|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ne želim više dece
1.3.2011 13:40:32   
bokicans
Ja iamam troje dece,i da nisam dobila blizance svakako bih htela trece!!!!!!!Ali poštujem svakoga ko se odluci i da ima samo jedno!


< Poruku je uredio bokicans -- 1.3.2011 13:41:25 >

(odgovor članu morena)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Ne želim više dece
1.3.2011 13:42:42   
IVA 11
IZVORNA PORUKA: magiNS

A kako vidte ulogu materijalnog aspekta pri odluci o broju dece? Opet cu uzeti za primer pomenutu prijateljicu koj, kao sto rekoh, ne radi, a i muzu nije sjano na poslu,odnosno sigurno je da ce dobiti otkaz u najskorijoj buducnostiuser posted image gde ce i sta ce s deco, ne znaju ni oni,a kamoli ja. Da li je to odgovorno? (pitam za misljenje, nemojte da se svadjamo user posted image )


Magi, da su se nasi roditelji i bake i deke brinuleio materijalnom aspektu sigurno ne bi ni pravili djecu. Ranije je bilo drugo vrijeme, sve je bilo teze, a sad uz dva odgovorna i ambiciozna roditelja se moze sve. Ovo mislim da na roditelje koji vec imaju djecu, i zele drugo, ili trece. Ja zelim drugu djecu ne samo zbog mog sina, nego zelim i zbog sebe, da uzivam u roditeljstvu svom snagom.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Ne želim više dece
1.3.2011 13:44:53   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: BubaMira

Finansije - jako bitan faktor ... Ja bih bila neizmerno tužna kada bih znala da samo zbog finansija nisam rodila još dece . Treba biti realan , ali , sa druge strane , gledam , bre , najbolje prođu ona deca i oni roditelji koji uopšte o finansijskom aspektu ne razmišljaju . Samo gruvaju , ne opterećuju se , i sve 5 . Koliko je to mudro i odgovorno - ne znam , nije dobro ni razmišljati stalno o novcu , a nije dobro ni ne razmišljati ...

Ja sve mislim da je tako bilo nekad user posted image gde god da se okrenem potreban je novac. Mozda ja zaista isuvise volim komfor,ali nekako mi je lakse kad znam da dete mogu da odvedem kod priv lekara ako zatreba, da mogu da mu kupim sve sto mu zatreba odmah i sad,ali da, zao mi je kad pomislim da ce sbog toga mozda ostati jedinac user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 103
   RE: Ne želim više dece
1.3.2011 13:49:13   
Olga75
ma , pare dodju i prodju
meni je bitnije da budemo zivi i zdravi dok smo potrebni a nesto cemo vec zaraditi


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Ne želim više dece
1.3.2011 13:51:14   
morena
Mislim da se s dvije srednje plaće može imati više od jednog djeteta, naravno, ovisi šta je kome bitno. meni nije najbitnije da djetetu kupim sve šta poželi i mislim da mi novac neće igrati presudnu ulogu u odluci hoćemo li imati još djece. Ali, da nemamo za jesti, onda ne bi rađala djecu. 

_____________________________

Stigao nam je nas Jakov! :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Ne želim više dece
1.3.2011 13:51:20   
Anoniman
Neću da čitam šta ste pisale, iznerviraću se. user posted image

Ovu temu sam sa Lu otpočela davno... a sada zvanično kažem: Ne želim više dece! user posted image

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 106
   RE: Ne želim više dece
1.3.2011 13:52:31   
Anoniman
Zaebat je to kantar , Magi . Potpuno si u pravu što tako vagaš , ali nažalost , kako god da izvagaš i koju god odluku da doneseš - kajaćeš se na neki način . Bar je tako mislim ... Ako odabereš više dece a manje komfora - biće ti žao što moraš da se stisneš i ne kupiš im baš sve što bi želela da im kupiš , pružiš . A s' druge strane - nije potpuni užitak ni da se dete SAMO igra najskupljim igračkama u najkomfornijim uslovima . Kao što rekoh , okreni , obrni - kajaćaš se .

