|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kozje mleko
20.9.2012 11:53:56   
Ivanicak
Davno sam se uclanila na ovaj forum ali nisam puno pisala. Sada sam odlucila da se javim i da zamolim moderatore da reaguju jer je ovo prevrsilo svaku meru.
Stetnije od bilo kojeg fabricki nepreradjenog mleka je ovo izdrndavanje odredjenih clanica na druge majke i clanice foruma. Stetnije je to sto odredjene pametnice konstantno dizu zivac mladim ionako zbunjenim mamama i dojiljama, stetnije je to od bilo kojeg mleka ili vocke ili ovakve ili onakve testenine po standardima i propisima i ostalim tricama i kucinama. Ne kazem da ne treba postovati to ali brate mili ne mozes ni pitati ni napisati nista a da te ne zajase neka "iskusna" pa te nakrpi jer je ona po svim merilima uvek u pravu. Mnogo zena dodje ovde da pita jer su sve te zene ucene domacinski a ne po knjigama epidemiologa i nutricionista. I da, nece nista biti detetu ako popije i domace mleko. Ali ce zato biti mami svasta, jer ce je ovde razapeti na krst i od nje napraviti majku monstruma koja je resila da dete unisti jer mu je dala kozje mleko koje su pili trilioni generacija pre nas. I sad takvoj majci ovaj forum umesto da pomogne - samo joj digne pritisak zbog naetljivih i jako netolerantnih zena.

Dakle moderatori zauzdajte odredjene zene jer ovo sto rade ne prija nikome a nije nimalo dobra reklama za vas forum jer poznajem bar 10 zena koje su samo iznervirane i jos vise zbunjene otisle odavde jer ne mogu ljudski ni da pitaju a da ne budu kamenovane. Toliko.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Kozje mleko
20.9.2012 12:09:48   
mihi

IZVORNA PORUKA: Ivanicak

Davno sam se uclanila na ovaj forum ali nisam puno pisala. Sada sam odlucila da se javim i da zamolim moderatore da reaguju jer je ovo prevrsilo svaku meru.
Stetnije od bilo kojeg fabricki nepreradjenog mleka je ovo izdrndavanje odredjenih clanica na druge majke i clanice foruma. Stetnije je to sto odredjene pametnice konstantno dizu zivac mladim ionako zbunjenim mamama i dojiljama, stetnije je to od bilo kojeg mleka ili vocke ili ovakve ili onakve testenine po standardima i propisima i ostalim tricama i kucinama. Ne kazem da ne treba postovati to ali brate mili ne mozes ni pitati ni napisati nista a da te ne zajase neka "iskusna" pa te nakrpi jer je ona po svim merilima uvek u pravu. Mnogo zena dodje ovde da pita jer su sve te zene ucene domacinski a ne po knjigama epidemiologa i nutricionista. I da, nece nista biti detetu ako popije i domace mleko. Ali ce zato biti mami svasta, jer ce je ovde razapeti na krst i od nje napraviti majku monstruma koja je resila da dete unisti jer mu je dala kozje mleko koje su pili trilioni generacija pre nas. I sad takvoj majci ovaj forum umesto da pomogne - samo joj digne pritisak zbog naetljivih i jako netolerantnih zena.



Dakle moderatori zauzdajte odredjene zene jer ovo sto rade ne prija nikome a nije nimalo dobra reklama za vas forum jer poznajem bar 10 zena koje su samo iznervirane i jos vise zbunjene otisle odavde jer ne mogu ljudski ni da pitaju a da ne budu kamenovane. Toliko.


Molim moderatore da ne dozvole iznošenje ovakvih neistina jer u ovom postu o kozijem mleku niko nije bio napadnut niti anatemisan zbog svog mišljenja. Naprosto činjenice su činjenice i samo baš zbog drugih mama je napisano šta su preporuke za higijensku i pravilnu upotrebu mleka. I naravno napomenuto da svako svom detetu može da da šta želi. Uopšte neću da repliciram i dozvolim da budem uvučena u svađalački ton dotične forumašice. Uostalom ne vidim ništa loše u izmeni mišljenja na ovaj način. Boba 11 sigurno nije bila uvređena.

(odgovor članu Ivanicak)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Kozje mleko
20.9.2012 12:12:11   
Lu
Dakle, zaključavamo.

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Kozje mleko
23.9.2012 21:53:22   
dunja RR
Tema je otključana i molim da ne bude ubeđivanja i molim za toleranciju. Ne trebamo nikom po svaku cenu nametati svoja mišljenja, bez obzira na stručnu potporu. Razumite da svrha foruma i jeste da svako napiše svoje mišljenje, a na članovima je pravo izbora.

