|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  84 85 [86] 87 88   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
26.12.2014 23:10:41   
bubulence
evo mene, jos uvek nismo kupili Emi sediste. i sada sam htela da porucim, da kazem ono pravo, ali sam se ipak zamislila. posto jos uvek ne smem da je pustim da sama sedi nazad, i kakva sam verovatno cu sedeti sa njom do punoletstva, sta da radim kada dodje beba koja treba da stane sa Emom i samnom na zadnje sediste? mislim da ce biti puno dva sedista i mama sa velikom guzom. da li je ipak dete sigurno ako joj uzmem booster?

(odgovor članu MOCICA)
Direktna veza do poruke: 2126
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
26.12.2014 23:21:43   
branki*
bubi,mi imamo sediste i sad za novu bebu i za bozu,ali sto ti kazes,nema sanse da dva autosedista i sebe strpam pozadi,tako da ce kod na beba u as,a bozi isto da kupimo booster.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 2127
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
26.12.2014 23:23:22   
little_one
Nama je Andrea dosta dugo sama bila na zadnjem sjedistu, bez problema. Kad je dosla beba, zbog toga da bi je vidjeli, stavili smo je u jaje, naprijed, i tako se vozimo. Ja nazad, ili muz, zavisi ko vozi, ANdrea u svom sjedistu nazad, a beba na suvozackom u jajetu sa iskljucenim airbagom. I sve super. Kad dobije svoje sjediste, tj doraste da se vozi naprijed, icice nazad sa sestrom, a mi ostajemo naprijed. user posted image

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 2128
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
26.12.2014 23:25:19   
choopa choops
Ja ću morat svo troje da ih naguram pozadi kako znam i umijem user posted image

Nisam probala, ali valjda budu mogle stat njihove dvije sjedalice i bebina...Kasnije ću L da uzmem booster, a beba nek ide u njenu sjedalicu...

bubu zašto te strah da su sami iza? Moji se tako voze od rođenja...

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 2129
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
26.12.2014 23:27:30   
choopa choops

IZVORNA PORUKA: little_one

Nama je Andrea dosta dugo sama bila na zadnjem sjedistu, bez problema. Kad je dosla beba, zbog toga da bi je vidjeli, stavili smo je u jaje, naprijed, i tako se vozimo. Ja nazad, ili muz, zavisi ko vozi, ANdrea u svom sjedistu nazad, a beba na suvozackom u jajetu sa iskljucenim airbagom. I sve super. Kad dobije svoje sjediste, tj doraste da se vozi naprijed, icice nazad sa sestrom, a mi ostajemo naprijed. user posted image


O ovome sam i ja ramišljala, tj da stavim 0 sjedalicu na suvozačevo mjesto, a ja pozadi sa njima, ali u CG po zakonu to nije moglo, ne znam da li se šta mijenjalo u zadnje 4 godine?

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 2130
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
26.12.2014 23:32:54   
bubulence
i ja sam razmisljala da beba bude kod tate napred ali ne volim to. volim da su samnom...
ne znam da li je Ema dovoljno velika za booster user posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 2131
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
26.12.2014 23:38:17   
bubulence

IZVORNA PORUKA: choopa choops

bubu zašto te strah da su sami iza? Moji se tako voze od rođenja...


ne znam ali nekako se osecam nesigurno ako nisam pored nje, tj ona mi je nesigurna. dodatni problem je sto E i pored tabletica jako cesto povraca user posted image ...
i jos jedan problem, ona ooobooooozava njeno sediste i ne znam kako ce prihvatiti da se vozi u necem drugom...

