|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 6 [7]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kozje mleko
24.11.2013 13:16:43   
milicicak

IZVORNA PORUKA: Sanchy

Ovo sam juce bas citala i planiram da mu uvedem kozje ,,za sad pijemo Novalac 3,kravlje sam mu uvela eto cisto da uvedemo inace ga ne smatram uopste korisnim,ali to ovde i nije tema,,najvise kod kozjeg mi se dopada sto nema kazein i to do juce nisam znala KLIK

Nije tacno da kozije mleko nema kazein! Sva sisarska mleka sadrze kazein! Koziji kazein jeste slicniji humanom nego kravlji ali i na njega beba moze da reaguje (potvrdjeno na licnom primeru)
Kozije mleko je svakako zdravo i ja bih ga verovatno dala detetu da sme.A postoji i adaptirano mleko koje je bazirano na kozijem.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Kozje mleko
24.11.2013 13:42:07   
Sanchy
ZXa kozje ili pise da ga nema ili da postoji u tragovima za razliku od kravljeg koje ga ima dosta,,u tom smislu je bolje kozje a evo citiram recenicu iz ovog teksta sto sam ga juce postavila Kozje mleko je naročito pogodno za ishranu beba neposredno nakon prestanka dojenja, jer ne sadrži određenu protein kazein koji često izaziva alergijsku reakciju kod dece.

< Poruku je uredio Sanchy -- 24.11.2013 13:45:22 >

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Kozje mleko
17.12.2013 9:57:59   
JellKo
Da li je neko čuo da nije dobro da se kozje mlijeko daje duže od dva mjeseca? Pa onda treba pauzirati...
Ja svom dječaku dajem od oktobra, naručujemo svaki treći dan po litru, i uz to pije i kravlje. Ima 18 mjeseci. Neki dan sam čula to da ne bi trebalo duže od dva mjeseca. pa da vidim zna li neko za to. Ja bih mu davala još barem dok ne prođe zima. Preko ljeto mislim da ću ga izbaciti, jer je jako, a i imunitet djece je preko ljeta jači.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Kozje mleko
17.12.2013 20:01:38   
VVVV

IZVORNA PORUKA: bojanica7

yulo, ima kozjih jogurata kod nas user posted image

Gde ima da se kupi taj koziji jogurt? Ko ga proizvodi?

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Kozje mleko
6.6.2014 16:48:40   
Biserce
Vasilije(2god3mes) pije svaki treci dan po pola litra. Uskoro dobijamo svoju kozu pa planiram da mu dajem svaki dan. A mozda padne i neki sir ako bude imalo viska mleka...samo da naucim da napravim:D:D

_____________________________

Ako si bogat samo onim sto lopovi mogu ukrasti i moljci pojesti....sa cim ces ostati ako lopovi zbilja ukradu i moljci pojedu???

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Kozje mleko
6.6.2014 16:56:28   
World
zna li neko kako se moze napraviti kozije kiselo mlijeko?

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Biserce)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Kozje mleko
6.6.2014 17:01:33   
Biserce
Pa ja kravlje pravim tako sto u 1l kuvanog umesam celu pavlaku, treba da bude toliko vruce da kad stavis prst mozes da drzis prst u njemu a da ti ne izgori, ako me razumes...a kozje...probaj sa kozjim jogurtom ili kupovnim kozjim kiselim mlekom...bice mozda redje i blaze...ne znam sta bi se dobilo tj kakav ukus da se umesa kravlja pavlaka...postoji li kozja pavlaka???

_____________________________

Ako si bogat samo onim sto lopovi mogu ukrasti i moljci pojesti....sa cim ces ostati ako lopovi zbilja ukradu i moljci pojedu???

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Kozje mleko
6.6.2014 17:02:25   
ivaMark
World, trebalo bi isto kao i sa kravljim user posted image

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Kozje mleko
6.6.2014 17:03:24   
World
ma znam kako se pravi kravlje, stalno ga pravim i nije problem, nego je ovo nesto drugacije pa ne moze na isti nacin da se ukiseli.. a mora da postoji neki nacin, pa neko ko mozda ima koze zna proceduru..

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Biserce)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Kozje mleko
6.6.2014 17:06:05   
ivaMark
ahaaaaa, mislim da je nama mama spremala kozje kiselo...pa mogu da je pitam kada bude online.

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Kozje mleko
6.6.2014 17:49:09   
World
e pa moze, super, hvala user posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Kozje mleko
6.6.2014 20:29:21   
Biserce
Pitala tetku, ona je pravila, kaze isto kao i kravlje, cak se i bolje ukiseli...

