|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
6.11.2011 23:54:17   
Tatamata


user posted image

Ovulacija je period kada se stvaraju optimalni uslovi za oplodnju. Kako ih prepoznati i u pravom trenutku ispuniti svoj san o roditeljstvu?

Pročitajte više...

user posted image

Ringeraja vam daje priliku da pitate lekara sve što vas zanima u vezi ovulacije i rešavanja problema sa njom.
Vaša pitanja postavite ovde, u ovoj temi, a mi ćemo ih proslediti doktoru koji će odgovoriti na njih!

user posted image


Direktna veza do poruke: 1
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
7.11.2011 0:54:43   
snovi

Fantastična tema, bravo za Pharmanovu i Ringeraju user posted image

Pitanje za doktora:

Da li je sluz obavezan "simptom" ovulacije?

(odgovor članu Tatamata)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
7.11.2011 8:51:08   
Anoniman
Bravo za RR! user posted image , kad smislim pitanjce dolazim!

(odgovor članu snovi)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
7.11.2011 8:53:53   
MakiJ
Bravo za RRuser posted image
Koji je taj siguran simptom za ovulaciju?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
7.11.2011 8:55:12   
malenac76
odlicno user posted image  

koliko prije i poslije ovulacije spermatozoidi imaju mogućnost da prođu kroz grlić materice?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
7.11.2011 9:00:40   
nonni
Mene zanima, u koje vreme je najbolje imati odnose, kada se na lh trakicama pojavi plus, je li najbolje za 24 casa ili odmah.

(odgovor članu malenac76)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
7.11.2011 17:32:17   
Nataša1
Na osnovu čega se može odrediti je li folikul kvalitetan, tj. kakva je jajna ćelija? Postoji li bilo kakva analiza ili pregled koji nam to može reći? Da li nivo progesterona 7 dana nakon ovulacije govori o kvalitetu ovulacije?

(odgovor članu nonni)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
7.11.2011 18:56:40   
meyo
Kolike su sanse za trudnocu ukoliko se ciklus prati UZ. uz ciljane odnose, ujedno dokazana ovulacija sazrijevanje i pucanje folikula dobijeno uz pomoc pregnila?
Ujedno zelim pitati da li ovako izazvana ovulacija je siguran pokazatelj da su ciklusi ovulatorni s obzirom da imam pcos?




(odgovor članu Nataša1)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
7.11.2011 19:04:48   
Nina...
Odlicna tema! Bravo!user posted image I mene ovo zanima.

IZVORNA PORUKA: nonni

Mene zanima, u koje vreme je najbolje imati odnose, kada se na lh trakicama pojavi plus, je li najbolje za 24 casa ili odmah.

(odgovor članu nonni)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
7.11.2011 21:24:22   
Maya21
opet pohvale za nasu Ringeraju!user posted image

Mene zanima da li to sto sam imala tzv. belance iscedak dva puta ovog meseca u razmaku od tri dana znaci da sam imala dve ovulacije, ili je to bila jedna?
Hvala na odgovoru user posted image

(odgovor članu Nina...)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
7.11.2011 21:35:18   
hanka
Super je temica user posted image
Sve pohvale za RR user posted image

(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
8.11.2011 9:16:29   
mirna32
sve pohvale za ovouser posted image

Pitanje za doktora..pratila sam ovulaciju trakicama...i 10. dan ciklusa nije pokazala nista preskocim 11. i opet 12. testiram pokaze se bljeda crtica 13. dan isto tako kao i 12. dan 14. dan ne pokaze niti jednu crticu..pa sam sad malo zbunjena..mozete li mi objasniti to??
unaprijed hvala

(odgovor članu hanka)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
8.11.2011 17:16:15   
jabaduu
Doktore isla sam danas kod ginekologa 20. dan ciklusa mi je i mislila sam da ce videti nagovestaje trudnoce posto me vec dve nedelje bole grudi i bradavice, ali nije mogla da vidi nista na UZ vec joj se cak cini da imam ovulaciju tj. tek treba da je imam zbog malo tecnosti u cavumu.
Ciklusi su mi na 24. 25. dan da li je moguce da mi kasni O. i zbog cega se to desava? Imala sam dosta simptoma T. i pokusavam vec duze vreme da zatrudnim.

(odgovor članu mirna32)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
8.11.2011 17:18:49   
dunja RR
Samo pitajte, kada se još malo skupe pitanja stižu vam odgovori!

user posted image

< Poruku je uredio dunja RR -- 8.11.2011 17:20:11 >

(odgovor članu Tatamata)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
8.11.2011 17:21:43   
Odri Hepbern
Zanima me da li je bolje iui raditi malo pre pucanja folikula ( da spermatozoidi cekaju jajnu celiju ) ili po pucanju ( da ona ceka njih )?

