|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Idemo u vrtić!
9.2.2011 20:51:53   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Jele

Sestra mi reče da je slušala Kona na tv-u i da čovek reče da se udarni talas gripa očekuje u naredne 2-3 nedelje i da su žarišta predškolske ustanove ovaj put.


Da, jer škole štrajkuju! user posted image

(odgovor članu Jele)
  Direktna veza do poruke: 476
   RE: Idemo u vrtić!
13.2.2011 22:04:41   
Maya21
sutra krecemo na privikavanje, a ja imam tremu kao da ga u vojsku saljem user posted image zaboravila sam kako je to bilo sa starijim...
je l i vama bila frka prvi dan?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 477
   RE: Idemo u vrtić!
13.2.2011 23:49:31   
Anoniman
ofkors, svima je. :)

(odgovor članu Maya21)
  Direktna veza do poruke: 478
   RE: Idemo u vrtić!
15.2.2011 7:49:53   
mejvis
Već nedelju dana smo na privikavanju u jednom privatnom vrtiću. Za sada je sve dobro, ne plače, nije bolestan! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 479
   RE: Idemo u vrtić!
29.4.2011 14:41:24   
magde
pa drage moje doslo je vreme da i moja Nikolina ide u vrtic ALI............sinoc je dosla jedna moja prijateljica ja njeno dete Jovana sto su u isto vozrast sa moja Niki i koje se druzi i vole ali.....tako je pocela moja |NIkolina da je udara za dgaba sto me je uhvatila takva sramota prosto sam se zacudila zasto tako reaguje.E sad ppitam se dali ce tako da radi i u vrtic dali ce dadiljke tamo BURNO reagovato na to.Mislim dali je moguce da je udare zbog to i uplase dete pa da ne ide u vtric.....ja sam citala za vaspitanje za ova doba i svatila sve i da ne treba da se dete udara i sve mi je jasno ali dadiljke HM........???jedna moja prijateljica kad je pustila dete i odkad je dobi samart od jedne dadilje dete ne zeli ni da cuje za vrtic pa kad je doslo vreme za skolo jedva se naviklo.....sta vi mislite ?????malo je i meni zao sto je nosim ali ne smem da pokazemuser posted image tako sam jako povezana zanju....molim utehu ko zna da mi kaze nesto...

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 480
   RE: Idemo u vrtić!
29.4.2011 14:44:34   
jelena038
ne brini, magde, one su skolovane za to, i imaju dugo iskustvo, videe su sve reakcije dece na novonastalu situaciju i uspele u ogromnom broju slucajeva da klince ucine u svakom pogledu mnogo boljima nego sto su dosli. moj klinac je jedinac i zahvaljujuci vrticu, u koji je krenuo sa godinu i po, ni po cemu se ne razlikuje od dece koja imaju bracu i sestre.

a za samar se ide pravo u policiju, tvoja drugarica je jako pogresila ako to nije uradila.

< Poruku je uredio jelena038 -- 29.4.2011 14:45:44 >


_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu magde)
Direktna veza do poruke: 481
   RE: Idemo u vrtić!
29.4.2011 14:45:00   
Anoniman
magde ne smeju one bre da tuku decu, pa tačno bih joj tu ruku iylomila da mi udari dete. Nemoj se opterećivati, imaju one metode kojima će je smiriti, a i deca se drukčije ponašaju u vrtiću nego kod kuće, gde je sva pažnja usmerena na njihuser posted image

(odgovor članu magde)
  Direktna veza do poruke: 482
   RE: Idemo u vrtić!
1.5.2011 12:00:27   
Lu
Ja ne mogu da vjerujem da je teta ošamarila dijete i da to nije prijavljeno, da nije dobila otkaz user posted image
Meni se nimalo ne sviđa kad se takve stvari pričaju okolo da ne kažem tračare a ne prijavljuju se!
Imala sam i ja prilike da čujem par primjedbi od mama na vrtić, tetu, nebitno, moj odgovor je obratite se teti ili voditeljici, stvarno su svi otvoreni za dijalog, kompromis, nove ideje itd...

