|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Double test
12.10.2009 17:00:35   
Dora
Hvala, sve mi je jasno, ne moram da postavljam suvišna pitanja...user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 301
   RE: Double test
12.10.2009 17:21:05   
Verus
user posted image

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 302
   RE: Double test
14.10.2009 14:14:53   
sofijinamama
user posted image user posted image Devojke moj savet vam je ispitajte dobro svoje trudnoce.Ja nisam imala tu srecu da  imam dobrog ginekologa,nisam se dobro informisala tako da nisam radila nista osim dabl testa.Odnos je bio 1:403 na Dauna pa je moj lekar rekao ne mora dalje.Rodila sam devojcicu sa Edvardsovim sindromom koja je umrla posle mesec dana u bolnici.Uz to ni moj carski rez nisu dobro sredili pa sam sa drenom isla mesec dana njoj u poseti na neonatologiju.Ne mogu vam opisati koliko je to stresno i bolno iskustvo.Inace nisam iz Beograda ali cu narednu trudnocu voditi na GAK-u u Visegradskoj(nadam se kod prof.LJubica koji me je interventno i primio kada mi je rana prokrvarila).Inace imam 35 godina i sada moram cekati jos dve da prodju da bi mogla ponovo da radim na trudnoci.Da mogu da vratim vreme radila bi sve analize samo da ispravim sve to.Inace Daunov sindrom je redak ali je Edvads jos redji ali se ipak desi,svako od nas polazi od toga "nece bas mene"ali...Jos jedan savet:Obratite paznu i na CMV(Citomegalovirus)mnogi ljudi ga imaju a i ne znaju,meni su analizu radili tek posle porodjaja i otkrili da sam  ga nekad imala i imam antitela(o njemu procitajte na netu)on isto moze biti uzrocnik raznih anomalija kod dece a retko ko na to obrati paznju(ispituje se uzorkom krvi).Nadam se da sam vam ovim savetima mnogo pomogla.Ja sam moju devojcicu izgubila,ali ne zelim to iskustvo nikome..to ce mi ostaviti trag na dusi za ceo zivot.POZDRAV!user posted image user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 303
   RE: Double test
23.10.2009 12:37:07   
Shishica
Mnogo para treba. U bolnici izmisljaju ispunjenost termina i slicno jer doktor gospodin radi privatno (za expertni) tako da mora kod privatnika, a za double test takodje rade u bolnici, ali niko ne daje uput za tamo nego mora kod privatnika... Znaci u bolnicu idu samo.. ne znam koje zene user posted image
Prvo sam strasno poludela, a onda sam prihvatila cinjenicu da idem kod privatnika na exp.uz da se smirim slusajuci srce i gledajuci u bebu sa mojim verenikom..a na vadjenje krvi ne bi ni isla..
Sto kaze moj tata sta ako ne daj Boze nesto nije u redu? Ja sigurno ne bi abortirala..a sta drugo da se ucini?
Niko u porodici, hvala Bogu, nije imao problema.. Dace Bog da nemamo ni mi..

Jedino ja svojom nervozom mogu da naskodim bebi.. user posted image Ne znam sta cu povodom toga... user posted image

(odgovor članu sofijinamama)
Direktna veza do poruke: 304
   RE: Double test
23.10.2009 13:03:02   
kackica
Shishice, ja sam mama jedne preslatke devojcice i hocu da ti kazem da znam kako ti je jer sam ja bila nepodnosljiva u trudnoci, uzas, a rodila sam malo srculence, jednostavno to je bilo jace od mene, o svemu sam brinula, doduse malo komplikovanja trudnoca, radila sam double test i tripl koji je nesto slicno, i bili su ok. Ja sam za to da odradis sve sto ti finansijske mogucnosti dopustaju, a sto se tice ne daj Boze prekida i ja bih dobro razmislila. Deca su nase blago, ali veruj mi nije lako ni sa zdravim a kamoli ne daj Boze bolesnim. Mozda deluje sebicno, ali..........
Taj double je sada nesto osnovno, mada ga ne rade u manjim gradovima obavezno, npr. moja sestra ga nije radila ali je isla na 4d i sve je hvala Bogu ok.
Double se radi 12-13 a triple 16-17 nedelja

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 305
   RE: Double test
23.10.2009 13:14:18   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: kackica

ali veruj mi nije lako ni sa zdravim a kamoli ne daj Boze bolesnim. Mozda deluje sebicno, ali..........


