|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bojkot vakcinacije
25.1.2011 11:29:07   
Didy
Olga, ja mislim da je posao lekara vrlo odgovoran i ne podcenjujem ničije vrednosti ni kompetencije, skidam vam svima kapu. Ja ne bih mogla da se nosim s tolikom odgovornošću u životu, jer to nije kao u mom slučaju da li ćemo pesmu interpretirati na ovaj ili na onaj način...
Nemam loše mišljenje o lekarima i ne mislim da oni kuju neke zavere, ali i dalje stojim pri tome da je farmacija postala veliki biznis, što opet nije osuda vas lekara.
Ja sam se iz tog razloga odlučila da lečim dete homeopatijom, ali sam ga odvela kod lekara pedijatra koji radi sa decom u dz, a specijalizirao je homeopatiju i time se bavi. Znači ja verujem lekarima, ali ne verujem toliko klasičnim lekovima. I kod nas se to pokazalo kao jedino pravo rešenje, konačno smo se izvukli iz vrzinog kola zvanog Neprekidno Kljukanje Lekovima A Nikako Da Ozdravimo. S te strane jesam malo skeptična prema vakcinama, ali mnogo više preteže ona druga strana, ona da ipak svoje dete vakcinišem svim obaveznim vakcinama.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Bojkot vakcinacije
25.1.2011 11:30:08   
mihi
IZVORNA PORUKA: usamljena

Vucko evo znaci dete ti ne moze primiti tu vakcinu zbog alergije. Znaci ako iz nekog razloga ne moze da je primi nikome nista? Nisam znala da je u Hr skroz izbacena- deca je tamo nikako ne primaju a ostali "experimentisu"?
Ma kako biti pametanuser posted image  
Nalaze obdukcije za ovu bebicu sam citala mada je i meni van svake pameti da se dete, kako sam ja razumela, "samo ubilo"!
Neko vec rece nisam med radnik, pola stvari ne razumem bas najbolje a trudim se da radim najbolje sto umem pa Boze moj. Na kraju se biti kud svi tu i mali Mujica, pa cemo i mi user posted image




Ma nije se samo ubilo nego je jadno dete umrlo od SD (iznenadna zadesna smrt beba u kolevci) ne zna se tačan uzrok ali se dešava nažalost.

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Bojkot vakcinacije
25.1.2011 11:30:40   
Vučko.ba.
IZVORNA PORUKA: usamljena

Vucko evo znaci dete ti ne moze primiti tu vakcinu zbog alergije. Znaci ako iz nekog razloga ne moze da je primi nikome nista? Nisam znala da je u Hr skroz izbacena- deca je tamo nikako ne primaju a ostali "experimentisu"?


ne može je primiti jer (jednnom je Mihi to stručno objasnila a ja ću lupiti) se pravi na zametku ili jajima ma pojma nemam, i u slučaju alergije na jaja MPR vakcina se ne smije primiti kao niti jedna vakcina protiv gripa.
i zato je bitno da dijete do 1 godine života proba jaje

a u HR je izbačena samo iz redovitog kalendara vakcinacije, a možeš je dati ako hoćeš  

_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Bojkot vakcinacije
25.1.2011 11:31:43   
Olga75
niko nema pravo na silu oteti dete i vakcinisati ga .Ako roditelj ili staratelj to ne zeli lepo kaze , u karton se upise da je vakc . odbijena i dalje je potrebno to prijavit iepidemiolozima i socijalnoj sluzbi jer je to nebriga a sta ce se dalje desiti . iskreno nije moja stvar

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Bojkot vakcinacije
25.1.2011 11:32:50   
Vučko.ba.
IZVORNA PORUKA: mihi

EVo da ne brzam pre Olge, kod nas je taj isti lek u opticaju a zove se Hemomicin. Koliko ja znam to nije tačno e sad Olga će to bolje od mene znati. Znam samo da se pije na prazan stomak i posle njega sta vremena ništa sem voda.user posted image


ma kod nas taj lijek prepisuju najnormalnije, pije se 3 dana po 5 ml i ima produženo djelovanje
moj pedijatar kaže da je to šuplja priča, mada mlađi pedijatri govore da se ne smije nakon 6 mjeseci piti niti jedan drugi antibiotik

e da otvorila sam temu posebno pa nek neko od moderatora prenese ovo tamo user posted image

_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Bojkot vakcinacije
25.1.2011 11:32:54   
mihi
Olga vidi pitanjeza Azitromicin pita Vucko na predhodnoj straniuser posted image .

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Bojkot vakcinacije
25.1.2011 11:33:50   
Didy

IZVORNA PORUKA: olga75

niko nema pravo na silu oteti dete i vakcinisati ga .Ako roditelj ili staratelj to ne zeli lepo kaze , u karton se upise da je vakc . odbijena i dalje je potrebno to prijavit iepidemiolozima i socijalnoj sluzbi jer je to nebriga a sta ce se dalje desiti . iskreno nije moja stvar


Ali ja mislim da niko ovde ne osuđuje tebe kao lekara niti ijednog drugog lekara, niti osporava tvoje znanje i kompetenciju. Priča je mnogo šira.


