|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ureoplasma, Mikoplasma
12.2.2010 10:46:35   
Dudu25
Znas kako draga ona mi je rekla da radimo sad,ali ako dobijem odmah da pocnem neke tablete ponovo i to i ja i mm, znaci nece on jos na briseve dok ne vidimo da sam ja negativna...

i prije mi je ona rekla da radimo na bebi jer kao iako imam ureao mozemo,ali ovdje su mi djevojke sa rr rekle da ako ostanem user posted image  moze doci do spontanog,tako da bas je zeznuto

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Ureoplasma, Mikoplasma
12.2.2010 10:48:21   
Anoniman
reci mi kakvi su ti simptomi bili?

ja samo imam problema sa bešikom , često je prehladim i to je to....user posted image

(odgovor članu Dudu25)
  Direktna veza do poruke: 102
   RE: Ureoplasma, Mikoplasma
12.2.2010 10:51:48   
Anoniman
evo mog malog doprinosauser posted image

Simptomi: Ukoliko se radi o asimptomatskim infekcijama, kod kojih je neznatno pojacan vaginalni sekret, mikoplazme se najcesce dokazuju iz brisa vagine, dok se retko nalaze u brisu grlica materice ili uretre. Suprotno gotovo saprofitnom ponasanju mikoplazme u vagini i delimicno grlicu materice, naseljavanje same maternicne supljine, jajovoda, odnosno sirenje mikoplazmatske infekcije u malu karlicu oslikava njihov puni patogeni znacaj. Simptomi koji se pri tome javljaju su nespecificni, a obuhvataju bolove ili napetost u donjem delu trbuha, pojacani vaginalni sekret, bolovi prlikom polnog odnosa i sl. Mogu se javiti mucnina i povracanje, povisena telesna temperatura, nepravilna krvarenja, kao i smetnje prilikom mokrenja (pecenje i ucestalo mokrenje). Izgleda da je kod zena patogenija Mycoplasma hominis, dok kod muskaraca vise problema izaziva Ureaplasma urealyticum. Dijagnoza se postavlja na osnovu izolacije uzrocnika iz brisa grlica materice i/ili uretre u odgovarajucim kulturama ili detekcijom antitela putem kitova.
Lecenje: Lekovi izbora su tetraciklini (Doxicyclin) kroz 10-14 dana koji su efikasni kod svih vrsta mikoplazmi. U terapiji infekcije Mycoplasmom hominis na raspolaganju stoje jos linkomicin (Lincocin) i clindamicin, dok je u lecenju Ureaplasma urealyticum delotvoran eritromycin (Eritromicin).
Alternativne mogucnosti: Za seksualno aktivnu osobu ne postoji apsolutno siguran nacin kako izbeci ovu vrstu polno prenosivih bolesti. Sve sto narusava pH vagine i bakterijsku ravnotezu vagine moze dovesti do infekcije. Izbegavajte hemijske iritanse, sampone, tampone, irigatore i sl.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 103
   RE: Ureoplasma, Mikoplasma
12.2.2010 10:52:11   
Dudu25
IZVORNA PORUKA: banini

reci mi kakvi su ti simptomi bili?

ja samo imam problema sa bešikom , često je prehladim i to je to....user posted image



neznam jesu li bili pravi simptomi ovo sto sam ja imala,ali nonstop sam bila prehladjena,pa kad bi posla da piskim suze bi mi isle prije nego sto sam mogla da mokrim jer jednostavno sam imala bolove dolje i dosta puta i bolne odnose, sad ja neznam jesu li to bili simptomi za kandidu ili urea, jer sam mjesala sta sam sve citala, ali iskreno receno znam da mi nije bilo dobro...


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Ureoplasma, Mikoplasma
12.2.2010 10:54:24   
Dudu25
Koristila sam eritromicin 2 x

nije pomoglo

dolje se kupam samo vodom znaci nikakvi tecni sapuni ni nista, pokusavam da se toga drzim jer sam citala to na forum...

sad bi trebalo da koristim doksiciklin sto je koritio i mm

(odgovor članu Dudu25)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Ureoplasma, Mikoplasma
12.2.2010 12:47:03   
Nensi*
Joj,Dudu,bas mi je zao sto se jos nisi resila te napasti...
Meni je pomogao Hemomicin,i to 4 tablete odjednom,pa na svaka 24h po jedna,ima ih 6 u pakovanju...Pitaj svoju dr da uzmes to,nemoj na svoju ruku...Jaka je doza ali meni je dva puta pomogla...

I da,evo jedne informacije za one koje su iz Bg-a,brisevi na Hlamidiju,Mikoplazmu i Ureaplazmu se u Gradskoj bolnici rade besplatno...Moja drugarica je bila pre 2 nedelje,jedino se duze cekaju rezultati...