Tačno tako. Ceo život usereš sebi, svima oko tebe... ja ne razumem takvo razmišljanje, ali valjda je to ok, što različito razmišljamo.
Ja znam da nikada ne bih zadržala bebu da double test pokaže da nešto nije ok (odnosno nakon Double-a ide Triple i Amniocenteza).

< Poruku je uredio Tasha RR -- 23.10.2009 13:15:32 >

(odgovor članu kackica)
  Direktna veza do poruke: 306
   RE: Double test
23.10.2009 13:23:24   
Shishica
Ne bi ja Tasho mogla, znam da ne razumes.. ali ne bi mogla.. makar ga dala na usvajanje.. to mi je manje grozno od abortusa, a ima ljudi iz inostranstva koji usvajaju decu sa svakakvim potrebama.. mada i onda ... ne bih ga videla..

Ma necu ni da mislim o tome, sta me tu depresirate bezveze!!! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 307
   RE: Double test
23.10.2009 13:28:04   
kackica
Ma samo pozitivno i bice sve ok, ja sam sa mojom trudnocom smorila okolinu ali Hvala Bogu sve je ok. Inace jedna super dr iz Visegradske mi je jednom rekla da su kod mene sve  preglede uradili i da ostaje samo*onaj gore*. Ja sam po prirodi sumnjicava.....................................user posted image

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 308
   RE: Double test
30.10.2009 12:02:38   
Anck Su Nmaun
Gotov test ..pise mi Double test 1:5372 ...popodne idem kod dr. jel to ok ..nemam pojma???

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 309
   RE: Double test
30.10.2009 12:04:10   
Anoniman
user posted image  Samo to ti piše? Listaj nazad vidi šta je sve kod mene pisalo. Čak sam i grafik imala.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
  Direktna veza do poruke: 310
   RE: Double test
30.10.2009 12:04:57   
LillyT
To je odlicno

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Meni bio 1:395 i dr kaze da je to ok i da nema potrebe da ista vise radim i da uzivam


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 311
   RE: Double test
30.10.2009 12:06:40   
Anck Su Nmaun
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

user posted image  Samo to ti piše? Listaj nazad vidi šta je sve kod mene pisalo. Čak sam i grafik imala.


Ma pise tu svasta nesto i grafik al sam samo ovo napisala ...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 312
   RE: Double test
30.10.2009 12:08:03   
Anoniman
Aaaaaaaaaa user posted image

Evo LillyT kaže da je sve super! user posted image

jesi videla da imaš "nick-enjakinju" (imenjakinju) na Crticama? user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
  Direktna veza do poruke: 313
   RE: Double test
30.10.2009 12:08:25   
Mašnica
Meni je pisalo: "Double test at term 1:571" , "Age riskat term 1: 1170" i " The calculated risk for trisomy 18 is 1: 10000"

Doktorka mi je rekla da su ovo OK rezultati. A dugo sam se premišljala da li da ga radim.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 314
   RE: Double test
30.10.2009 12:09:36   
Anck Su Nmaun
ovako nesto pise...


Biochem.risk + NT
1:8540
below cut off

Double test
1:5372
below cut off

Age risk
1:1128

Trisomy 18 + NT
<1:10000

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 30.10.2009 12:10:19 >

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 315
   RE: Double test
30.10.2009 12:10:36   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Mašnica

Meni je pisalo: "Double test at term 1:571" , "Age riskat term 1: 1170" i " The calculated risk for trisomy 18 is 1: 10000"

Doktorka mi je rekla da su ovo OK rezultati. A dugo sam se premišljala da li da ga radim.


neka si ga uradila...Ja sam u fazonu da treba uraditi double a tripl ne ukoliko je double OK.
Naravno, nista to ne mora da znaci ali...neka si ga uradila.

