|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Triple test
25.1.2012 11:41:24   
Rada T.
Ako sve bude ok onda ostajem četiri dana... evo spremam sve, sutra idem.
I nekako mi je ranije bilo lakše kad nisam imala ovog malog za*ebanta a sada sve njemu moram da podredim i samo mislim kako će njemu biti.

_____________________________

Što žena može iz mesta... đavo ne može ni iz zaleta!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 251
   RE: Triple test
25.1.2012 11:46:15   
minavb
Pa to mi je i palo na pamet, kako ćete ti i mrvica jedno bez drugog. Biće sve ok, mora da bude a ti samo nemoj da se nerviraš.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Rada T.)
Direktna veza do poruke: 252
   RE: Triple test
9.3.2012 16:11:53   
lanajelena
Helppppp
Screening rezult screen negative,
risk of downs less than 1 in 1000000
,risk of ntd 1 in 320
age 1 in 820

Kvadripl test je u pitanju


< Poruku je uredio lanajelena -- 9.3.2012 16:12:13 >

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 253
   RE: Triple test
9.3.2012 16:38:24   
lanajelena
Pomoc bilo ko prestravila mi se drugrica da je jako nizak taj ntd user posted image

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 254
   RE: Triple test
16.3.2012 12:32:16   
malenac76
cao cure..napokon stigli i rezultati triple testa
evo kao se neka razumije da mi kaze sta misli user posted image

AFP 44,76 ug/L Mom corr. 1,1
HCG tot 36352,0 U/L MoM corr 1,51
U F3 1,2ng/mL MoM corr 1,21

starosna dob, rizik u terminu 1:367
god +AFP, rizik u terminu 1:710
god +AFP+HCG tot. 1:720
Triple test rizik u terminu 1:1141

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 255
   RE: Triple test
23.3.2012 12:27:13   
mifica
Pozdrav svim mamama i onim budućim! user posted image Prošle nedelje radila sam na predlog moje doktorke triple test,stigli su mi rezultati ali još nisam išla kod nje da proverim kakve su mi vrednosti. Molim da mi neka od vas protumači okvirno.

AFP 48.6ng/ml 1.17 corr.MoM
uE3 0.603ng/ml 0.65 Corr.MoM
HCG 12701mIU/ml 0.65 corr.Mom

Tr.21 risk 1:806
age risk 1:159
Risk for trisomy 18 is 1:3473 which indicates a low risk.
The corrected MoM AFP is located in the low risk area for neural tube defects.

Inače su mi pogrešno napisali na nalazu da sam 1973 godište umesto 1983!!! Ali valjda godine nisu toliko ni važne?user posted image

(odgovor članu Rada T.)
Direktna veza do poruke: 256
   RE: Triple test
23.3.2012 13:11:45   
marince1
O da,godine su vrlo vazne!
Rezultat ti nije los,ali kad bi ti napisali prave godine,verovatno bi bio mnooogo bolji


_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu mifica)
Direktna veza do poruke: 257
   RE: Triple test
23.3.2012 14:34:38   
mifica
Hvala marince! Videću šta će mi doktorka reći vezano za grešku u godinama i da će konstatovati valjda da su drugi parametri dobri!

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 258
   RE: Triple test
17.4.2012 16:28:16   
little_one
Evo i moj nalaz triple testa koji je odlican koliko mogu da vidim...

AFP 37.81 MoM corr 1.22
HCG tot 10 221.0 Mom corr 0.39
uE3 0.67 Mom corr 0.97

Starosna dob rizik 1:936
god+AFP rizik 1:2070
god + AFP + HCGtot rizik 1: 10 000
Triple test rizik 1: 10 000


Screening na Trisomy 18 - 13 1: 25890

Inace imam 30 godina (sad u junu punih 30) user posted image


< Poruku je uredio little_one -- 17.4.2012 16:29:10 >

(odgovor članu mifica)
Direktna veza do poruke: 259
   RE: Triple test
18.4.2012 20:33:55   
ana77
Dodje i moj triple test i iznosi 1:468... Nije ni lose, a nije bas ni fantasticno :), mada sam u zelenoj zoni u odnosu na moje godine zivota. Ne znam da li da radim amnio...
Hormoni su mi manje-vise ujednaceni
HCG 1.50 MoM
uE3 0.85 MoM
AFP 0,86 MoM

Ne znam u odnosu na koji parametar sa UZ se rade hormoni? Dr kaze da je UZ dobar. Sad... Ne moze to niko da odluci umesto mene. Double test mi je bio fantastican (1:2600), sad u odnosu na sta da se vodim? Imam svakako zakazanu AC zbog godina za 27.4.