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 483
   RE: Idemo u vrtić!
5.5.2011 14:01:41   
magde
pa drage moje eto doslo je vreme da i mi odemo u vrtic.prvi dan j ebilo super ona se uklopila sjela na stol i viknula je ZDRAVO JA SAM NIKI ALKEKSOSKA uciteljica se smejala i rekla je da je veoma temperamentna ziva vatra motor hahah  ja sa moja drugarica smo cekale napolje ona njeno ja moje i oboje su poceli da placu i moja Niki potukla jedno devojce i pocelo je da plaka pa mozda je uciteljica htela da ih rastave i povukla je za ruku pa Niki mi je rekla stisnula mi ruku i ja sam plakala po tebe.drugi dan previse plakanja ali uciteljica sam je slusala da je bila fina ali nije htela nista da jede..danas treci dan posla je sa tatom zasto ja vise nisam mogla da izdrzim a one 2 dana su nas jedva pustili da sedimo u hodnik inace je kaznjivo.....htela sam da vas pitam po koliko ste ih vi ostavljale dece vase evo uuciteljica nas zove za 2 saate a ja kazem dok ne place mnogo ne zovi nas ali ona kaze ne sa spavanje ne jos recite mo koju su bili vasi rasporedi>??>

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 484
   RE: Idemo u vrtić!
7.5.2011 0:16:21   
magde
opet ja na ovu temu.....htela sam da vas pitam jel su vasa deca jeli tamo....?Nikolina nista ne jede mislim rano je naravno vec cetvrti dan ali kako je bio vasi tek u vrtic?evo vise ne place bas super je a dadiljka kaze hvala bogu sto su druge dece mirnije pa oboje dadiljke pazimo na nju kao neki motor je skace po krevete i strah im je .....ali sa jelo nista...za sad

(odgovor članu magde)
Direktna veza do poruke: 485
   RE: Idemo u vrtić!
7.5.2011 0:18:37   
Anoniman
Ne brini Magde, počeće. U početku deca uglavnom ne jedu. 

(odgovor članu magde)
  Direktna veza do poruke: 486
   RE: Idemo u vrtić!
8.5.2011 11:39:05   
anajid
Ne brini Magde,to je jedan vid adaptacije.Sve ce doci na svoje,mnoga deca u pocetku odbijaju hranu,spavanje itd.Vremenom se sve kockice sloze.Bice to sve OK!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 487
   RE: Idemo u vrtić!
11.5.2011 23:18:05   
marince1
konacno smo uspeli da udjemo u vrtic!!!cim skupim dokumenta idem da potpisem ugovor.
A sad mi je frka za medalju user posted image
Sta cu,kako cu,jos mi dadilja danima pravi pateticne scene,a ja piiiip sve mi zao user posted image žA rekla sam joj da ce u potku da bude u vrticu krace,da ce ona da ga cuve,i stvarno mislim da je zovem s vremena na vreme da je ne zaboravi ,jer ce mi trebati.

Nego,kako ide to privikavanje?sta to podrazumeva?


_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 488
   RE: Idemo u vrtić!
11.5.2011 23:38:37   
Nensi*
Mene zanima koliko traje privikavanje?

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 489
   RE: Idemo u vrtić!
11.5.2011 23:43:56   
pepeljuga
I mene user posted image

_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 490
   RE: Idemo u vrtić!
20.5.2011 22:25:31   
marince1
Evo mene opetovde.
Mi krecemo u utorak i ja sam nervozna za sve pare.
Nije da prinem,nego sam nekako opsednuta time user posted image
A ujedno se radujemuser posted image


_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 491
   RE: Idemo u vrtić!
20.5.2011 22:27:55   
Jeca*
ako mene pitas, mamama je potrebniji period adaptacije nego deci. Skroz je normalno to kako se osecas, ali bice sve ok! Think pink. Tako ces najbolje pomoci svom detetu...kad oseti tvoju pozitivnu energiju.

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 492
   RE: Idemo u vrtić!
21.5.2011 7:43:51   
Lu
Privikavanje je kad dijete krene u vrtić i prati se kako reaguje, mislim svi reaguju isto manje - više, neko plače 2-3 dana na rastancima, neki malo duže a neki nikako, sve zavisi od djeteta do djeteta.
Moj je plakao 10 dana a ja sam uvijek zvala vrtić nakon sat vremena  kad ga ostavim da vidim kako je, kažu da uglavnom svi prestanu brzo plakati, znači samo su rastanci kritični.

