|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Double test
9.9.2009 18:39:20   
Baby boom
Zrnce, vidim da si ti iz BG-a, pa ne znam koliko ti mogu pomoći pošto sam ja to radila u NS-u. Znam da nikog nisu ostavljali da leži, znači izvade ti plodovu vodu i pravac kući na mirovanje, bar je tako kod nas. Ja sam ležala nekih sat vremena, ali to samo zato što sam čekala da mi daju Rhogam jer sam RH negativna. Koliko sam upućena, ovde kod nas je svaka trudnica sa lošim double testom odmah primljena bez obzira na gužvu, a gužva je ogromna, jer u NS-u rade AC za teritoriju cele Vojvodine, samo idi redovnim putem, nema potrebe da plaćaš, nije to mala cifra...

(odgovor članu zrnce)
Direktna veza do poruke: 276
   RE: Double test
9.9.2009 19:06:26   
sanji
Meni granične vrednosti pišu na rezultatu, a pošto sam i ja radila dabl u 12+6 kao i ti vrednosti su ti:
slobodni beta hCG za navršenu 12. nedelju 14.63-105.69 IU/l
PAPP-A za navršenu 12. nedelju 1040-6560mlU/L.
Nadam se da će ti pomoći, mada koliko ja vidim u granicama si. SREĆNO!!!


_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 277
   RE: Double test
9.9.2009 19:08:35   
sanji
Inače, posle odrađene AC na Višegradskoj se ne leži, Čak odmah pošalju žene sa tim uzorcima da se odnesu na analize. Kolikosam shvatila to je neka zgrada pored.

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 278
   RE: Double test
9.9.2009 19:17:24   
Baby boom
100 doktora, 100 različitih mišljenjauser posted image

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 279
   RE: Double test
9.9.2009 19:50:30   
ana77
Hvala puno na tim granicnim vrednostima. Sad sam skinula i jedan strucan tekst sa interneta http://www.doiserbia.nbs.bg.ac.yu/img/doi/0025-8105/2005/0025-81050502005N.pdf , to je adresa na kojoj sam ga pronasla. Ali ukratko tamo pisu da ako je u 12. nedelji uocena nosna kost i NT je normalan da je sansa 92% da je i dete normalno. A ako su i fb-hCG i PAPP-A u redu onda je sansa 97%. Dakle, ispada da je taj ultrazvuk u 12. nedelji najvazniji, a da ostalo spada u domen naucne fantastike. Po tome, ja uospte i ne treba da idem na AC ali pitacu i moju lekarku.

Kazu da je zbog guzvi u drzavnim ustanovama nemoguce doci na red i za Instut za majku i dete i za tu drugu bolnicu u Beogradu jer se cela Srbija tamo "opsluzuje" sa AC. Oni nude opciju da u drzavnim ustanovama izvade plodovu vodu, a da se to nosi na privatne klinike da se analizira i to onda umanjuje cenu svega toga. Meni su jos preporucili da ako ne stignem na AC da odem na kordocentezu koja je jos opasnija za trudnocu od AC (jer se ne vadi plodova voda nego se iz pupka ili pupcane vrpce bebe vadi uzorak) ali se radi kasnije, pa bih verovatno stigla na red i u drzavnoj ustanovi....

Zivelo zdravstvo u Srbiji :D!

(odgovor članu Baby boom)
Direktna veza do poruke: 280
   RE: Double test
9.9.2009 20:43:31   
misha
Ana, ukoliko si čitala videla si da sam prošla kao i ti, s tim što je meni dabl bio relativno dobar, ali jedan lekar rekao ne radi AC, drugi rekao radi, treći kako odlučiš i ja uradila. Nisam uspela da zakažem na dva mesta gde se to u Beogradu radi, a to je Palmotićeva i Institut za majku i dete, pa sam radila privatno. Ali proceduru znam. Uzorak ti uzmu u Višegradskoj ili Frontu, gde hoćeš da odeš, a onda to nosiš u Palmotićevu. Tada se ne leži. Ukoliko radiš na institutu, onda sve odrade tamo i zadrže te dan dva. Inače, zdravstvo u Srbiji je nikad gore, ja sam to iskusila, pa kako sam pravnik po profesiji čak sam se neko vreme nosila mišlju da krenem da ih tužim redom za svaki propust, ali kao što svi znamo to je sizifov posao, a rezultata nigde. I sve to zbog toga što je i sudstvo u ovoj zemlji na istom nivou kao i zdravstvo. 

