|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ne želim više dece
21.2.2012 19:20:42   
Olga75
Lu , pa ja to tako plasticno user posted image , to mi je stvarno strasno a ona jadna sama , nece nju ni muz ni deca tada razumeti kao sto ce je razumeti brat ili sestra
a lepse stvari : zelim jos najmanje dva pakovanja lego kocki na podu , jos pelena u torbi , dojenja u kasno user posted image
ma , iskreno , zazelela sam se male bebe user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Ne želim više dece
21.2.2012 19:26:52   
MASHKA

IZVORNA PORUKA: Olga RR

Lu , pa ja to tako plasticno user posted image , to mi je stvarno strasno a ona jadna sama , nece nju ni muz ni deca tada razumeti kao sto ce je razumeti brat ili sestra
a lepse stvari : zelim jos najmanje dva pakovanja lego kocki na podu , jos pelena u torbi , dojenja u kasno user posted image
ma , iskreno , zazelela sam se male bebe user posted image

svaka čast! user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Ne želim više dece
21.2.2012 19:29:20   
jovicaa
pravo da vam kazem ja sam ludak koji studira i skoro sve sami radimo, da ne kazem sve, nema nikog da mi puse u dupence user posted image mislim luda saam valjda sto zelim jos jedno dete, ali zelim. samo mozda ce to malo morati da priceka ako budemo morali sledece nedelje da lezimo u bolnici zbog analiza koje aleksu treba da se odrade... nadam se da ce to moci privatno, ali moguce da cemo lezati

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Ne želim više dece
21.2.2012 21:36:43   
Cecana
Ja imam 2 brata,moj muz sestu i brata,i oduvek sam mislila i zelela da imam troje dece,ali nekad Bog ne da, i ne ide kako mi hocemo.
Imamo sina koji ima vec 9 godina,bio je jako zahtevan kad je bio mali,ja nisam odspavala celu noc do njegove 3 godine.
Njega smo dobili odmah cim smo poceli da radimo na bebi,mislili smo da ce i sa drugim biti tako.Ja povremeno odustanem od dalje borbe za jos jednim detetom,ali je moj muz uporan i nekad me to i strasno nervira zato sto bi on voleo i siguran je da cemo imati jos jedno dete,to mi stvara i pritisak i nezadovoljstvo sto nikako da uspemo.Ja sam jako uplasena za svoje zdravlje,posto su mi hormoni u haosu i bilo kakva stimulacija ce napraviti jos gori haos.Cesto kazem da je ovom jednom detetu potrebna majka,i da necu da se izlazem hormonima,ali on ne odustaje,vec me nervira,kao da ne mozemo da zivimo srecno i zadovoljno sa jednim detetom,nego evo vec 6-7 godina(posebno zadnje 2-3),moj smisao zivota je dobiti bar jos jedno dete.
Cesto sam tuzna sto je vec toliko vremena proslo i sto je moje dete samo.

Izvinjavam se na udavu,htela sam samo da podelim svoju muku

Sad se

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Ne želim više dece
21.2.2012 21:48:03   
bojkica
Kad sam rodila prvo-okolina me je spopadala-kad ces drugo,sada kada imam 2 devojcice spopadaju -sada jos jedno musko-mislim stvarno,dodje mi da im lupim samar.
Da nije lezanja u prvoj trudnoci,pa lezanja i u drugoj mogla bi da razmislim,ali posto su mi trudnoce i porodjaji bili horor (moram tako da se izrazim)ne hvala!

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Ne želim više dece
22.2.2012 12:41:19   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: mombg

Mene su juce neki sasvim nebitni ljudi pitali kad ce drugo i kad sam im rekla da necemo imati vise dece, oni su rekli AH JEDNO K'O NI JEDNO user posted image
nisam dalje ni htela da razgovaram o tome, al sad mi je krivo sto ih nisam pitala sta su pod time mislili!? i sta da recimo imam ozbiljan problem zbog kojeg vise ne mogu da radjam, da li su uopste pomislili na tu mogucnost? prost svet...
Stvarno muz i ja ne zelimo vise dece, sasvim mi je dovoljno ovo nase jedno jedino iz vise razloga - svakako materijalni faktor, godine, i nespremnost na jos jedno ili vise dece.
I uostalom, ne bih da budem od onih sto radjaju decu i posle se zale kako im je tesko, eto oni podizu natalitet i tako to, a drzava nista ne cini za njih, sve je skupo...uglavnom takvi ne rade i drze cigaru u ruci dok kukaju user posted image

Kakav kretenski komentar .
Za ovaj drugi deo o bebama kao drzavnom problemu mislim isto i nikad nisam ocekivala neku podrsku od kojekakvih sluzbi kao ni od mame sto je ne ocekujem . Svoju decu gajimo samo nas dvoje i nadam se da ce tako biti uvek . Zato i znam koliko dece mogu da imam i koliko mogu da ih hranim/oblacim/skolujem , ne zbunjuju me tudji dzepovi i ocekivanja da bas na meni treba da se prazne .

