|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kozje mleko
18.9.2012 13:02:43   
Anoniman
Nije, tema je da se SVA deca koja se leče... piju domaće sa sela. user posted image

(odgovor članu jovicaa)
  Direktna veza do poruke: 26
   RE: Kozje mleko
18.9.2012 13:04:22   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: minavb

Kakve veze ima mleko sa sela sa astmom? Niko ne kaće da je to mleko otrovno, već da je mogućnost da bude mikrobiološki i zdravstveno neispravno, veća.


I niko ne kaže da je kozje mleko loše (to je ustvari pitanje iz prvog posta), samo nam se razlikuju stavovi o tome odakle ga nabaviti.

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 27
   RE: Kozje mleko
18.9.2012 13:05:55   
jance
i meni su ga kao maloj davali "zato sto leci astmu i bronhitis' ali opet, davali su mi i supicu od golupcica za imunitet... to se na selu tako duuugo smatralo kao narodni lek, ima ljudi koji to tako smatraju i do sada, po meni, ako ne skodi, onda mozda i pomogne.... ja ga ne volim bas zato sto su me terali da ga pijem "da izlecim astmu" i nije mi se svideo ukus...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Kozje mleko
18.9.2012 13:07:08   
jovicaa
uf kako volim kada pocne da se izvrce svaka rec iz konteksta, prosto orgazmiram od srece kada to vidim.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Kozje mleko
18.9.2012 13:23:20   
minavb

IZVORNA PORUKA: jovicaa

uf kako volim kada pocne da se izvrce svaka rec iz konteksta, prosto orgazmiram od srece kada to vidim.

Volim kad te usrećujemo.user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Kozje mleko
18.9.2012 13:24:20   
jovicaa

IZVORNA PORUKA: minavb


IZVORNA PORUKA: jovicaa

uf kako volim kada pocne da se izvrce svaka rec iz konteksta, prosto orgazmiram od srece kada to vidim.

Volim kad te usrećujemo.user posted image

user posted image

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Kozje mleko
18.9.2012 13:26:50   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu jovicaa)
  Direktna veza do poruke: 32
   RE: Kozje mleko
18.9.2012 13:53:21   
boba 11
Moja deca su prosle godine pocela da piju domace mleko "od komsije" ali bukvalno.Ja vise verujem tim malim sitnim proizvodjacima nego nekim ogromnim i "sterilisanim " mlekarama cije proizvode deca moraju da piju po gradovima jer drugo i nemaju.Ja sam dete sa sela i ubite me to je moje misljenje.Kako se cesto srecemo u radu sa raznim nepravilnostima koje inspekcija rado i za sitnu lovu previdi mislim da je mnogo manja opasnost po decu takvo domace mleko nego to sterilisano u tetrapaku.To je moje misljenje i ne namecem ga nikome samo sam izrazila svoj stav.Inace sam skoro cula informaciju od jednog inspektora kako je bolje da uzimamo suboticko mleko od kravice tj novosadskog.Kaze da su tamo u novosadskoj mlekari uslovi katastrofa .Ako neko ima suprotnu informaciju slobodno neka kaze ,ovo sam ja cula pa ako Vam nesto znaci eto.
Inace sin mi je bio bolesljiv toliko da sam mislila da idem na kompletna istrazivanja jer vec neznam koliko je virusa zakacio od kako je krenuo u vrtic,i mislim da je jedino sto je pomoglo upravo kozije mleko.Od prosle godine bio je bolestan standardno par puta i to je resavano samo cajicima bez lecenja.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Kozje mleko
18.9.2012 14:07:14   
minavb
Kad je zdravstvena i mikrobiološka ispravnost namirnica u pitanju, naš "stav i mišljenje" su nevažni. U nekim drugim zemljama, davanje "domaćeg mleka" deci bi se smatralo za nemar i ugrožavanje zdravlja. Takođe, ja bih završila u zatvoru kada bih takvo mleko servirala svojim korisnicima. To nije bez razloga.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu boba 11)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Kozje mleko
18.9.2012 14:14:49   
boba 11
Mislim da malo preterujes jer zivis u BG .I u drugim zemljama ima sela na kojima se gaje krave koze i ovce i hrane deca.Ne prodaju sigurno svoje mleko proizvodjacu da bi posle kupili od njega tetra mleko.Ali ok tvoje misljenje je takvo jer si nutricionista i ucila si o tome a moje kao domacice sa sela je ovakvo.Svako radi kako moze ,hoce ili mora.Ja sam izrazila kao sto sam i gore navela svoj stav i niko ne mora i ne treba da me slusa ,imate lekare i pedijatre za to kojima verujete kao i ja svom pa slusate njih kao sto i ja radim.user posted image

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Kozje mleko
18.9.2012 14:15:35   
mihi