(odgovor članu Dudu25)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Ureoplasma, Mikoplasma
12.2.2010 15:14:30   
Dudu25
IZVORNA PORUKA: nensi27

Joj,Dudu,bas mi je zao sto se jos nisi resila te napasti...
Meni je pomogao Hemomicin,i to 4 tablete odjednom,pa na svaka 24h po jedna,ima ih 6 u pakovanju...Pitaj svoju dr da uzmes to,nemoj na svoju ruku...Jaka je doza ali meni je dva puta pomogla...

I da,evo jedne informacije za one koje su iz Bg-a,brisevi na Hlamidiju,Mikoplazmu i Ureaplazmu se u Gradskoj bolnici rade besplatno...Moja drugarica je bila pre 2 nedelje,jedino se duze cekaju rezultati...



Malo sam razocaranu samo u ovu doktoricu,nemoguce da ponovo mi kaze radite na bebi a ja imam ovu bakteriju,...
Nensi sad sam nasla nesto na netu pa cu napisati ovdje za tu bakteriju...

a nije mi jasno kako je moguce da mi je rekla da samo ove tablete pijem a da ne uzimam druge uz to ili mozda vaginalete bas cudno ... jer kako sam ja citala svi kad lijece urea uzimaju jos nesto uz tablete ...

ali stvarno u sebi sam mislila da sam je lecila jer bas sam se cuvala ova dva mjeseca od svega, ali ok bitno mi je da kandide nema, a i ovu cu da ubijem user posted image

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Ureoplasma, Mikoplasma
12.2.2010 15:19:40   
Dudu25
Pomesati jednake delove sledecih biljki
Hajducka trava .... Neven ...i Kopriva
supenu kasiku te mesavine preliti sa dva
decilitra vrele vode i piti tri puta dnevno
piti mesec dana pa proveriti



(odgovor članu Dudu25)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Ureoplasma, Mikoplasma
12.2.2010 15:30:15   
Dudu25
 
Ovaj recept sto sam poslala prije dobila sam iz nekog sajta zaboravih kolih,ali poslali su mi taj jer preporucuju za lecenje ureaplasme....

a ovaj sam citala i pomoglo je jednoj djevojci da lijeci ureaplasmu, ...

U neku posudu sipate litar vode da provri,kada provri vodu sklonite da se skroz ohladi.Zatim oljustite 600gr celera i 4 limuna i to zajedno sa sakom persuna stavite u secko da se lepo sitno isecka,sipate u vodu i ostavite da prenoci.Sutradan pijete po solju pre obroka

(odgovor članu Dudu25)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Ureoplasma, Mikoplasma
12.2.2010 15:32:25   
cipiripi
IZVORNA PORUKA: Dudu25

Ponovo sam pozitivna na ureaplasmu user posted image


napamet davanje antibiotika...
seti se...

bas mi je krivo user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Dudu25)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Ureoplasma, Mikoplasma
12.2.2010 15:33:46   
Dudu25
IZVORNA PORUKA: cipiripi

IZVORNA PORUKA: Dudu25

Ponovo sam pozitivna na ureaplasmu user posted image


napamet davanje antibiotika...
seti se...

bas mi je krivo user posted image




user posted image user posted image user posted image  
trebala bi da budem sama sebi dr.
user posted image

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Ureoplasma, Mikoplasma
12.2.2010 15:35:49   
cipiripi
jel si dobila antibiogram koji ti antibiotik odgovara ?

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Dudu25)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Ureoplasma, Mikoplasma
12.2.2010 15:37:20   
Dudu25
IZVORNA PORUKA: cipiripi

jel si dobila antibiogram koji ti antibiotik odgovara ?



Jesam, ali mi je kuci nije kod mene sad...
zamisli nisam ni gledala samo sam videla + na ureaplasmu i dalje nisam gledala

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Ureoplasma, Mikoplasma
12.2.2010 15:39:14   
cipiripi
vidi da li ti pise "S" kod tog antibiotika koji ti je dala, to znaci da on moze da ide...
ja sam pila kombinaciju 2 antibiotika 10 dana jer su to podle bakterije i dr mi je objasnila da je kombinacija dva antibiotika najefikasnija..


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Dudu25)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Ureoplasma, Mikoplasma
12.2.2010 15:42:34   
Dudu25
IZVORNA PORUKA: cipiripi

vidi da li ti pise "S" kod tog antibiotika koji ti je dala, to znaci da on moze da ide...
ja sam pila kombinaciju 2 antibiotika 10 dana jer su to podle bakterije i dr mi je objasnila da je kombinacija dva antibiotika najefikasnija..





naravno da je kombinacija dva antibiotika to sto treba ali stvarno ne mogu je ja uciti ako ona ne zna,jednostavno sta zna jedan dr. ako ne zna osnovno...

znam draga to da kad je ispod one kolone gdje je S taj antibiotik se preporucuje, bas cu gledati veceras

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Ureoplasma, Mikoplasma
12.2.2010 15:45:17   
cipiripi
to proveri pre nego sto pocnes da pijes user posted image bice sve ok..