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 281
   RE: Double test
9.9.2009 22:55:05   
*iva*
Zdravo Basso, nisam pogresila, znam sve napamet veruj mi mesec i vise sam se bavila dabl testom i ac.  Prvi dabl mi je bio 1:3780, a dabl drugog trimestra na koji me je dr poslala za svaki slucaj na IMD je bio 1:348 i odmah su mi uradili ac.

(odgovor članu basso)
Direktna veza do poruke: 282
   RE: Double test
9.9.2009 22:56:49   
Anoniman
Kako dva double-a? U kojoj nedelji si koji radila?

(odgovor članu *iva*)
  Direktna veza do poruke: 283
   RE: Double test
9.9.2009 23:01:29   
basso
Rekla bih da misli na triple test.Double ti je bio dobar a triple los mada je i on iznad rizicne granice.Pretpostavljam da je ac pokazala da nosis zdravu bebu.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 284
   RE: Double test
9.9.2009 23:19:20   
*iva*
Evo gledam u papire: prvi je bio dabl u dvanaestoj nedelji, a drugi put u 17ili 18 nedelji, ne secam se bas tacno i zove se dual test za drugi trimestar trudnoce i on je bio los 1:348, granica je 350 (kakve sam ja srece!user posted image )  Ac je pokazala zdravu devojcicu!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 285
   RE: Double test
10.9.2009 9:48:14   
Anck Su Nmaun
juce sam prvi put bila kod Dr.na Uz ..znaci 6 i po nedelja ... i rece mi da uradim markere iz krvi ... mislim da je o ovaj Double test..... ali znam da je dvema mojim prijateljicama pokazao lose, a eno deca se rodila ziva i zdrava...samo su imale bespotreban stres!
Sad razmisljam i da li to uopste i da radim??? Znam da nije obavezan...ali da ste ga vi svi radili?

(odgovor članu *iva*)
Direktna veza do poruke: 286
   RE: Double test
10.9.2009 9:55:50   
misha
Već smo pisale da je dabl test čista statistika, ali može da pomogne, mada nikada nije sto posto pouzdan. Kao i za AC odluku uvek donosiš sama. Ne znam zašto te je dr. uputila, da li zbog godina, možda?

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 287
   RE: Double test
10.9.2009 9:58:09   
Anck Su Nmaun
Pa neverujem imam 27... a oni od pre par godina ovde salju svakoga... user posted image

(odgovor članu misha)
Direktna veza do poruke: 288
   RE: Double test
10.9.2009 10:02:16   
basso
Double je postala rutinska stvar i rade ga sve trudnice bez obzira na godine jer je vazan u prenatalnoj dijagnostici zajedno sa ekspertskim uz, a neinvazivna je metoda.Ono sto je bitno jeste da je zanemarljiv procenat lazno dobrih rezultata a s druge strane los rezultat ne znaci obavezno i tacno vec se ide dalje na pretrage.

(odgovor članu misha)
Direktna veza do poruke: 289
   RE: Double test
30.9.2009 10:01:22   
buhla
Dr mi je dala uput za Dragise Misovic da uradim double test i zakazala sam za ponedeljak. Medjutim zvala sam ih da proverim, a oni rade samo UZ uz dabl test. E sad pitanje da li ja da uradim test pre nego odem, ili posle uz. Neko mi rece da se prvo radi uz pa onda test. Nista meni nije jasno, a one sto se javljaju na tel u bolnici nista ne znaju!

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu basso)
Direktna veza do poruke: 290
   RE: Double test
30.9.2009 10:02:30   
Anck Su Nmaun
I meni su rekli da odem prvo da uradim UZ pa tek onda na Double test!

Skoro je jedna moja prijateljica pitala jednog od nasih naj boljih doktora sta je to tacno ...na sta je on odgovorio ..samo bespotrebno uzimanje para....

To se ranije preporucivalo samo starijim trudnicama ili onima koji su imali u porodici slucajeva poremecaja...