(odgovor članu Mašnica)
  Direktna veza do poruke: 316
   RE: Double test
30.10.2009 12:11:36   
Anck Su Nmaun
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Aaaaaaaaaa user posted image

Evo LillyT kaže da je sve super! user posted image

jesi videla da imaš "nick-enjakinju" (imenjakinju) na Crticama? user posted image


Jeeeeej odlicno  user posted image user posted image user posted image

da......... vidis kako mee neko kopirao...dublirao ....ccc user posted image

(sta ste izmenjale slicice , sad vas teze pohvatam ko je ko  user posted image user posted image user posted image user posted image )

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 30.10.2009 12:13:04 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 317
   RE: Double test
30.10.2009 12:12:30   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: OTI


Ja sam u fazonu da treba uraditi double a tripl ne ukoliko je double OK.


U potpunosti se slažem.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 318
   RE: Double test
30.10.2009 12:12:54   
LillyT
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Aaaaaaaaaa user posted image

Evo LillyT kaže da je sve super! user posted image

jesi videla da imaš "nick-enjakinju" (imenjakinju) na Crticama? user posted image


Nisam videla, sacem da potrazim


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 319
   RE: Double test
30.10.2009 12:14:57   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: LillyT

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Aaaaaaaaaa user posted image

Evo LillyT kaže da je sve super! user posted image

jesi videla da imaš "nick-enjakinju" (imenjakinju) na Crticama? user posted image


Nisam videla, sacem da potrazim



Ne ti, nego Anck Su. user posted image

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 320
   RE: Double test
30.10.2009 12:21:06   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun


(sta ste izmenjale slicice , sad vas teze pohvatam ko je ko  user posted image user posted image user posted image user posted image )


I ja isto user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 321
   RE: Double test
30.10.2009 12:22:24   
buhla
IZVORNA PORUKA: OTI

IZVORNA PORUKA: Mašnica

Meni je pisalo: "Double test at term 1:571" , "Age riskat term 1: 1170" i " The calculated risk for trisomy 18 is 1: 10000"

Doktorka mi je rekla da su ovo OK rezultati. A dugo sam se premišljala da li da ga radim.


neka si ga uradila...Ja sam u fazonu da treba uraditi double a tripl ne ukoliko je double OK.
Naravno, nista to ne mora da znaci ali...neka si ga uradila.

Ja sam uradila tripl iako je dabl dobar, rekla mi dr. Sada cu polako da krenem po rezultate.

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 322
   RE: Double test
30.10.2009 12:26:03   
LillyT
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

IZVORNA PORUKA: LillyT

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Aaaaaaaaaa user posted image

Evo LillyT kaže da je sve super! user posted image

jesi videla da imaš "nick-enjakinju" (imenjakinju) na Crticama? user posted image


Nisam videla, sacem da potrazim



Ne ti, nego Anck Su. user posted image


user posted image




_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 323
   RE: Double test
31.10.2009 21:44:41   
Anck Su Nmaun
Samo da javim da dr nije bio bas zadovoljan rezultatom..kaze da je rizik godina malo povisen i nesto oko krvi  fb-hCG mi je malo poviseno ..kaze normalno je  do 1.50 a meni 1.90 ... poslao me je na betaniju ....tj . kod nekog DR na B kome neznam prezime da ponovim ...i kod geneticara.....Bezveze ...malo me je sve to uzdrmalo user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 324
   RE: Double test
31.10.2009 22:02:12   
Dora
Ljudi, ja sam razmišljala da ne idem na dabl test ali sam upravo pročitala jednu strašnu priču (pogledajte na ovoj strani gore) i pomislila da ipak može da se desi, bez obzira što je treće dete. Paničar sam iplašim se svog stresa ako nešto ne bude ok. ali ipak ću ići pa šta bude.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here