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 107
   RE: Ne želim više dece
1.3.2011 13:53:17   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: BubaMira

Zaebat je to kantar , Magi . Potpuno si u pravu što tako vagaš , ali nažalost , kako god da izvagaš i koju god odluku da doneseš - kajaćeš se na neki način . Bar je tako mislim ... Ako odabereš više dece a manje komfora - biće ti žao što moraš da se stisneš i ne kupiš im baš sve što bi želela da im kupiš , pružiš . A s' druge strane - nije potpuni užitak ni da se dete SAMO igra najskupljim igračkama u najkomfornijim uslovima . Kao što rekoh , okreni , obrni - kajaćaš se .

Znam user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 108
   RE: Ne želim više dece
1.3.2011 14:00:26   
bokicans
IZVORNA PORUKA: olga75

ma , pare dodju i prodju
meni je bitnije da budemo zivi i zdravi dok smo potrebni a nesto cemo vec zaraditi




user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Ne želim više dece
1.3.2011 14:02:21   
mihi
IZVORNA PORUKA: BubaMira

IZVORNA PORUKA: magiNS


Izmedju mene i brata je punih 5 godina razlike (on je stariji). Nikad nismo imali zajednicke teme ni zajednicke prijatelje ,a sem toga,potpuno smo razliciti karakterno.
Zelim da izbegnem to,a u isto vreme zelim da budem super mama i spremna ,kao sto ti kazes, da se posvetim deci u potpunosti. Ne znam kako ...


Pa dobro , ja ne vidim to kao nešto loše . Ni blizanci nemaju ista interesovanja i često su potpuno različitih karaktera user posted image . Niko nam ne garantuje da će i dvoje uzastopno rođene dece biti privrženo jedno drugom i stremiti istim ciljevima . Sve ti je to lutrija user posted image . Dakle - gledaj da tebi bude lakše , a ako su oni predodređeni da se vole i interesuju jedno za drugo , mogu biti rođeni sa razlikom od 5 minuta ili 15 godina - sve jedno je user posted image .


U pravu si Buba između moje dece je 10, 5 godina, Luka je od starta bio oduševljen bratom, a sada mi srce puno kada vidim da i Miloš obožava svog starijeg brata ima 2, 5, Luka ga je naučio da broji do 8, nisam verovala, crtaju zajedno, stvarno se vole. Prema tome mislim da razlika nije presudna stvar.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Ne želim više dece
1.3.2011 14:29:16   
jovicaa
IZVORNA PORUKA: bokicans

IZVORNA PORUKA: olga75

ma , pare dodju i prodju
meni je bitnije da budemo zivi i zdravi dok smo potrebni a nesto cemo vec zaraditi





user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


user posted image

(odgovor članu bokicans)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Ne želim više dece
1.3.2011 14:32:09   
jovicaa
razlika min 5 godina... to sto kaze buba, da bih lepo mogla da se posvetim i jednom i drugom detetu,  AKO budem radjala jos.
mada ne verujem plasi me sve touser posted image , a u stvari  bih volela da imam jos dece, ali kada bih znala da ce sve biti  u redu..

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Ne želim više dece
1.3.2011 14:59:46   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: Tash

Neću da čitam šta ste pisale, iznerviraću se. user posted image

Ovu temu sam sa Lu otpočela davno... a sada zvanično kažem: Ne želim više dece! user posted image



a jednu djevojcicu???user posted image user posted image

Salim se user posted image
IZVORNA PORUKA: viking RR

jovice, ti imaš još jedno 20 godina da se predomisliš

IZVORNA PORUKA: jovicaa

jeste, ja imam 21. i ne zelim jos dece.
sada kada sam svesna koliko rizika donosi trudnoca i porodjaj i uopste sve oko deteta, ne bih se usudila da ponovo radjam.
hvala bogu ili kome god da treba da zahvalim, sto sam dobila ovo jedno zdravo i pravo(nadam se da ce tako i ostati).



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Mi planiramo jos jedno, ali za par godina. Ako se desi ranije, onda OK. Ako se ne desi uopste isto OK user posted image Kako god bude.

