|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Triple test
23.4.2012 21:05:14   
Sanchy
Ocigledno se menja,da li je to zbog njihovog nacina racunanja trudnoce ja to ne znam i u ostalom valjda te neke osnovne stvari uce na fakultetu pa ne treba jos i to da preispitujem....prvi uz je bio 7 nedelja po amenoreji,5 po uz takvo stanje se zadrzalo i na sledecem uz koji je bio posle par nedelja e onda je razlika bila manja nedelju dana da bi se i jednom momentu,ne znam kada izjednacio uz i amenoreja...znaci ocigledno se starost trudnoce menja posto dr to tako odredjuju,bioloski naravno da ne moze...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 276
   RE: Triple test
23.4.2012 22:16:40   
Maslacak15
Ja sam ucila, i to na srpskom fakultetu i znam da se starost trudnonce ne menja, samo ultrazvucna procena varira. I polagala embriologiju i dobila 10(posto vec posezemo za nebitnim argumentimauser posted image ). I ultrazvuk je najprecizniji u prvom tromesecju. Sve su bebe manje vise slicne velicine u prvih 10 ak nedelja. Posle dolazi sve vise do izrazaja individualna genetika rasta i razvica. Nije ni bitno skrenusmo sa teme, poenta je da mogu oni da procene aktuelno starost ali je podjednako dobra varijanta ako se zna tacna starost trudnoce (!!) to upotrebiti za kalkulaciju Tripl testa. Honey moze da ide da da krv za tripl ako joj je tako rekao doktor, jer to je bio pocetak diskusije i samo zato sam se umesala, da nebismo zbunjivali devojku.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 277
   RE: Triple test
23.4.2012 23:50:45   
Sanchy
Honey iscitaj temu od pocetka i na samom pocetku pise da se radi uz nalaz sa uz isti ili sledeci dan...pogledaj i po drugim forumima uglavnom ces naici na taj podatak,isto tako se smatra da je triple test najpouzdaniji kada se radi u 17 nedelji,takodje poseti i druge forume pa uporedi sta se pise....nemoguce je da svi nasi dr grese,jer ovde ima puno zena koje su radile triple na taj nacin a svi mi imamo razlicite doktore iz razlicitih bolnica....pa sama odluci,mozda je samo takva praksa kod nas,nezgodno je ocigledno bilo sta pricati kad je ino u pitanju...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 278
   RE: Triple test
24.4.2012 6:52:15   
little_one
Mi ovdje isto radimo triple bez ultrazvuka, tj nalaz se salje u Beograd na analizu i ne traze se nikakvi parametri sa ultrazvuka osim da se napise starost trudnoce koja je vec od ranije poznata. Tako da taj konkretno lab iz BG ne trazi ultrazvuk da bi uradio taj nalaz iz krvi.


Maslacak draga user posted image

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 279
   RE: Triple test
24.4.2012 8:10:35   
ana77
A ja kad sam radila triple test, ovaj decko u labaratoriji me je pitao da li imam nalaze sa UZ i nesto je iz njih prepisivao jedno pet minuta, nemoguce da je samo starost trudnoce.
Ali istina je da na rezultatima triple testa nije unesen ni jedan parametar sa UZ osim starosti trudnoce, a i na onom sajtu sto je neko stavio na temi double test gde mozes sam da izracunas statistiku ako imas podatke za triple test ne traze ni jedan parametar sa UZ.... Na double testu pise i CRL i NT.

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 280
   RE: Triple test
24.4.2012 8:37:25   
Sanchy
Meni su takodje trazili nalaz uz i pouzdano znam da je bio potreban bpd tj obim glave,a nece mi valjda raditi tripl sa obimom od pre dve nedelje?! Tako da little one ne znam odakle si i ti ja pricam za Bgd ovde uglavnom svaka lab trazi uz,,,,,ali ako postoje i one koje ne traze onda je danasnja medicina uzas i strahota i bolje ne raditi nista kad vec ni dr ne mogu da se usaglase,i onako je ceo taj triple test cista statisticka glupost kao u ostalom i double...ne znam zasto trosim reci na ovoj temi uopste...

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 281
   RE: Triple test
24.4.2012 8:57:06   
ana77
A narocito zasto sam potrosila 2700din na to, mogla sam da kupim lepe baletanke za prolece :)!

