|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Urinarne infekcije kod dece
16.3.2018 20:40:03   
Maslacak15
neko nije oprao ruke posle pljeskaviceuser posted image Sala mala ali kao neko ko radi u Labu visokim nivoom bezbednosti zbog patogena mogu da smislim xy scenarija kako moze da im se desi. Nije nikakvo opravdanje naravno....

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 576
   RE: Urinarne infekcije kod dece
16.3.2018 20:48:45   
milicicak

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

neko nije oprao ruke posle pljeskaviceuser posted image

Otplakah user posted image al nazalost vrlo moguce...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 577
   RE: Urinarne infekcije kod dece
17.3.2018 14:23:50   
vocicana
Obican urin ne verujem, ali za urinokulturu, pa odamh neka jave i onakose ceka po dva tri dana da stigne rezultat urinokulture, bas su bezobrani, ali stvarno.
Maslacak, pljeskavica je pljeskavicauser posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 578
   RE: Urinarne infekcije kod dece
17.3.2018 14:50:27   
vocicana
Ako je ikako moguce, napravite decici caj od rastavica, malo blazu varijantu, probajte, nije losa stvar, neka pijuckaju u toku dana.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 579
   RE: Urinarne infekcije kod dece
23.3.2018 14:18:40   
Tatjana.87
I evo nas user posted image
Prošle nedelje znate šta je bilo 100.000 pa 10.000
E evo novog rezultata.. Mama Jo nije nam dr ovaj put ništa davao od antibiotik. I ovo me sve ubija sledeće nedelje idemo na kontrolu,i sad me kopka planiram još jednom da odradim pre kontrole. I da definitivno ne znam u čemu je fazon sa laboratorijskim analizama svakom pokaže drugačije rezultate user posted image i nije mi jasno da tek tako bakterije prođu same od sebe, prošle nedelje je mali baš bio nervozan od subote drugo dete jede kao provalija!!

user posted image

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 580
   RE: Urinarne infekcije kod dece
23.3.2018 15:59:20   
vonavoj
Ponovila sam rezultate juce u privatnoj lab...i naravno nema proteina u urinuuser posted image

(odgovor članu Tatjana.87)
Direktna veza do poruke: 581
   RE: Urinarne infekcije kod dece
23.3.2018 21:55:27   
vocicana
Tatjana i Von bravo z decicu.
Greske se desavaju, zavisi i kakvom metodom rade, da li rade sa test tracicama, da li mikroskopski rade, a bakteriologija u svakom slucaju ne bi smela da zakaze.
Deca imaju uredne urine, najvaznije je da sto vise tecnosti unose i da sto vise piske.user posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Tatjana.87)
Direktna veza do poruke: 582
   RE: Urinarne infekcije kod dece
23.3.2018 22:21:40   
mama Jo
Dobro je da je sve ok na kraju!

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 583
   RE: Urinarne infekcije kod dece
28.1.2019 1:15:46   
smeško
Evo i nas. U D.Misovic. Urinarna infekcija, izgleda. Brinu me urati u mokraci, ipak je on beba.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 584
   RE: Urinarne infekcije kod dece
28.1.2019 1:22:25   
Misha i Ljisha
Auu smeslo. Mislili smo se gde si pre neki dsn.bas mi zao. Pisi kad stignes

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 585
   RE: Urinarne infekcije kod dece
28.1.2019 1:28:10   
smeško
Ljisho, odlepila sam od brige. Ljubim vas sve.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 586
   RE: Urinarne infekcije kod dece
28.1.2019 3:10:28   
milicicak
Jooj, smesko. Drzi se, bice on brzo bolje user posted image

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 587
   RE: Urinarne infekcije kod dece
28.1.2019 3:13:15   
smeško
Drzim se, Mili! Ne dam da me pobede briga i umor. Bitno mi je da on spava, ja sedim na stolici pored kreveca. Krevet nemam. Moram da mu cuvam braunilu, prima infuziju cele noci. 

