|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Alergija, astma i trudnoća
10.4.2009 13:21:54   
tomic
Taso, pitaj mamu pa mi javi. Inace, to mi je stalna terapija i pre trudnoce


_____________________________

nadja, mamina lepotica!

(odgovor članu tomic)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Alergija, astma i trudnoća
10.4.2009 13:34:00   
Anoniman
Slobodno koristi Vnetolin, i ja sam ga koristila, mislim čak svakodnevno. Becloforte nisam koristila, a zašto uzimaš Becloforte? Meni su ga uvek davali samo kao dodatnu terapiju kada se baš baš sjeb**. user posted image  Jesi rekla ginekologu da to koristiš? Zašto ne pitaš svog plućnog lekara? Videću sa mamom kada je navatam, trenutno nije u NS.

(odgovor članu tomic)
  Direktna veza do poruke: 27
   RE: Alergija, astma i trudnoća
20.4.2009 8:55:25   
Anoniman
Da li je Symbicort na pozitivnoj listi lekova (da li se dobija na recept)?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: Alergija, astma i trudnoća
20.4.2009 12:56:26   
mamanp
Za dete od 10 godina Symbicort se dobija na recept, mislim da je tako i za odrasle.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Alergija, astma i trudnoća
20.4.2009 15:43:22   
Anoniman
Jupiiiiiiiiiii 

(odgovor članu mamanp)
  Direktna veza do poruke: 30
   RE: Alergija, astma i trudnoća
20.4.2009 22:53:03   
Anoniman
Evo mene, vratila sam se iz Vrnjacke Banje pre vremena, zbog alergije! Trebala sam ostati jos 7 dana ali sam toliko kijala da sam se pokupila i vratila kuci. Ova alergija na polen drveca mi je uzasna, svake godine sve jaca. A narocito sad kad sam usla u 8.mesec, nije mi svejedno kad kijam, sve se plasim da ce mi krenuti kontrakcijeuser posted image .


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 31
   RE: Alergija, astma i trudnoća
21.4.2009 0:58:19   
Anoniman
Joj Zille, i ja se mučim a nisam trudna, mogu misliti kako je tebi! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 32
   RE: Alergija, astma i trudnoća
21.4.2009 9:14:39   
tomic
pa i ja koristim bekloforte, ako pogorsa, neki dan.. a ventolin svaki dan. Jesi li i ti koristila u trudnoci sve vreme, Taso?

_____________________________

nadja, mamina lepotica!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Alergija, astma i trudnoća
21.4.2009 9:16:30   
Anoniman
Jesam, Symicort jednom dnevno udah iako mi je bilo prepisano 2x po udah, Ventolin po potrebi, uglavnom se to svodilo na 1- 2 puta na dan.

(odgovor članu tomic)
  Direktna veza do poruke: 34
   RE: Alergija, astma i trudnoća
21.4.2009 9:17:15   
tomic
Inace, ginekologa sam pitala, rekao je da ne bi trebalo, ni ne pogledavsi nigde. Pa sta bi trebalo-da se ugusim? Inace, ova dva leka, to sam i pre uzimala.

_____________________________

nadja, mamina lepotica!

(odgovor članu tomic)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Alergija, astma i trudnoća
21.4.2009 9:18:43   
tomic
Da ti pravo kazem, ziva nisam da se nesto ne dogodi bebi..

_____________________________

nadja, mamina lepotica!