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 260
   RE: Triple test
18.4.2012 20:39:25   
Sanchy
Mislim da je meni radjen zajedno sa bpd odnosno obimom glave kao ultrazvucnim markerom,nesto me je gorusica uhvatila pa ne mogu sad da trazim,u svakom slucaju rezultati hormona su ti ok,kao i krajnji rezultat,e sad sto je blizi cutt offu to je verovatno zbog godina,ti si 77 jel?cuti,meni je tripl bio 1:67....

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 261
   RE: Triple test
18.4.2012 20:51:29   
ana77
I ja mislim da je sa BDP ali koliko vidim na UZ, to je sasvim OK, veca ja za 1 dan :)!
Znam da je tebi bio uzasan ali srecom, lazno :D :D :D!

Nadam se da ce ti gorusica brzo proci, kazu da pomaze kad pojedes tri badema :)! (meni nije pomagalo u prosloj trudnoci ali znam jednu devojku (zenu) kojoj jeste :D)

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 262
   RE: Triple test
20.4.2012 22:23:24   
sladja77
Jel imao neko na triplu rizik od trisomy 18 ili edvardsovog sindroma 1 prema 50?

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 263
   RE: Triple test
22.4.2012 12:42:04   
meyo
meni je dr dala uput za duble test iako sam 13+4 a svuda vidim da se tada radi triple test?
dal da trazim da mi izmijeni ili kako??

(odgovor članu sladja77)
Direktna veza do poruke: 264
   RE: Triple test
22.4.2012 17:35:54   
ana77
Koliko se meni cini, triple test se radi od 16 do 18 nedelje. Mozda ti je dala uput sad, a ti idi kad budes usla 16tu nedelju :)! Mozda moras sa tim uputom da zakazes ili tako nesto :)!

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 265
   RE: Triple test
23.4.2012 15:36:13   
Honey
user posted image duble test nisam mogla da uradim jer su u me u labaratoriji odbili zbog nekog papira koji navodno nije bio dobro popunjen... Posle su nas ovde uhvatili praznici i moj doktor nije radio, u subotu sam bila kod njega i kaze da mu nije jasno zasto su me odbili, i nazavao je labaratoriju da pita a oni nisu imali objasnjenje user posted image E sad mi je dao da radim triple test ali sa rezultatima ekspertnog UZ iz 12-te nedelje user posted image Da li neka od vas zna da li UZ sme da bude toliko star??? user posted image

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 266
   RE: Triple test
23.4.2012 15:39:39   
Sanchy
Ne sme,tripl a i dabl se rade sa uz do dva dana starim ,znaci danas uradis uz i isti dan ili sutradan vadis krv...svasta,, nije mi jasno ko ti je taj dr pa i ta lab,...

(odgovor članu Honey)
Direktna veza do poruke: 267
   RE: Triple test
23.4.2012 17:09:32   
Honey
Moze u bilo kojoj labaratoriji da se radi ali i meni je bilo cudno sto mi je dao da radim tripl sa tim UZ iz 12-te nedelje a u subotu sam bila kod njega user posted image

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 268
   RE: Triple test
23.4.2012 17:45:21   
ana77
Nemoj bez veze da bacas pare jer ti nece biti validan triple. A i jos ti je rano, tek si 15-ta nedelja, to se radi od 16 do 18 nedelje. Pokusaj do tad da promenis dr :)! 

(odgovor članu Honey)
Direktna veza do poruke: 269
   RE: Triple test
23.4.2012 18:17:14   
Sanchy
Honey sarkasticno sam pitala i za dr i za laboratoriju,vidim da pise da si u Parizu,ne znam sta da ti kazem moras ponoviti Uz pa tek onda krv....

