo
Dragce, super sto je lepo prihvatila, samo tako neka se i nastavi 😊

Mozda je vise nacin na koji su napisale delovao ,,grub"- da tako kazem user posted image
Ja sam odmah stvorila sliku deeta koje histericno place i urla neeeeeecu u vrtic, i odrasle osobe koja ga vuce i prica e, pa nece da moze, ima da ides user posted image hahahah
Mislim, naravno da ces i u toj situaciji lepo i mirno objasniti detetu da mora da ide u vrtic jer nema ko da ga cuva posto mama i tata idu na posao, ali ce doci po njega cim zavrse. Realno, kad ne postoji alternativa - kako drugacije? Pa zato i idu u vrtic. Svi verovatno imaju faze da nece da idu.

Ja sam zato i napisala gore da je kod nas specificna situacija jer ja ne radim pa cu joj dozvoliti da ne ide kad to nece, ali naravno da necu dozvoliti da ode u krajnost pa da mi dete odredjuje kad ce da ide, kad ne. To je, opet, model vaspitavanja, neki moj, koji mi se do sada pokazao kao izuzetno delotvoran.
Ali i sama cu poceti da radim i sigurno cu se naci u toj situaciji... zato necu bas puno da pricam, ali skroz razumem sta hocete da kazete i to je skroz realno.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1447
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
21.8.2018 13:53:20   
Misha i Ljisha
Mama jo iz mog iskustva kad god D nije htela da ide nesto se desilo u vrticu. Npr jedne godine je bila vaspitacica koja ih je terala da jedu. Krecemo ujutru i ona kaze nece da ide. Jako mi je bilo cudno jer bas voli vrtic pa sam pocela da zapitkujem. Dosla do odgovora. Otisla u vrtic i rekla vaspitacici da mi vise znaci da ona voli da ide pa makar ne jela i da je ne teraju jer joj ionako dam dorucak pre vrtica. Vaspitacica rekla ok i sve bilo super. Jos jednom nije htela da ide zbog jedne male Lane koja ih je sve tukla u grupi ali to smo pregurale. Ona voli da ide jos pogotovo sto eto nikad nije isla svaki dan zbog treninga. I onda joj valjda vrtic nije nikad dojadio. Otkud znam. Imate i sindrom NDO iliti nema dana odmora. Desava se kad deca i leti idu stalno u vrtic pa im prosto dojadiuser posted image

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1448
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
21.8.2018 13:59:34   
Rosita
Moj D ide i leti i obozavauser posted image

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1449
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
21.8.2018 14:03:46   
Misha i Ljisha
Kao sto reloh od deteta do deteta je. I moja voli. Pa nikad nam ni prekid nije strasan.niti mi je zadavao brigu kako ce se vratiti u vrtic
E da kad se P rodio bas je bilo ako hices da ides idi ako hoces kuci da ostanes ostani. Ostala je kuci par puta. Ipak joj je bolje u vrticuuser posted image

< Poruku je uredio Misha i Ljisha -- 21.8.2018 14:04:55 >

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  56 57 [58] 59 60   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  56 57 [58] 59 60   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...
BUDUĆE VOĐE: 7 osobina prolećnih beba
Zima, proleće, leto ili jesen ... Da li znate da godišnje doba utiče na našu ličnost? Mnoga istraživanja pokazala su kak...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here