(odgovor članu tomic)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Alergija, astma i trudnoća
21.4.2009 9:26:51   
Anoniman
Moja dr je znala da to uzimam. Ništa nije rekla, valjda je mislila da zna moja mama šta mi je dala (mama mi je plućni lekar). Iskreno: za količinu Ventolina koju uzimam ne priznajem nikome - znam, neodgovorno... morala bih prestati da pušim. Neću o tome da pričam.
Dakle, Symbicort sam uzimala na maminu preporuku, jbg valjda ne bi zajeb*** rođenu ćerku. A i, eto znaš, imam zdravo dete od skoro 3 god.
Ne znam dal je Becloforte isto što i Symbicort? user posted image  I ja sam ga uzimala u jednom momentu, onda me mama prebacila na Symbicort - ne znam zašto. user posted image

Zašto ne odeš kod plućnog lekara? Šta ginekolog zna o plućima? user posted image  On tamo vidi neki sumnjiv sastav (po njemu sumnjiv), ali ne kapira da astmatičari baš i ne mogu da žive bez toga. Čak po nekada imam utisak da to nema veze sa stvarnom bolešću, nego sa onim što ti je u glavi. Meni recimo pumpica hitno treba kada sam je baš istrošila, onda jurim u apoteku, samo što se ne udavim. Ili ako je zaboravim kod kuće (što se jako retko dešava), i ako shvatim da je nemam, istog momenta krećem prema kući jer mi već kreće gušenje. Ne znam dal je kod tebe tako?

Meni su čak uradili i pripremu za astmu pred CR. Mogu se raspitati šta su mi tačno dali pred sam CR, da ne bi slučajno došlo do napada u totalnoj anesteziji... (mislim da je to više bila mamina paranoja).

Odakle si tomic?

(odgovor članu tomic)
  Direktna veza do poruke: 37
   RE: Alergija, astma i trudnoća
21.4.2009 10:12:59   
tomic
Taso, imas pp

_____________________________

nadja, mamina lepotica!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Alergija, astma i trudnoća
21.4.2009 10:23:13   
tomic
Sada sam zvala plucnog, da ga pitam. Rece mi da ventolin slobodno mogu, a da sa becloforte ne preterujem, ali i on moze. Hvala drugarice Taso. Eto, nadam se da sam pomogla nekim trudnicama koje imaju problema slicnih...a sto se tice Taso one teme o kojoj ne zelis da pricas, pisi mi.. Na pp.Imamo istu muku..

_____________________________

nadja, mamina lepotica!

(odgovor članu tomic)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Alergija, astma i trudnoća
21.4.2009 10:42:53   
Anoniman
Jel ti prvo dete tomic? Jesi svesna, ali zaista svesna trudnoće, bebe, toga koliko je to dete zavisno od tebe? Ja nisam bila. Nisam bila svesna svega toga ni dok sam dojila. Zato i nisam prestala da pušim. Nedavno, kada je dobio bronhitis, kada sam pomislila da bi mogao dobiti astmu, koja može biti (ali ne mora) nasledna, da bi mogao imati bezveze detinjstvo kao ja (ne u emotivnom smislu, nego, lekari, infuzije, nemoj u prašinu, nemoj u opalo lišće, nećemo nikuda za 1. maj, ili ako hoćemo prvo uzim ovu pumpicu, pa ovu pumpicu... nemoj ležati u travi... nemoj, nemoj, nemoj!)... onda sam se rasplakala. Gotovo sam sigurna da u drugoj trudnoći neću pušiti.

(odgovor članu tomic)
  Direktna veza do poruke: 40
   RE: Alergija, astma i trudnoća
21.4.2009 22:25:40   
Anoniman
Videla sam se sa mamom i setila sam se da je pitam za sve ovo, čak me je podsetila i na jednu priču, koju sam zaboravila, pa hajmo redom...

Bebe u maminom stomaku imaju niži nivo kiseonika nego mama. Rekla mi je i stručan naziv, naravno, to sam zaboravila.

Šta je bitno za trudnicu astmatičarku? Bitno je da joj je stanje stabilno. Sme da uzima Ventolin spray, ako je potrebno, čak i redovno (svakodnevno). Sme da uzima Becloforte spray, sme da uzima Symicort spray.
Zašto sam rekla ono za nivo kiseonika? Naime, mama prima određenu količinu O2, beba manje. Ako mama uzima neke od navedenih lekova, zbog njih se nivo O2 smanjuje, naravno i nivo O2 koji beba prima. Međutim, to nije opasno. Opasno je ako trudnica astmatičarka ima nestabilno stanje, pa jedan dan prima više O2, a drugi dan manje O2, i u skladu sa tim i nivo O2 bebe se menja. Naime, bezazlenije je da trudnica astmatičarka bude na redovnoj terapiji nego da joj se stanje naglo pogorša pa da završi na nekim jakim dozama lekova koji se daju venski.