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
9.11.2011 10:45:35   
Anoniman
Zanima me da li moze i kako  problem sa hormonima stitne zlezde uticati na neostajanje u drugom stanju iako dolazi do O i ciklusi su redovni? kakve pretrage uraditi u tom slucaju? 

(odgovor članu Odri Hepbern)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
9.11.2011 14:02:44   
Biksi79
doktore
menstrualni ciklus mi traje 24,25 dana,a ovulacija po folikulimetriji je oko 14,15 nekad i 16 dana ciklusa.Da li kraca lutealna faza ciklusa utice na kvalitet ovulacije?
unapred zahvalna

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
9.11.2011 14:33:39   
Maslacak15
Zdravo Biksi,

nebih da te zamaram ali htedoh da pojasnim posto vidim da pitas doktora. Kraca lutealna faza ne utice na ovulaciju nego je posledica ili slabe ovulacije ili nefunkcionalnog zutog tela. Lutealna faza je od presudne vaznosti jer se tada implantira embrion. Smatra se da bi lutealna faza morala da traje minimum 10 dana da bi implantacija bila moguca. Obicno je izmedju 12-14 dana. Naime 90% embriona usadjuje se 8 og 9 og ili 10 dana lutealne faze. Znaci endometrijum mora u tom trenutku da bude u optimalnom stanju a nivo progesterona dovoljno visok.
          Moze se probati sa suplementacijom progesterona, da se produzi lutealna faza ali ako je uzrok slaba ovulacija onda je cilj prvo popraviti istu.
user posted image

(odgovor članu Biksi79)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
9.11.2011 16:21:43   
meyo
e maslacak veliko hvala na odgovoru i u moje ime posto sam upravo to htjela i ja da pitam nije mi bilo najjasnije tako da evo necu postavljati dalje pitanja dosta za ovaj ciklus :)

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
9.11.2011 16:24:37   
dunja RR
Slobodno pitajte, zato nam je doktor tu i jednom nedeljno će odgovarati na vaša pitanja user posted image

< Poruku je uredio dunja RR -- 9.11.2011 16:25:38 >

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
9.11.2011 16:49:56   
kliklik
Super je ovaj doca, radio mi je uz pre otpusta, opusten je, prijatan, daje informacije i bez da ga pitas, nisam znala kako se zove, al evo sad sam saznala. Bravo.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
13.11.2011 15:45:19   
dunja RR

Sutra šaljemo pitanja doktoru i odgovori uskoro stižu user posted image

(odgovor članu kliklik)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
13.11.2011 21:31:56   
rošula

Svaka čast za akciju, uskoro i od mene stiže pitanje:)

(odgovor članu Tatamata)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
16.11.2011 14:21:31   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: snovi


Fantastična tema, bravo za Pharmanovu i Ringeraju user posted image

Pitanje za doktora:

Da li je sluz obavezan "simptom" ovulacije?




Poštovana,

Svakako je jedan od karakterističnih znakova ovulacije, sluz izlazi iz kanala grlica materiće i na taj način se „otvaraju vrata” za prolazak spermatozoida kroz grlić u matericu i dalje u jajovod ka jajniku.

Prof.dr. ginekolog Nemanja Milinčić, spec.ginekologije i akušerstva-Ginekološko akušerska klinika Kliničkog Centra Srbije

< Poruku je uredio Ringerajin doktor -- 16.11.2011 14:40:18 >

(odgovor članu snovi)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
16.11.2011 14:46:57   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: MakiJ

Koji je taj siguran simptom za ovulaciju?



Poštovana,

Nema sigurnog simptoma ovulacije već se javljaju znaci koji ukazuju da je vreme za oplodnju. Jedan od njih je curenje sluzi iz kanala grlića materice, kao priprema za prolazak spermatozoida, zatim se javlja bol, kod nekih žena, u maloj karlici, po tipu proboda, što ukazuje na prskanje folikula u jajniku; takođe se javlja pojačana seksualna želja, snažnija emotivna i fizička aktivnost uz bolji apetit. Sve nabrojane promene se javljaju individualno a naravno poneka žena prođe kroz period ovulacije a da ga i ne primeti.

Prof.dr. ginekolog Nemanja Milinčić, spec.ginekologije i akušerstva-Ginekološko akušerska klinika Kliničkog Centra Srbije

< Poruku je uredio Ringerajin doktor -- 16.11.2011 14:48:15 >

(odgovor članu MakiJ)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Retke bolesti deca češće nasleđuju od oca
Greške u očevoj DNK mogu biti uzročnici retkih bolesti kod dece, jer se upravo od očeva nasleđuje četiri puta više novih...
Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here