|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Koliko koštaju stvari za novorođenče
7.7.2009 13:09:33   
zela
Cao svima,

Nadam se da ce neko imati vremena, pogotovu vi iz Banja Luke da mi odgovorite na par pitanja.

Mene interesuju cijene stvari za novorodjence. Ja i muz planiramo da se vratimo u Bosnu i tamo zivimo pa me interesuje da li su cijene jeftinije ovde u Engleskoj (sumnjam) ili u Bosni.

Koliko kostaju kolica,autosjediste za bebe,krevetac,Pelene,djecija garderoba,monitori za slusanje bebe dok spava,pumpa za ispumpavanje mlijeka iz grudi ma otprilike sve sto mi znate reci.

Molim vas da mi pomognete,jer sam u nedoumici.Imam jos mjesec dana ovde u Engleskoj pa bih pocela sa kupovinom ako tamo nesto nema ili je skuplje nego ovdje.

Jako zahvalna za odgovor.

Maja

< Poruku je uredio Lenka RR -- 8.7.2009 0:13:34 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Koliko kosta
7.7.2009 13:19:03   
barbara
cao majo!jeli trazis cene markirane odjece i stvari za bebu ili obicne

_____________________________

David mamin unjavac!!!!!!!!!!!!!

Slogom rastu male stvari,a neslogom i najvece se raspadaju!

(odgovor članu zela)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Koliko kosta
7.7.2009 13:24:38   
Anoniman
upravo tako barbara....zavisi sta trazis jer za sve od ovog nabrojanog postoji raspon u cijenama od do
imas kolica od 50 eura pa do 1000 eura, bodije od 2,5 eura do 10 eura, pumpu za izmlazanje mlijeka od 10 eura pa do 300 eura ....

(odgovor članu barbara)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Koliko kosta
7.7.2009 13:26:29   
Anoniman
Maja ja sam iz Novog Sada. Cene su slične po bivšim SFRJ zemljama, euro gore-dole (bar koliko sam ja shvatila).

Za početak: 1eur = 93din (ako nešto napišem u dinarima)

kolica = zavisi kako koja. Mi smo pre 3 godine kupili Peg Perego Pliko P3, i platili smo ih oko 500eur. Mala Chicco letnja kolica smo platili oko 200eur.

autosjediste za bebe - ovo ne znam, jer sam nasledila.

krevetac i stalak za previjanje bebe - naručila sam iz Ikee, i platila sam sve skupa oko 40eur.

Pelene - platnene? Jao ne sećam se. Ajde da lupim okvirno: oko 20-30din komad, čini mi se. Pampers košta oko 1200din.

djecija garderoba- U Srbiji je extra skupa. Trudim se da detetu sve kupujem kada smo u Pešti u H&M. Imaju fenomenalne a jako povoljne stvari za decu. U H&M uspem sve da kupim za sezonu za oko 100-150eur zavisi da li ide leto ili zima (sem cipelica, koje kupujem u NS, uglavnom u Cicibanu za oko 4000-5000din).

monitori za slusanje bebe dok spava - monitori? Zašto sam ovo pitala? Čula sam da su se sada pojavili Baby alarmi koji imaju i ekran pa mama sem što sluša dete može i da ga gleda. Uglavnom, ja imam onaj što se dete sluša, i ima i neku podlošku za krevetac, koja kao prati da li dete diše. No, tu podlšku nikada nisam koristila, jer smatram da bebe toliko nepravilno dišu da bi to malo malo pištalo a ja bih već bila 3m ispod zemlje. Uglavnom, evo već 3-ću godinu koristim neki no name Baby alarm, kupljen za sitne pare u mađarskoj. Kod nas sam videla da može da se nađe za 4000-5000din, naravno i za mnogo više.

pumpa za ispumpavanje mlijeka iz grudi - AVENTova... mislim da košta oko 3500-4000din.

(odgovor članu zela)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Koliko kosta
7.7.2009 13:27:17   
NadaR
 Majo, potpisala bih Vucka.
Imas razlicitih stvari po razlicitim cijenama.
Ako te zanima bas nesto konkretno, ja cu ti reci koliko sam platila ovdje u BLuser posted image


_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Koliko kosta
7.7.2009 13:33:38   
prase
IZVORNA PORUKA: zela

Cao svima,

Nadam se da ce neko imati vremena, pogotovu vi iz Banja Luke da mi odgovorite na par pitanja.

