|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bojkot vakcinacije
25.1.2011 12:21:31   
Vučko.ba.
iskreno malo mi je ova tema glupa , jer zakon nalaže da se vakcina primi, i ako imaš puno pravo kao roditelj, odnosno staratelj da uz potpis odbiješ da ti se djetetu da vakcina i čemu onda nešto što se zove bojkot , jer mislim da svako radi i  uradi ono što misli da je najbolje za njegovo dijete

_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Bojkot vakcinacije
25.1.2011 12:21:48   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: mihi

Ana možda je u međuvremenu registrovan kod nasuser posted image


Mislim da je u maju prošle godine registrovan ili koji mesec kasnije, više se ne sećam.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Bojkot vakcinacije
25.1.2011 12:25:55   
mihi
user posted image user posted image user posted image user posted image  Vučkice a i u više tema je pisana ova priča o vakcinama, nego mene nervira kad tvrde nešto što nije istina, tipa da se vakcine prodaju ispod ruke po apotekama itd......

(odgovor članu Vučko.ba.)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Bojkot vakcinacije
25.1.2011 12:28:14   
Anoniman
Olga imaš pitanjce u Kalendaru vakcinacijeuser posted image

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 179
   RE: Bojkot vakcinacije
25.1.2011 12:32:25   
lanajelena
Hipokrat pa sami DR su zaboravili zakletvu...pogledajte nas sajt i crnu hroniku kakve se sve greske dogadjaju,sta je sa zenom koja je jutros napisala da su je ostavili da se sama poradja i da beba ima male sanse da prezivi ili sa devojcicom koja je umrla jer u bolnici nisu imali skalpeluser posted image ...Olga nemoj da se vredjas ima i divnih lekara i savesnih ali sve je vise onih koji nemaju nista od toga...pa zar mi moramo svaki put da platimo da bi se lecili,da li nam za sve treba debela veza,da li ljudi oupste znaju nesto o tim vakcinama...evo ja prva nisam primila vakcine kad sam bila mala isla sam redovno u skolu,nista mi ne fali

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Bojkot vakcinacije
25.1.2011 12:35:49   
minavb
LJ, totalno si offtopic. By the way, imala si srece. amisli da si u trudnoci dobila rubeolu!

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Bojkot vakcinacije
25.1.2011 12:38:20   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

iskreno malo mi je ova tema glupa

user posted image
Kad je glupa i kad je na temi palo zestoko "cascavanje",amolim admine da je zakljucaju,zarad mira na forumu user posted image

(odgovor članu Vučko.ba.)
  Direktna veza do poruke: 182
   RE: Bojkot vakcinacije
25.1.2011 12:39:27   
*Alexx*
Ljudi, držimo se teme.

Ima li još neka mama koja odbija vakcinaciju svog deteta, da nam objasni zašto? (mada, čisto sumnjam da će se javiti user posted image )

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Bojkot vakcinacije
25.1.2011 13:17:33   
mihi
Posle ovolikih obrazloženja, bilo bi to hrabro.user posted image user posted image user posted image Hahaha, šalim se polemika je uvek dobrodošla.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Bojkot vakcinacije
25.1.2011 15:17:46   
lanajelena
IZVORNA PORUKA: minavb

LJ, totalno si offtopic. By the way, imala si srece. amisli da si u trudnoci dobila rubeolu!


Hvala sto si me prosvetlila...a sta da sam ostala siroce i da neznam da nisam primila vakcine gde je to vajno zdravstvo da me podseti da vakcinu nisam primila user posted image (kad vec idemo u temu do sitnih crevaca)

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Bojkot vakcinacije
25.1.2011 15:19:40   
Jeca*
ja sam bila u domu zdravlja, u čekaonici, kad je sestra obaveštavala roditelje da dodju na kontrolu deteta jer je napunilo godinu dana. A obavezna je redovna kontrola. Mislis da ce ti roditelji doci? ali dz obavestava uredno, bar nas

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Bojkot vakcinacije
25.1.2011 15:20:32   
Jeca*
i da, postoje testovi kojima se dokazuje da li je neko imun na rubeolu ili nije, ali to je off topic, molim  ne banalizujmo!

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Bojkot vakcinacije
25.1.2011 15:29:09   
lanajelena
Ne brini se Jeco ja sam moje izlaganje zavrsila,lepse mi je da uzivam sa decom nego da se nerviram oko gluposti i naravo opet sam OT

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Bojkot vakcinacije
25.1.2011 16:20:01   
minavb

IZVORNA PORUKA: lanajelena

IZVORNA PORUKA: minavb

LJ, totalno si offtopic. By the way, imala si srece. amisli da si u trudnoci dobila rubeolu!


