|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
19.6.2011 19:48:36   
bea83
nakon konsultacije sa doktorom, sačekaću sutra rezultat ponovljene bete pa ću onda nastaviti sa utrogestanom  ako beta bude dobra, braonkasto se pojačalo u jednom momentu i onda potpuno nestalo, sad ga nema već par sati i nadam se da će tako ostati
hvala puno devojke na savetimauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 701
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
21.6.2011 13:02:03   
Anita84
Bea ja skoro mesec dana koristim utrogestan 3 puta po 2 i ostaje mi na vesu ali bele boje.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 702
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
21.6.2011 14:50:09   
mirjanica
Upravo mi je dr rekla da ipak utrogestan koristim do 36. nedelje i onda se definitivno sa njim prestaje! Tako sam i mislila, ne znam sto ona prosli put rece do 38.?!?!

(odgovor članu Anita84)
Direktna veza do poruke: 703
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
27.6.2011 11:42:10   
PoisonEve
Ako neko moze da mi9 pomogne gde da nabavim progestron depo, jer je nestasica i nigde ga nema!
Trazila sam i u Sarajevskoj, Zizni na Vozdovcu, Na Mirijevu...nema ga nigde~!

(odgovor članu gagins)
Direktna veza do poruke: 704
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
27.6.2011 12:27:24   
Nina777
PoisonEve,
Pozovi onaj broj za informacije za lekove, nadji na netu, ne znam ga napamet, pa ce ti reci u kojoj apoteci u gradu ima. Tako sam ja radila.

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 705
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
27.6.2011 13:03:12   
mama kukunka
Nisam nasla broj za info o lekovima, a nisam nasla ni progesteron! Mozda ne bi bilo lose da  ovde objavimo kad neko ga neko nadje..za Bg ali i za  ostale gradove u Srbiji!  Moram do cetvrtka da ga nadjem nekako

(odgovor članu Nina777)
Direktna veza do poruke: 706
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
27.6.2011 13:04:36   
Klarita
Danas pitam u Vlasotincu, javljam veceras, pa ako treba saljem.....

(odgovor članu mama kukunka)
Direktna veza do poruke: 707
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
27.6.2011 13:25:22   
mama kukunka
Hvala puno..  ipak se nadam  da ce se naci u ovolikom gradu..Mada , mozda je u manjim gradovima ostalo zaliha-manje trudnica, manja potrosnja..

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 708
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
27.6.2011 13:31:31   
Ana RR
PE, imam ja jednu kutiju progesterona od 250 mg/ml, davno je kupljen ali mu je rok do marta 2013. godine. Mogu ti dati.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 709
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
27.6.2011 13:34:37   
Anoniman
Evo linka sa spiskom apoteka gde ga navodno ima
spisak apoteka

Proverite, pa ako ima porvrdite i ovde da kupi ko mora. Srecno jer vidim da ga proizvodi galenika

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 710
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
27.6.2011 13:55:47   
mama kukunka
zvala sam sad sa onog linka apoteku u Radnickoj i na Obilicevom vencu- nema ni jedna!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 711
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
27.6.2011 14:00:44   
Anoniman
Jbg. Evo i linka sa spiskom, pa ne znam sta da vam kazem. Ima li neka zamena?

Spisak apoteka po delovima Beograda

Pitacu i ja gde budem danas prolazila, treba sebi da kupim vitamine

(odgovor članu mama kukunka)
  Direktna veza do poruke: 712
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
27.6.2011 14:04:58   
mama kukunka
mm je trenutno poslom u Zrenaninu, pa ce i tamo da pita..

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 713
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
27.6.2011 14:05:47   
mama kukunka
btw, Misu, hvala puno na angazovanju !!

(odgovor članu mama kukunka)
Direktna veza do poruke: 714
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
27.6.2011 14:08:59   
bea83
Mišu, hvala puno.Ja mm šaljem danas u Zemun pa vam javljam da li je uspeo negde da pronadje

(odgovor članu mama kukunka)
Direktna veza do poruke: 715
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
27.6.2011 14:14:49   
lesica
Imam ja pola kutije utrogestana,ako nekom zatreba.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 716
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
27.6.2011 14:17:19   
mama kukunka
Hvala !! Utrogestana zasad ima! Treba nam progesteron depo-injekcije!