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 282
   RE: Triple test
24.4.2012 9:02:25   
Maslacak15
I ja mislim da bi mogli da zavrsimo krug posto se ponavljamouser posted image za tripl je potrebna samo i iskljucivo starost trudnoce. I sto je preciznije odredjena to je bolje. Ali je precizno odredjena starost trudnoce u 8 oj nedelji bolja informacija nego izmerena u 16 oj! Ako je kredibilna, ja to tvrdim pouzdano jer je greska ultrazvuka u pocetku +-3 dana a posle je i +- 2 nedelje. Labovi verovatno zele da se osiguraju, da se trudnoca normalno razvija, posto zene dolaze iz svih krajeva od razlicitih doktora i prosto ne veruju nikome nego traze aktuelni ultrazvuk. Tako im je najsigurnije. I to nema veze sa medicinom, tj sa samim tripl testom, nego zele da znaju da te neko prekontrolisao, aktuelno, da se ne desi da nemas ultrazvuk uopste ili da iimas ultrazvuk od pre metar dana a beba prestala da se razvija i oni imaju problem kad stignu rezultati. A ne treba njima precnik glave BPD, koji nije obim (BPD je naime biparijetalni durchmesser (deutch) ili diametar (engl)-=precnik) ni za sta.
I dve bebe ce imati razlicite precnike u 16 oj nedelji. I u 80 %-90% slucajeva aktuelni ultrazvuk ce biti korektan i proceniti bebu kako treba tako da nema veze. Ali ako je beba sitnija ili krupnija, znatno od proseka i neki lekar tako kasno na osnou ultrazvuka promeni "starost trudnoce" kalkulacija za tripl ce biti pogresna. Oni ce unesti u kalkulaciju samo starost trudnoce. Ali sad stvarno mislim da smo iscrple temu to jest da svako ima dovoljno informacija da iscita i da formira misljenje. Pozdravljam sve trudniceuser posted image

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 283
   RE: Triple test
24.4.2012 13:16:16   
Honey
user posted image hvala na savetima, mislim da cu ipak da uradim taj tripl, kad vec nisam dubl, pa sta bude... Meni jeste cudno sto mi je dao da nosm rezultate UZ od pre 2 nedelje ali bolje da uradim... U subotu sam bila kod njega i rekao je da uradim najkasnije do utorka. E da li da razmisljam o promeni dr stvarno ne znam jer ipak znam par osoba koje idu kod njega, npr sestra od mm vec drugu trudnocu je kod njega i nije se zalila... A po zadnjoj men sam za nedelju dana vise nego na tikeru, jer sam za tiker pravila po uz, a i dr mi je rekao da je trudnoca malo manja jer je ovulacija bila malo kasnije zbog neredovnih ciklusa...

< Poruku je uredio Honey -- 24.4.2012 13:23:05 >

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 284
   RE: Triple test
18.5.2012 14:45:57   
Piruetica
Moji rezultati :
AFP- 1,10
HCG- 0.74
uE3 - 0.99
E, sad dalje ima svasta nesto, Rezultat skrininga na Trisomy 21 (Down's sy):
starosna dob- 1:984
god+AFP - 1:1689
god+AFP+HCG - 1:5359
god+AFP+HCG+uE3 - 1:6512
I na kraju
Trisomy 18 1:10000
Skrining na DNT 1:10000
Meni je sve to samo delimicno jasno i razumljivo, ali mi je bitno da kraj svega pise da je "Ispod cutt off-a" i da moj dr. kaze da su rezultati odlicni! user posted image
Zelim svima takav rezultat! user posted image

(odgovor članu Honey)
Direktna veza do poruke: 285
   RE: Triple test
21.5.2012 18:54:00   
jovicaa
sad sam jako zbunjena, svuda na netu pise da se triple radi od 15. nedelje, a moj doktor hoce da ga radim sutra, bicu 13 + 6
da li je jos neko ovako rano radio triple test?

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Piruetica)
Direktna veza do poruke: 286
   RE: Triple test
24.5.2012 21:16:02   
Honey
Moji rezultati :

user posted image

Na rezultatu pise da me ne svrstava u rizicnu grupu, ali ipak bi da cujem i vasa misljenja jer se ne razumem u ove brojke user posted image user posted image

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 287
   RE: Triple test
25.5.2012 15:41:32   
ljoljica
U dablu mi je bio puno povecan HCG 7,8 a sada za triple su mi ovo rezultati ...molim vas za komentar nista mi nije jasno i mnogo se plasim...