Šta je Becloforte spray? Čist kortikosteroid. Dozvoljeno je da ga trudnica koristi u trudnoći kao redovnu terapiju, ukoliko će to održavati njeno stanje stabilnim.

Šta je Symbicort spray? On je kombinacija dva leka: Ventolina i Beroduala.

Koja je razlika između Ventolina i Symbicort spray-a? Ventolin je brzodelujući i kratkodelujući lek, a Symbicort je dugodelujući ali sporodelujući. Znači, ako bolesnik ima akutni napad, preporučuje se da uzme Ventolin da zaustavi napad, i on deluje 6 sati. Symicort sporije počinje da deluje, zato se i uzima svakodnevno, kao redovna terapija, i deluje 12 sati.

Priča o Ventolinu. Ventolin u sebi sadrži isti sastojak kao Gynipral (lek koji se daje trudnicama sa rizičnom trudnoćom, protiv kontrakcija). Kada je moja mama bila trudna sa mojim bratom, dobila je kontrakcijenegde u 6-7 mesecu (do kraja se i porodila ranije, ali ne tada, nego negde pred kraj 8og meseca). Naime, kontrakcije je dobila u pola noći i nije htela da budi nikoga (lekare) nego je odlučila da sačeka jutro. Kaže "Uzela sam tvoju pumpicu i do jutra sam je uzela celu!" Pumpica ima 200 udaha u sebi. Kaže mama da je tako ublažila kontrakcije i dočekala jutro. Kaže, kada god su se kontrakcije pojačavale, ona je uzela Ventolin. (naravno, znala je za to da sastojak koji ima u Gynipralu ima i u Ventolinu jer je lekar, nije eksperimentisala) Kaže da je do jutra bila mnogo bolje. Kaže otprilike je taj odnos koncentracije sastojka u Ventolinu i Gynipralu: jedna pumpica = 1 Gynipral. Ponavljam: OTPRILIKE.

Nadam se da će ovaj post nekome pomoći.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 41
   RE: Alergija, astma i trudnoća
22.4.2009 8:52:54   
tomic
Uh, pa pomogao je meni, i to mnogooo! Da se bolje osecam ovog jutra!Znala sam da su te doze male, ali sad sam bas smirena..Hvala Taso!

_____________________________

nadja, mamina lepotica!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Alergija, astma i trudnoća
22.4.2009 15:28:07   
Anoniman
Drago mi je da sam pomogla...

(odgovor članu tomic)
  Direktna veza do poruke: 43
   RE: Alergija, astma i trudnoća
14.5.2009 13:31:58   
Anoniman
Borila sam se bez lekova koliko sam mogla, i evo sad 5 nedelja pred termin sam morala da uzmem da pijem homeopatski lek protiv alergije. Bolje mi je od kad ih pijemuser posted image
Kazu da ne ce naskoditi bebi, i da mogu da pijem i za vreme dojenja. 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 44
   RE: Alergija, astma i trudnoća
14.5.2009 17:50:56   
Verus
Tasho, meni ovde dali zyrtec ne znam jel to i kod nas ima, lek je B kategorije i bezbedan je u trudnoci (tako mi alergista rekla i ja gledala na interentu i puno zena ga uzima u trudnoci).  Pisala sam kako su mi rekli da mi te silne reakcije na lekove cak mogu sprecavati zacece jer sam sva pod upalom.  Pijem ga vec 10tak dana, i imam manje svrabova po kozi, jos uvek tesko disem i sinusi su uzas...videcemo.
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Sem homeopatije, mislim da nema ništa što sme da se pije u trudnoći. Jer da ima, meni bi sigurno dali, jer mi je mama plućni lekar i radila je sa alergijama (ono bockanje po ruci... ko je radio, zna o čemu pričam).
Inače, kada nisam bila trudna, sem Simbicorta sam pila Durofilin ujutru i uveče, i uzimala sam Pressing šumeće tablete, i šumeći C vitamin.
Od porođaja ne uzimam ništa sem Simbicort-a, i to, evo, još uvek nisam počela, i još nemam simptoma alergije... kuc-kuc (da zlo ne čuje)... ja svake godine pustim da vidim dal će se alegija pojaviti, u nadi da se nekim čudom samo-izlečila user posted image , međutim, svaki put se pojavi.