Hvala sto si me prosvetlila...a sta da sam ostala siroce i da neznam da nisam primila vakcine gde je to vajno zdravstvo da me podseti da vakcinu nisam primila user posted image (kad vec idemo u temu do sitnih crevaca)

Cula si za TORCH test? on se radi u trudnoci, a gotovo da je obavezan kada je karton vakcinacije zagubljen i u jos nekim situacijama. Lekari preporuce ali neke zene izbegavaju da ga rade jer mnogo kosta. Imala si srece,kongenitalne malformacije mogu da ostave teske posledice ako plod prezivi. Ja sam vrlo dobronamerna i kazem ti,vakcinisi cerku. Da ne pricam o ostalim bolestinama od kojih vakcine stite. Evo primera-moja mama nije vakcinisana od velikog kaslja a sestra i ja jesmo. Kad je bila neka epidemija '85.godine, mama tesko oboli i virus joj razori imuni sistem i narusi leukopoezu. Od tad pa do dan danas ima leukopeniju sa jedva 1500 leukocita i svaki virus za nju je jako opasan.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Bojkot vakcinacije
25.1.2011 16:21:36   
jovicaa
sta je mmr i pentaxil ili kako vec i kada se to dobija?
sto se mene tice ne svidja mi se sto mi resetaju dete kojekakvim govnima svakih mesec dana, jako mi se to ne svidja!!! ali slazem se sa snelle u potpunosti,, ne bih prezivela da on nesto dobije zato sto sam JA odlucila da se ne vakcinise... a _ebem li ga.. ionako nas tovare sa svih strana, vakcine su mali deo toga..

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Bojkot vakcinacije
25.1.2011 16:22:40   
jovicaa
meni niko nije pomenuo rubeolu od lekara u trudnoci, a nisam vakcinisana i nisam prelezala. ustvari ne znam da li sam vakcinisana , ali nijedan gin me nije ni pitao za to..

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Bojkot vakcinacije
25.1.2011 16:23:06   
jovicaa
a da su mi ponudili da radim bilo kakav test, radila bih koliko god da kosta

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Bojkot vakcinacije
25.1.2011 16:24:12   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: jovicaa

sta je mmr i pentaxil ili kako vec i kada se to dobija?
sto se mene tice ne svidja mi se sto mi resetaju dete kojekakvim govnima svakih mesec dana, jako mi se to ne svidja!!! ali slazem se sa snelle u potpunosti,, ne bih prezivela da on nesto dobije zato sto sam JA odlucila da se ne vakcinise... a _ebem li ga.. ionako nas tovare sa svih strana, vakcine su mali deo toga..


MMR - mumps,morbili,rubela - protiv zauski, malih boginja i rubele. Obavezna vakcinacija je cini mi se uvedena 1982.godine.
Pentaxim je petovalentna vakcina, ista kao domaci di-te-per (difterija,tetanus,pertusis tj veliki kasalj)+polio cini mi se i da l hepatitis B? ima posebna tema za to,vidi prethodne postove, t u su negde linkovi.

(odgovor članu jovicaa)
  Direktna veza do poruke: 193
   RE: Bojkot vakcinacije
25.1.2011 16:26:31   
Olga75
ngde posle '92e je i kod nas MMR vakcina u kalendaru
nadam se da mi moderator nece izbrisati post user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Bojkot vakcinacije
25.1.2011 16:27:14   
*Alexx*
Imamo temu - Kalendar vakcinacije  user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Bojkot vakcinacije
25.1.2011 16:28:36   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: olga75

ngde posle '92e je i kod nas MMR vakcina u kalendaru
nadam se da mi moderator nece izbrisati post user posted image user posted image user posted image


Ma jesi li ti sigurna? user posted image user posted image salim se,naravno, da ne pomisli neko nesto pogresno. Nas ucili da je uvedena '82. (u medicinskoj),al dobro,decenija gore-doleuser posted image ps jos sam se cudila kako to niko iz moje generacije nije vakcinisan mmr-om?

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 196
   RE: Bojkot vakcinacije
25.1.2011 16:29:57   
Olga75
moram da razjasnim user posted image MMR je tek oko 92 - ge stavljena u kalendar vakcinacije pre toga se kod nas nije davala , ne verujem da u temi postoje podatci kad je koja vakcina uvrstena u obaveznu i zasto user posted image
znam da je ot user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Bojkot vakcinacije
25.1.2011 16:32:10   
*Alexx*
Ali nema veze ni sa bojkotom vakcinacije user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Bojkot vakcinacije
25.1.2011 16:36:34   
Olga75
user posted image
kako nema pa od 90 i neke moze da se bojkotuje i MMR user posted image
sad ozbiljno , necu vise da oftopikujem , rekoh zasto su vakcine potrebne a onaj ko misli da nisu neka kaze user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Bojkot vakcinacije
25.1.2011 16:44:04   
lanajelena
Evo me opet user posted image ...rekoh da necu vise ali Mina me proziva user posted image ...ovog puta sam smirila strasti i dolazim dobronamerno i reci cu da sam ja moju decu vakcinisala ali drzavnim vakcinama,pentaxim i ostale ne dolaze u obzir,ni ja kao ni Snelle ne zelim da rizikujem svoju decu i da se kasnije kajem(jer sve je moguce) ali da nemam poverenja u vakcine nemam,mozda bih i imala da me onaj nadobudni Kon nije prestravio sa svinjskim gripom onako da sam grickala nokte mesec dana i pratila danju,nocu razne emisije da li cu kao trudnica smeti da primim vakcinu ili cu ugroziti bebu i ostalo,da bi na kraju to sve bila farsa(nadam se da me razumete sta hocu da kazem)

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
10 načina kako možeš pomoći prijateljici k...
Pomoć oko gostiju kojih nakon porođaja zaista ne manjka, korisni pokloni umesto skupih poklona za bebu i ohrabrivanje i ...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here