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Dudu25)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Ureoplasma, Mikoplasma
12.2.2010 15:46:41   
Dudu25
IZVORNA PORUKA: cipiripi

to proveri pre nego sto pocnes da pijes user posted image bice sve ok..



Hocu draga ne brini,provjericu cim stizem kuci,...

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Ureoplasma, Mikoplasma
12.2.2010 16:46:23   
Nensi*
Dudu,sto ne promenis doktorku,jer meni je van svake pameti da radite na bebi dok imas ureaplazmu...
A i ja sam uz Hemomicin pila i Dovicin...

(odgovor članu Dudu25)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Ureoplasma, Mikoplasma
2.3.2010 22:11:33   
Anna79
MM i ja smo dve godine lecili ureaplasmu, izlecila sam je neposredno pre trudnoce, jer zbog nje nismo mogli da pocnemo da radimo na user posted image . Pila sam hemoicin i dovicin jako dugo (terapija je podrazumevala oba), ali se ureaplasma stalno vracala.
Onda su mi u apoteci rekli da uzmem zamene, umesto Dovicina Vibramicin, a umesto Hemomicina Sumamed (isti je sastav, ali su drugi proizvodjaci), mnoooogo su skuplji (npr jedan je kostao oko 300-400 dinara, a drugi oko 1000, sto je u odnosu na cene Dovicina i Hemomicina razlika od 4-5 puta, mozda i vise), ali su mi pomogli. U apoteci su mi objasnili da nasi proizvodjaci verovato ne stave potrebnu kolicinu supstanci, pa da su zato zamene efikasnije. I stvarno jesu, jer mi je treca kontrola posle tri meseca takodje pokazala da je vise nemam.

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Ureoplasma, Mikoplasma
5.3.2010 13:34:14   
Anoniman
POZITIVNA NA UREO
NEGATIVNA NA MIKOuser posted image

terapija Runac antibiotik 2x dnevno 3 nedelje i Nystatin vaginalete...


uf..............................................................

(odgovor članu Anna79)
  Direktna veza do poruke: 120
   RE: Ureoplasma, Mikoplasma
5.3.2010 13:36:02   
Mari86
IZVORNA PORUKA: banini

POZITIVNA NA UREO
NEGATIVNA NA MIKOuser posted image

terapija Runac antibiotik 2x dnevno 3 nedelje i Nystatin vaginalete...


uf..............................................................


Draga bas mi je zao user posted image ,ali nemoj da mi klones...
Popices te tabletice i bice sve ok...
Koliko imas to da pijes????


_____________________________

Dobro se dobrim vraća :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Ureoplasma, Mikoplasma
5.3.2010 15:08:31   
cipiripi
3 nedelje antibiotik? user posted image
nisad nisam cula za taj "runak"...
jel ti muzic radio briseve?


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Mari86)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Ureoplasma, Mikoplasma
5.3.2010 15:21:32   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: banini

POZITIVNA NA UREO
NEGATIVNA NA MIKOuser posted image

terapija Runac antibiotik 2x dnevno 3 nedelje i Nystatin vaginalete...


uf..............................................................


Pih! ... Samo da se to zaleči, pa će vam biti lakše sa user posted image ..videćeš....

uhhhhhhh i mene čeka to 10.-og-----  user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 123
   RE: Ureoplasma, Mikoplasma
18.3.2010 14:38:33   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: cipiripi

3 nedelje antibiotik? user posted image
nisad nisam cula za taj "runak"...
jel ti muzic radio briseve?



nov lek...a pošto je deficitaran nastavila sam sa roximisanom.....u uputstvu piše da je specijalno za ureo,miko u hlamidiju...... nije radio, dr mi je rekao da pije i on pa kad ispijemo radimo oboje..a do tad-šlus user posted image    user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio banini -- 18.3.2010 14:39:56 >

(odgovor članu cipiripi)
  Direktna veza do poruke: 124
   RE: Ureoplasma, Mikoplasma
29.4.2010 11:35:37   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: banini

ja sam upravo došla od dr,dala kontrolni bris na ureo...dr kaže da mi je dole sve upaljeno,a nalaz mokraće mi je odličan...tako da sam dala i običan bris,jer sumnja da mi se pojavile gljivice od stresa,nepravilne ishrane i hroničnog umora.....tako da... ....biće bolje,mora......

i malo sam iznervirana....pitam je da me posavetuje oko hormona,izdeklamujem sve čemu me je CIPI podučila,žena me gleda belo....uz komentar:aman branka,zašto se maaalo ne opustite?čekajte da vidimo rezultate brisa,pa onda polako....

znam,rekla sam,posle mora krećemo na ozbiljne stvari i pretrage ako ne zabebim do tad....ali pitala sam SAMO za savet.....
možda je žena u pravu...a možda i...ne znam....

ljubim vas žene




(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here