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 2132
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
26.12.2014 23:52:40   
choopa choops
Bubu koliko se ja sjećam u principu u boster idu djeca od 4 g, teža od 18 kg ili ako su visinom prešišala AS za svoj uzrast. Mada kod nas koriste boostere mnooooooooogo ranije. Ali ja sam odlagala booster koliko god sam mogla, jer mislimda su obične AS mnogo udobnije, fino se naslone, mogu da zaspe, sigurnija su mi nekako...ALi eto, kad beba bude blizu godine dana L će morati u booster, jer ne vjerujem da će nam moć stat još jedna velika AS.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 2133
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
27.12.2014 6:43:55   
vonavoj
Bubulence,a kako im pruzas sigurnost nazad kad su vezane u AS? Ja sam i T od 2 mes vozila nazad,a ja napred..i tako je navikla. Nikad je nisam vadila u toku voznje,zna se gdd joj je mesto. Evo i sad beba u svom as sa njom nazad.. A mozes buster,T ima ono od 9-36..i vezana je pojasom..to ti dodje kao da ima buster,kaisevi od as su joj kratki..ima 17,5 i 105.
Choopo,stanu tri as nazad,probali smo!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 2134
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
27.12.2014 6:49:45   
bubulence
pa ne znam Von, ali sam pored nje, da je zastitim ako se nesto desi , da joj dam kesu ako povrati... ni ja nju nikada ne vadim, kazem, ona voli svoje sediste. nikada nije pokusala da sedi van njega... ona kada seda u taxi pita ciku da nema sediste kao sto je njeno user posted image .
mene samo zanima da li je taj booster bezbedan user posted image

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 2135
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
27.12.2014 6:53:29   
Ana RR
I ja sam od početka sedela pozadi sa Markom, sad ga odvikavam od toga. Ako baš zakuka onda sednem pored njega, iskreno meni je sasvim svejedno. Kad ja vozim onda se ne buni.



_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 2136
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
27.12.2014 11:34:16   
bubulence

IZVORNA PORUKA: New Mom
Poenta ovih sedista je da imitira konstituciju odrasle osobe. Najveca bezbednost je kad sediste prati naslon sedista auta, zato ta sedista moraju da budu ravnih naslona. Tu birate izmedju udobnosti i sigurnosti deteta. Samo ako je ispravno vezano sediste, ispravno vezano dete i da AS odgovara uzrastu deteta ima sve ovo svrhe.
Kategorija III se vezuje pojasom auta a ono sluzi samo da dete dobije na visini, da bi pojas bio pravilno namesten, da ne sece vrat i da ne ide preko stomaka.


da li ovo znaci da se booster ipak ne preporucuje?

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 2137
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
27.12.2014 11:44:22   
jabudic
Mi imamo booster za obojicu, potpuno mi izgleda sigurno i udobno. Plus ne mogu da ih zamislim u onim velikim sjedištima, i jednostavno nemam toliko mjesta u autu. Nemam pojma gdje da stavim treće sjedište pozadi user posted image
I da, oni su uvjek sami pozadim, jer ih obično ja vozim...

< Poruku je uredio jabudic -- 27.12.2014 11:45:25 >

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 2138
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
27.12.2014 11:48:24   
bubulence
a ja moram da odlucim u narednih pola sata jer su moji sa Emom u gradu i cekaju da im javim sta da joj kupe. marku, boju itd...
jabude a jel oni ponekad spavaju u tome?

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 2139
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
27.12.2014 11:49:33   
jabudic
Zaspi Jakov ponekad, nije baš zgodno za spavanje, jer nema ništa da drži glavu, ali kako su jedan do drugog on se nasloni bratu na rame user posted image

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 2140
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
27.12.2014 14:02:56   
ishler
Meni je najbitnija sigurnost starija se cerka ima 3,5g vozi se u sedistu romer od 9 kg,a beba u jajetu.Kada beba predje u njeno starija ce dobiti isto sediste a ne booster jer mislim da je mala za njega.Po meni bi trebalo u sedistu do 7god ono ipak drzi glavu....

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 2141
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
27.12.2014 14:08:50   
jabudic
Ja imam dijete od skoro 6, i vjeruj mi izgleda nenormalno u sjedištu.
Boster mu je sasvim dovoljan.

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 2142
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
27.12.2014 14:14:29   
bubulence
ja jos nisam odlucila pa sam rekla mojima da posalju pare pa cu uzeti kada odlucim user posted image .
jedino sto mi je bitno jeste da je sigurno i bezbedno. Ema se nedavno vozila kod Didy u kolima u Stefanovom boosteru i izgledalo mi je skroz ok...
poludecu....