AFP 0.59 CORR.MOM
uE3 0.80 CORR.MOM
HCG 1.54 CORR.MOM


GESTATIONAL AGE ET SIMPLE DATE 15+6

Tr.21 risk at term 1:544
age risk at term 1:1153

risk of trisomy 18 is <1:10000


(odgovor članu Honey)
Direktna veza do poruke: 288
   RE: Triple test
25.5.2012 16:28:35   
ishler
Triple test se radi ako double nije ok pa geneticari to procene da se ne radi amnio.
Ili ako se zakasni za double.
Meni je na double testu marker pap bio povisen pa su geneticari predlozili triple,hvala bogu bilo je ok.user posted image

(odgovor članu ljoljica)
Direktna veza do poruke: 289
   RE: Triple test
25.5.2012 16:34:26   
madre

IZVORNA PORUKA: jovicaa

sad sam jako zbunjena, svuda na netu pise da se triple radi od 15. nedelje, a moj doktor hoce da ga radim sutra, bicu 13 + 6
da li je jos neko ovako rano radio triple test?

jovice, a jesi li radila double?
ljoljice, ja stvarno ne znam da rastumacim te rezultate ali sigurno ce se javiti neko ko znauser posted image
a sta su ti rekli doktori, kad imas kontrolu da ti oni to pojasne?

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 290
   RE: Triple test
25.5.2012 16:42:41   
Sanchy
Ljoljice ovaj sad rezultat je dobar tj.test ti je negativanuser posted image ..isto vazi i za Honeyuser posted image

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 291
   RE: Triple test
25.5.2012 16:43:54   
ishler
Ne napisah da sam radila triple u 18nduser posted image

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 292
   RE: Triple test
25.5.2012 17:30:56   
ljoljica
Ja imam 27,6 god i duble mi je bio 1:434 na osnovu toga mi je dr rekao da idem na triple...sada je 1:544 sta mislite jel treba da idem dalje na nesto? suprug ima mentalno retardirane u porodici ali kazu da to nije genetski i da to u sv sl necu moci da otkrijem...u ludilu sam ne znam sta da radim... doktor mi je rekao da posle mogu ovo i ono a sve to puno kosta...sta biste vi uradile? i jel zna neko koje su prosecne vrednosti afp,hcg i uE3? sta je ustvari lose ?povecane ili snizene vrednosti?

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 293
   RE: Triple test
25.5.2012 17:36:30   
ljoljica
jel neko zna koliko je ekspertski UZ kod privatnika u Bgu?

(odgovor članu ljoljica)
Direktna veza do poruke: 294
   RE: Triple test
25.5.2012 19:46:29   
sladja77
Ljoica idi na ac. nista nije strasno a bices sigurna 100 posto. pozdrav!

(odgovor članu ljoljica)
Direktna veza do poruke: 295
   RE: Triple test
1.7.2012 15:11:15   
ivannna
meni je dr rekao da nema potrebe da radim dabl nego samo tripl i da dodjem u 16.nedelji,e sad,dao mi je i spisak koje sve analize treba da radim iz krvi pa imam nekoliko pitanja za vas- za koliko se dobijaju rezultati tripl testa? kad vec vadim krv da li i tad da uradim tripl da bi dr imao sve to kad dodjem na ultrazvuk ili ne? da li je potrebno raditi tripl istog dana kad i uz? hvala vam!

(odgovor članu sladja77)
Direktna veza do poruke: 296
   RE: Triple test
1.7.2012 15:20:58   
JellK
Ja sam radila na Institutu za majku i dete,otisla u osam i samo mi izvadili krv,nisu mi radili nikakav uz a rezultat je bio za dva-tri dana.Kad vec vadis krv,uradi sve,tako ces i imati sve potrebno za kontrolu.Mislim da je tripl test samo iz krvi.

< Poruku je uredio JellK -- 1.7.2012 15:23:10 >

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 297
   RE: Triple test
1.7.2012 15:24:35   
New Mom
Ja sam radila privatno i rezultat bude za par sati gotov.
I morala sam da imam nalaz UZ najviše 48 sati star.

< Poruku je uredio New Mom -- 1.7.2012 15:25:54 >


_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu JellK)
Direktna veza do poruke: 298
   RE: Triple test
1.7.2012 15:30:16   
ivannna
hvala vam ! user posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 299
   RE: Triple test
1.7.2012 20:17:24   
2002m
uh.....ovi testovi me ubijaju psihicki ali sta da se radi,sto se mora,mora se.
U cetvrtak sam uradila tripl i sutra idem po rezultate,vec me hvata panika.
Na dabl testu mi je beta hcg povisen 2,31 Mom ostali parametri ok.
Mada mi je pappa 1,61 MoM i prof.Stojic je rekao da je nalaz dobar posto pappa prati betu,bilo bi zabrinjavajuce da je jedan hormon visok a drugi nizak.
NT: 1,7 mm 0,93 MoM
trisomy 2 negative
downs syndrom 1:2284
Edwards 1:100000
mislim da nalaz nije toloko los a geneticarka nas isprepadala.
Sutra pisem rezultate tripl testa.

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Može li intimni odnos zaista da "pokre...
Mnogi veruju u to da intimni odnos može da "pokrene" porođaj kod žena koje su već blizu termina porođaja. Ima li u tom...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here