|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ
7.7.2009 19:10:59   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Anastazija

Bia sam kod dr.. Kaze da su vidljive kontrakcije na zadnjem zidu materice (beba je na prednjem). Moram da mirujem, i da pijem Utrogestan... Inace, pregledala je bebicu, ona je super pa cak i naprednija u odnosu na nedelju u kojoj sam... user posted image



jel' ti otvorila bolovanje?

(odgovor članu Anastazija)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ
7.7.2009 19:21:50   
prase
IZVORNA PORUKA: Anastazija

Bia sam kod dr.. Kaze da su vidljive kontrakcije na zadnjem zidu materice (beba je na prednjem). Moram da mirujem, i da pijem Utrogestan... Inace, pregledala je bebicu, ona je super pa cak i naprednija u odnosu na nedelju u kojoj sam... user posted image



Ako je za utehu, ja sam imala kontrakcije na zadnjem zidu materice, doduše nije me jako bolelo - više sam osećala kao neku napetost... Kako došlo, tako i otišlo, posle je sve bilo OK.


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Anastazija)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ
7.7.2009 19:22:03   
Anoniman
Miruj Anastazija. user posted image

(odgovor članu Anastazija)
  Direktna veza do poruke: 53
   RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ
7.7.2009 19:45:28   
Republica
Ruzo, ti si u 5 mesecu i kazhesh da ti je skracen glic materice.
To je Cervikometrija. Duzhina cerviksa manja od 25mm i tunelizacija od 5 mm je alarm za serklazh.
Isto tako grlic je dinamika u menjanju kod zhena i to ne samo u trudnoći već i u zhivotu zhene.
Menja se u duzhini,izgledu ,konzistenciji.
Mirovanje.Nista tezhe od 3-5 kila podici i to iz cuceceg stava,znaci ne nagli pokreti.
Utrogestan bash i ne pomazhe nakon 4 meseca trudnoce.
Do tada je zhuto telo hranilo sa progesteronom a od 4 meseca krece placenta punom parom
da odaje progesteron.Treba da znate da uzimanje vece kolicine Utrogestana cete imati
bolniji porodjaj.

Anazstazija ne znam u kojoj nedelji si ti?I kod tebe Utrogestan.
Ima neshto shto se zove Braxton Hicks -lazne kontrakcije.
Pogledajte neshto i na netu o tome.

Pozdrav user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ
7.7.2009 20:21:32   
guppy RR

Pročitajte više:
Braxton-Hicksove kontrakcije <-- KLIK



(odgovor članu Republica)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ
7.7.2009 20:35:45   
Anastazija
IZVORNA PORUKA: dunja

jel' ti otvorila bolovanje?


Nije, isla sam kod privatne dr. Moracu da skoknem do DZ u petak (tada primaju trudnice) pa da molim tamosnju dr da mi otvori bolovanje... user posted image

Hvala svima na podrsci, stvarno ste prva liga!! Uz takav navijacki tim, ima da rodim bar troje dece!! Makar godinama lezala u krevetu user posted image user posted image

Malo se salim, ali vasa podrska drage moje mnogo znaci! Ljubim vas sveeeeeeeeeeeeee!!!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ
7.7.2009 21:14:36   
Lu
Draga Anastazija,odmah uzmi bolovanje i miruj,to ti je sad najpreče.
Biće sve OKuser posted image

(odgovor članu Anastazija)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ
7.7.2009 23:22:21   
BINCE
JA SAM u sedmom mjesecu trudnoce i takodjer imam ceste jake bolove u donjem stomaku....al,dokt kaze da nije nista opasno beba raste i teska je i zbog toga....tako da je moguce i kod tebe to siri se organizam....

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ
10.7.2009 9:14:30   
marince1
Ja zadnjih par dana osecam bol u donjem delu koji nekako lici na menstrualni,tj kao da me boli jajnik.
Desavalo se i ranoje da me zaboli ali traje krace,sad nije bas tako kratko.
Kad sam isla na 4D dr je rekao da nema kontrakcija i da su bebi tu nogice,te da se to ona cuska,tako da nije strasno.
I rekao je da je beba malo nize...

(odgovor članu BINCE)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ
10.7.2009 9:23:45   
prolece
IZVORNA PORUKA: marince

I rekao je da je beba malo nize...
zato te i boli. bilo bi dobro da nosiš pojas, posavetuj se sa dr. ja sam ga skoro celu prvuuser posted image nosila i mnogo je lakše. u kojoj si ti nedelji?