IZVORNA PORUKA: boba 11

Moja deca su prosle godine pocela da piju domace mleko "od komsije" ali bukvalno.Ja vise verujem tim malim sitnim proizvodjacima nego nekim ogromnim i "sterilisanim " mlekarama cije proizvode deca moraju da piju po gradovima jer drugo i nemaju.Ja sam dete sa sela i ubite me to je moje misljenje.Kako se cesto srecemo u radu sa raznim nepravilnostima koje inspekcija rado i za sitnu lovu previdi mislim da je mnogo manja opasnost po decu takvo domace mleko nego to sterilisano u tetrapaku.To je moje misljenje i ne namecem ga nikome samo sam izrazila svoj stav.Inace sam skoro cula informaciju od jednog inspektora kako je bolje da uzimamo suboticko mleko od kravice tj novosadskog.Kaze da su tamo u novosadskoj mlekari uslovi katastrofa .Ako neko ima suprotnu informaciju slobodno neka kaze ,ovo sam ja cula pa ako Vam nesto znaci eto.
Inace sin mi je bio bolesljiv toliko da sam mislila da idem na kompletna istrazivanja jer vec neznam koliko je virusa zakacio od kako je krenuo u vrtic,i mislim da je jedino sto je pomoglo upravo kozije mleko.Od prosle godine bio je bolestan standardno par puta i to je resavano samo cajicima bez lecenja.

Bobo mešaš babe i žabe kave veze ima inspekcija sa kvalitetom mleka to zavisi od mlekare.
I Subotička mlekara i Imlek su istog vlasnika, Salford prema tome ne može biti bolje Subotičko mleko od kravice. U NS mlekari sam bila i oni imaju HCCP sistem prema tome uslovi su daleko od katarstrofalnih.
Ne bih da pametujem ali pojedinačno mleko u domaćinstvima može da bude dobrog kvaliteta ali i ne mora. Hoću da kažem da seljaci ne vode baš mnogo računa o higijeni i muže i tome da li je vime krave zdravo muzu bez obzira na mastitis. Veliki lanci kao što je Salford testiraju kod otkupa mleko na prisustvo 4 antibiotika i na prisustvo somatskih ćelija u mleku (mastitis). Mleko koje ne zadovoljava ove kriterijume neće biti otkupljeno. Prema tome nema dileme da je mleko iz velikih mlekara bezbednije za upotrebu a samim tim i zdravije.

(odgovor članu boba 11)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Kozje mleko
18.9.2012 14:18:10   
mihi

IZVORNA PORUKA: boba 11

Mislim da malo preterujes jer zivis u BG .I u drugim zemljama ima sela na kojima se gaje krave koze i ovce i hrane deca.Ne prodaju sigurno svoje mleko proizvodjacu da bi posle kupili od njega tetra mleko.Ali ok tvoje misljenje je takvo jer si nutricionista i ucila si o tome a moje kao domacice sa sela je ovakvo.Svako radi kako moze ,hoce ili mora.Ja sam izrazila kao sto sam i gore navela svoj stav i niko ne mora i ne treba da me slusa ,imate lekare i pedijatre za to kojima verujete kao i ja svom pa slusate njih kao sto i ja radim.user posted image


Iznosiš činjenice koje nisu tačno i zato smo Mina i ja reagovole. Koje mleko treba da se koristi za decu nije stvar poslušnosti nego činjenica koje smo Mina i ja stručno obrazložile a ti možeš da radiš šta želiš.

(odgovor članu boba 11)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Kozje mleko
18.9.2012 14:24:51   
minavb
JA nisam porasla u Beogradu. Radi se o tome da sam dete epidemiologa, republičkog sanitarnog inspektora, koji je , takođe dete zdravstvenih radnika, mada seljaka. U našoj kući se nikad nije jelo "domaće" koje nije kontrolisano, neprskano i bez veterinarskog pečata.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Kozje mleko
18.9.2012 21:43:50   
Anoniman
Gile pije neki koziji jogurt i svidja joj se.

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 39
   RE: Kozje mleko
19.9.2012 7:51:09   
Snelle

IZVORNA PORUKA: Tash

IZVORNA PORUKA: minavb

Kakve veze ima mleko sa sela sa astmom? Niko ne kaće da je to mleko otrovno, već da je mogućnost da bude mikrobiološki i zdravstveno neispravno, veća.


I niko ne kaže da je kozje mleko loše (to je ustvari pitanje iz prvog posta), samo nam se razlikuju stavovi o tome odakle ga nabaviti.



Lanin pedijatar npr kaže da kozije mleko ne treba, po njoj, da piju čak ni odrasli, a kamolii deca. Ne kažem da je u pravu, ali pošto imam apsolutno poverenje u nju, usvajam njeno mišljenje.