(odgovor članu mombg)
  Direktna veza do poruke: 156
   [Obrisana poruka]
22.2.2012 13:30:22   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu bojkica)
  Direktna veza do poruke: 157
   RE: Ne želim više dece
22.2.2012 13:57:26   
emilia
Pomalo se uplasim kada vidim koliko obrazlozenja ovde na forumu ima, od strane zena koje ne zele vise dece. Zasto ne zelim, zasto ne mogu, zasto nije vreme... Zbog cega zeni nije dozvoljeno da samo nece i da se na tome zavrsi?
Ja sam se jako razocarala u svog supruga, previse sam ocekivala a premalo dobila. Imam jedno dete koje je carobno ali vise nemam brak u kom zelim da odgajam i drugo. Moje dete su svemu sto zna naucili baba i deda, dok njegov otac bulji u racunar ili gine na svom radnom mestu. A onda me pita zasto ne drugo.
UHvatila sam sebe kako mu objasnjavam svoje razloge i pravdam se, pravdam, pravdam...
Da li imam pravo da samo ne zelim? Da li imam pravo da kazem Necu?
Da li je bolje da zena kada shvati da ne moze vise od sebe da pruzi koliko je pruzala, da ne moze da se odrice koliko se odricala, da kaze - ne, dosta je, ili da se uvali u pricu za koju prosto nije spremna?
... i onda smo mi sebicne i lose majke... Sjajno.

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Ne želim više dece
22.2.2012 14:21:27   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: bojkica

Kad sam rodila prvo-okolina me je spopadala-kad ces drugo,sada kada imam 2 devojcice spopadaju -sada jos jedno musko-mislim stvarno,dodje mi da im lupim samar.



Meni sveki kaže "E sada jednu devojčicu!" user posted image Ali ja ne lupam šamare user posted image , samo prebacim loptu na devera, na mm-ovu sestru... Prosto, tu smo svi, sličnih godina, za moja shvatanja oni već kasne sa prvim, a ne ja da rađam treće, posebno što sam 100% sigurna da bi opet bio dečak, ali nije to razlog što ne bih treće. Kada bih želela treće, volela bih da i to bude dečak, na njih sam nekako navikla, ne znam šta bih sa devojčicom. user posted image

(odgovor članu bojkica)
  Direktna veza do poruke: 159
   RE: Ne želim više dece
22.2.2012 15:03:40   
tijatija
Ajde sad zensko, ajde sad musko gde se to narucuje user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Ne želim više dece
23.2.2012 20:12:50   
Zell
Videh aktivne teme i "Jedno ko nijedno" pa htedoh da komentarisem al zakljucana tema. U sustini, htela sam reci da koliko se trudim i cekam jedno KAD ga konacno dobijem necu moci precutati ovakav komentar... Ljudi su cudni: Kad ces se udati, kad ces roditi, kad ce drugo, itd. samo me zanima u kom zivotnom dobu trebam biti da me pocnu pitati kad ces umreti, jer to je logican sled ovog tipa ispitivanja... misljenja sam da to pitaju ljudi koji nemaju nijednu normalnu temu za razgovor.
Za ovu temu konkretno nemam sta reci jer sam misljenja da ako zena nema dece ili ima jedno ili vise (nebitno) ima pravo da slobodno odlucuje o tome.

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Ne želim više dece
23.2.2012 20:33:57   
vukosava
Upravo tako. Svi bi da brigaju tudje brige...

(odgovor članu Zell)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Ne želim više dece
23.2.2012 20:39:37   
Leki 77

IZVORNA PORUKA: emilia

Zbog cega zeni nije dozvoljeno da samo nece i da se na tome zavrsi?
.....
Da li imam pravo da samo ne zelim? Da li imam pravo da kazem Necu?
Da li je bolje da zena kada shvati da ne moze vise od sebe da pruzi koliko je pruzala, da ne moze da se odrice koliko se odricala, da kaze - ne, dosta je, ili da se uvali u pricu za koju prosto nije spremna?
... i onda smo mi sebicne i lose majke... Sjajno.

Ja nisam shvatila ni ovu, a ni zaključanu temu, kao pravdanje. Zašto bih se ja ikome na forumu pravdala oko željenog broja deceuser posted image
Iznela sam samo svoja razmišljanja na temu.
Takodje, ne mislim da je žena jedina koja donosi tako važnu odluku u braku, kao što je broj dece. Mislim da je to nešto što se "dogovara" sa suprugom. Mislim da obe strane imaju prava da iznesu svoja očekivanja i naprave kompromis. Ja da sam muško, ne bih razumela ženu koja bi mi rekla - e neću više dece. Ali, ako bi to obrazložila,npr. kao što je, čini mi se Lu napisala, razumela bih. To nije pravdanje. To je komuniciranje dva supružnika. Tako ja rezonujem.