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Bojkot vakcinacije
25.1.2011 11:36:40   
usamljena
Mihi malo OT ali info od pre neki dan da se beba pokusala okrenuti sa ledja na stomak i da je doslo do nekih komlikacija ( ne bih da lupam jer ne znam tacno preneti). Medjutim iz nekog Udruzenja roditelja i dalje pobijaju te tvrdnje, vise imas na rr.ba
Vucko, hvala, razumela sam user posted image
Meni je odavno sve vezano za farmaciju "Nemoguca misija 3" user posted image
Olga75 svaka cas_t i tebi i svim lekarima. Velika je odgovornost u onome sto radite, niko ne osudjuje, bar ja ne user posted image Samo iskazujem strah, opravdan ili ne pitanje je samo user posted image


< Poruku je uredio usamljena -- 25.1.2011 11:40:38 >


_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu Vučko.ba.)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Bojkot vakcinacije
25.1.2011 11:37:41   
Vučko.ba.
IZVORNA PORUKA: mihi

Olga vidi pitanjeza Azitromicin pita Vucko na predhodnoj straniuser posted image .


evo ima posebna tema, a naša Ana je bila ljubazna da nam to kopira tamo

hvala Anka user posted image

_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Bojkot vakcinacije
25.1.2011 11:53:45   
Snelle
IZVORNA PORUKA: usamljena

Olga75 svaka cas_t i tebi i svim lekarima. Velika je odgovornost u onome sto radite, niko ne osudjuje, bar ja ne user posted image Samo iskazujem strah, opravdan ili ne pitanje je samo user posted image



Slažem se sa usamljenom. Pa Olga je ovde na odličnom glasu, kao i njene ostale koleginiceuser posted image Svi se slažemo da imamo sumnje u farmaciju a ne u medicinske radnike!


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Bojkot vakcinacije
25.1.2011 12:02:36   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Da, vakcinisaću svoje dete. Ne daj Bože da jednog dana odemo u Afriku na safari, i da tamo zaradi veliki kašalj ili šta već, i ostane sa posledicama, a ja sam to mogla da sprečim jednom jedinom vakcinom.
Živeo 21. vek. I živeo HIPOKRAT.



MM-ov brat je dobio posao u Africi, ali nije mogao da dobije sve papire dok nije prilozio karton vakcinacije....a i dobio je josh nekoliko vakcina protiv tamoshnjih bolesti...

Ja vakcinishtem svoju decu...drzavnim vakcinama... neznam dal ce ih zashtititi...ali mogu pokushati...ako ne vakcinishem i razbole se...ubicu se od muke user posted image

A shto se tiche utrogestana...ja sam ga kupovala legalno, u privatnoj apoteci sa sve fiskalnim rachunom na kom pishe utrogestan.

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 161
   RE: Bojkot vakcinacije
25.1.2011 12:03:39   
minavb
IZVORNA PORUKA: Snelle

IZVORNA PORUKA: usamljena

Olga75 svaka cas_t i tebi i svim lekarima. Velika je odgovornost u onome sto radite, niko ne osudjuje, bar ja ne user posted image Samo iskazujem strah, opravdan ili ne pitanje je samo user posted image



Slažem se sa usamljenom. Pa Olga je ovde na odličnom glasu, kao i njene ostale koleginiceuser posted image Svi se slažemo da imamo sumnje u farmaciju a ne u medicinske radnike!


Kod mene su i jedni i drugi na tapetu iz vise razloga. Ponavljam, ovde to nije tema i o tome ne bih. user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Bojkot vakcinacije
25.1.2011 12:04:40   
lesica
Ja verujem farmaciji user posted image srednjoskolska deformacija user posted image mada verujem ja i narodnoj mediciniuser posted image A sad ozbiljno-stvarno smatram da su sapun,vakcine i antibiotici produzili ljudski vek i otud potpuna spremnost da detetu dam nesto sto sam i ja kao mala primila s'tim da ako moze da izbegne reakcije,a pri tom nam lekar savetuje takvu vakcinu naravno da cu prihvatiti bezbolniju varijantu.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Bojkot vakcinacije
25.1.2011 12:05:00   
Ana RR
Utrogestan se od prošle godine normalno kupuje u apoteci.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Bojkot vakcinacije
25.1.2011 12:07:07   
mihi
Ana možda je u međuvremenu registrovan kod nasuser posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Bojkot vakcinacije
25.1.2011 12:11:27   
Verus
mihi, Helena npr nije nista primila u 9 mesecu.  Pitali su me jedino da li je primila vakc  za gripu sto jese u 6 om mesecu, plus revakcinu u 7 om (odlucila sam da primi zato sto je kretala u obdaniste, i to u decembru mesecu). 

Znaci vakcinacija u SAD ide: 2,4,6 pa tek 12 meseci. 

Da li to znaci ako se npr. preselim nazad za Srbiju da bi onda morala dobiti jos neke vakcine da bi jednog dana mogla da se upise u skolu?  Ili ono sto daju u Americi pokriva sto treba u Srbiji (tj. jel ovde daju extra?).