Unapred hvala,

dunja RR

< Poruku je uredio dunja RR -- 23.9.2012 22:18:27 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ivanicak)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Kozje mleko
24.9.2012 21:18:25   
Lu
IZVORNA PORUKA: Tash


Napokon sam ga kupila. Probala - mleko kao mleko. Malo ostaje cudan, mastan, ukus u ustima, kada vec popijete.
Dala Luki, nisam spominjala sta je, obozava kravlje mleko. Popio je koji gutljaj, odmakao solju, promuckao da potvrdi da je mleko a ne jogurt i spustio solju. Malo jeo sendvic, opet digao solju, otpio i rekao da je mleko pokvareno. :) nasula sam mu u drugu solju 1\3 kozijeg i 2\3 kravljeg, popio je bez zamerki. Planiram da mu povecavam kolicinu kozjeg dok ne uspem da mu dajem cisto.


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Kozje mleko
24.9.2012 23:19:49   
Jugoslavija

IZVORNA PORUKA: minavb

U svakom slučaju, mleko se kupuje u prodavnici, narocito ako se daje deci. user posted image

Moja baka je muzla koze pod Cerom. Odrasli smo na kozijem mleku, domacem, sveze pomuzenom. Ja ga bas i nisam volela kao dete, ali kasnije sam ga bas zavolela. Uvek smo bili zdravi i rumeni. U nasim prodavnicama ne postoji dobro kozije mleko u tetrapaku. To sa sigurnoscu mogu da tvrdim jer sam probala, cak i ona inostrana, i nijedno nema ukus kao domace mleko. Najzdravije je ono od planinskih koza, koje jedu gorko bilje i sve te biljne esencije koje su lekovite direktno idu u mleko.
Mislim da ne bi trebalo tako direktno da se govori mleko se kupuje u prodavnici, narocito ako se daje deci. Recenica iz konteksta donosi zakljucak da oni koji ga ne kupuju u prodavnici nemaju pojma sta rade. Ja nemam drugu mogucnost nego da kupujem kravlje mleko u prodavnici, jer zivim u gradu, ali da imam, kupovala bih od nekoga ko ima svoju kravu ili kozu. Nikada u zivotu nisam cula od nekoga da mu je bilo nesto od domaceg mleka. Verovatno ima takvih slucajeva, ali ja nisam cula za nih, a odrasla sam po selima. Takodje, vezano za ovu temu smatram da je kozije mleko jako jako zdravo. Moja sestra je imala problema sa bronhitisom dok je baba nije uhvatila pod svoje. Svaki dan kuvano kozije mleko zasladjeno prirodnim medom. Iskasljavala je lopte slajma i otada nikada vise nije imala onakve probleme, sa sve temperaturom cak i povremenim gusenjem.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Kozje mleko
25.9.2012 9:52:26   
mihi
KOzje mleko je bilo zanimljivo ranije kada je vladala Tuberkuloza je sadrži lizozime koji štite od TbC-a. Koza je vrsta životinje koja ne oboleva od ove bolesti. Kozije mleko je siromašnije Fe od kravljeg pa ishrana dece isključivo ovim mlekom dovodi do anemije kod dece. Ne želim više da debatujem o tome gde se u XXI veku kupuje mleko. Agencija za lekove je organizovala na Zlatiboru okrugli sto strategija primene antibiotika u humanoj i veterinarskoj medicin. Da ste čuli šta veterinari pričaju čime seljaci sami leče životinje i šta ode rezidua ima u mleku porzamislil bi o tome gde se mleko kupuje i koje........

(odgovor članu Jugoslavija)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Kozje mleko
25.9.2012 9:57:33   
Anoniman
Mihi, svinsjko mleko? Mišljenje... Ma šta god da znaš o tome? Jel istina da ne sadrži kazein?

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 58
   RE: Kozje mleko
25.9.2012 10:12:08   
LillyT
Ja sam počela Lari da dajem kozje mleko, smešam joj sa kravljim, ok je prihvatila, ali još uvek ne pije čisto. Ja kupujem neko u tetrapaku svetlo braon boje.
E sada, pitanje (mm bi me se odrekao kada bi me čuo), npr. kada se kozje mleko prokuva (mislim na ono što se direktno pomuze), šta je to što se ne ubije prokuvavanjem (znači, šta može da bude štetno)?

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Kozje mleko
25.9.2012 10:15:28   
Anoniman
Ja sam uzela ovo:

user posted image


Nemam odgovor na tvoje pitanje.

