|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  34 35 [36] 37 38   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
12.6.2016 6:09:26   
vocicana
Dove, pravac doktor! Sve neka je i rano, bebica treba da se smesti gde joj je mesto. Nema potrebe da te boli glava.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 876
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
12.6.2016 7:41:33   
Dove
Hvala, drage moje, na savetima. Sve se nadam da je u pitanju gestacijsko krvarenje, ali mi je za njega malo kasno. Ovog jutra je sve ok, nema nikakvih tragova ni na ulošci, ni na papiru, ja se osećam super. Daće Bog, biće to sve dobro. A sutra, pravac doktor.

_____________________________

S' neznoscu gledah stopa ti trag,
trag po snegu belom.
I znadoh da ces biti mi drag
drag u zivotu celom.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 877
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
13.6.2016 11:10:25   
suzi kju
Dove jesi bila kod lekara?

(odgovor članu Dove)
Direktna veza do poruke: 878
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
21.12.2016 21:07:15   
Jena
Cao svima mene zanima da li mogu da ostanem trudna ako sam imala odnose 1 2 dana pre menstrucije koja mi inace nije redovna i da mi krene braonkasto pa posle nekih sat vremena jarko crveno krvarenje a menstuacija mi traje 3 4 danna sa malim krvarenjem kao i sada ?

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 879
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
22.12.2016 18:41:33   
krin 40
Zavisi kada je ovulacija ali teoretski možeš

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Jena)
Direktna veza do poruke: 880
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
8.11.2017 23:23:45   
Srecko47E
Za takve stvari ipak treva lekara posetite ne traziti savet na forumu
Jeste da pisem ovo posle mnogo meseci ali dosta zena cita forum
Bas sam se zato i ja registrovala ne bi li procitala u vezi trudboce stvafi koje su me interesovale

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 881
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
13.11.2017 12:19:48   
MamaNecaVo
Da moze :)

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 882
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
14.11.2017 13:23:39   
MakiMaza
Caoo,ja imam nedoumicu pa sam uskocila ovde da vas pitam za savet i misljenje user posted image user posted image
Imala sam nezasticen odnos sa momkom 31-og oktobra. Posle par dana sam pocela da osecam dosta simptoma koje navode por rane simptome. U jendom trenutku mi je na pamet doslo TRUDNA SAM :-))) Sledece sta se desilo,12-og novembra sam videla kapljicu krvi nakon toga ubrzo takodje al braonkaste boje. i uvece kasnije je pocelo krvarenje. Inace,nemam redovne menstruacije,i kad ih imam,nisu ovakve kao ova sad,ukoliko je ovo prava menstruacija. Uglavnom,otisla sam odma tu noc da uradim test Beta HCG i nalaz je bio negativan. Zbunila sam se skroz jer sam u meni osecala da jesam trudna. Ne znam da li je moguce da je test pogresio,mozda zbog mojih hormona nije mogao da prepozna hormon trudnoce,mozda je rano...!? sta vi mislite ..da ponovim test kroz nekoliko dana il kad je najbolje? i da li uopste moguce da sam ostala trudna...? ocekujem vase odgovore. hvallaaaaa user posted image :-*

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 883
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
14.11.2017 13:51:57   
Ana RR
Ako je beta negativna onda nisi bila trudna. Da je postojala trudnoća nivo hcg bi bio povećan. Simptomi trudnoće su potpuno isti kao i simptomi ciklusa tako da je lako pomešati ih.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu MakiMaza)
Direktna veza do poruke: 884
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
14.11.2017 14:00:39   
MakiMaza
Hvalaa. Da znam da mogu biti simptomi isti ali ja ih nikad ranije nisam imala..to me je i zbunilo. Znaci smatras da ne treba da ponovim test kroz nekoliko dana?

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 885
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
14.11.2017 14:19:26   
choopa choops
Sedam dana nakon odnosa (koliko ja znam) bi beta trebala da pokaže da li ima trudnoće ili ne. Ako si ti radila betu nakon nekih 12 dana, ona bi već uveliko trebala da bude veća.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu MakiMaza)
Direktna veza do poruke: 886
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
14.11.2017 14:22:33   
MamaNecaVo
Da.
7 do 10 dana posle rizicnog odnosa beta pokaze.
Simptomi mogu da prevare jer su slicni simptomima pms-a.
Sacekaj jos koji dan da proveri opet.
Mada ako vec kasni ja ne bih cekala nego bih posetila ginekologa.


(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 887
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
1.12.2017 0:34:54   
Srecko47E
Kod krvarenja je samo bitno ostati pribran i pozvati svog doktora.
Bez naglih pokreta.