(odgovor članu emilia)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Ne želim više dece
23.2.2012 20:42:27   
MicinaMama
Mene ne nerviraju takve stvari...hehe ovi ovde od mog muza i ne zele da radjam zlo im dodje kada cuju da sam trudnauser posted image ...Ali sto se tice teme ruzno je reci ne zelim vise dece ili stace mi ili jednostavno takve osobe koje u opste tako misle u mom srcu nemaju mesto.Hvala ogu sto u opste ima decu,neko bi rado pozeleo samo jedno.Druge su stvari ako se nema dovoljno novca,dovoljno da ih odhranjuju....to je vec visa sila...Ali ni za to nije lepo reci : ne zelim nego ne mogu...

Ima i ko rodi 2,3,4... dece pa im je to u redu,meni je samo ruzan ovaj naslov...

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Ne želim više dece
23.2.2012 20:51:15   
vukosava
Ali ima zena kojima je dosta jedno dete. Kao sto ima muskaraca koji nece vise dece. Ima ih i koji nece nijedno.

Ja licno mislim da ne bi trebalo da vas nerviraju i pogadjaju takve stvari. Svako ima pravo na svoj sopstveni izbor i apsolutna nema razloga da se ikome pravda za svoju odluku o broju dece.

I ne mora da bude ni finansijski faktor ni visa sila. Ima svako pravo da nema vise dece zato sto nece. Kao sto neko drugi ima pravo da ima i desetoro ako hoce, nasi reproduktivni organi, nase odluke.

Kakve to veze ima sa necijim tudjim osecanjima?

Mene recimo mnogo vise pogadja (opet cu da pomenem isto) broj abortusa. U Srbiji se godisnje ubije 150 000 dece. E mene vidis to pogadja i to me mnogo vise dotice nego necija odluka da nema vise dece (u ovoj temi moze biti i neko ko ima devet da nece deseto ili neko ko ima jedno da nece drugo, kako god).

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Ne želim više dece
23.2.2012 21:10:10   
Zell
Vuko user posted image samo da dodam da mene jos vise nerviraju oni sa 5,6... i vise dece koji nemaju ni za osnovne zivotne namirnice...
ps stvarno ne vidim sto je toliki problem ako par ne zeli decu user posted image

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Ne želim više dece
23.2.2012 22:05:06   
Anoniman
vuko user posted image

(odgovor članu Zell)
  Direktna veza do poruke: 167
   RE: Ne želim više dece
24.2.2012 13:25:24   
magnetic
Vec sam negde pisala da je jedna moja prijateljica znala reci:jedno k'o nijedno,dvoje haos,troje cirkus.Ali je ona to govorila u smislu obaveza i posla oko male dece.Evo i ja sada mogu da kazem da je bilo haos dana kada bi jedna npr. da kaki,bas dok druga sisa.Ili jedva uspem da uspavam jednu,druga je probudi drekom,pa onda obe placu,a ja ne znam koju pre da dizem i tesim.

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Ne želim više dece
24.2.2012 13:32:54   
mamamikka
magnetic, potpisujem. ali sad kad pomislim koliko mi je prvi sin bio zahtevna beba neznam otkud mi hrabrosti za drugo. srećom, pa je on super dobra beba, inače neznam na šta bi to ličilo.

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Ne želim više dece
24.2.2012 13:40:04   
magnetic
E kod mene ista situacija.D je bila strasno zahtevna,dok mi je V susta suprotnost(bar za sada).

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu mamamikka)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Ne želim više dece
24.2.2012 17:16:56   
Lu
Imam jednog sina, meni najvrijednije što imam u životuuser posted image
Ne želim više djece, da, ne želim i ne znam zašto bi to nekome bilo sramota reći, zar sve trebamo rađati dok god smo plodne ili će se neko usuditi odrediti neki broj djece koji je "norma", recimo trojeuser posted image

Mada opet kažem trenutno, jer neću reći da baš nikad neću poželjeti ponovo, to niko ne zna ali trenutno ne želim, nemam taj osjećaj kao kad sam poželjela ovog svog mangupićauser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Ne želim više dece
24.2.2012 17:38:55   
vukosava
U Americi ima pokret koji podstrekuje radjanje sto vise dece, po bilo koju cenu. Najpoznatiji su Mek Dugar familija. Evo pogledajte njihovu porodicnu sliku:

user posted image

Ona je kuci i naravno non stop je trudna, on se bavi nekretninama. Ucestvuju u televizijskim serijalima i tako zaradjuju ekstra pare da podmire sve troskove...Trenutno imaju 19. Planiraju jos. On je rodjen 1965 a u braku su od 1984.