I da dodam:  posto imam privatno osiguranje, dali su joj vakcinu gripe bez preservative ili ti konzervansa (kako bih ga nazvala?).  Sestra mi je ladne vode rekla da se vakcine za gripu with preservative daju deci kojoj drzava placa vakcinaciju.  E to je meni tuzno.  Sto u svakoj zemlji tako razlikuju slojeve.  Eto ti siromasna stoko najgore.user posted image

BTW dobila sam juce racun za 6 mesec vakcinacija: 911 dolara.  Naravno uz osiguranje, ja placam samo participaciju od 10, ali ko ga nema....user posted image

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Bojkot vakcinacije
25.1.2011 12:14:17   
Anoniman
Verus, Neša nije primao ništa sa 9 meseci. Po rođenju, sa 2 meseca, 3ipo, 5, 6, 12, 18.

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 167
   RE: Bojkot vakcinacije
25.1.2011 12:14:51   
Verus
olga gotivim te, sta pises i kako razmisljas-ali znas i sama da i po koji kukolj u zitu moze sve da pokvari, tj. zbog sake losih lekara svi ispadnu na losem glasu.  Tako da nemoj da se sekiras zbog toga!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Bojkot vakcinacije
25.1.2011 12:15:11   
Olga75
Iskreno , ne branim se od nicega jer ni jedan moj pacijent nije imao problema sa primljenom vakcinom user posted image
Sto se tice mog deteta takodje osim temperature od nedelju dana koja je bila zbog MMR vakcine
Odgovorila sam na pitanje o azalidima na odgovarajucoj temi onako kako je to znam i ordiniram user posted image

< Poruku je uredio olga75 -- 25.1.2011 12:16:51 >


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Bojkot vakcinacije
25.1.2011 12:16:33   
Olga75
Verus , slazem se mono vakcina je keva user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Bojkot vakcinacije
25.1.2011 12:16:56   
Verus
nedjus, pa onda je moguce da su veoma slicni, osim tog sto ovde daju za boginje a tamo ne.  recimo, dok je mama bila tu pa smo pricali o svemu tome (vakcinama), i sama je rekla da razume strahove zbog odredjenih stvari koje su iznete u javnost o dodacima u vakcinama, ali da dete ipak treba vakcinisati....i kad sam joj rekla da ne bih da joj da jem ovcije boginje, jer eto, nisam ni ja primala, ona je recimo mislila da treba.  Kaze, ni one nisu laka bolest, pogotovo za zensko dete i ne daj boze da dobije tek kasnije u zivotu....Tako da mislim da cu i tu da joj dam kad dodje vreme....
IZVORNA PORUKA: Nedja

Verus, Neša nije primao ništa sa 9 meseci. Po rođenju, sa 2 meseca, 3ipo, 5, 6, 12, 18.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Bojkot vakcinacije
25.1.2011 12:17:16   
minavb
IZVORNA PORUKA: Verus RR 

Znaci vakcinacija u SAD ide: 2,4,6 pa tek 12 meseci. 


Tako je i ovde. Sa 9 meseci idemo na sistematski bez vakcine a sa 12 meseci primamo sledecu vakcinu.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Bojkot vakcinacije
25.1.2011 12:18:59   
Olga75
sa dve i po je sledeca doza DTPer

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Bojkot vakcinacije
25.1.2011 12:19:34   
Verus
user posted image


ok- da dodam, jeste me malo nerviralo sto je u jednom danu primila vakcine za 8,9 razlicitih bolesti.  Volela bih da to moze da se malo rasporedi, jer, imunitet bolje moze da odreaguje i da "izgradi" adekvatniju odbranu ako moze da se "posveti" jednom ili 2 antigena (bolesti), nego tako puno u isto vreme.


Citala sam dosta da i MMR treba dati odvojeno, i da ima par proizvodjaca u Americi koji ih daju odvojeno, ali ne znam ni kako to da nabavim, niti mislim da imam pedijatra koja je u tom fazonu....verujem da ce mi reci da imaju samo MMR sve u jednoj vakcini...mada, kada sam trazila da gripa bude bez dodatka, potvrdili su i pokazali mi flasicu....ko zna, pokusacu....
IZVORNA PORUKA: olga75

Iskreno , ne branim se od nicega jer ni jedan moj pacijent nije imao problema sa primljenom vakcinom user posted image
Sto se tice mog deteta takodje osim temperature od nedelju dana koja je bila zbog MMR vakcine
Odgovorila sam na pitanje o azalidima na odgovarajucoj temi onako kako je to znam i ordiniram user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Bojkot vakcinacije
25.1.2011 12:21:04   
*Alexx*
Imamo temu o kalendaru vakcinacije, da se ne rasplinjujemo user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prepucijum - šta roditelji dečaka treba da...
Gotovo svi dečaci su rođeni sa uskim prepucijumom koji je spojen s glavićem. To je normalno fiziološko stanje i nije raz...
Najpopularnija imena u 2023. godini
Koliko su se trendovi promenili, najbolje govori i činjenica da osim Milice nijedno popularno ime iz prethodnih dekada n...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here