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Kozje mleko
19.9.2012 7:53:59   
Anck Su Nmaun
Moje curice piju ponekad kad smo kod mojih, mm donese od nekih rodjaka sto imaju koze,njima ne smeta, dok je meni user posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Kozje mleko
19.9.2012 9:17:22   
Lu
Jaooo šta ste svašta nabacale ovdjeuser posted image
Mariya nije pitala da li se slažete  s tim da daje mlijeko koje kupuje od komšije ili iz tetrapaka, nego šta mislite o davanju kozjeg mlijeka djeci user posted image
Kozje mlijeko, ja nemam iskustva s njim, znam samo da ga je mama davala btratu kao malom jer je dobio veliki kašalj i to mu je pomoglo.
Znam i slučaj u svoje susjede čijoj je curici kozje mlijeko jako pomoglo u ublažavanju astme pa je i sama kupila kozu.

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Kozje mleko
19.9.2012 9:29:03   
Lu
KOZJE MLEKO - LEK ZA ANEMIČNE

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Kozje mleko
19.9.2012 22:00:13   
boba 11

IZVORNA PORUKA: mihi


IZVORNA PORUKA: boba 11

Mislim da malo preterujes jer zivis u BG .I u drugim zemljama ima sela na kojima se gaje krave koze i ovce i hrane deca.Ne prodaju sigurno svoje mleko proizvodjacu da bi posle kupili od njega tetra mleko.Ali ok tvoje misljenje je takvo jer si nutricionista i ucila si o tome a moje kao domacice sa sela je ovakvo.Svako radi kako moze ,hoce ili mora.Ja sam izrazila kao sto sam i gore navela svoj stav i niko ne mora i ne treba da me slusa ,imate lekare i pedijatre za to kojima verujete kao i ja svom pa slusate njih kao sto i ja radim.user posted image


Iznosiš činjenice koje nisu tačno i zato smo Mina i ja reagovole. Koje mleko treba da se koristi za decu nije stvar poslušnosti nego činjenica koje smo Mina i ja stručno obrazložile a ti možeš da radiš šta želiš.

Hvala na cinjenicama i da naravno da svako od nas moze da radi kako zeli.Ponavljam jos jednom ovo je moje misljenje i nisam ga nikom nametala i naravno moje iskustvo.
Zato smo svi tu da iskazemo nasa misljenja ,znanje ili iskustvo.Nema potrebe za ljutnjom

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Kozje mleko
19.9.2012 22:14:06   
minavb

IZVORNA PORUKA: minavb

Kad je zdravstvena i mikrobiološka ispravnost namirnica u pitanju, naš "stav i mišljenje" su nevažni. U nekim drugim zemljama, davanje "domaćeg mleka" deci bi se smatralo za nemar i ugrožavanje zdravlja. Takođe, ja bih završila u zatvoru kada bih takvo mleko servirala svojim korisnicima. To nije bez razloga.

Da se samocitiram. To bi bilo kao kad bi rekla "Moje misljenje je da se bakterijske infekcije ne lece antibioticima", ili "moje misljenje je da mogu voziti levom stranom ako tako želim". Niko se ne ljuti, samo skrecemo paznju na neke bitne stvari.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Kozje mleko
19.9.2012 22:36:38   
boba 11
Nisam rekla nista slicno tome vec sam rekla da JA mislim da je mleko zdravije od domacih proizvodjaca nego ono koje je stajalo u hangaru mlekare dok se ne proda mozda i duze od mesec dana (mislim na dugotrajno) i naravno posle toga jos u maloprodaji i preko dva meseca.Tacno je da je ono u roku trajanja i da je ispravno ali me ne mozete ubediti da je zdravije takvo mleko preradjeno nego ono direktno pomuzeno i sveze i naravno prokuvano.To sam rekla i mislila i mislicu i dalje bez obzira na sve deklaracije i HCCP standarde .Naravno sve ovo mislim na zdrave kravei koze, ne mislim da je zdravije mleko od nekih zarazenih ili bolesnih zivotinja nisam sisla s uma.Izvinite sto se ostrije sada obracam i obecavam da je zadnji put al bas ste me drmnule u zivacuser posted image

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Kozje mleko
19.9.2012 22:38:36   
boba 11
I naravno da nije ispravno mleko ne bi ga mogli i dalje prodavati mlekari

(odgovor članu boba 11)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Kozje mleko
19.9.2012 22:42:40   
minavb
U svakom slučaju, mleko se kupuje u prodavnici, narocito ako se daje deci. user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu boba 11)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Kozje mleko
20.9.2012 0:19:46   
Mariya
Neverovatno kako u svakoj temi morate da se prepucavate.
Hvala ženama koje su mi dale konkretne odgovore.
http://vrticiportal.com/zdravlje-dece/kozije-mleko-kao-prirodni-lek.html

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Kozje mleko
20.9.2012 8:22:00   
minavb
Nema na čemuuser posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here