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 588
   RE: Urinarne infekcije kod dece
28.1.2019 3:15:37   
milicicak
Kako nema krevet? Joj, strasno.
Urati su normalna pojava ako ima temperaturu. Bitno je samo da mu odmah uvedu odgovarajyci ab i sve ce biti super

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 589
   RE: Urinarne infekcije kod dece
28.1.2019 3:23:41   
smeško
Stvarno? Oh, a ja razmisljam i razmisljam, a on vristi i ne da mi da mislim, pa u krug. Sve se bezveze izdesavalo. No, samo da mi on ozdravi. Maki bolestan kod kuce...januar nam je bas haotican.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 590
   RE: Urinarne infekcije kod dece
28.1.2019 3:31:56   
milicicak
Ako pise na nalazu ima kristala amorfnih urata onda je najverovatnije od visoke temperature.
Znam da suplje zvuci ali probaj da ne brines previse, sad ste pod stalnim nadzorom. Jbg, svaka UI kod beba mora da se isprati u bolnici, tako je najbezbednije. Infuzije i ab su jedini lek.
Samo reci muzu da vam donese probiotik, toplo preporucujem bulardi

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 591
   RE: Urinarne infekcije kod dece
28.1.2019 4:01:50   
smeško
Mislim da tako pise, nisam citala cula sam dr. Sto ne spavas, Mili?

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 592
   RE: Urinarne infekcije kod dece
28.1.2019 7:13:13   
milicicak
Smesko, javi se posle vizite. Nadsm se da cete danas prebaciti u sobu sa krevetom za tebe da makar malo odmoris
A ja standardno ne spavam od 1-3,4, V tesko zaspi posle sisanja, tj. zaspi ali spava samo na rukama, cim ga spustim probudi se 😀

< Poruku je uredio milicicak -- 28.1.2019 7:18:55 >

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 593
   RE: Urinarne infekcije kod dece
28.1.2019 8:07:43   
pari
Smesko,kako ste? Tek sam sad procitala...drzi se!

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 594
   RE: Urinarne infekcije kod dece
28.1.2019 8:13:06   
smeško
Hvala vam, mame!Cekamo dorucak. Ne znam da li ce ruckati danas, bas minje smrsao.

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 595
   RE: Urinarne infekcije kod dece
28.1.2019 10:19:07   
Rosita
Smeško, baš mi je žao. Sve te razumem, ali biće sve dobro, čuvaj živce. N i ja smo bili 9 dana, svaki dan nova braunila, ako ne i dve. Molim te, pričaj sa mamama tu, gledaj da sebi olakšaš tenziju. Kako na stolici :( ? Ako ti nešto treba molim te javi, komšinica radi u DM na drugom mestu, javi!

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 596
   RE: Urinarne infekcije kod dece
28.1.2019 10:22:40   
jess021
Smesko, kako ste? Jel prosla vizita? 

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 597
   RE: Urinarne infekcije kod dece
28.1.2019 10:25:12   
smeško
Nisam spavala cele noci i sada me stize, ridam vec pola sata. Brinem da mu nije preslo na bubrege. Ima dosta Le u urinu. Brinem i da nema nekog prosirenja i dr, sto moze da izazove urinarnu inf kod ovako male dece. Nista konkretno mi jos nisu rekli. Samo daju Azaran i infuziju NaCl i glukozu. On tako slabo jede, a ja nemam vise mleka da sisa celog dana. Sa drugim mamama ne smem da razgovaram jer su sve ovde iz razlicitih razloga, od toga su mnoga deca infektivna.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 598
   RE: Urinarne infekcije kod dece
28.1.2019 10:26:15   
smeško
Hvala Rosi, divne ste sve! Taman sam ubacila mem.karticu ilu ovaj telefon da mogu da se kuckam u razgovorima bez blokiranja telefona i eto...

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 599
   RE: Urinarne infekcije kod dece
28.1.2019 10:28:06   
smeško
Jess, prosla je vizita. I u njihoboj analizi urina ima dosta leukocita. Nista ne pricaju, osim da nastavljamo sa zapocetom terapijom.

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 600
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image
Click Here