A ovo sto pricate za razliku u godinama. izmedju MMa i njegovog brata je razlika 5 godina, i oni se nikada nisu dobro slagali, pa ni sada kad su obojica odrasli klipani user posted image Ali mislim da je tu problem u njima, a ne u razlici u godinama, jer poznajem bas dosta brace i sestara koji se odlicno slazu user posted image



_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Ne želim više dece
1.3.2011 15:04:46   
*Alexx*
Ja znam nekoliko primera gde je razlika 5 godina i to NIKAKO ne funkcionise user posted image Razlika je u generaciji, shvatanjima... Dakle, ili ispod 5 godina, ili preko toga user posted image

Ali da se vratim temi: potpuno razumem ljude koji ne zele (vise) dece. To je sasvim OK. Imali jedno ili ni jedno, ili petoro pa nece sesto. Njihova stvar. Meni je jezivo kad vidim one reportaze o porodicama koje imaju po 7-8 dece, a nemaju para leba da jedu (bukvalno) i mole da im se pomogne. Deca nemaju sta da obuku, svi zive u istoj sobi, ne idu na izlete, nemaju para za uzinu u skoli... tuga.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Ne želim više dece
1.3.2011 15:07:56   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: Alexx RR
Ali da se vratim temi: potpuno razumem ljude koji ne zele (vise) dece. To je sasvim OK. Imali jedno ili ni jedno, ili petoro pa nece sesto. Njihova stvar. Meni je jezivo kad vidim one reportaze o porodicama koje imaju po 7-8 dece, a nemaju para leba da jedu (bukvalno) i mole da im se pomogne. Deca nemaju sta da obuku, svi zive u istoj sobi, ne idu na izlete, nemaju para za uzinu u skoli... tuga.


Tacno tako user posted image Ni meni to nije jasno...valjda roditelji misle samo na svoj "uzitak" user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Ne želim više dece
1.3.2011 15:11:45   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Ja znam nekoliko primera gde je razlika 5 godina i to NIKAKO ne funkcionise user posted image Razlika je u generaciji, shvatanjima... Dakle, ili ispod 5 godina, ili preko toga user posted image

Ali da se vratim temi: potpuno razumem ljude koji ne zele (vise) dece. To je sasvim OK. Imali jedno ili ni jedno, ili petoro pa nece sesto. Njihova stvar. Meni je jezivo kad vidim one reportaze o porodicama koje imaju po 7-8 dece, a nemaju para leba da jedu (bukvalno) i mole da im se pomogne. Deca nemaju sta da obuku, svi zive u istoj sobi, ne idu na izlete, nemaju para za uzinu u skoli... tuga.


E meni je to tuga,kad za naj najosnovnije potrebe nema dovoljno. user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 116
   RE: Ne želim više dece
1.3.2011 15:52:36   
jovicaa
mislim da razlika u godinama nema veze, stvar je u ljudima.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Ne želim više dece
1.3.2011 16:00:20   
maja19
Mi za sada imamo dva sina, iako Novak jos uvek nema dva meseca, iako sam prosla kroz svakakve gluposti ja bih ipak volela jednu devojcicu..jos samo da ubedim muza..mada se ne podudaram sa naslovom teme..

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Ne želim više dece
1.3.2011 16:44:37   
prolece
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Ja znam nekoliko primera gde je razlika 5 godina i to NIKAKO ne funkcionise user posted image Razlika je u generaciji, shvatanjima... Dakle, ili ispod 5 godina, ili preko toga user posted image


razlika izmedju mene i mog brata je 5,5 godina i super se slazemo (sem u prvim mesecima njegovog zivota, tad mi nije bio po volji) ja krenem u skolu i povdem i njega u vrtic. kad sam pocela sa izlascima, vodila sam i njega, ne uvek, ali cesto. do skoro nije hteo u kupovinu garderobe bez mene. tako da to slaganje-neslaganje zavisi od neceg drugog.
razlika izmedju, moje dece je 2,5 godine. u pocetku je starija obozavala mladju, tj. bila je atrakcija, kao nova igracka. onda, je nije trpela neko vreme. a sad se super slazu, jer je mala dovoljno stara da mogu zajedno da se igraju.
razmisljala sam da napravim i vecu razliku, ali posto zelim jos dece, a vec mi je 30...


