|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Rolat od špinata
5.2.2010 11:32:14   
Lu
Tijesto:
-6 jaja
-6 kašika brašna
-3 kašike mlijeka
-1/2 kašike soli
-1/2 kg špinata(zaleđeni,mljeveni)
-1 prašak za pecivo

Ispeći tijesto na 200 stupnjeva i zarolati vruće u kuh. krpu.

Nadjev:
-1/2 kg svježeg sira
-1 kiselo vrhnje(pavlaka)
-1 crvena paprika
-1 zelena paprika

Paprike isjeckati na sitne kockice i pomiješati sa sirom i vrhnjem.
Namazati preko ohlađenog biskvita i zarolati.
Stegnuti u foliju i držati u frižideru.
user posted image
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Rolat od špinata
5.2.2010 11:42:29   
minavb
Ovo izgleda divno. čim prohodam, praviću ovaj rolat! Videla sam sličan samo što u testo, umesto spanaća stave ajvar, ali mi se čini da je ovaj zeleni rolat ipak ukusniji.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Rolat od špinata
5.2.2010 11:49:05   
Lu
Imamo i taj recept od ajvara na RR ( od buhle,mislim).

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Rolat od špinata
25.4.2010 23:19:49   
Alexis79
Ja sam pravila danas ,a recept sam odavno skinula sa nekog sajta i provereno je super
za testo

500 gr spanaća
125 gr maslaca
4 dl mleka
1 šolja brašna
5 jaja

nadev
500 gr ili manje svežeg sira (švapski), bolje da je kremast
oko 2 dl kisele pavlake/kiselog vrhnja
300 gr sunke ili suvog mesa

Priprema
Spanać iseći na rezance, posoliti i ostaviti oko 30 min da odstoji, pa ga dobro ocediti. Ja ga cedim tako što ga stisnem u šakama, taman da ga malo izlomim i da mi u rukama malo uvene, da bude podatniji.
Na tihoj vatri otopiti maslac, pa na njega dodati šolju brašna i malo propržiti, pa lagano uliti mleko i brzo mešati dok se skroz ne zgusne. Ovo će se odmah početi zgušnjavati mnogo više nego običan bešamel. Odmah posoliti.
Kada se zgusnulo umešati jedno po jedno žumance, a od belanaca ulupati mikserom sneg, pa te dve mase polagano spojiti i homogenizovati žicom. Isto kao i za bilo koji drugi biskvit.
U to testo ubaciti dobro oceđen spanać, promešati da se spanać jednako rasporedi po testu i onda tu masu izliti u podmazan i pobrašnjen pleh iz rerne.
Peći u prethodno zagrejanoj rerni na 190°C oko 20 min.

Još dok je toplo, urolati zajedno sa vlažnom krpom i tako ostaviti do potpunog hlađenja. Nafilovati..
 
Evo slicica
user posted image

< Poruku je uredio Alexis79 -- 25.4.2010 23:22:07 >


_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Rolat od špinata
25.4.2010 23:20:55   
Anoniman
Alex, Lu..........user posted image
Obožavam rolate !

(odgovor članu Alexis79)
  Direktna veza do poruke: 5
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Ružice sa sirom
Ringerajin kuvar: minnica
Čokoladni kolač sa malinama
Ringerajin kuvar: Ana RR



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here