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 60
   RE: Kozje mleko
25.9.2012 15:19:38   
Yula
Ja uopste nemam problem sa tim da mi neko strucan kaze svoje misljenja i da savet, saveti su uvek dobro dosli. E sada, na meni je da odlucim kako cu postupiti, kao sto sam i do sada radila. Trudim se da se dobro informisem o svemu sto cu detetu dati da jede i pije, ali gledam da ukljucim malo i zdrav razum i iskustva osoba iz mog najblizeg okruzenja. Nikada mi niko nije nametao svoje misljenje niti me ubedjivao da bas treba onako kako on/ona kaze, tu mislim konkretno na ovaj forum, a desilo se u nekoliko navrata da sam imala potpuno suprotne stavove od onih koje je imala Mina npr. Druga je stvar ako nekome ne odgovara da cuje da to sto on radi po nekim zvanicnim preporukama i nije bas najbolje, pa se on iznervira, to je vec njegov problem.

Tako i za kozje mleko, procitala sam misljenja i jednih i drugih i dok sam u gradu davacu detetu kupovne kozje preradjevine, a kada odem u SRB, pa jos kod babe i dede u zapadnu Srbiju na planinu, davacu mu domace, prokuvano kozje mleko jer znam da se te koze potpuno zdravo hrane i da ih sigurno lekovima ne lece, jer ti ljudi ne drze farme koza vec par kozica da bi imali mleka za sopstvene potrebe.

< Poruku je uredio Yula -- 25.9.2012 15:20:11 >


_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Kozje mleko
25.9.2012 15:28:45   
crazymama
moja beba je mala i za kravlje i za kozije mleko, ne znam da li cu joj ga davati, ali pade mi na pamet nesto sto mi je rekao jedan dalji rodjak, probacu da ga citiram: "kad sam ja bio dete, pilo se sveze pomuzeno kozije mleko, samo se procedi od BRABONJAKA (ako znate kako koze kake, znate i da je vrlo moguce da prilikom muze upadne par klikercica u mleko) i bili smo svi zdravi, nista nam nije falilo"

sad kad se pomene kozije mleko, meni su samo brabonjci na pameti, pa me i ne privlaci toliko pomisao da ga dam detetu, a mislim da ga mama ni meni nije davala, pa mi nista ne fali...

ko mora, razumem...

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Kozje mleko
25.9.2012 16:27:47   
mihi

IZVORNA PORUKA: Tash

Mihi, svinsjko mleko? Mišljenje... Ma šta god da znaš o tome? Jel istina da ne sadrži kazein?




Milk Composition
Walter Hurley
09/01/1997
General Milk Composition

Sow productivity often is measured in terms of the number of pigs produced and weaned per year. Colostrum and milk are key to the survival and growth of the suckling pig. Milk is the major, and often the only, source of nutrients for the young pig suckling the sow. While the solids in milk generally get most of the attention, water is of major significance to the neonate and milk is the only source of this nutrient. Total solids of sow milk is approximately 19% (or ~80% water), but may range from 17 to 25 %. An interspecies comparison can sometimes help put these numbers into perspective. Sow milk is fairly thick compared to cow milk (at ~12.5% solids) and human milk (also ~12.5% solids).

The major components of milk solids are fat, lactose, protein, and minerals. Sow milk contains 7 or 8 % fat, however, fat in milk can be extremely variable. Milk fat is affected by breed, diet, stage of lactation, and other factors. Fat in sow milk is much higher than in cow milk (~3.5-5.0%) or human milk (~4.5%). The newborn pig utilizes milk fat for deposition of body fat, while milk fat can be used for energy in older suckling pigs. Lactose is the major sugar in milk and is the least variable component of milk. Lactose is used by the suckling pig as a major source of energy. Breed and stage of lactation can affect milk lactose content to a limited degree, but generally diet does not affect lactose. Content of lactose in sow milk (~4%) is similar to that in cow milk (~4.9%), but much lower than in human milk (~6.8%). Milk proteins supply the amino acids necessary for growth of the suckling pig. Total protein in sow milk is approximately 6%. This compares to ~3.8% for cow milk, while human milk is quite low in total protein at ~1.1%. Milk protein is affected by breed and stage of lactation, but generally not much affected by diet. The other major component of milk is the ash or mineral content. Sow milk contains 0.6 to 1.0% ash, with the majority of that as calcium and phosphorus. Cow milk is similar at 0.7%, while human milk is lower at 0.2%. Milk Proteins Milk protein is actually a complex mixture of many different proteins.

