|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Double test
19.11.2010 17:40:20   
pepino
Mikice bravouser posted image user posted image user posted image
Sada se opusti i uzivaj u svojoj trudnoci i bebari!user posted image

(odgovor članu mikica sa)
Direktna veza do poruke: 901
   RE: Double test
19.11.2010 17:44:25   
mala bubamara
Joj da znaš kako mi je drago user posted image  Sad samo opušteno i uživaj

(odgovor članu mala bubamara)
Direktna veza do poruke: 902
   RE: Double test
19.11.2010 18:47:52   
Ivana.
Cestitam ti draga, sada se opusti i mazi svoju mrvicu user posted image

(odgovor članu mala bubamara)
Direktna veza do poruke: 903
   RE: Double test
20.11.2010 12:07:04   
mikica sa
drage moje trudnice, puno puno vam hvala na podrsci! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
mnogo mi je znacila i pomogla...
sad je cure na vas red da pokupite super rezultate i uzivate u buducim danima trudnoce! user posted image user posted image user posted image

_____________________________

rodila sam andjela 05.04.2011. :)))

(odgovor članu Ivana.)
Direktna veza do poruke: 904
   RE: Double test
21.11.2010 21:44:23   
maja19
Mikice drago mi je da je sve ok, nisam ni sumnjala..sad se opusti i uyivkaj...

(odgovor članu mikica sa)
Direktna veza do poruke: 905
   RE: Double test
22.11.2010 8:50:14   
mikica sa
hvala Majo user posted image
sad jos cekam nalaze celija i onda cu biti sasvim mirna.

_____________________________

rodila sam andjela 05.04.2011. :)))

(odgovor članu maja19)
Direktna veza do poruke: 906
   RE: Double test
22.11.2010 10:18:25   
Dudu25
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  uzivaj sad draga sa malim user posted image

(odgovor članu mikica sa)
Direktna veza do poruke: 907
   RE: Double test
22.11.2010 14:38:22   
Ivana.
Evo i mene sa mojim nalazima dual testa. Nalazi katastrofa 1:272. Zakazali mi u cetvrtak genetsko savetovaliste, pa cemo da vidimo sta dalje. user posted image

(odgovor članu Dudu25)
Direktna veza do poruke: 908
   RE: Double test
22.11.2010 15:12:42   
bblady23
Veliki pozdrav za sve clanice, buduce mame user posted image !

Zamolila bih vas da mi pomognete oko tumacenja double testa koji sam radila, kao clanica Ivana, na Institutu za majku i dete(inace sam najvise bila zabrinuta jer sam do februara ove godine pila roakutan, jeste proslo sest meseci do trudnoce- a to je kao optimalno, ali ja sam ipak bila zabrinuta):

Kombinovani rizik:
21: 1:18280
18: 1:12868
13: 1:117726

Gestational age : 13 weeks+6 days

free beta hcg  10.0 IU/I - 0.282 MoM  --------- ne znam, ali citajuci vase postove zakljucih da je ovo bas nisko?????/
PAPP-A  5.210 IU/I - 0.844  MoM

Podaci sa ekspertnog:

Visulisation: good
Fetal heart rate 144 bpm
CRL 76.9 mm
NT 1.7 mm
BPD 23.2 mm
Cord: 3 vessels
Amniotic fluid: normal
Skull/Brain : appears Normal
Spine: appears Normal
Abdomen:appears Normal
Stomach: visible
Bladder: Visible
Hands: both visible
Feet: both visible

tezina:55kg
starost:26 godina
prva trudnoca
nisam pusac
Izvinjavam se unapred, malo sam opsirna bila, ali sta vi mislite o ovome i sta mislite o niskom free beta hcg-u?
Kao savet mi je preporucena samo kontrola kod nadleznog ginekologa.
Kod clanice Ivane sam videla takodje i podatak NAsal bone: Normal, koga kod mene nema uopsteuser posted image ?
Hvala vam unapred !

(odgovor članu Ivana.)
Direktna veza do poruke: 909
   RE: Double test
22.11.2010 19:40:01   
mikica sa
bblady, koliko se ja razumijem, tvoji rezultati su SUPER user posted image
opusti se i uzivaj!