Pokret koji zastupa imanje sto vise dece vezan je za hriscansku frakciju koja se protivi kontracepciji i seksu iz uzivanja. Svaki seks izmedju supruznika treba da je radi produzavanja vrste jer je bog tako hteo. Pokret se zove Quiverfull http://en.wikipedia.org/wiki/Quiverfull

A kod nas je veoma zastupljen pokret nekoriscenja kontracepcije u braku ali nazalost doprinosi broju od 150 000 abortusa godisnje u Srbiji a ne tome hoce li ko imati vise dece ili ne.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Ne želim više dece
24.2.2012 18:08:00   
jelena038
e vala su ga preterali.. i kao stigne svakom od njih da se posveti.. Ova deca rastu kao u domu za nezbrinutu decu, kad majka ne bi spavala uopste jedva bi imala vremena da se posveti svakom ponaosob sat vremena dnevnom. Plus, s trudnocama i bebama, pitanje da l stigne da raymeni po nekoliko receica sa svakim od njih na dan. o ocu da ne pricam. on radi. i sigurno ne radi 8-15..

a sto se kontracepcije, hriscanstva, podsticnja i svega ostalog tice, ja se ne mesam nikom, ko kako hoce. nikad ne bih podrzala abortus, ali svakome zakon dozvoljava da odluci u svoje ime, pa to postujem.

jedini podsticaj u nasoj zemlji je emisija Vreme je za bebe i svaka cast onome ko se toga setio. Kad god je gledam zazalim sto nisam trudna. i nadam se da svako ko pogleda emisiju makar na sekund pozeli da stvori jedan novi zivot.

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Ne želim više dece
24.2.2012 19:07:18   
REBEKA ZEKA
cao zene ! evo ija da se ukljucum ... moj je slucaj specifican . oduvek sam volela decu , cak sam u jednom periodu svog zivota htela da budem vaspitacica u vrticu . prvo dete - ceru sam rodila sa 22 g, u 24. dobili smo i sina , sa 26 se zaposlila imala 48 kg i ceo svet je bi moj,spremna da uzivam sa muzem, deca rastu , mi mladi ,imas decaka ,imas devojcicu sta ce ti vise dece..
ali zivot je surov ... u februaru 2006 ispred porodicne kuce , deda i baba ostave mog sincica ispred kapije , on krene da pretrci ulicu i nastrada, tada je imao 3 ipo godine

srusio mi se svet , u momentu je nestao moj zivot,iselili smo se iz te kuce, postali podstanari, jadni...user posted image
po prirodi sam borac , ai mora se ziveti zbog cere

2007 sam u 29.oj dobila drugu ceru, spasila nas je ,izvukla iz mraka, napravili smo novu kucu i pokusali da zivimo novi zivot
oko dece sam brinula sama jer je suprug radio tri posla da bi ponovo sagradili dom

sada sam ponovo trudna , imama 34 godine . koliko sam bila ljuta na boga sto mi je uzeo malenog sina , toliko sam bila zahvalna sto se to desilo dok jos mogu da radjam,da iz pepela stvorim novi zivot

kafici , garderoba , utegnuta guza, nemaju vrednost kao ti anjeli. zivot je dug, bice vremena i za posao i za sve

mozda je moja prica malo teska, ali to je zivot, niko ne zna sta ga ceka sutra
deca su blagoslov
sada sam veoma umorna od svega, ali ne posustajem izdrzacu do kraja ,donecu jos jednog andjela na svet ako bog da

ko ne dotakne dno , ne zna kako je lepo na povrsini

pretpostavljam da devojke do 25 nisu ni svesne sta znaci biti majka, i ja sam rano rodila i proletela kroz to,

sto je zena starija sve je svesnija koliki je dar moci stviriti novi zivot

izvinite ako sam vas udavila, ali sam morala da se ukljucim

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Ne želim više dece
24.2.2012 19:26:06   
MicinaMama
I meni su deca sve....jer kraj njih se osecam sretno i smireno,nikada mi nije tesko ni stotinu puta ustati za svojim detetom,ma na glavi da mi skace ne moze mi dosaditi.ali dobro svako ima svoje misljenje pa i o tome...Iskreno i meni je abortus strasna stvar,ja to nikada nebih uradila pre svega bilo bi mi zao a i jako sam pobozna,ajde abortus ako nije nesto u redu nedaj Boze pa sta ces bolje i to nego da se dete pati...Opet ponavljam svako ima svoje razmisljanje ako se ja ne slazem ne znaci da bas i osudjujem.

(odgovor članu REBEKA ZEKA)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Šta određuje krvnu grupu bebe?
Roditelje često zanima koje će krvne grupe biti njihovo dete, naročito ako je jedan od roditelja Rh negativan. Pogledajt...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here