The major milk proteins are the caseins. These are primarily responsible for the formation of the curd in response to the acid and enzymes of the stomach. Other proteins in milk are collectively called the whey proteins. These include two major whey proteins which are produced in the mammary gland, called beta-lactoglobulin and alpha-lactalbumin. These proteins are digested in the intestine to supply amino acids, but are generally not as digestable as the caseins. Cow, pig and human milks each have alpha-lactalbumin, but the presence of beta-lactoglobulin is species specific; cow and pig milks have it, while human milk does not. Two minor whey proteins found in milk are absorbed directly from the blood serum and include serum albumin and immunoglobulins. Both of these are in relatively low concentrations in milk, but immunoglobulins are in high concentration in colostrum. These colostral immunoglobulins are particularly critical for the health of the newborn pig (to be discussed in a later Topic-of-the Week). Another minor whey protein in milk is lactoferrin, an iron-binding protein known for its antimicrobial activity. Lactoferrin is synthesized in the mammary gland. There are many other proteins found in milk, although these are usually found in very low concentrations compared with the caseins and the major whey proteins.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Kozje mleko
25.9.2012 16:31:42   
NadaR
Imamo temu o svinjskom mlijeku user posted image
Kopiracu post tamo.

< Poruku je uredio Nada RR -- 25.9.2012 16:32:15 >


_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Kozje mleko
25.9.2012 16:35:08   
madre

IZVORNA PORUKA: crazymama

moja beba je mala i za kravlje i za kozije mleko, ne znam da li cu joj ga davati, ali pade mi na pamet nesto sto mi je rekao jedan dalji rodjak, probacu da ga citiram: "kad sam ja bio dete, pilo se sveze pomuzeno kozije mleko, samo se procedi od BRABONJAKA (ako znate kako koze kake, znate i da je vrlo moguce da prilikom muze upadne par klikercica u mleko) i bili smo svi zdravi, nista nam nije falilo"

sad kad se pomene kozije mleko, meni su samo brabonjci na pameti, pa me i ne privlaci toliko pomisao da ga dam detetu, a mislim da ga mama ni meni nije davala, pa mi nista ne fali...

ko mora, razumem...

balega ti deluje bezbolnije?user posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Kozje mleko
25.9.2012 17:09:50   
Brand new mama

IZVORNA PORUKA: Yula

Ja uopste nemam problem sa tim da mi neko strucan kaze svoje misljenja i da savet, saveti su uvek dobro dosli. E sada, na meni je da odlucim kako cu postupiti, kao sto sam i do sada radila. Trudim se da se dobro informisem o svemu sto cu detetu dati da jede i pije, ali gledam da ukljucim malo i zdrav razum i iskustva osoba iz mog najblizeg okruzenja. Nikada mi niko nije nametao svoje misljenje niti me ubedjivao da bas treba onako kako on/ona kaze, tu mislim konkretno na ovaj forum, a desilo se u nekoliko navrata da sam imala potpuno suprotne stavove od onih koje je imala Mina npr. Druga je stvar ako nekome ne odgovara da cuje da to sto on radi po nekim zvanicnim preporukama i nije bas najbolje, pa se on iznervira, to je vec njegov problem.

Tako i za kozje mleko, procitala sam misljenja i jednih i drugih i dok sam u gradu davacu detetu kupovne kozje preradjevine, a kada odem u SRB, pa jos kod babe i dede u zapadnu Srbiju na planinu, davacu mu domace, prokuvano kozje mleko jer znam da se te koze potpuno zdravo hrane i da ih sigurno lekovima ne lece, jer ti ljudi ne drze farme koza vec par kozica da bi imali mleka za sopstvene potrebe.

Sa ovim se slazem,jer znam da se jako cesto desava da ljudi muzu zivotinje koje su tek primile antibiotike,da se kuva secer pa stavlja ispred kosnica da bi se povecala kolicina "meda" i da se prodaje voce i povrce kojem nije prosla karenca.Kod mojih znam sta jedem,vec u drugoj kuci cu da razmislim da li je prskano ili ne


_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Kozje mleko
25.9.2012 19:42:44   
crazymama
IZVORNA PORUKA: madre



balega ti deluje bezbolnije?user posted image


jok, ali je krupnija, a i koliko mi je poznato krave ne rade to non stop i nekontrolisano user posted image

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Kozje mleko
25.9.2012 20:00:15   
cicimummy
Crazy slatko me nasmeja :) Moje dete jede kozije kiselo mleko uz svaki rucak i odusevljen je :) Ja se mnogo ne obazirem sta je ko reko i sta je ko kazao :) Moje dete jede ono sto mu ja dam i procenim da je u redu. A zabava je sa ovog foruma odavno otisla...svaka cast portalu i tekstovima,ali ovo ciganisanje ja ovo ti ono nigde nema...