Mene interesuju cijene stvari za novorodjence. Ja i muz planiramo da se vratimo u Bosnu i tamo zivimo pa me interesuje da li su cijene jeftinije ovde u Engleskoj (sumnjam) ili u Bosni.

Koliko kostaju kolica,autosjediste za bebe,krevetac,Pelene,djecija garderoba,monitori za slusanje bebe dok spava,pumpa za ispumpavanje mlijeka iz grudi ma otprilike sve sto mi znate reci.

Molim vas da mi pomognete,jer sam u nedoumici.Imam jos mjesec dana ovde u Engleskoj pa bih pocela sa kupovinom ako tamo nesto nema ili je skuplje nego ovdje.

Jako zahvalna za odgovor.

Maja


Evo ja da se javim, baš sam gledala na nekoj britanskoj stranici cene za onlinek upovinu Mothercare stvarčica za bebe... Znam koje su cene ovde, zato sam tražila Mothercare online, da uporedim (imam neke rođake na ostrvu, pa će skoro krenuti ovamo i pitaju da li da mi nešto treba). Razlika u ceni je drastična. Na primer, bodići kratkih rukava (pakovanje 7 komada) tamo je 10 funti, a ovde je oko 2500 din (jedna funta je 110 din, dakle tamo je cena 1100 din). Da napomenem, ja nisam firmirana mama pa zato idem u Mothercare, nego zato što ovako jedan bodić izađe oko 350 din a za taj novac ne može da se kupi normalan bodić ni na kojem drugom mestu. Ovi bodići su za mene fantastični!!!

Ćebence, isto u Mothercare-u, tamo košta 14 funti, ovde 3000 din, dakle opet duplo.

Sedište za kola (za veću bebu, te cene znam jer sada gledam to da kupim) tamo su od 100 do 200 funti, ovde nema ništa pristojno ispod 20.000 din, a idu do 40.000-50.000 din.

Moj ti je savet - sve kupi tamo. Razlika nije samo u ceni, nego i u kvalitetu, i to drastična. Za te pare koliko ćeš potrošiti tamo, ovde možeš eventualno neku kinesku jadnu i nekvalitetnu robu da nađeš.

Ako neko zna gde u Beogradu može da se kupi nešto od navedenog, kvalitetno tako da može druga beba da nasledi, za manje nego što sam navela - neka me prosvetli...


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu zela)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Koliko koštaju stvari za novorođenče
7.7.2009 13:55:13   
zela
Wow al ste brze,svaka cast,hvala vam puno.

Mene interesuje obicne stvari a ne markirane. Nase misljenje je beba je tako mala u prvih par mjeseci,brzo raste i nepotrebno je trositi pare na markirane stvari,pogotovu garderobu. Takode s obzirom da mi je termin 17 Nov bice hlado i onako tako da se ne nadam puno odanju. Uglavnom zato i dolazimo tamo u Bosnu da se odmorimo od odanja i putovanja.

Ne mogu da vjerujem da su cijene tako skupe,wow. Nama je problem takode u stvarima,s obzirom da dolazimo na godinu dana imamo nasih stvari puno,a naravno na avionu mozemo ponijeti 20kg samo (mozes i vise ako platis 14 funti po 1kg) sto se ne isplati.

Vidjecu,uglavnom ako se sjetite jos sto sta molim vas napisite mi.

Hvala puno

Maja

< Poruku je uredio Lenka RR -- 8.7.2009 0:13:14 >

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Koliko koštaju stvari za novorođenče
8.7.2009 13:51:37   
oliveradj
Čula sam od kolege žena mu ima brata u Australiji i naručili su Ciciban cipelice preko Londona sa svim poštarinama izašlo ih oko 10 E jel možete da verujete, a mi koliko plaćamo neko ni ne dobije 5000 din mesečno. Joj jadni li smo user posted image .