< Poruku je uredio prolece -- 1.3.2011 16:45:43 >

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Ne želim više dece
1.3.2011 19:47:15   
Snelle
IZVORNA PORUKA: magiNS

A kako vidte ulogu materijalnog aspekta pri odluci o broju dece? Opet cu uzeti za primer pomenutu prijateljicu koj, kao sto rekoh, ne radi, a i muzu nije sjano na poslu,odnosno sigurno je da ce dobiti otkaz u najskorijoj buducnostiuser posted image gde ce i sta ce s deco, ne znaju ni oni,a kamoli ja. Da li je to odgovorno? (pitam za misljenje, nemojte da se svadjamo user posted image )


Mislim da se materijalnim aspektom ne treba opterećivati toliko, jer sa te strane nikad ne znamo šta nam donosi budućnost. U kom smislu? Npr. živimo finansijski prilično dobro i iz tog razloga se odlučimo za još jedno dete. Ko nam može garantovati da će nas dobra finansijska situacija "služiti" čitav život. Ili obrnuto - trenutno nemamo novca i zbog toga se odlučimo da ostanemo na jednom detetu. U budućnosti nam se sreća osmehne, živimo bolje i patimo što smo odsutali od još jednog deteta....
Sa druge strane, ne slažem se sa ovom Bubinom izjavom:

IZVORNA PORUKA: bubaMira

Potpuno si u pravu što tako vagaš , ali nažalost , kako god da izvagaš i koju god odluku da doneseš - kajaćeš se na neki način . Bar je tako mislim ... Ako odabereš više dece a manje komfora - biće ti žao što moraš da se stisneš i ne kupiš im baš sve što bi želela da im kupiš , pružiš .


Pre će se pokajati oni koji se odluče samo za jedno dete, nego oni koji se odluče da rode još neko. Ne znam ni jednog roditelja, ma koliko bio u lošoj finansijskoj situaciji, da žali što je dobio za dete.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Ne želim više dece
1.3.2011 19:56:23   
minavb
Ja se ne kajem sto sam se odlucila da imam samo Vanju.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Ne želim više dece
1.3.2011 20:18:14   
Brana
Ja smatram da je materijalna strana jako bitna jer se detetu mora pruziti osnovno za zivot nista luxuzno,ne bih volela da mu sutra ne mogu kupiti ako mi potrazi cokoladicu ili neku igrackicu, ali isto necu ga ostaviti samog bez brata i sestre jer smatram da treba da ima nekog bliskog na koga se moze osloniti u zivotu i sa kim ce da odraste,i samim tim se detetu razvija socijalizacija i sposobnost deljenja,.....ali nikog ne osudjujem iako ne zeli vise dece ima pravo na to i sigurno ima svoj razuman razlog te ja sam samo rekla svoje misljenje ne osudjujuci niciji stav. user posted image

_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Ne želim više dece
1.3.2011 20:31:26   
pepeljuga
iskreno, mislim da je najlakse naradjati gomilu dece pod parolom deca su blago (to stoji), ali treba biti realan i ipak razmisljati o tome koliko im se zaista mozemo posvetiti, u svakom smislu. ako je to moguce, stvarno je divno imati vise dece.

ali postoji jos jedan momenat - ne mora svako na svetu da zeli vise dece. evo primera meni bliskog: moja sestra se bogato udala (blago njoj user posted image ), ne radi, ima kucnu pomocnicu, divnog muza i cerkicu od 8 godina, ali, iako ima sve uslove, ne zeli jos jedno dete. eto, prosto ne zeli. dakle, ne moze se generalizovati. ma bolje mi je i to nego moja komsinica od 25 godina koja je rodila dvoje jedno drugom do uva i sad po citav dan vristi na njih.


_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Ne želim više dece
1.3.2011 20:36:01   
Brana
slazem se sto meni moja majka kaze ako si srecna,srecna si i sa jednimuser posted image
treba se svakom detetu posvetiti i vaspitati ga a kada su maleni tj,kada je razlika jako mala ne mozes se posveteti ni jednom kako treba a zena tek nema vremena ni zasta bar ja tako mislim.



_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Ne želim više dece
1.3.2011 20:36:16   
Snelle
IZVORNA PORUKA: minavb

Ja se ne kajem sto sam se odlucila da imam samo Vanju.


Mina, još si mlada da bi žalila user posted image


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here