|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Endometrioza
16.4.2010 22:10:28   
pepino
I ja imam u familiji sa moje strane blizance,vise njih,a i sa mm!
Ali o tome ne razmisljam,nije mi to neka zelja,da ih imam,ali se naravno ne bi bunila,kako god jedno-dvoje,samo da rodim i da su zivi i zdravi!
Sve je to lijepo da se to sve lako,jeftino radi,al muke su to(mislim na VTO naravno),al dobro,idemo dalje....

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Endometrioza
16.4.2010 22:10:41   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: pepino

Sinoc sam capkala po netu,pa sam i ja nasla da su za tumore!Vidjecu sta dalje,moracu uraditi jos neke obicne nalaze prije nego sto nazovem Dr. pa cu vidjeti sta dalje!Pricacu sa njim o laparoskopiji,mozda da je ipak radim sto prije,vidjecu!?A meni je problem sto nisam puno nalaza radila sto se tice steriliteta,morala bi proci prije toga puno da bi se usudila da radim vantjelesnu,jer se bojim da ne uspije!? 
Ja pretpostavljam poznavajuci mog Dr. da ce on meni predloziti prvo pracenje ultrazvukom par mjeseci da vidi hoce li sama cista nestati ili porasti,cak ce mi mozda dati terapiju,a ja nisam za nju,pogotovo sto su ti svi lijekovi zeznuti,necu da mi se sve poremeti!!!On jemeni napisao da dodjem na kontrolu tek za 2-4 mijeseca i da radimo na bebi,ali nisam luda,zovem ga vec sledece nedelje!
Hvala Dunja


naravno draga, user posted image ja sam ti samo prenela njene reči, ovo za VTO se odnosi pre svega na mene.....

jutros napisala tvoje nalaze u svesku....pokazala sam joj o ona mi je rekla da te nije pogledala na uz rekla bi da nemaš endometriozu, ali ako je dr video cistu, u kombinaciji sa C-a 125 i ovom povišenom vrednošću, postoji sumnja....

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Endometrioza
16.4.2010 22:12:25   
cipiripi
drzim vam fige zenske user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Endometrioza
16.4.2010 22:13:30   
pepino
IZVORNA PORUKA: dunja


IZVORNA PORUKA: pepino

Sinoc sam capkala po netu,pa sam i ja nasla da su za tumore!Vidjecu sta dalje,moracu uraditi jos neke obicne nalaze prije nego sto nazovem Dr. pa cu vidjeti sta dalje!Pricacu sa njim o laparoskopiji,mozda da je ipak radim sto prije,vidjecu!?A meni je problem sto nisam puno nalaza radila sto se tice steriliteta,morala bi proci prije toga puno da bi se usudila da radim vantjelesnu,jer se bojim da ne uspije!? 
Ja pretpostavljam poznavajuci mog Dr. da ce on meni predloziti prvo pracenje ultrazvukom par mjeseci da vidi hoce li sama cista nestati ili porasti,cak ce mi mozda dati terapiju,a ja nisam za nju,pogotovo sto su ti svi lijekovi zeznuti,necu da mi se sve poremeti!!!On jemeni napisao da dodjem na kontrolu tek za 2-4 mijeseca i da radimo na bebi,ali nisam luda,zovem ga vec sledece nedelje!
Hvala Dunja


naravno draga, user posted image ja sam ti samo prenela njene reči, ovo za VTO se odnosi pre svega na mene.....

jutros napisala tvoje nalaze u svesku....pokazala sam joj o ona mi je rekla da te nije pogledala na uz rekla bi da nemaš endometriozu, ali ako je dr video cistu, u kombinaciji sa C-a 125 i ovom povišenom vrednošću, postoji sumnja....


Naravno Dunjic,hvala sto si pitala i zbog mene i zbos sebe!user posted image user posted image
Razumijem te sve,kazem opet vidjecu,najbolja je laparoskopija,to mi je najsigurnije da se uvjerim da li je imam ili ne,ovako ako ne bi radili stalno bi mislila da li je imam ili ne,kopkalo bi me!!!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Endometrioza
16.4.2010 22:27:06   
pepino
Dunja jos samo nesto da te pitam rekla si mi cini mi se da endometrioza moze uticati i na spontane,gdje si to saznala?Malo me to brine,nisam nigdje to nasla da pise!?
Svi preporucuju trudnocu!?
I jel tacno da ishrana moze da pomogne kod end.?Kao da se izbace mlijecni proizvodi,meso?
Je li to tebi iko rekao,pridrzavas li se ti toga poslije svega sto si prosla?

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Endometrioza
16.4.2010 22:33:19   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: pepino

Dunja jos samo nesto da te pitam rekla si mi cini mi se da endometrioza moze uticati i na spontane,gdje si to saznala?Malo me to brine,nisam nigdje to nasla da pise!?
Svi preporucuju trudnocu!?
I jel tacno da ishrana moze da pomogne kod end.?Kao da se izbace mlijecni proizvodi,meso?
Je li to tebi iko rekao,pridrzavas li se ti toga poslije svega sto si prosla?


to za ishranu su samo nagađanja, davno su mi rekli da izbacim crveno meso, ali ja ga nikada nidam jela.....