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu zela)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Koliko koštaju stvari za novorođenče
9.7.2009 14:26:53   
zela
Oliveradj,

Ja zivim u Londonu i mogu ti odmah reci da to uoste nije niti moze biti istina. Posta je jako skupa,pogotovu kad nesto narucis sto je vece od pisma. Ja sam danas narucila sterilizer,pumpu,pelene online i to ovde negdje iz Londona i postarina me kostala 4.95 Funti sto znaci iz Australije je jos vjerovatno 3.4 puta vise.Kako to znam,iz prostog razloga sto sam zivjela u Aziji a i u Emiratima i slal stvari otuda i znam da je jako jako skupo.

Ja znam "nekih" stvari ima jeftinijih ovde jer oni imaju dobru rasprodaju sto toga kod nas nema,ali ipak nije tako jeftino ko sto se misli.

Maja

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Koliko koštaju stvari za novorođenče
19.1.2010 18:46:26   
Dora
Gledala sam danas u Osh Kosh-u stvari za novorođenče. Pošto ne želim da kupujem benkice, kupiću bodiće odmah pa ću se valjda snaći sa provlačenjem glavice kroz otvor...user posted image
Naime, pet komada kvalitetnih lepih bodića raznih boja i dezena koštaju 1790 din. Isto toliko košta kompletić štramplica na duge rukave+ kapica+ čarapice+ portiklica. Ne treba da spominjem da je reč o divnim modernim kvalitetnim i pamučnim stvarima koje zaista mogu da traju... Dvoje pantalonica pamučnih 900 din.


(odgovor članu zela)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Koliko koštaju stvari za novorođenče
19.1.2010 19:12:00   
Modessty
benkice 85din pamuk arilje
švedska 70 din pamuk arilje
tetra 65din pamuk arilje
peškir sa kapuljačom oko 450din
kapice obične pamučne oko 80 din
a toliko su odprilike i portiklice
dunjica oko 1000 din
ćebence (baš i nije malo, veće je) 1500din
bodi 400din
štramplica iz jednog dela 500din
komplet odelce, portikla, kapica, rukavice oko 500 din
Avent pumpa za izmuzavanje sa flašicom 3600din
čarapice oko 70-80 din
komplet posteljine oko 3300din: čaršav, jorgančić, jastuče, ogradica, baldahin
držač za baldahin oko 600 din
krevetac 9000din
dušek 2450din
kadica oko 1000din
kupko 300 din
podloga za presvlačenje - ona čvrsta je 1700 a mekana oko 1300din (čini mi se)

ako se još nečega setim pišem! user posted image


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Koliko koštaju stvari za novorođenče
19.1.2010 19:27:11   
Anoniman
mod ovo je bas bas povoljno
ja nisam nasla nize od:

tetra 63 din
svedske 92
peskir sa kapuljacom 740
kapica 110
rukavice 110
bodi 215 - dug rukav
bodi 135 kratak rukav
posteljina 3500 -punjena, 5 u 1 sa ogradicom...
krevetac 9000 - ima i za 5000 ali bez fijoka
i tako...

ono plasticno za kupanje jos nisam gledala (kadica)



(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Koliko koštaju stvari za novorođenče
19.1.2010 19:50:07   
Lisica
Modessty, Oti pa to je sve jeftinije nego u Pancevu
ovde je jedino jeftinija posteljina - 2800 i fantastican kvalitet ( ogradica, 2 jastucica, jorgancic koji se izvlaci iz presvlake, carsav )
ovde je krevetac bez fijoke oko 8000 a sa fijokom oko 10000
tvrda podloga za presvacenje oko 2000
peskiric sa kapuljacom oko 1000
cebence je oko 1000-1500
kadica 1200 ( ne velika)
kupko 500
itd.
sad ne mogu svega ni da se setim a neke stvari nisam kupila

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Koliko koštaju stvari za novorođenče
19.1.2010 19:53:06   
Anoniman
Lisice, mozda zato sto je manji izbor...
i ovde je sve tri puta skuplje ako gledam u Turbo LImacu ili Enci Menci...
ali ja sam odlucila da malo zavirim sta ima kod nekih manjih proizvodjaca...

hm! user posted image

(odgovor članu Lisica)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Koliko koštaju stvari za novorođenče
19.1.2010 19:56:46   
Lisica
hahaha pa i mi u Pancevu imamo manje proizvodjace - kineze user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Koliko koštaju stvari za novorođenče
19.1.2010 19:58:15   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image

Lisice, ako nisi sve kupila ima mnogo njih koji ti donose na kucnu adresu..
ja sam danas narucila kompletnu odecu za bebu, posteljinu i to da stigne u prvoj nedelji februara...

ali sam pre toga isla da vidim tu odecu da proverim da li mi je ok...