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 2143
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
27.12.2014 14:27:11   
ishler
Mozda zavisi koliko je dete ali mi smo gledali cybexova sedista bas je veliko ima samo zastitu za glavu a preko se vezuje pojasom od kola.Inace Bubi mm je po tom pitanju tezak on je i za stariju sva proucavao sanima gledao nemacke testove itd da uzme najsigurnije,jer oni rade probe tj kako se sedista ponasaju pri sudarima,za nju smo tada uzeli romer,a sada cemo to cybex.Veruj mi da i neke poznate marke prodaju sedista koja nisu uopste sigurna i bukvalno se raspadnu pri sudaru.Ko se dosta vozi treba mu dobro sediste to je moje misljenje,najbitnija je bezbednost a booster nije bezbedan,prvo ne drzi glavu itd.Da ne ulazim u polemiku,pogledajte po netu te testove

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 2144
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
27.12.2014 14:33:12   
bubulence
znam da ime ne mora da znaci i kvalitet...
ja ne mislim da stedim, nije mi bitno koliko kosta, to moji kupuju a i ima njena kasica koja sluzi za te stvari. meni je problem samo da li je bezbedno i da li cemo imati sve tri mesta nazad... mm se slaze samnom, inace ne volim da kupujem skupe stvari za nju, tipa ogradice, hranilice itd ali AS je nesto drugo, tu stvarno ne moramo da stedimo.
mada je njeno prethodno sediste cipolino, savrseno je udobno, cvrsto, sigurno a kostalo je svega 80-90e...

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 2145
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
27.12.2014 14:43:31   
jabudic
Ja definitivno neću imati mjesta pozadi za veliko sjedište za bebu i dva boostera...
Imam sportski auto user posted image

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 2146
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
27.12.2014 15:15:56   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: jabudic

Ja imam dijete od skoro 6, i vjeruj mi izgleda nenormalno u sjedištu.
Boster mu je sasvim dovoljan.

Pa meni moje ne izgleda nenormalno. Nije sad to ono sedište ušuškano sa svih mogućih strana. Ali danas sam morala da podižem naslon za glavu. Dizanjem naslona se širi i ramenski deo. Kasnije se ja mislim rasformira i ostaje samo buster. Do tad ću joj verovatno uzeti samo buster, a mali će nasleđivati sva sedišta jer su neutralna.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 2147
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
27.12.2014 20:24:17   
jabudic
Ne znam, možda je on višlji, baš mi je veliki, da ne kažem i za booster.

< Poruku je uredio jabudic -- 27.12.2014 20:29:37 >

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 2148
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
27.12.2014 21:32:40   
Tiziana
Mi imamo Recaro i Concord. Concordu dajem prednost jer sediste moze da se obori u skoro lezeci polozaj.

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 2149
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
28.12.2014 0:10:35   
choopa choops
Moji se voze i dalje u sjedalicama 123 (9-36kg). Često idemo na putovanja, duga preko 1000km. Prošle godine je L imala 5 godina i skroz joj je OK bila. Sad nju već moram da vežem pojasom od auta, a njega i dalje vežem pojasom od AS, a AS pričvrstim sa pojasom od auta. Kažem za mene su ove AS zakon, jer ih koriste od godine dana. A kako kod nas nisu obaezne često sam nailazila na podsmjeh što vozim djecu u AS. Brojne su prednosti kao što rekoh: sigurnost, udobnost, podignutiji su pa mogu da gledaju kroz prozor i td. Sigurno sam stavljala slike, ali ajde još jednom

Ćerkina

Sinova

Do godine dana su koristili
KLIK

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 2150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  84 85 [86] 87 88   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  84 85 [86] 87 88   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ko su deca koja nemaju alergije i nisu bol...
Većina nas se sa radošću seća odrastanja, u kojem je igra u blatu i pesku bila svakodenvna aktivnost, a često i vrhunac ...
BUDUĆE VOĐE: 7 osobina prolećnih beba
Zima, proleće, leto ili jesen ... Da li znate da godišnje doba utiče na našu ličnost? Mnoga istraživanja pokazala su kak...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here