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 270
   RE: Triple test
23.4.2012 18:35:03   
Maslacak15
Honey verovatno ne mora nista da plati ako je u Parizu jer je osigurana, to se samo u Srbiji nazalost sve placa. Klasican tripl test se radi BEZ ultrazvuka i moze da se radi od 14+0 do 17+6 odredjivanjem koncentracije tri hormona. Nije prerana 15 a nedelja. Tako da joj je verovatno stari nalaz ni ne treba, tj informativan je zbog NT iako nije kompletiran double test. Doktor jeste malo cudan, mogao bi barem, Honey da ti objasni sta narucuje od rezultata i zbog cega. Pozdravljam te

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 271
   RE: Triple test
23.4.2012 19:05:11   
Maslacak15
Poenta je Honey, da ne bude nejasan moj post, mislim da mozes da uradis kako ti je rekao tvoj doktor i odes da izvadis krv za Triple test shodno uputu. Zakasnila si za Double, zbog greske i praznika, ali sad ces uraditi triple i ok. Drzim fige da rezultat bude dobaruser posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 272
   RE: Triple test
23.4.2012 19:46:16   
Sanchy
Dobro Maslacak molim te zasto smo onda svi ovde u Srbiji radili UZ i trazili nam u laboratoriji ne stariji uz od dva dana a posebno gledali bpd, ako ti kazes da ne treba?Znaci svi ovi nasi ovde Dr trebaju ponovo na fakultet po tebi?!Ili smo mi svi ludi sto im verujemo?!UZ je vrlo bitan kako bi se procenila tacna starost trudnoce,ako ti omase starost ni triple test ti nece biti dobar,zato bih ja ponovila uz da se posle ne bi nervirala,prosto...meni je bio los triple test i napisali su na papiru proveriti starost trudnoce dakle potreban ti je uz nalaz sto skoriji...

< Poruku je uredio Sanchy -- 23.4.2012 19:54:32 >

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 273
   RE: Triple test
23.4.2012 20:15:00   
Maslacak15
Polako Sanchy bez teskih reci,
Niko nije rekao da je neko lud, niti neznalica.. Drugi su sistemi rada. Procena starosti trudnoce je najpouzdanija u ranoj trudnoci. I kad se tad proceni posle se ne menja!! ako je zena bila dovoljno rano kod lekara. Ja sam bila na 13+1 na ekspertskom ultrazvuku: Prvo pitanje je bilo da li je moguce da je trudnoca starija jer je CRL bio kao 14+0. Medjutim posto sam ja imala kompletnu dokumentaciju od 6n+5d kada je ustanovljena trudnoca i 7n+6d, i 9n+3d ( ovde se jako cesto kontrolise rast u prvom trimestru), i znalo se tacno kad sam zatrudnela, doktorka specijalista nije pomerala nista- nego je znacilo od tada pa do porodjaja velika beba. I u izvestaju je pisalo 13+1 a ne 14+0. I bila je velika beba.
I sto trudnoca vise napreduje to je teze ooceniti gestacijsku starost na osnovu velicine ploda. Za NT je neophodno merenje CRL ali za tripl moze da se upotrebi za racunicu starost trudnoce koja je u tom momentu vec poznata. U svakom slucaju ne mislim da su doktori tu nestrucni, daleko od toga, nego imaju druge preference kako rade neke stvari. A svugde ima i dobrih i losih doktora. Ja sam se samo ukljucila da bih rekla devojci da ide i poslusa doktora, jel nema razloga da ne, (za tripl test ne mora ultra zvuk), kao sto u principu svi treba da saradjuju i da veruju svom lekaru.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 274
   RE: Triple test
23.4.2012 20:48:45   
Maslacak15

I uopste mi nije jasno koja se starost trudnoce menja? Zacece je bilo tad kad je bilo, tako da kad se jednom pouzdano utvrdi ne mora opet. Mislim da je mozda razlog (pretpostavka) sto se tu vise seta od doktora do doktora, i /ili ne postoji fiksna papirologija. I doktori su notorno sujetni ponekad ( ne vezano za zemlju u kojoj rade), veruju samo onome sto vide sami, a ne neko drugi sta je merio, pa onda vole da sami izmere ponovo.
Ja sam imala svoju trudnicku knjizicu, koju sam morala da nosim sa sobom i unutra su bili upisani svi podaci sa svih pregleda, i dokumentovani svi ultrazvukovi. Tako da ja ne mislim da lekari u Srbiji grese tu u sustini, ali sto je trudnoca kasnija to je teze proceniti starost ploda na osnovu bilo kog ultrazvucnog parametra, to je fakat. Za vecinu devojaka bice ok ali ce male bebe i velike bebe biti pogresno procenjene vec sa 16 nedelja i to moze uticati na rezultate testa. Kao sto rekoh moj decak je od 14-te nedelje prednjacio prvo za nedelju a onda i za dve u odnosu na procenu ultrazvuka. Zato ja mislim da je vazno da trudnocu vodi jedan lekar od pocetka do kraja koji prati i zna sta se desava i u kojeg zena ima poverenja.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here