_____________________________

rodila sam andjela 05.04.2011. :)))

(odgovor članu bblady23)
Direktna veza do poruke: 910
   RE: Double test
22.11.2010 19:41:16   
mikica sa
ej,bice dobro. kad je kod mene bilo dobro sa onakvim nalazima onda niko nema brige, vjeruj mi
navijam za tebe i bebano user posted image

_____________________________

rodila sam andjela 05.04.2011. :)))

(odgovor članu Ivana.)
Direktna veza do poruke: 911
   RE: Double test
22.11.2010 19:41:43   
mikica sa
hvala draga Dudu user posted image

_____________________________

rodila sam andjela 05.04.2011. :)))

(odgovor članu Dudu25)
Direktna veza do poruke: 912
   RE: Double test
22.11.2010 22:35:48   
bblady23
user posted image Hvala Mikice puno, znaci mi svako misljenje!
Puno pozdrava za tebe i bebuuser posted image

(odgovor članu mikica sa)
Direktna veza do poruke: 913
   RE: Double test
23.11.2010 9:28:47   
sweet insanity
Pozdrav. Meni je doktor rekao da po njemu nema potrebe da radim combined test ili aminocentozu jer smatra da nema potrebe i da niti jedna metoda nije 100% sigurna te da samo moze odredot vjerovatnocu a to opet nista ne mora 100% da znaci. Eh sad sto se tice double testa nista nije ni spominjao ali mi je dao da odradim testove krvi za trudnice tako da ne znam da li se u to ukljucije double test ili ne. Inace, kod doktra sam u Austriji jer sam ovdje na magisteriju. Rekao mi je da ce nalazi biti gotovi te da dodjem ponovo za otprilike 2 sedmice od tada te cemo puniti nesto kao kod nas sto je trudnicki karton. Sada nemam pojma sta da mislim ili ne mislim. Inace imam 23 godine i ulazim u 13. sedmicu trudnoce i stvarno se nadam da ce sa mojom i svim vasim i svacijim bebama biti OK !!!!!

(odgovor članu bblady23)
Direktna veza do poruke: 914
   RE: Double test
23.11.2010 9:57:08   
nilo
pozdrav,ja sam juce radila duble test i rezultati su sledeci  Free bhcg 25,21 mlU/ml :0,67MoM
PAPP-A 2645 mlU/l :1,24MoM
NT 1,9mm(CRL 53,1mm):1,34MoM
cekam petak da odnesem rezultate doktorici,da mi protumaci,nadam se da su ovo ok rez,.mada nista ne razumem,ako neko zna da mi rastumaci,veoma bi mi znacilo:)

_____________________________

nilo

(odgovor članu sweet insanity)
Direktna veza do poruke: 915
   RE: Double test
24.11.2010 17:58:47   
potyi
ovo su super rezultati

znam, da ovo nije forum o amnio, ali je mene uzasno strah, zakazala sam za naredni cetvrtak
jedno pitanje, da li znate sta su te price o infekcijama, koje mogu da dovedu do preremenog porodaja, sa, nazalost preminulim bebama? jel to samo neka glupost?

(odgovor članu nilo)
Direktna veza do poruke: 916
   RE: Double test
24.11.2010 19:18:37   
marince1
nemoj da razmisljas o tome!!!sve te crnjake ostavi iza sebe i raduj se svojo bebici.
Amnio ce ti doneti mir,a neke komplikacija,si gurno ce sve biti dobro.user posted image


_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu potyi)
Direktna veza do poruke: 917
   RE: Double test
25.11.2010 14:08:06   
mikica sa
draga potyi, ja sam radila proslu srijedu amnio i sve je proslo ok... mada, kad se sve zavrsilo, kaze mi moja dr (dr porodicni) da su mi trebali dati antibiotik prije zahvata kao i to da nije zgoreg popiti nesto za smirenje jer opusti i tebe i maternicu itd.
ne sekiraj se, jaka si i bice dobro... ja sam prekjuce vadila nalaze da vidimo kakav mi je CRP i sve je ok.
zato, popij nesto kao lexilium od 1,5mg i pitaj dr da li treba da dobijes antibiotik ili ne, cisto da se informises... drzim ti fige i navijam za tebe! user posted image

_____________________________

rodila sam andjela 05.04.2011. :)))