_____________________________

Darko i Petar moji decaci <3

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Kozje mleko
25.9.2012 20:02:38   
cicimummy
I da dodam :) Proizvedeno je po HCCP standardu :) :D

_____________________________

Darko i Petar moji decaci <3

(odgovor članu cicimummy)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Kozje mleko
28.9.2012 22:55:42   
jovicaa
evo zene samo da vam kazem, popricala sam sa mm-om na ovu temu, domace, kupovno tralalaa. on je inzenjer prehrambene tehnologije, samo da dodam, posto je to ovde jako bitno. i on kaze da se kuvanjem mleka na 100 stepeni ubijaju sve patogene bakterije(mislim na sve one koje bi mogle coveku da naskode). i kaze da je domace mleko u principu bolje zato sto nije obrano, kao sto je slucaj u fabrikama, oni ga uvek malo oberu, obrade i ono gubi na vrednosti. tako da znate... e sad naravno pitanje je da li je osoba od koje uzimate mleko od poverenja, mislim sto se tice dela sa anitbioticima..
i da ponovim da zivim na planini i da moj komsija ima kozu koja se hrani biljem i trci po ceo dan slobodno na svezem vazduhu, uvek bih se pre opredelila za to mleko, nego kupovno. mislim da je razlika velika user posted image


< Poruku je uredio jovicaa -- 28.9.2012 22:57:40 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu cicimummy)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Kozje mleko
29.9.2012 1:04:37   
vukosava
Ja sam dete sa sela (prvih pet godina sam provela uz mamino pa uz kravino mleko, sveze prokuvano). Jako sam volela da pijem mleko kao mala. Bas to kravino, tek pomuzeno. A kozje nemam pojma.

Sad nemam ni krava ni koza u okolini a ne dajem nijedno nego formulu i dalje.

< Poruku je uredio vukosava -- 29.9.2012 1:05:07 >

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Kozje mleko
29.9.2012 8:22:18   
mihi

IZVORNA PORUKA: cicimummy

Crazy slatko me nasmeja :) Moje dete jede kozije kiselo mleko uz svaki rucak i odusevljen je :) Ja se mnogo ne obazirem sta je ko reko i sta je ko kazao :) Moje dete jede ono sto mu ja dam i procenim da je u redu. A zabava je sa ovog foruma odavno otisla...svaka cast portalu i tekstovima,ali ovo ciganisanje ja ovo ti ono nigde nema...


Molim moderatore sada da opomenu dotičnu zbog reči CIGANISANJE.

(odgovor članu cicimummy)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Kozje mleko
29.9.2012 9:39:33   
Anoniman
Sad mi je jasno mnogo toga, na zalost RR mi sve manje nedostaje, a sa nekim mojim drugarrkama znam i gde cu i kako cu se druziti! Meni je ovaj forum mnogo znacio pre :(
A o kozjem mleku sam cula dosta toga dobrog, loseg uopste, ali ne pijemo i ne dajem deci, iako sam dete odraslo na selu, baba nikada nije drzala koze, samo krave, mleko smo pili i sir jeli, savijace koje vise takve nikad necu jesti! Ne znam, zasto nas razdvaja takva stvar kao kozje mleko, u principu nebitna i banalna u odnosu na drugi vaznije stvari oko nas! Jednostavno zao mi je sto je i ova tema izazvala ono sto je izazvala!

< Poruku je uredio Zenetina -- 29.9.2012 9:47:44 >

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 73
   RE: Kozje mleko
29.9.2012 9:52:24   
Olga75
molim vas da ne raspravljate
tema je kozije mleko i eto meni ono smrdi a kad sam videla da koza hoce da pojede i novine mislim ja rekoh
mi ne koristimo kozije mleko

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Kozje mleko
29.9.2012 9:56:34   
anajid
Ja sam kao mala pila sveze pomuzeno,procedjeno kozje mleko.Sada nekako ne mogu uopste da ga pijem,oseti mi se jako.Andriji nisam jos nudila,nekako sam i zaboravila na to.Kravlje voli i pije skoro svako jutro,ali kozje nisam jos probala da mu dam.Mada kakav je probirljiv,bojim se da ne bi hteo.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako ostati normalan kada vaša beba ne žel...
Vaša beba već danima plače i nervozna je, a vi pucate po šavovima. Evo kako da ostanete pri zdravoj pameti kada vaša beb...
Gde grešimo kada stavljamo u krevet bebu k...
Da li se i vama dešava da kada poželite da spustite bebu koja je zaspala na rukama, odmah se probudi? Onda verovatno i v...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here