|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pelene ...
26.1.2010 1:54:59   
sneza24
I mi smo odmah krenuli od dvojke.Kupila sam odmah ono najvece pakovanje i ponela sam dvadesetak pelena pa mi je posle muz donosio jos.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Pelene ...
26.1.2010 9:55:48   
*Alexx*
Mi smo jedinicu koristili, bogami... skoro mesec dana. I onda smo kupili dvojku. A kad sam kupila dvojku, videla sam da sam mogla i ranije da je uvedem user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Pelene ...
26.1.2010 9:58:25   
Lu
Alexx,koliko je Andrej imao kguser posted image
Moj Roko je bio sićušan,3150 pa sam opet kreula od pampers dviceuser posted image

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Pelene ...
26.1.2010 10:00:01   
NadaR
  Nama su odmah rekli da kupimo dvojku!



_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Pelene ...
26.1.2010 10:02:01   
Anck Su Nmaun
A gde vam to kazu u porodilistu ..ili ste sami kupovali odmah jedinicu?

Znaci da ne kupujem pelene ranije??

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Pelene ...
26.1.2010 10:04:40   
Lu
IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

A gde vam to kazu u porodilistu ..ili ste sami kupovali odmah jedinicu?

Znaci da ne kupujem pelene ranije??


Meni su rekle druge mame da je jedinica jako mala,za bebe sa malom težinom ispod 3 kg. i zaista je tako jer sam vidjela kod svoje jetrve koja je rodila curicu od 7 mjeseci sa dva kg...uglavnom nema potrebe da kupiš jedinicu,sa dvicom nećeš sigurno pogriješitiuser posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Pelene ...
26.1.2010 10:19:13   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: Lu RR

Alexx,koliko je Andrej imao kguser posted image
Moj Roko je bio sićušan,3150 pa sam opet kreula od pampers dviceuser posted image


Imao je 3500. Ma kažem, kad sam kupila dvojku, videla sam da sam mogla i ranije da je stavim. Hoću da kažem da nije strašno ni ako kupi jedinicu, ni ako kupi dvojku. Ako je krupna beba, odmah dvojku, ali to se vidi već na UZ. Andreja su prognozirali na 3000, pa se čovek rodio sa 3500.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Pelene ...
26.1.2010 11:37:39   
Anitaaa
Meni je Mateja bio jako mali pa nam je jedinica bila ogromna user posted image .Nosili smo je do početka drugog meseca.

_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Pelene ...
26.1.2010 11:39:26   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Lu RR

Alexx,koliko je Andrej imao kguser posted image
Moj Roko je bio sićušan,3150 pa sam opet kreula od pampers dviceuser posted image


Luka je imao 2800 pa smo odmah krenuli od dvojke.

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 134
   RE: Pelene ...
10.2.2010 15:33:48   
marince1
Vec nekoliko jutra za redom zaticem Davida kako je skroz mokar na onoj strani na kojoj spava.
Pelena mu propusti user posted image
Danju ne,samo nocu.Inace koristim pampers,onaj plavi.
E sad pitanjce:
Da li da uzmem veci (ima 6,5 kila a ovaj je do 9),mislim mozda ne moze toliko da upije?
Ili da uzmem neke druge jednokratne?Koje?

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu olovka)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Pelene ...
10.2.2010 16:05:22   
*Alexx*
Ja sam Andreja prebacila na 4-orku kad je imao oko 6.5 kg, baš zato što mu je Pampers noću propuštao. Probaj, kupi manje pakovanje (mada će kad tad da pređe na 4-orku user posted image )

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Pelene ...
10.2.2010 16:17:32   
Ellenica
Za puštenje sa strane može biti mnogo razloga, zavisi od kilaže, građe deteta, zavisi od proizvođača pelena kao i od pelene do pelene.
Npr. sestrina ćerkica sa 3-ke prešla 4-ku Sleep & Play Narandžasto pakovanje, kad one nemaju rastegljivu traku.
sesrtičina je buckasta pa joj je ta traka izuzetno potrebana jer u suprotnom se pelena spusti na pola guze i propusti.
Dok zavisi  i od obima noge deteta jer se najveća razlika vidi na tom delu pelene, tako da ako je det bucko netreba se voditi kilažom već obimom nogice.


_____________________________

Veliki sam mamin dečak

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Pelene ...
10.2.2010 16:33:28   
marince1
Ne nije buckast,daleko je od toga user posted image

Alex bojim se da ce mu 4 biti mnogo velika,to je od 7-18 kg,a on ima 6,5 user posted image

Kupicu par komada a cu probati

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Ellenica)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Pelene ...
10.2.2010 16:35:41   
Anitaaa
Moj je imao 5,ipo kg kad je počeo da nosi četvorku,nije mu bila nešto velika,lepo se zategnu one elastične trake i super

_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Pelene ...
10.2.2010 16:44:14   
Ellenica
Najbolje je da kupiš najmanje pakovanje pelena i probaš.
Ali opet kažem zavisi od deteta i pelene podjednako.
Moj Aleksa ima 7kg ali je on mala viršla, pa nema širinu i još je na 3-ci.
sad smo se vratili na pampers jer ima najelastičnije trake pa mu lepo zategnem pelenu i ona drži, dok smo zadnje koristili huggies takođe 3-ka ali sa manje erlastičnim trakama, i pelena mu se spuštala i propuštala, takođe na huggiesu je manji prostor oko noge.
Ako uzmeš veću pelenu gledaj da ima trake da bi mogla da ih lepo zategneš.
Ako je veći prostor oko nogu ne smeta, samo pelenu podigneš visoko i dobro zategneš(ako ima taku) i trebalo bi da bude OK.
U principu ako ima elastične trake bolje veća nego manja pelena.