Ako postoji sklonost ka endometriozi( kada ona nije uzela maha) preporučuje se trudnoća, iz razloga što endometrioza nastaje za vreme menstruacije, a u trudnoći je nema 9 meseci , pa se očisti i ono malo endometrioze što ima, i spreči nastanak nove...

Kada endometrioze već ima( prilično i na određenim msetima)onda prozrokuje spontane jer ciste klize, padaju, pa mogu pasti i na plod i prosto ga speru...

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Endometrioza
16.4.2010 22:34:24   
dunja RR

Mleko nikada nisam pila.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Endometrioza
16.4.2010 22:36:23   
cipiripi
IZVORNA PORUKA: dunja


Mleko nikada nisam pila.


off

jesi, ne lagi....user posted image user posted image user posted image user posted image
kad si bila user posted image pila si user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Endometrioza
16.4.2010 22:37:22   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: cipiripi

IZVORNA PORUKA: dunja


Mleko nikada nisam pila.


off

jesi, ne lagi....user posted image user posted image user posted image user posted image
kad si bila user posted image pila si user posted image



ma nisam ga ni tada volela, nisam htela da sisam, muke su mučili sa mnom....user posted image

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Endometrioza
16.4.2010 22:37:42   
pepino
Blago tebi!!!Ja mlijeko i meso obozavam,ne znam sta bi jela ako to izbacim!?
Pa zato pitam,da znam da vrijedi pouzdano izbacila bi nekako,ovako....user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Endometrioza
16.4.2010 22:37:49   
cipiripi
user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Endometrioza
16.4.2010 22:56:12   
Buba76
IZVORNA PORUKA: cipiripi

IZVORNA PORUKA: dunja


I uglavnom se dobijaju blizanci kada pacijent ima endometriozu.



ovo je jako pozitivno user posted image



Ja od moja dva porodjaja i dva spontana nijednom nisam imala blizanacku trudnocu. A cak imamo i u porodici... user posted image

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Endometrioza
16.4.2010 22:58:35   
pepino
Bubo nisam upucena,jel ti imas endometriozu i imas dvoje djece?Jesi je imala kad si zatrudnila?Ne znam da li sam te dobro razumjela?Ako imas 2 djece budi presretna i prezadovoljna!

(odgovor članu Buba76)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Endometrioza
17.4.2010 1:17:34   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Buba76

IZVORNA PORUKA: cipiripi

IZVORNA PORUKA: dunja


I uglavnom se dobijaju blizanci kada pacijent ima endometriozu.



ovo je jako pozitivno user posted image



Ja od moja dva porodjaja i dva spontana nijednom nisam imala blizanacku trudnocu. A cak imamo i u porodici... user posted image


mi smo pričali o VTO, pošto nisi sve citirala, nego je izvučena rečenica iz konteksta, ceo komentar-odlične doktorke je bio( a ja sam to podelila na Ringeraji, u nadi da će se pažljivo pročitati) kopiram : "Ja sam je pitala i zbog sebe, rekla je da su jako retki slučajevi da kod endometrioze ne uspe VTO. Uglavnom ne uspeva kada su problemi druge prirode.
I uglavnom se dobijaju blizanci kada pacijent ima endometriozu."

Koliko znam Bubo ti nisi išla na VTO tako da mislim da ne pričamo o istoj stvari....

< Poruku je uredio dunja -- 17.4.2010 1:31:57 >

(odgovor članu Buba76)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Endometrioza
20.4.2010 10:32:55   
tamtam
Veliki pozdrav svima,

novajlija sam na forumu,
i zrtva endometrioze ali Hvala Bogu dragome user posted image  sam i cekamo dvojke! VTO uspela iz prve. Sada sam u 7mom mesecu trudnoce.
Inace imam 25 godina, endometrioza je otkrivena laparaskopskim uklanjanem ciste i analizom tkiva ,2008 godine u aprilu mesecu.
MM i ja smo se odlucili za VTO nakon godinu dana od operacije. Nadam se da ce s mojim malim andjelima nestati sve brige oko opake Endometioze i da se ona nece vracati.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Endometrioza
20.4.2010 11:20:18   
pepino
Tamtam cestitam!Drago mi je da postje i takvi,pozitivni primjeri!
Bice to sve dobro,ti ces da dobijes svoje bebice,a endometrioza i ako se vrati opet ces je nekako rijesiti!
Kako su tebi posumnjali na endometriozu?Jesi radila markere?Ne znam da li si citala moje poruke,koje je tvoje misljenje,stamislis da li je ja imam?Da li da radim laparoskopiju sto prije da bi bila sigurna?

(odgovor članu tamtam)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Endometrioza
20.4.2010 11:21:55   
pepino
Sad sam tek vidjela da si napisal kako su ti otkrili!
Kada si isla da otklonis tu cistu kolika ti je bila,gdje?

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Endometrioza
20.4.2010 11:23:09   
pepino
Sad tek vidim da si napisala kako su ti je otkrili,izvini!
Kolika ti je bila tada ta cista i gdje se nalazila?