Pre trudnoće sam jedne godine završila u Kamenici na kiseoniku i infuziji, probudila sam se modrih usta, jedva disala, mama me je ubacila u kola u pižami i u bolnicu... prethodno veče sam bila na EXIT-u na tvrđavi, prašine i raznih trava na sve strane... od onda imam visinske pripreme pred EXIT da me to ne snađe. Možete da zamislite kako su me gledali, na ruci EXIT narukvica, braunila u veni i maska za kiseonik, i kroz masku pitam mamu "Hoću moći večeras da idem na EXIT?" user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Alergija, astma i trudnoća
14.5.2009 17:53:18   
Verus
pa ubicu te Tasho  majke mi!user posted image
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Jel ti prvo dete tomic? Jesi svesna, ali zaista svesna trudnoće, bebe, toga koliko je to dete zavisno od tebe? Ja nisam bila. Nisam bila svesna svega toga ni dok sam dojila. Zato i nisam prestala da pušim. Nedavno, kada je dobio bronhitis, kada sam pomislila da bi mogao dobiti astmu, koja može biti (ali ne mora) nasledna, da bi mogao imati bezveze detinjstvo kao ja (ne u emotivnom smislu, nego, lekari, infuzije, nemoj u prašinu, nemoj u opalo lišće, nećemo nikuda za 1. maj, ili ako hoćemo prvo uzim ovu pumpicu, pa ovu pumpicu... nemoj ležati u travi... nemoj, nemoj, nemoj!)... onda sam se rasplakala. Gotovo sam sigurna da u drugoj trudnoći neću pušiti.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Alergija, astma i trudnoća
15.5.2009 8:43:47   
Anoniman
Verus draga, ja sam iskrena. Tako je bilo. Kada sam bila trudna ni u jednom momentu nisam pomislila da nešto može poći po zlu, nisam znala koji procenat žena ne može da ostane trudno, koji je procenat spontanih i anomalija. Nisam imala pojma...

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 47
   RE: Alergija, astma i trudnoća
15.5.2009 10:04:09   
tomic
Ljudi, mene je stislo... Pumpice ne pomazu... Kasljem kao blesava, sve suvo, malo izbacujem, pluca zezaju, UZS! A jeb... plucni na odmoru! Posto je mm lekar rece mi da uzimam fluimucil, da bi iskasljala, pa da probam. Inace jutros sam imala napon da kasljem sat vremena non-stop.

_____________________________

nadja, mamina lepotica!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Alergija, astma i trudnoća
15.5.2009 15:49:32   
Verus
znam tasho draga....tako je nekada i bolje, ako znas sta mislim?  bas kada covek misli i boji se i ovo ono, to nikako ne valja....al meni je problem sto vidim toliko bolesne dece, da necu moci da prestanem da strahujem jednog dana....uzas

al ajd nemoj da pusis onda sa drugom bebomuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Alergija, astma i trudnoća
15.5.2009 15:52:39   
Verus
tomic jel bi ti ikakva inhalacija pomogla? tu mislim na udisanje pare sa nekim kapljicama eukaliptusovog ulja ili mentola....nemam astmu al me jb alergije...

(odgovor članu tomic)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here