(odgovor članu potyi)
Direktna veza do poruke: 918
   RE: Double test
25.11.2010 23:22:59   
ljubica2
Cao svima,
Ja sam nova ovde i vidim da se mnogi razumeju u double test, pa sam htela malo da se rapitam kod vas.
Zivim u inostranstvu, imam 38 godina i trudna sam danas tacno 13 nedelja. Juce mi je uradjen taj double test. Rezaultati su losi i ponudjeno mi je da u ponedeljak idem na placentocentezu - da vadim uzorak posteljice -cvs, a ne plodove vode(amnio). Koliko sam shvatila u Srbiji se prvo radi double, pa triple test (ne razumem sta je to tacno?) , pa se ide na amnio. Da li je trudnicama u Srbiji ponudjeno da idu na CVS? Taj CVS se radi koliko sam razumela u 13 nedelji, a amnio kasnije posle 14 nedelje. Da li je neko od vas isao na CVS. U cemu je razlika izmedju cvs i amnio sem sto rezultati cvs budu gotovi za dva dana. Da li je to manje pouzdan test? Moze li mi neko pomoci da odlucim da li da idem na to ili ne...
Hvala unapred....

(odgovor članu mikica sa)
Direktna veza do poruke: 919
   RE: Double test
26.11.2010 21:15:49   
mikica sa
draga ljubice,dobro dosla user posted image
za taj metod sam i ja cula ali kasno tako da nisam stigla na to nego sam uradila amnio. cula sam da je jako pouzdana metoda, ovdje to zovu horionbiopsija  ili tako nesto.
nadam se da sam ti makar malo pomogla.

_____________________________

rodila sam andjela 05.04.2011. :)))

(odgovor članu ljubica2)
Direktna veza do poruke: 920
   RE: Double test
27.11.2010 0:35:40   
ljubica2
Hvala ti MIkice na odgovoru.
Biopsija horionskih čupica - horiocenteza. To je izgleda to. Za metod se koriste razna imena na netu, koliko mi se cini.
Ja sam bila potpuna izbezumljena kad su mi javili da su mi rezultati losi (1:80, a ok je ako su rezultati iznad 1:100). Plakala sam ceo dan. Citajuci postove ovde malo mi je lakse. Tek sad vidim da se tu ipak radi samo o verovatnocama koje ne moraju uvek da prevagnu na losu stranu. Prvo dete sam rodila sa 34 godine i rezultati testova su mi bili odlicni, tako da nisam ni imala pojma o amnio i ostalim metodama. 
Hvala jos jednom..........


(odgovor članu mikica sa)
Direktna veza do poruke: 921
   RE: Double test
27.11.2010 19:36:25   
mikica sa
meni je statisticki podatak na Downov sindrom na double testu bio 1:12!!! sta kazes na to? a na kraju ipak sve dobro. ne razmisljaj negativno i bice sve ok. user posted image

_____________________________

rodila sam andjela 05.04.2011. :)))

(odgovor članu ljubica2)
Direktna veza do poruke: 922
   RE: Double test
28.11.2010 17:34:41   
potyi
Hvala Vam svima ponovo na podrsci!
Prosto samo trebam prestati citati internet, jer mi je glava puna uzasa od prica da zene koje su imale spontani pobacaj ili krvarenje tokom trudnoce imaju mnogo vece sanse da pobace od amnio....
Hocu da ovom vise bude kraj user posted image

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 923
   RE: Double test
28.11.2010 18:59:04   
ljubica2
Hvala ti mikice na lepim recima. Nemas pojma koliko mnogo mi znace.
Potyi potpuno te razumem. Ja idem sutra na horiocentezu. Ubi me ovo cekanje,statistike, razmisljanje i neizvesnost. U ovom trenutku mi se to cini najgore ta neizvesnost i strahovi... Srecom imam zakazano sutra rano ujutro pa necu imati vremena da se dokusurim negativnim mislima pre toga.
Potyi, zelim ti da nadjes nacin da skrenes misli sa losih stvari i pronadjes nacin da mislis pozitivno i verujes u lepu buducnost.

(odgovor članu potyi)
Direktna veza do poruke: 924
   RE: Double test
28.11.2010 20:39:59   
mikica sa
bas smo obje srecnice, i ja imam kontrolu u 9h sutra user posted image
drzim ti fige i mislim na tebe!
samo misli dobro... pozdrav

_____________________________

rodila sam andjela 05.04.2011. :)))

(odgovor članu ljubica2)
Direktna veza do poruke: 925
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here