_____________________________

Veliki sam mamin dečak

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Pelene ...
19.2.2010 8:23:31   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: oliveradj

Kakvo vam je iskustvo sa Pampers pelenama?? Koristila sam prvo naravno jedinicu kratko odmah smo presli na dvojku i bila sam jako zadovoljna kada je bebica dostigla kilazu vecu presli smo na trojku i tu sam se jako razocarala. Dete mi je u roku od pola sata nekada znalo da bude mokro skroz do vrata place i pogledam ona skroz mokra. Odlucila sam da probam druge pelene i kupila sam Daipers koje su otprilike ista cena mada sam nasla i na snizenje u Lili i mnogo sam zadovoljnija. Za veci broj Pampersa za vecu decu drugarica mi je rekla da joj je dete bilo u granulicama jer se pelena cesto raspadne i od mnogih sam cula da nisu zadovoljni sa Pampersom desava se to isto. Postoje jos neke pelene kod nas nisam probala mislim da cu se zadrzati na Daipersu. Kakva su vasa iskustva sa pelenama i sta mislite o marketinskom potezu Pampersa (koverta sto se dobija u porodilistu)?


IZVORNA PORUKA: guppy RR

Ja nisam baš bila zadovoljna, em su skupe, em ništa posebno.
Koristimo Lumpi pelene (Mercator).



IZVORNA PORUKA: Lu RR

Pampers od rođenja pa skoro dvije godine koristimo,nikada mi nije palo na pamet da ih promijenim jer su mi extra.
Nikada nisu propustile,osim kada sam prerano prešla sa 3 na 4 pa su mu bile velike,zato smo sačekali da malo poraste.
Nisu ga žuljale,niti je imao osip,zaista nikakvih problema.
To da se raspadaju jednostavno nemogu da vjerujem za pampers,ko zna možda neka podvala pod pampers.


IZVORNA PORUKA: Veki76

Koristim pampers sleep&play i dobre su. Nisam dobila kovertu u porodilistu. Jako sam zadovoljna Liberom ali zivim u malom mestu pa ih nema.


IZVORNA PORUKA: mamaaa

Pampers 2 je bio OK, li 3 i 4-nikakve. Sada koristimo Violetu ili Molfix, zavisi šta je na sniženju

(odgovor članu Ellenica)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Pelene ...
19.2.2010 8:26:05   
NadaR
Meni su Violeta bezveze ... nekako debele i krute..user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Pelene ...
19.2.2010 9:32:10   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: irenabgd

mi jani koristimo vec dva meseca canbebe , ,  bolje su se pokazale od pampersa, slucajno sam probala dok ih moja kuma koristi vec pola godine , moram da priznam da me nagovarala a ja nisam htela ,medjutim sada sam prezadovoljna a i jeftinije su 4  ima 72 kom i kosta 1198 din . 

IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Ja sam prešla na DM-ove Babylove, i to su jedine pelene koje ga ne stežu oko nogica. Nisu onako mekane kao Pampers, ali nisu uopšte loše. Nisam probala Libero, ali jesam sve moguće Pampers i Huggies.


IZVORNA PORUKA: gagana83

Dobre su Babylove,juce sam ih kupila.Meni su puno bolje od obicnog Pampersa i ne smrde toliko.
Mi jos uvek eksperimentisemo pa kombinujemo Huggies,beli Pampers i Babylove.
Trazim Libero ali ih u KS-u nema.




_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Pelene ...
19.2.2010 11:25:26   
mihi
Marinče dobro došla u klub ja se na to non stop žalim ne znam šta je to više presvlačim Miloša sada nego kad je bio sasvim mali debakl, sve propuštaju nema pravila.

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Pelene ...
24.2.2010 0:35:25   
lothroniell
Iskusnije mame sta mislite o ovome KLIK i imate li iskustva sa tim? user posted image

Nama su u skolici rekli da su one mnogo zdravije za bebu, mislim to mi je i logicnije ipak je to pamuk. Mada za nas je to komplikovanije. Pokazali su nam dve vrte potpuno platnene (te sa sajta) i ove KLIK one su oblozene gumom pa ne mogu da se iskuvavaju... user posted image

< Poruku je uredio lothroniell -- 24.2.2010 0:39:52 >


_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Pelene ...
24.2.2010 0:38:09   
gagana83
IZVORNA PORUKA: lothroniell

Iskusnije mame sta mislite o ovome KLIK i imate li iskustva sa tim? user posted image

Ovde smo pisale o njima KLIK


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Pelene ...
24.2.2010 0:40:52   
lothroniell
Hvala Gaganice! user posted image

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Pelene ...
24.2.2010 0:43:14   
simke
Loth,pisale smo o tome,vrati se unazad.Meni su bzvz,peru se na 60 C,moras kupiti gomilu pelena razlicitih velicinauser posted image

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Pelene ...
24.2.2010 0:57:39   
lothroniell
Ma i moja mam kaze da smo mi svi bili na pampersu i sad nam nista ne fali... Mozda ono jeste usteda, mozda se beba oseca u njoj prijatnije ali pretpostavljam da taj osecaj traje samo dok je pelena suva... Tako da.. Procitala sam u temi koju mi je gagana dala i prelomila sam- pampers! user posted image

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Pelene ...
24.2.2010 5:07:02   
Verus
Ja sam odlucila da kombinujem-pampers i pamucne....moram staviti slike, dobila sam 6 komada ovih sto se lepe (kao jednokratne) i imacu vise pamucnih naravno.  Videcu kako ide, ali stvarno zelim bebu van pelena sto pre, a to je puno lakse odraditi ako je beba u pamucnim pelenama.  Mislim, neka deca imaju i po tri godine i jos uvek nose pelenu! 

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here