Ako dijete neutješno plače oni pozovu roditelja da dođe, jer neće ni oni pustiti dijete da vrišti sat vremena, i zbog druge djece.

Marince, svi smo se ako osjećali, ja sam samo razmišljala da li plače i šta radi ali sada se moj R. ne bi odrekao vrtića ni za što, to mu je najveća radost u životuuser posted image


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 493
   RE: Idemo u vrtić!
21.5.2011 13:15:48   
marince1
IZVORNA PORUKA: Jeca*

ako mene pitas, mamama je potrebniji period adaptacije nego deci. Skroz je normalno to kako se osecas, ali bice sve ok! Think pink. Tako ces najbolje pomoci svom detetu...kad oseti tvoju pozitivnu energiju.


Jeco sta u pinku ima pozitivno user posted image
Hvala vam drage moje,bice valjda sve dobro.


_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 494
   RE: Idemo u vrtić!
1.6.2011 17:26:00   
marince1
Opet ja u ovj temi..
David se cudno ponasa kuci odkad ide u vrtic user posted image
Nekako je podivljao,nece sa nikim ,kad mu nesto malo ne odgovara on vrisne na sav glas user posted image
Cini m ise vise je razmazen nego kod je bio kuci.Mislim da ovakve napade histerije nije imao.
Mame jel se desavalo to vama?


_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 495
   RE: Idemo u vrtić!
1.6.2011 17:42:46   
mmms
Mi idemo skoro dve godine u vrtic i vrlo sam zadovoljna,desavalo mi se da kad dodje iz vrtica bude nervozna,nista joj ne odgovara,place a onda sam shvatila da joj se spava,ako uvece legne pre pola devet sve je super ako nekad ostane duze to je haos kad dodje iz vrtica a u vrtic kazu da je bila mnogo dobra.Tako da strogo lezemo na vreme.
Marince probaj da ga stavis ranije na spavanje...

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 496
   RE: Idemo u vrtić!
20.6.2011 14:51:28   
gagana83
I mi smo krenuli u vrtic. Danas joj je bio peti dan.
Za sada ostaje samo po dva sata pa cemo postepeno povecavati.
Danas je prvi put plakalauser posted image I to ne kada smo je ostavili vec kasnije.
Nama je vrtic preko puta ulice, sto ima svojih prednosti ali ima i nedostataka. Kroz prozor sam je cula kako nas zove i kako placeuser posted image Ne znam kako sam izdrzala da ne odem da je uzmem.
Tesim se da je bila nervozna jer je slabo spavala nocas...Videcemo kako ce biti sutra.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu mmms)
Direktna veza do poruke: 497
   RE: Idemo u vrtić!
20.6.2011 14:53:05   
Verus
gagana: navici ce se, veruj mi...secam se u kojoj sam frci ja bila, jer mi je najveca briga bilo njeno spavanje, koje joj je toliko trebalo a tamo ga je slabo bilo u pocetu.  Deca vole da su sa drugom decicom, pa ce sigurno uskoro zavoleti.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 498
   RE: Idemo u vrtić!
6.7.2011 22:57:25   
mamajanja
Ja sam juce bila da otvorimo karton i da potpisemo ugovor i sta vec treba i rekli su mi da privikavanje traje dve nedelje , sta god im to znacilo. user posted image
ali ako bi neko mogao da objasni sta to tacno znaci bila bi mu zahvalna cisto da znam sta me ceka :)

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 499
   RE: Idemo u vrtić!
6.7.2011 22:59:12   
Ana RR
Ja mislim da je to period kada dete dovodiš na po sat, dva, dok se ne navikne.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mamajanja)
Direktna veza do poruke: 500
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







“U životu najviše žalim što nisam rodila t...
Zatvorila sam oči i videla nas za 10 godina. Videla sam porodične odmore sa planinarenjem kroz kozje staze i igranje na ...
NAŠE SU MAJKE PILE SVOJE KAFE NATENANE
Nisu postojale škole roditeljtva, ni sve te silne knjige, forumi, grupe na fejsbuku, a opet – sve se nekako znalo. Na kr...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here