(odgovor članu Lisica)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Koliko koštaju stvari za novorođenče
20.1.2010 11:46:03   
Modessty
pa jeste jeftinije user posted image
što se posteljine tiče - veliki je izbor. Čak mislim da sam uzela jednu od skupljih, al šta ću kad mi se mnogo dopala user posted image Merak nema cenu! user posted image

Većinu stvari smo kupili u Aksi. Samo sam pelene (tetra i švedske) i benkice i peškir za kupanje kupila u jednoj maloj prodavnici koja prodaje pamuk arilje. Svi nabavljamo kod njih user posted image

Vidim da u Aksi na primer ima i tetra i švedskih pelena u boji i mislim da su oko 85 din kom.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Koliko koštaju stvari za novorođenče
20.1.2010 12:36:30   
Anoniman


Vidim da u Aksi na primer ima i tetra i švedskih pelena u boji i mislim da su oko 85 din kom.


ima i u nekim manjim radnjama...plavih i rozih...ali ja nisam htela da uzimam u boji..

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Koliko koštaju stvari za novorođenče
20.1.2010 13:22:59   
Modessty
i ja nisam uzimala u boji. I benkice i kapice su bele

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Koliko koštaju stvari za novorođenče
21.1.2010 16:23:48   
mejvis
Arilje kažete da je dobro?user posted image  videću ovde u Pančevu gde bi toga moglo da ima!
A stvarno na buvljaku imaju par tezgi sa natpisom "Arilje pamuk", sada, pitaj boga šta je to! user posted image
A za ostalo u Akasu!
Lisice, gde si ti pazarila u Pančevu krpice za bebu?
Koja Aksa u BG je najbolje snabdevena?

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Koliko koštaju stvari za novorođenče
21.1.2010 16:33:57   
Lisica
Arilje pamuk jeste dobar, ako je original
ja sam kupovala u Bebi star-u , oblacak je skuplji
na buvljaku nisam bila, ali moram priznati da sam dosta stvari nasledila posto mi se sestra porodila u martu, a snaja u septembru tako da je razlika sve po par meseci i sve su seke user posted image
naravno nasledila sam nesto krpica posto je mala razlika pa svioma jos trebaju i kadice i krevetici, kolica,...
a brdo krpica nikad nije noseno user posted image
u nekom prethodnom postu sam napisala i posto su stvari

(odgovor članu mejvis)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Koliko koštaju stvari za novorođenče
21.1.2010 16:52:01   
Anoniman
najbolje snadbevena aksa je ona na Novom beogradu, blok 64. blizu je piramide...
ja sam bila i u onoj na Banovom brdu i nije bolja

(odgovor članu mejvis)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Koliko koštaju stvari za novorođenče
21.1.2010 17:27:00   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: OTI

najbolje snadbevena aksa je ona na Novom beogradu, blok 64. blizu je piramide...
ja sam bila i u onoj na Banovom brdu i nije bolja



A ja da se nadovežem da je ona u Medaku 3 najgora.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Koliko koštaju stvari za novorođenče
21.1.2010 18:21:50   
Verus
Hajde pomoc:  ova "ogradica" jel to ono slicno jorganu, sto se zaveze oko celog krevetca da dete ne udari glavu?? Volela bih diskusiju na ovu temu, ali ne znam kako se to uopste zove kod nas???


IZVORNA PORUKA: OTI

mod ovo je bas bas povoljno
ja nisam nasla nize od:

tetra 63 din
svedske 92
peskir sa kapuljacom 740
kapica 110
rukavice 110
bodi 215 - dug rukav
bodi 135 kratak rukav
posteljina 3500 -punjena, 5 u 1 sa ogradicom...
krevetac 9000 - ima i za 5000 ali bez fijoka
i tako...

ono plasticno za kupanje jos nisam gledala (kadica)




(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Koliko koštaju stvari za novorođenče
21.1.2010 18:28:34   
gagana83
Verus,pisale smo pre neki dan o tome ali ne mogu da se setim gde.
Kad nadjem postavicu linkuser posted image


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here