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Endometrioza
20.4.2010 16:19:02   
tamtam
markere nisam radila, niko mi nije trazio
pre operacije hirurg je zatrazio snimak magnetne i potom je zakazao operciju.c
Cista je bila na desnom jajniku, u vreme ovulacije na uz je bila oko 9cm a pre samog zahvata 6cm.
Nego evo jedne cajne mesavine koja moze da ublazi endometriozu.
Hajducka trava
Neven
Kopriva
skuvati caj od tih biljaka i popiti bez secera na prazan stomak ujutro

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Endometrioza
20.4.2010 19:13:36   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: tamtam

Veliki pozdrav svima,

novajlija sam na forumu,
i zrtva endometrioze ali Hvala Bogu dragome user posted image  sam i cekamo dvojke! VTO uspela iz prve. Sada sam u 7mom mesecu trudnoce.
Inace imam 25 godina, endometrioza je otkrivena laparaskopskim uklanjanem ciste i analizom tkiva ,2008 godine u aprilu mesecu.
MM i ja smo se odlucili za VTO nakon godinu dana od operacije. Nadam se da ce s mojim malim andjelima nestati sve brige oko opake Endometioze i da se ona nece vracati.



Čestitamuser posted image . To je ona teorija, česti blizanci i uspeva iz prve kod endometrioze.
Daj Bože da i kod mene bude takouser posted image

< Poruku je uredio dunja -- 20.4.2010 19:14:58 >

(odgovor članu tamtam)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Endometrioza
21.4.2010 17:12:09   
jance

IZVORNA PORUKA: tamtam

Veliki pozdrav svima,

novajlija sam na forumu,
i zrtva endometrioze ali Hvala Bogu dragome user posted image  sam i cekamo dvojke! VTO uspela iz prve. Sada sam u 7mom mesecu trudnoce.
Inace imam 25 godina, endometrioza je otkrivena laparaskopskim uklanjanem ciste i analizom tkiva ,2008 godine u aprilu mesecu.
MM i ja smo se odlucili za VTO nakon godinu dana od operacije. Nadam se da ce s mojim malim andjelima nestati sve brige oko opake Endometioze i da se ona nece vracati.



znaci neverovatno...skoro isto kao i ja, samo sto si operisana godinu dana kasnije!

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu tamtam)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Endometrioza
21.4.2010 18:25:57   
pepino
Drboba koliko je to kapi otprilike i koliko puta dnevno trebaju da se piju kapi propolisa?Ti si mi napisala u mg,mene interesuje u kapima?Zvezdica mi je napisala da se pije 3 puta na dan po 35 kapi?user posted image I ti si mi rekla da treba veca doza da se uzima,ali 3 puta po 35?user posted image To mi bas djeluje previse,ne znam da li smijem toliko???Maloprije sam probala staviti 30-ak kapi na kockicu secera,ali sam morala to ispljunuti koliko je jako i ljuto,sav mi jezik bridi???!!!!

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Endometrioza
21.4.2010 19:32:59   
tamtam
Hvala Bogu sve je dobro proshlo, pre nego da krenemo na VTO, imala sam jako veliki strah, stres i zelju da prirodno zatrudnim.
Kazu da je moguce i da ostanesh u drugom stanju prirodno, mada u mojoj situaciji to nikako nije bilo moguce jer sam ja bila jako napeta i pod stresom ( a to igra veliku ulogu ).
No dobro, drago mije da nas ima onih koje smo uspele iz prve i da se radujemo novim zivotima! user posted image
Draga Jance a koliko je tebi godina, i jeste li pokushali prirodnim putem da dodjete do dece.

Samo pozitivno i opushteno !


(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Endometrioza
21.4.2010 20:49:15   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: jance


IZVORNA PORUKA: tamtam

Veliki pozdrav svima,

novajlija sam na forumu,
i zrtva endometrioze ali Hvala Bogu dragome user posted image  sam i cekamo dvojke! VTO uspela iz prve. Sada sam u 7mom mesecu trudnoce.
Inace imam 25 godina, endometrioza je otkrivena laparaskopskim uklanjanem ciste i analizom tkiva ,2008 godine u aprilu mesecu.
MM i ja smo se odlucili za VTO nakon godinu dana od operacije. Nadam se da ce s mojim malim andjelima nestati sve brige oko opake Endometioze i da se ona nece vracati.



znaci neverovatno...skoro isto kao i ja, samo sto si operisana godinu dana kasnije!


draga moje skoro uvek se tako otkrije endometrioza, cista, operacija i to je to, nažalost...i kod mene isto, prvi put, posle sam već znala....

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Endometrioza
21.4.2010 21:36:34   
jance
samo mi nije jasno jedno...
dali posle te operacije MORA da se ide na VTO ili ima lufta da se pokusa i prirodno? mi pokusavamo prirodno ali neide nesto a VTO mi se cini bas drasticno, neznam.

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...
Praćenje ovulacije - promene na grliću mat...
Kako određivati plodne dane pomoću praćenja promena na grliću materice?



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

вртић.
пеперутка16

Који вртић похађа ваше дете?

Click Here