|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
25.2.2011 22:27:08   
mjaumjau
Ja sam pila ginipral ali se ne dobija recept,pila sam ga uz tokoperol i ta 2 leka kostaju oko 500 dinara zajedno,znaci da sam ginipral kosta 200-300 dinara,kutija od 20 tableta,ja sam pila 4 dnevno,pa racunaj :P

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 651
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
28.2.2011 14:41:37   
mjaumjau
Os skoro koristim 2*2 utrogestan vaginalno,i vecernju dozu stavim neposredno pred spavanje i odmah legnem,a ovu drugu dozu stavim ujutru cim ustanem i trudim se da odlezim malo,sedim,trudim se da ne piskim narednih 2-3 sata sto uoooopste nije lako,ali svejedno osecam da malo curka,i ne znam da li je to ok,tj da li ima efekta...Kako vi to radite,nadam se da necu morati da pocnem da dubim na glavi! :D

(odgovor članu mjaumjau)
Direktna veza do poruke: 652
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
28.2.2011 18:59:03   
dacca
Ja koristim utrogestan 3x2, i placam ga 7.5 eura! Znaci kutija mi traje 5 dana... Ali neka, samo neka se to stanje produzi user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mjaumjau)
Direktna veza do poruke: 653
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
28.2.2011 19:35:04   
dejana007
he, ja ga koristim od kad ostala trudna i to 3x2, pa tek posle par meseci 2x2. Usla sam u 8 mesec i jos ga koristim, da ne racunam koliko do sad para dala za njega, al samo nek je dobro user posted image

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu dacca)
Direktna veza do poruke: 654
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
28.2.2011 19:38:58   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: mirjanica

I ja ga kupujem vec dugooo, kao i inekcije progesterona, kojih trenutno nigde nema! Pa ako neko sazna gde mogu da se kupe, nek objavi!
A za utrogestan nisam cula da moze na recept! Bas nam javi Srna!
Zna li neko koliko kosta ginapral ili partusisten (ako se tako kaze) cisto da znam ukoliko mi ga uvedu zbog kontrakcija?



Ja progesteron kupujem u Kikindi sad ne znam odkale si ti. A utrogestan ne ide na recept raspitala se ja temeljno.

(odgovor članu mirjanica)
  Direktna veza do poruke: 655
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
26.3.2011 22:49:31   
~Nim~
Jel se utrogestan pije do kraja trudnoce? Ili se pred kraj prestaje?

_____________________________

...od secera i sna ...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 656
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
26.3.2011 22:57:12   
Anoniman
Meni je reko da pijem do 16-te nedelje. To zavisi od trudnoce dokle ga pijes.

(odgovor članu ~Nim~)
  Direktna veza do poruke: 657
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
27.3.2011 6:18:22   
mirjanica
Meni su rekli i utrogestan i progesteron verovatno do kraja trudnoce, s tim sto mi nije bas najjasnije za progesteron jer mi svi kazu da se koristi do 16. nedelje, ali dobro... idem u subotu kod dr privatno na 4d pa cu je tada sve detaljno pitati.
Inace, Maro, ja sam iz Bg, i ne znam kakva je trenutna situacija sa progesteronom posto sam nasla privatnu apoteku gde ga uvek ima i odem tamo kupim kutiju od 5 komada to mi traje mesec dana, za sada je ok!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 658
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
27.3.2011 10:16:53   
Anoniman
Ja sam u sredu primila zadnju inekciju progesterona tako mi je reko. Sad cu da vidim u ponedeljak sta dalje. Ima ga ovde u Kikindi mada sam vidla da ga ima i po manjim mestima mozda samo trenutno nestaneu apoteci.

(odgovor članu mirjanica)
  Direktna veza do poruke: 659
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
27.3.2011 11:31:37   
Ivana.
Ja ulazim sutra u 35. nedelju i jos koristi utrogestan. Injekcije sam primmala do 7. meseca. Najverovatnije cu ga koristiti do kraja, ali ne zbog kontrakcija, vec sto mi progesteron varira.

< Poruku je uredio Ivana. -- 27.3.2011 11:32:05 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 660
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
28.3.2011 0:01:55   
pusa
zdravo svima ja sam nova na ovom forumu.procitala sam dosta toga ovde i bas mi je drago kad te neko utesi i podeli misljenje sa tobom. ja sam u 14 nedelji i imam braonkasti sekret neznam ni ja sta je bila sam kod doktora cim se pojavio on je reko da to nije nista uzeo mi bris i rezultat je ok beba je ok,reko je da mirujem mada ja strahujeem od tog sekreta ili sta je vec.imala sam jedan spontani u 10.nedelji jedostavno plod je bio mrtav i ja sam imala srece u celoj toj nesreci posto mi je kiretaza radjena u 12 nedelji. tako da sada strahujem sa ovom trudnocom.dosad je sve bilo ok sad ovaj sekret inace od poceka sam primala inekcije 12 komada na svaki treci dan i pila utrogestan 3x1 i dalje ga pijem.bolove nemam saamo taj braonkasti sekret ubija me u pojam.eto sad odmaram i iscekujem naredan pregled za 10 dana.pozdrav svima

(odgovor članu Ivana.)
Direktna veza do poruke: 661
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
28.3.2011 9:45:38   
dacca
Ja sam na utrogestanu od dana et, 7. feb. pa do daljnjeg, 3x2 vaginalno!

(odgovor članu pusa)
Direktna veza do poruke: 662
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
28.3.2011 12:36:40   
Nina777
Pusa, ne sekiraj se trebalo bi da to sve bude u redu. I meni je tako bilo, imala sam braonkasti sekret 10-tak dana, progesteron to resava. Isto sam primala inekcije ali sam utrogestan stavljala vaginalno, tako bolje deluje. Probaj da strogo mirujes dok sekret ne stane, bice sve OK

(odgovor članu pusa)
Direktna veza do poruke: 663
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
28.3.2011 21:44:07   
pusa
hvala nina nadam se da ce biti ok.