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ
10.7.2009 9:26:34   
Anoniman
I ja sam nosila nisko, i nisam nosila pojas. Niko mi ga nije ni spomenuo. Mada, nisam imala ni bolove.

(odgovor članu prolece)
  Direktna veza do poruke: 61
   RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ
10.7.2009 9:31:00   
prolece
mene je znalo da zaboli kad sam dugo na nogama i otežavalo mi hodanje, pa sam po savetu dr. i počela da ga nosim. prestala sam kad sam ušla u deveti.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ
10.7.2009 9:34:35   
marince1
U pravu si,zaboli me kad sam predugo na nogama,bas sam se isforsirala ovih dana
.Ja sam u 25-oj nedelji.
Ici cu sutra kod dr,pa cu videti.A gde ste vi nabavljale te pojaseve,za slucaj da mi preporuci?
Dr sa 4d mi je rekao da je beba u polozaju sa nogicama i rukicama na dole ili kako oni kazu ''prednjace sitni delovi'',pa da nije problem sto je malo nize.
Bice valjda sve ok.

(odgovor članu prolece)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ
10.7.2009 9:46:02   
prolece
ma, biće, draga ok i ja sam lepo iznela do kraja. trudničke pojaseve imaš u svim bolje snabdevenim radnjama za trudnice i apotekama, ali su oni skupi. ja sam nosila običan pojas za leđa, ali tada je bila zima, pa sam mogla. to tebi sad ne bih savetovala po ovoj vrućini. možež da koristiš bilo šta rastegljivo, neki široki kaiš od lastiša...samo je bitno da možež da šteluješ širinu kako tebi odgovara. 

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ
22.9.2009 16:21:13   
Nanica1
IZVORNA PORUKA: eugenija

Dobro došla Nitki!user posted image

Mene je bolelo sa desne strane u početku, čak se sumnjalo na slepo crevo. Ali ništa nije bilo.
Normalno je da se organi pomeraju kako raste plod, pa da bolucka tu i tamo. Nije ok ako te bol budi naglo ujutro i ako se pojavi i malo krvi na gaćicama. Tada bi se trebala javiti ginekologu.



Eugenija, jel mozes da opises malo vise kakvi su to bolovi bili? Posto i mene boli nesto sa desne strane, odmah iznad prepone... Inace, meni se desavalo da me tu ponekad zaboli i pre trudnoce, ali nikad nije trajalo ovoliko dugo... Bol mi se javlja posle prvog mokrenja ujutru, kada ustanem nista me ne boli ali cim obavim nuzdu pocinjem nesto da osecam... Takodje me boli i kada ustajem sa stolice a dok sedim ponekad malcice nesto osetim ali retko. Cim ustanem ono pocne kao da me probada pa ponekad moram da idem sagnuta ko baba, ali sve to traje kratko, nije da me boli ceo dan. Prvo sam povezala bol sa bakterijama u mokraci, pocela da pijem caj od brusnice, skoro me je skroz prestalo na 2 dana, ali je opet pocelo... Nekad bas osecam da me tu i beba sutne pa je mozda i sa tim povezano... Ne znam... Videcu sad sa dr kad budem nosila urinokulturu!

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ
22.9.2009 23:34:18   
Jeca*
ja sam imala jezive bolove, poput tih koje opisujes, ali sam nosila nisko, pa sam pila i partusisten, nekad bensedin (da opusti zidove materice) - imas temu o partusistenu, nosila sam pojas, mirovala....prosto, kad nosis nisko beba ti vise pritiska besiku, a i osecas blage kontrakcije materice. Sedenje se ne preporucuje, cak ni setnja, vec mirovanje, pogotovo u rizicnim mesecima. Meni su to ustanovili na ekspertskom uz u 20-oj nedelji. Ja ti savetujem da ne pijes cajeve na svoju ruku, vec da odes na uz sto pre. Ne kazem ovo u nameri da te uspanicim, prosto, nekad su bolovi u trudnoci i normalni, jer se materica širi...može i to biti tvoj slučaj, ali bolje prokontrolisi, cisto da bi znala kako da se ponasas.