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 888
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
17.2.2018 19:41:46   
IvanaSK RR

IZVORNA PORUKA: Anoniman

Pozdrav svima! Ja sam nova na forumu i volela bih da čujem vaša iskustva i savete, inače živim u inostranstvu gde je jako teško doći do svog dr. Ovo mi je prva trudnoća tako da ima puno stvari koje me zanimaju a nisam bas najbolje upućena.
Pre dve nedelje sam počela da osećam jako čudne potrebe za hranom glavobolju često mokrenje i sl. Napravila sam kucni test i videla da sam trudna. Otišla sam kod lekara uradila test krvi koji je pokazao da sam trudna 3 nedelje. Doktor je bio jako zacudjen i rekao mi je da nikad nije imao takav slučaj da se trudnoća tako rano otkrila i dao mi je da napravim ostale krvne analize (za dva dana idem po nalaze). Pre 3 dana mi se pojavilo kao blago krvarenje tamno braon boje tačnije pojavljivalo se 1 dnevno i prestajalo je. Ciklusi su mi redovni uglavnom dobijam na isti dan eventualno 1 dan razlike a na danasnji datum sam dobila prošlog meseca. Danas sam osetila blagu bol isti osecaj kao menstrualna samo neuporedivo slabija i blago krvarenje ne jako tamne boje. Jako sam se uplašila jer ne znam o čemu se radi da li je to implantacijsko krvarenje posto sam čitala da se ono javlja onda kada ciklus pocinje ili je to nešto drugo. Molim vas posavetujte me jako sam uplašena...😐



_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 889
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
18.2.2018 18:13:30   
vocicana

IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR


IZVORNA PORUKA: Anoniman

Pozdrav svima! Ja sam nova na forumu i volela bih da čujem vaša iskustva i savete, inače živim u inostranstvu gde je jako teško doći do svog dr. Ovo mi je prva trudnoća tako da ima puno stvari koje me zanimaju a nisam bas najbolje upućena.
Pre dve nedelje sam počela da osećam jako čudne potrebe za hranom glavobolju često mokrenje i sl. Napravila sam kucni test i videla da sam trudna. Otišla sam kod lekara uradila test krvi koji je pokazao da sam trudna 3 nedelje. Doktor je bio jako zacudjen i rekao mi je da nikad nije imao takav slučaj da se trudnoća tako rano otkrila i dao mi je da napravim ostale krvne analize (za dva dana idem po nalaze). Pre 3 dana mi se pojavilo kao blago krvarenje tamno braon boje tačnije pojavljivalo se 1 dnevno i prestajalo je. Ciklusi su mi redovni uglavnom dobijam na isti dan eventualno 1 dan razlike a na danasnji datum sam dobila prošlog meseca. Danas sam osetila blagu bol isti osecaj kao menstrualna samo neuporedivo slabija i blago krvarenje ne jako tamne boje. Jako sam se uplašila jer ne znam o čemu se radi da li je to implantacijsko krvarenje posto sam čitala da se ono javlja onda kada ciklus pocinje ili je to nešto drugo. Molim vas posavetujte me jako sam uplašena...😐



Vrv je to u pitanju, nemoj da dramis, nase zene ovde su uvek spremne, Progesteron vaginalno i horzontala. Sacekaj, ali najverovatnije je implementacija. Javi se sta se deava, uclani se i zvanicno, pa uzivaj i u ostalim temama.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 890
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
10.10.2018 19:30:16   
suzanazeljko
Da se ubacim ja. Jutros oko 10h na ulosci krvarenje slicno mentrualnom. Inace sam 5 nedelja. Koristim utrogestan vaginalno 3 x dnevno,progesteron depo inekcije pola ampule i estrofem 3 x dnevno. Nzm sta bi to moglo da bude? 

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 891
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
10.10.2018 20:02:42   
Ana RR
Suzanazeljko, na tvom mestu bih odmah otišla kod lekara.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu suzanazeljko)
Direktna veza do poruke: 892
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
10.10.2018 20:04:27   
suzanazeljko
Zakazali su mi sutra u 10h. 

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 893
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
10.10.2018 20:09:43   
Maraj
Suzana jel ti i dalje krvaris ili je to bilo samo jutros

(odgovor članu suzanazeljko)
Direktna veza do poruke: 894
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
10.10.2018 20:15:10   
suzanazeljko
Samo jutros. Sad imam samo onako taman sekret lepljiv onako...kako bi ti to objasnila. 

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 895
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
10.10.2018 20:32:31   
mama Jo
Imas li neke bolove?

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu suzanazeljko)
Direktna veza do poruke: 896
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
10.10.2018 20:33:58   
suzanazeljko
Ne,nikakve druge bolove. Samo me malo boleo stomak kao pred menstrualni ciklus. Nista znacajno mnogo a ni bolno. 

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 897
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
10.10.2018 20:54:17   
Maslacak15
Probaj da se smiris i budes pozitivna. Niko ovde ne moze da ti kaze sta i kako. Pravila nema. Svako krvarenje je moguci znak da postoji problem ali ima i pregrst trudnoca kao sto su zene pisale gde krvarenja bude pa je sve u najboljem redu. Treba da ides sutra svakako da vidis kako izgleda ali osim progesterona ne mogu lekari tu nista da urade. Mora da se ceka i da se vidi kao se embrion/i razvija. Tek sa detekcijom srcane akcije se mogu dati pouzdanije prognoze... Drzi se, nadam se da ce biti u redu.

(odgovor članu suzanazeljko)
Direktna veza do poruke: 898
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
10.10.2018 20:56:39   
suzanazeljko
Svakako sledece nedelje imamo zakazan prvi UZ gde cemo cuti srcane reakcije. Mislim pozitivno i nadam se da je sve u redu. 

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 899
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
10.10.2018 21:02:09   
mama Jo
Drzimo fige da je sve u redu.
Javi se sutra posle pregleda obavezno!!!

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu suzanazeljko)
Direktna veza do poruke: 900
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  34 35 [36] 37 38   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  34 35 [36] 37 38   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here