|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kozje mleko
18.9.2012 11:10:14   
Mariya
Ne nađoh temu o kozjem mleku...


U prilici sam da svaki dan uzimam sveže kozje mleko od komšija. Pročitala sam i čula već hiljadu puta da je kozje mnogo bolje i zdravije od kravljeg mleka. Da li vi deci dajete kozje mleko ?
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Kozje mleko
18.9.2012 11:57:10   
Anoniman
Ne, možda i probam jednom - kad se set_im. Ali ne bih dala "sveže od komšije". 

(odgovor članu Mariya)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Kozje mleko
18.9.2012 11:58:26   
minavb
user posted image Neću da kažem kako sam to protumačila sveže od komšije.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Kozje mleko
18.9.2012 12:01:55   
Mariya
Naravno da joj neću davati sveže već prokuvano, mislila sam na to da mogu da joj svaki dan donosim mleko koje nije prerađeno, u tetrapaku itd.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Kozje mleko
18.9.2012 12:04:29   
Anoniman
I ja sam na to mislila. Ja volim tetrapak, i volim kada mleko preradi neko ko se u to razume. 

(odgovor članu Mariya)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Kozje mleko
18.9.2012 12:05:06   
minavb
Uvek prednost dajem namirnicama sa deklaracijom i atestom, naročito onim koje su lako kvarljive i visoko rizične kao što su mleko i mlečni prozvodi. Ne kažem da će se neki maler sigurno desiti sa komšijinim mlekom, ali kao što već negde napisah, nikad ne možeš biti previše oprezan kad su deca u pitanju.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Kozje mleko
18.9.2012 12:12:42   
Anoniman
U svakom slučaju: kozje mleko - zašto da ne? Samo se ne slažemo oko izvora istog. I ne znam u kom uzrastu početi davati. 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Kozje mleko
18.9.2012 12:12:43   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Tash

Ja volim tetrapak, i volim kada mleko preradi neko ko se u to razume. 


Takođe. Neši ne dajem ni mlade sireve koji nisu upakovani, kada je počeo da krade iz mog tanjira taj sa pijace, prestala sam da ga kupujem.
Kozije mleko sam pokušala da dam jednom, Neša ga je pljunuo, iako je bilo iz onog malog tetrapaka sa slamčicom.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Kozje mleko
18.9.2012 12:14:05   
Anoniman
Nisam probala, kažu da je gadno (tj, mi nismo navikli na taj ukus). Ja sam razmišljala da probam da ga mešam sa kravljim, pa ga tako postepeno naviknem na ukus, samo se nikada ne setim da kupim.
Jel sme da se meša?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Kozje mleko
18.9.2012 12:19:59   
minavb
Ne, dolazi do burne hemijske reakcijeuser posted image NAravno da sme. (izvinjavam se, danas sam malo luda)
Mleko ne pijem nikakvo, ali obožavam jogurt i sir od kozjeg mleka.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Kozje mleko
18.9.2012 12:19:59   
jovicaa

IZVORNA PORUKA: Mariya

Ne nađoh temu o kozjem mleku...


U prilici sam da svaki dan uzimam sveže kozje mleko od komšija. Pročitala sam i čula već hiljadu puta da je kozje mnogo bolje i zdravije od kravljeg mleka. Da li vi deci dajete kozje mleko ?

ako tvoj komsija redovno kotrolise to mleko, zasto da ne. i ako pere ruke cestouser posted image

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Kozje mleko
18.9.2012 12:24:15   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: minavb

Ne, dolazi do burne hemijske reakcijeuser posted image


user posted image

ovako? user posted image

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Kozje mleko
18.9.2012 12:24:40   
minavb
Redovna kontrola, sigurnouser posted image
Svaka tura pomuženog mleka mora da se testira, a mikrobiološka i zdravstvena analiza su skupe za male proizvođače. To takođe ne garantuje da mleko nije kontaminirano nakon uzimanja uzorka.
Tašo, baš tako.user posted image