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 717
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
27.6.2011 14:20:45   
lesica
Sa tim nemam iskustva ali cu probati da se raspitam kod drugara ciji matorci drze apoteku.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu mama kukunka)
Direktna veza do poruke: 718
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
27.6.2011 14:36:23   
Ana RR
Ja imam jednu kutiju progesterona (5 ampula), kome treba neka mi se javi na PP.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 719
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
27.6.2011 14:41:38   
Verus
Konacno da napisem ovde: po novom istrazivanju, koriscenje vaginalnog progesterona tokom cele trudnoce, snizava moguc rani porodjaj i komplikacije u kasnijoj trudnoci za 40%!
 
Tako da cu po preporuci moje doktorice to da radim.

Naime, da dodam da se NIGDE u svetu trudnice ne trpaju medikamentima kao u Srbiji.  Mnogi lekovi koji se daju za ''odrzavanje'' trudnoce izazivaju probleme kod srca fetusa, koje se naravno odraze kasnije u zivotu. 

Zato je ovo puno bolja, prirodnija opcija.

< Poruku je uredio Verus RR -- 27.6.2011 14:42:09 >

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 720
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
27.6.2011 15:24:27   
mirjanica
Koristim ga vaginalno od 5. nedelje! Sada sam usla u 36. i rekli su mi do kraja ove nedelje, tj. ulaska u 9.! Jos koji dan i kraj! Mislim da mi je dosta pomogao u pocetku, ali zadnjih 15 nedelja iskreno ne znam ni sto sam ga koristila! Kako god, nadam se da necu imati problema pri otvaranju zbog tako dugog koriscenja..

< Poruku je uredio mirjanica -- 27.6.2011 15:25:21 >

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 721
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
27.6.2011 17:37:58   
*boka*
Mirjanice neces imati problema, pretpostavljam. Ja sam ga kao sto znas od pocetka koristila u udarnoj dozi 3x2 (plus inekcije do 7. meseca) i grlic je sve vreme dok sam koristila bio cvrst i 3cm dugacak. Prestala sam da ga koristim pre deset_ak dana i evo u cetvrtak na kontroli doktor kaze, odlicno grlic razmeksan i skracen. Otvorena nisam, ali se grlic skratio i razmeksao, pa pretpostavljam da kada krene porodjaj nece biti rigidan i da necu imati problema sa otvaranjem. Zavrsi ovu nedelju, pa ces videti na sledecoj kontroli kakvo je stanje.

< Poruku je uredio *boka* -- 27.6.2011 17:38:31 >


_____________________________

Elena - svaki moj osmeh!!!
25.07.2011.

(odgovor članu mirjanica)
Direktna veza do poruke: 722
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
27.6.2011 19:40:20   
PoisonEve
Evo ja da javim da sam preko infocentra za apoteke nasla u apoteci na Terazijama, medjutim mislim da prvo treba da okrenete telefon apoteke (drzavna apoteka je u pitanju, Terazije 29) i da kazete da ste dobile telefon i informaciju preko infocentra da imaju i da rezervisete, drugacije nec e da daju!
Inace do subote je bilo i u apoteci na pocetku Sarajevske ali su prodali. Moja mama zna tu apotekarku i rekla joj je da ce joj javiti cim dobiju, pa cu vas obavestiti!
Inace ima i u privatnom DZ Dr. Ristic, ALI...tamo jedna ampula kosta 600dinuser posted image , odmah vam i daju tamo.

(odgovor članu *boka*)
Direktna veza do poruke: 723
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
27.6.2011 19:47:30   
mama kukunka
E ovako:
MM nasao 1 ampulu progesterona na Medaku , na kretnici trola u trznom centru..A sad su mi javili rodjaci mm iz Mladenovca da su nasli 1 kutiju tamo!!

(odgovor članu *boka*)
Direktna veza do poruke: 724
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
27.6.2011 19:49:56   
mama kukunka
Ana, hvala na ponudjenom, ja se obezbedih za sledecih mesec dana :)...PE je nasla na Terazijama..mislim da Bea prima nesto cesto progesteron, mozda ce njoj trebati ...

(odgovor članu mama kukunka)
Direktna veza do poruke: 725
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
Pregledi u trudnoći i njihov redosled
photo
Od trenutka kada se na testu za trudnoću pojavi druga crtica, posete ginekologu postaju mnogo češće.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here