A sada svi..malo mi bzvz..al eto .... nekima pokaze bezveze pogresno i idu na dalja ispitivanja i sve u redu bude na kraju ...Bespotrebni stres..po mom misljenju!


< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 30.9.2009 10:05:11 >

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 291
   RE: Double test
30.9.2009 10:03:29   
Anoniman
buhla, prvo UZ pa test, u sto kracem roku, da bi ti parametri mogli da se uporede.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
  Direktna veza do poruke: 292
   RE: Double test
30.9.2009 10:07:07   
buhla
Hvala, na brzim odgovorima. Ja sam i mislila da taj isti dan posle pregleda odem i uradim test!
Hvala user posted image

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 293
   RE: Double test
30.9.2009 10:09:24   
Anoniman
meni su rekli da mora UZ pa double a razlika da bude minimalna...tipa par dana...
uradila ga...ne znam. i ja pocinjem da verujem da je to uzimanje para i STRES STRES STRES.
ne znam.
Naravno kad si trudan radis sve sto ti kazu.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 294
   RE: Double test
30.9.2009 10:14:10   
Anck Su Nmaun
P aja sam se razmisljala ...hocu ..necu... i ovde procitam da svi rade ... user posted image
Pa rekao ajd i ja cu user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 295
   RE: Double test
6.10.2009 2:20:46   
Verus
Radila sam UZ i double test u sredu prosle nedelje.  Merili su nabore vrata, tj. meri se debljina kicmenog kanala.  Jedna od mera je bila 1.4mm (a radi ih jedno 10tak da dr. ima dovoljno rezultata da vidi). Vecina beba koja imaju genetsku anomaliju (poput Daunovog sindroma), ce imati akumulaciju tecnosti u vratnom delu.  Ako je mera veca od 3mm beba ima sansu od oko 75% da ima neki poremecaj.   ODMAH po izlasku su me odveli na vadjenje krvi. Uzme se oko 1ml krvi spricem i iglom, i to se stavi na nesto poput lakmus hartije.  Mere se HCG u krvi i alfafeto protein. 

Uglavnom, meni su rezultati bili negativni, kombinacija hormona i nalaza UZ.  O da, takodje, gleda se da li beba ima hrskavicu nosa....beba sa Daunovim sindromom je nece imati....Tehnolog mi je odmah rekla da ako nesto nije u redu na UZ, ne salju na nalaze krvi, nego odmah na dalje genetsko savetovanje.  To vam moze pomoci da se malo smiriteuser posted image

Moji rezultati su bili 1:4995 za Daunov sindrom, i 1:10 000 za trisomy 18 (ili defekte neuralne cevi-hm, ne secam se koji je reklauser posted image ).

< Poruku je uredio Verus RR -- 12.10.2009 17:20:23 >

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 296
   RE: Double test
6.10.2009 10:43:58   
buhla
Ja sam juce radila prvo UZ u Dragise Misovic, gde mi je dr sve osim NT izmerio!!! Posle sam u priv.lab. uradila double i ovo su moji rezultati:
PAPP-A   2,0 ,lU/ml    corr.MoMs 0,92
fb-hCG 13,4 ng/ml    corr.MoMs 0,35
Double test at term <1:10000
Age risk at term 1:550
The calculated risk for trisomy 21 is below the cut off which represents a low risk.
Risk for Trisomy 18 is <1:10000, which indicates a low risk.

Sutra idem popodne kod dr u dom zdravlja. Valjda je sve ok. user posted image

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 297
   RE: Double test
6.10.2009 12:53:03   
basso
Sve je super buhla

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 298
   RE: Double test
6.10.2009 13:19:41   
buhla
Hvala! user posted image
IZVORNA PORUKA: basso

Sve je super buhla


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu basso)
Direktna veza do poruke: 299
   RE: Double test
6.10.2009 18:05:10   
Verus
buhla sve je dobro!  Meni su objasnili da na double testu, ako je bilo sta 1:120 ili nize, je visok rizik i onda se ide na daljnja testiranja...mislim da se vec u triple testu gleda ispod 1:350, ali nisam sigurna pa necu da lupam.  Ali sve je super!

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.
Porođajna priča: Moja beba je imala moždan...
Mali Tim je bio dugo očekivano dete. Svi smo mu se radovali, i mama i tata, kao i njegova starija sestra Tia.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here