< Poruku je uredio minavb -- 18.9.2012 12:26:29 >


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Kozje mleko
18.9.2012 12:24:55   
Jeca*
sa ovim se apsolutno slažem
inače, kozje mleko sad ima da se kupi u svim "boljim" marketima...ja nikako da se osmelim da probam user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Kozje mleko
18.9.2012 12:29:54   
jovicaa
dobro ako komsija redovno odrzava cistocu sisica kozjih i svojih ruku i posude u koje muze....user posted image
zezam se, ali ako bih ja imala komsiju koji ima kozu, i ako bih imala poverenja u njega, znaci ako bih znala da je koza zdrava, da je higijena na nivou i da ponekad kontrolise mleko, verovatno bih prednost dala tom domacem pre nego tom u tetrapaku, ali skuvanom naravno.
samo posto nemam nikakvog komsiju, tj nijednog sa kozom, moracu da kupim u tetrapaku.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Kozje mleko
18.9.2012 12:30:09   
madre
mariya, bogiju sam uvela kozije mleko sa pune 2 godine, da ga pije uvece umesto adaptiranog, koje je do tada piouser posted image lepo ga je prihvatio...


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Kozje mleko
18.9.2012 12:35:39   
minavb

IZVORNA PORUKA: jovicaa

dobro ako komsija redovno odrzava cistocu sisica kozjih i svojih ruku i posude u koje muze....user posted image
zezam se, ali ako bih ja imala komsiju koji ima kozu, i ako bih imala poverenja u njega, znaci ako bih znala da je koza zdrava, da je higijena na nivou i da ponekad kontrolise mleko, verovatno bih prednost dala tom domacem pre nego tom u tetrapaku, ali skuvanom naravno.
samo posto nemam nikakvog komsiju, tj nijednog sa kozom, moracu da kupim u tetrapaku.

E pa to je zato što ne znaš kritične tačke kontaminacije namirnica. user posted image Dakle, sterilisano mleko pakovano u aseptičnim uslovima.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Kozje mleko
18.9.2012 12:37:38   
madre

IZVORNA PORUKA: jovicaa

dobro ako komsija redovno odrzava cistocu sisica kozjih

zagulih seuser posted image
user posted image user posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Kozje mleko
18.9.2012 12:40:30   
Shishica
Najlepse je i najbolje direkt iz sise pa na vatru da se prokuva..jaaooo nikad vise necu to imati na selu.. odose svi user posted image
Ali to je najsladje, najukusnije i .. i.. sve user posted image

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Kozje mleko
18.9.2012 12:46:43   
jovicaa
ma dobro ja kazem da bih ja stvarno dala, ako bih imala poverenja u tu osobu i to je to. sva deca koja se lece od astme i slicno, piju domace sa sela, verovatno ljudi to ne bi radili, da je to mleko otrovno.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Kozje mleko
18.9.2012 12:50:07   
Anoniman
Moja mama je pulmolog i nikada nikome nije rekla da pije domaće sa sela.
Od astme se ne lečiš, to je neizlečivo. Možeš samo ublažiti tegobe.

(odgovor članu jovicaa)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Kozje mleko
18.9.2012 12:51:58   
jovicaa
nisam napisala izlece od astme, nego lece

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Kozje mleko
18.9.2012 12:53:58   
Anoniman
Leči se nešto što će da se izleči. Možda grešim. Uglavnom, ne mislim da kozje mleko ima veze sa astmom. 

(odgovor članu jovicaa)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Kozje mleko
18.9.2012 12:59:49   
jovicaa
leci se sve i svasta, a ne izleci se sve i nije svakom lecenju cilj izlecenje, cilj lecenja je cesto i samo ublazavanje simptoma. barem koliko ja poznajem srpski jezik, ali to nije temauser posted image

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Kozje mleko
18.9.2012 13:02:11   
minavb
Kakve veze ima mleko sa sela sa astmom? Niko ne kaće da je to mleko otrovno, već da je mogućnost da bude mikrobiološki i zdravstveno neispravno, veća.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako se pravi beba u jednom afričkom plemenu
Roditelji su ti koji odlučuju da li će i kada imati dete, ali dete u stvari samo bira svoje roditelje i pronalazi put do...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here