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Nanica1)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ
23.9.2009 9:57:59   
Nanica1
Bila sam ja kod dr, ali on to nije uopste registrovao... Evo, danas idem po rezultate urinokulture pa cemo videti sta ce reci kada odem kod njega! Mada meni su do sad uvek govorili da nosim normalno... Ne znam...user posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ
24.9.2009 1:11:41   
mejra81
Procitala sam ceo ovaj forum o bolovima, i bas mi je drago da mozemo svi podeliti iskustva o tome!
Ja sam u 26-oj nedelji i od pocetka trudnoce imam bolove,kako koji mesec bolovi su drugaciji! Moj doktor kaze da je sve to normalno mada sam jedno vreme pila
Partusisten ali mi je to drugi doktor prepisao! Kao video je kontrakcije,mada meni taj lek nista nije umanjio bolove,vec mislim da je bila u pitanju prehlada!
Nikako ne mogu da se naviknem na te bolove i bas dosta brinem! Takodje, nosim nisko i od kad nosim pojas,lakse mi je!
Na pocetku sam jos i malo krvarila al eto sve je to iza mene,i nadam se da cu stici do 37 nedelje!
Pozdrav svima!!!!!

(odgovor članu Nanica1)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ
24.9.2009 16:46:34   
cicko
Ja sam u 17. nedelji trudnoce i brinu me bolovi koji su tako nekako cudni... Malo osecam kao menstrualne koji se spustaju u butine (kao na samom pocetku trudnoce), a ponekad me bas probode (moram rukom da se uhvatim) u preponama i kukovima. Da li je to normalno za ovaj period trudnoce?user posted image

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ
25.9.2009 10:02:43   
mejra81
E,Cicko ja takve bolove imam kroz celu trudnocu! Doktor me uverava da je sve to normalno i ako meni ne izgleda, al eto stigla sam do 26-ste nedelje!
U svakom slucaju, reci obavezno lekaru za te bolove! Sto je sigurno, sigurno!

Pozzz!!user posted image

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ
25.9.2009 13:42:12   
Biberon
Prvo pozdrav svima, nova sam. Ja sam u 15 nedelji i imam povremeno bolove u stomaku. Kako mi je doktor rekao, bolovi na početku trudnoće su od ugnježdavanja ploda u matericu i to su ti kao menstrualni. Kasnije bolovi koji se javljaju su od tegljenja ligamenata koji drže matericu koja otežava i podiže se iz male karlice. Ja sam imala i stalne tupe bolove (ima ih još) i ponekad kada dugo sedim ili ležim pa kad ustanem jak bol koji probode. To još nisam prijavila doktoru, ali imam pregled za dve nedelje pa ću onda. 

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ
25.9.2009 13:48:07   
ssanja
imam i ja blage bolove i to vrlo ceste i rekao mi je cika doca da je kao normalno ali molom was pomozite mi sto se sekreta tice da li je i u kolikoj meri normalno imati ga....

_____________________________

ko ceka taj gubi wreme dame zato samo napred..

(odgovor članu prolece)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ
11.10.2009 22:18:30   
cicko
Od jutros imam bolove u donjem delu stomaka, kao pred menstruaciju(kao na samom pocetku trudnoce)user posted image . Jako sam zabrinuta, jer ne prestaju ni kad legnem. Bolovi nekako zrace i u butine. Plasim se za bebu.user posted image  user posted image  user posted image

(odgovor članu ssanja)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ
11.10.2009 23:03:08   
Verus
cicko, evo i ja isto to osecam! Pre neki dan me je bolelo kao pred M, bas kao negde oko 4,5 nedelje.  Bas sam se uplasila.  A nekada, isto kad duze sedim, zaboli me onako, cudno...a danas sam sa desne strane osetila bas nesto poput zatezanja, mislim daje sve to normalno....
IZVORNA PORUKA: cicko

Ja sam u 17. nedelji trudnoce i brinu me bolovi koji su tako nekako cudni... Malo osecam kao menstrualne koji se spustaju u butine (kao na samom pocetku trudnoce), a ponekad me bas probode (moram rukom da se uhvatim) u preponama i kukovima. Da li je to normalno za ovaj period trudnoce?user posted image

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ
11.10.2009 23:05:44   
Verus
ssanja, i ja imam dosta sekreta, mislim da je to sasvim normalno, jer to lucenje sekreta stiti vaginu i grilc od infekcija.  Nekada menjam i dva dnevna uloska na dan.

Cicko, samo lezi i odmaraj, proci ce, ipak se sada jako puno teglis i materica ti brzo raste.  Izasla je iz pubicnog dela, i siri se ka gore, mislim da otud ti bolovi.  Nazovi dr. sutra ako ne prodje i konsultuj se cisto da se razuversi da je sve u reduuser posted image

(odgovor članu ssanja)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Zašto morate skinuti lak sa noktiju pre po...
Jedno od najvažnijih pravila za trudnice koje dolaze na porođaj je da ne smeju da imaju lakirane nokte, gel ili trajne n...



Click Here