(odgovor članu Nina777)
Direktna veza do poruke: 664
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
31.3.2011 21:38:25   
jance
inace jel ste culi za nesto, kao ciscenje od utrogestana? kad me je prvi put dr. skinuo sa njega, posto na UZ nije video potrebu, a 4 dana kasnije sam imala slabo krvarenje, zena koju sam srela u cekaonici mi je rekla da se njoj to isto desilo pa da joj je privatna dr. rekla da se on tako cisti iz organizma, preko stolice sa malo krvi i tako necega... no moj dr. nije hteo da rizikuje pa mi ga je ponovo uveo, 2 puta dnevno.. pa reko da pitam dal ste cule tako nesto?

da, i danas u apoteci su mi rekli da ima i Utrogestan od 100mg i od 200mg, sto prvi put cujem user posted image  Meni je receno samo da uzimam Utrogestan a ne i od koliko mg user posted image  ok, uzimam onaj od 100mg ali me cudi da to kod dr. nisu napomenuli...

da, i dal vam se desava da vam Utrogestan "maskira" simptome trudnoce? bas sam primetila, kad ga uzimam, manje mi je i muka, i mirisi nisu toliko jaki i sve je nekako smanjeno...oslabljeno user posted image  a cim prestanem, ko da si sve trudnicke simptome pojacao na maksimum user posted image

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu pusa)
Direktna veza do poruke: 665
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
31.3.2011 21:40:10   
Anoniman
Eto vidis da nisam znala da ima od 200 user posted image Kad kazem utrogestan oni mi daju od 100 i nikad me nisu pitali da li mi treba drugi user posted image

(odgovor članu jance)
  Direktna veza do poruke: 666
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
31.3.2011 21:42:12   
jance
pa kazem ti da sam i ja ispala ko onaj smajli sa velikim upitnikom iznad glave user posted image
kaze, nedavno se pojavio i ima 14 tableta u pakovanju...

isto sam prvi put kad sam ga kupovala samo usla u apoteku, rekla Utrogestan i oni mi dali onaj od 100mg...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 667
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
31.3.2011 21:43:35   
Anoniman
E svasta stvarno. Ja cu danastavim sa ovim jer sigurno tolko treba a pitacu docu na sledecu kontrolu.

(odgovor članu jance)
  Direktna veza do poruke: 668
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
31.3.2011 21:48:44   
Anoniman
Ja od punkcije koristim 3x2 vaginalno a od embrio transgera 3x2 vaginalno i 2x1 oralno. To mu dodje 800 mg dnevno. Jance ako je tacno to sto si cula, ja cu da se cistim samo tako a nije ni cudo sto nemam ni jedan simptom trudnoce
user posted image

Meno in nista ne smeta ni u jednoj kombinaciji.

Ja ujutru navijem sat ranije, pa ga stavim i vratim se u krevet da spavam. Neko je pisao da sedi, mora se odlezati bar 45 min kad ga koristis vaginalno. Posle nije vazno ako nesto izadje.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 669
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
31.3.2011 21:55:02   
jance
ja sam isto ustajala ranije, pa kad sam ga stavila jos lezala oko sat vremena, mada mi je to stvaralo problem jer sam bila gladna cim sam otvorila oci, pa bi me sav postupak totalno razbudio...prvo otvoris oci, odes u wc jer vise ne mozes da izdrzis, pa odes u kuhinju da nesto pojedes jer te zeludac vec uzasno boli kolko si gladna pa se onda vratis u krevet i stavljas Utrogestan, naravno, do tda si vec skroz razbudjena i mozes samo da gledas u plafon da nebi muza budila ili da budes dovoljno bezobrazna pa da palis TV...user posted image

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 670
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
31.3.2011 21:58:03   
Anoniman
Jance, mozda da povecas dozu utrogestana pa neces biti gladna user posted image

(odgovor članu jance)
  Direktna veza do poruke: 671
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
31.3.2011 22:01:08   
jance
user posted image  i to sto kazes..i to malo simptoma da prigusim pa mi nece biti nista vise user posted image

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 672
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
31.3.2011 23:58:18   
zeksi
Meni je utrogestan sad samo smanjen, umesto 3*2 , sad koristim samo dve uvece. Doca kaze da se ne sme odjednom prekinuti, jer onda hoce da dodje do krvarenja.... toliko ja znam....

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 673
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
1.4.2011 8:07:00   
jance
pa da, tacno to..ja mog tada nisam pitala, cinilo mi se rekla-kazala (a i kasno palim user posted image ), al izgled da je ipak istina...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu zeksi)
Direktna veza do poruke: 674
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
1.4.2011 13:18:11   
nadica82
Drage trudnice, ja sam u 22 nedelji trudnoce. Od pocetka mi je skracen grlic, pa mislim da mi je tako prirodno. No, zbog toga su mi dali (preventino) da koristim utorgestan vaginalno, uvece, od 200mg. Da li ima neko takva iskustva? Da li vam je to pomoglo? Vidim da razmisljaju o serklazu, za desetak dana idem opet na kontrolu, ali se nadam da do toga ne dodje. Inace sam koristila oralno utrogestan, nepunih mesec dana, oko 2,3 meseca jer sam imala blage kotrakcije i tada mi je (u roku od jednog dana) pomoglo.user posted image

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 675
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uloga placente (video)
video
Nakon implantacije, iz perifernih ćelija blastocista, razvija se deo strukture zvan placenta, koji služi kao veza između...
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here