_____________________________

Ako si bogat samo onim sto lopovi mogu ukrasti i moljci pojesti....sa cim ces ostati ako lopovi zbilja ukradu i moljci pojedu???

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Kozje mleko
6.6.2014 21:01:37   
Misha i Ljisha
hahah e sad sledi moja informacijauser posted image kaze mi komsinica i koleginica one isto ne mogu da ukisele kozije. Tj koleginica mi kaze ne moze kozije da se ukiseli. hahaha..e sad ja stvarno nisam nikad probala, ali jedna druga komsinica kaze da ona super ukiseli kozije. Sutra cu bas tu komsinicu videti pa cu je pitati. user posted image

(odgovor članu Biserce)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Kozje mleko
6.6.2014 23:44:09   
degu
ja probala da ukiselim neki dan i nije mi uspelo, bude kao jogurt a ne kao kiselo mleko, nemam pojma gde grešim. Na netu isto nalazim da se teško kiseli, a sigurno ima nek caka.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Kozje mleko
7.6.2014 5:29:22   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: degu

ja probala da ukiselim neki dan i nije mi uspelo, bude kao jogurt a ne kao kiselo mleko,


e ovo isto kaze moja koleginica i ta jedna komsinica da bude kao jogurt a ne kiselo mleko

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Kozje mleko
7.6.2014 11:32:46   
ivaMark
Evo i odgovora moje mame: kiseli se kiselim mlekom (sad ne pitah je da li more kozje da bude user posted image ) treba da bude malo toplije nego kravlje kada se kiseli i nije gusto bas... user posted image

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Kozje mleko
7.6.2014 13:22:13   
Biserce
Ja nisam probala, prenosim sta mi zena rece, ali cu probati. Ona kiseli sa kravljom pavlakom.

_____________________________

Ako si bogat samo onim sto lopovi mogu ukrasti i moljci pojesti....sa cim ces ostati ako lopovi zbilja ukradu i moljci pojedu???

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Kozje mleko
7.6.2014 14:16:30   
degu
Ja sam baš s pavlakom i probala e sad i ja sam negde pročitala da treba da bude toplije kozije nego kravlje mleko, možda je u tome bio problem. T mog mleka je bila oko 37 stepeni, nađoh negde da treba da bude 40. Ja volim baš gusto kiselo mleko, da ga kašikom jedem, ovo kao jogurt mi se ne sviđa.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Biserce)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Kozje mleko
6.7.2014 15:34:33   
Biserce
V je poceo da pije svako jutro i vece, D planiram da uvedem cim prestanemo sa dojenjem. Dobili smo dve koze:D Mm-ova tetka (koja se inace bavi kozama) rece da mu dajem nekuvano sveze pomuzeno jer je dobro za bronhitisuser posted image
Prekjuce sam napravila sir:D neki dan cu probati da ukiselim.
Meni je bas bljak, ni miris ne mogu da mu podnesem

_____________________________

Ako si bogat samo onim sto lopovi mogu ukrasti i moljci pojesti....sa cim ces ostati ako lopovi zbilja ukradu i moljci pojedu???

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Kozje mleko
7.7.2014 8:45:42   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: Biserce

Meni je bas bljak, ni miris ne mogu da mu podnesem



ha haha isto ja ga jedva skuvam za D. A ona samo kozije htela dosta dugo tek u poslednje vreme hoce kravlje ali neka ostane na kozijem zdravije je. Nego ja sam pila sveze pomuzeno kravlje i to mi je bilo omiljeno kad sam bila dete ali za D nekako mi sigurica da skuvam mleko nemam pojma, plasim se da joj dam sveze

(odgovor članu Biserce)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Kozje mleko
7.7.2014 14:23:15   
vikiveki
Ni ja ne volim kozije mleko,ni miris ne mogu da podnesem,ali pred decom to nikad nisam komentarisala ,uvek sam pričala koliko je kozije mleko zdravo,tako da ga oni piju bez problema.Baba i deda na selu imaju koze i sve prave od kozjeg mleka,i sir i jogurt i kiselo,sada su mi deca na selu pa sam sigurna da će napuniti dobro baterije sa kozijim mlekom do sledećeg puta.Ovde sam htela da nađem nekog da kupujem kozije ali nisam uspela da nađem nikoga,retko ko sada drži i kravu a za koze da i ne govorim

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 171
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 5 6 [7]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 6 [7]
Idi na:







Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here