|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kozje mleko
5.11.2012 23:34:15   
Anoniman
Hahahahahaha, ja mislila to mu daš da pojede user posted image I sve mislim, "jaaaadno dete, kakva luda žena, jede plućne maramice sirotih jarića" user posted image

(odgovor članu Biserce)
  Direktna veza do poruke: 126
   RE: Kozje mleko
5.11.2012 23:41:04   
Biserce
Sad kad razjasnismo Pst sa maramicama da nas ne bi mod malo peeeeec...a mozda i nece...jare=koza

_____________________________

Ako si bogat samo onim sto lopovi mogu ukrasti i moljci pojesti....sa cim ces ostati ako lopovi zbilja ukradu i moljci pojedu???

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Kozje mleko
5.11.2012 23:42:12   
Anoniman
Mod čita i valja se od smeha, samo sam čekala da se neko upeca za maramicu pošto znam o čemu se radiuser posted image Sad možemo da se vratimo na mleko od kozeuser posted image

(odgovor članu Biserce)
  Direktna veza do poruke: 128
   RE: Kozje mleko
5.11.2012 23:44:28   
Anoniman
Pa nismo daleko otišle. user posted image Jaaaao aj da otovrimo temu o jarećoj maramici da ne ofujemo user posted image

Khm, khm, dakle, kozje mleko je dobra stvar, kažu ljudi u internetu. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 129
   RE: Kozje mleko
7.11.2012 0:16:45   
Mariya

IZVORNA PORUKA: Biserce

Da li znate od kada se detetu može davati kozje mleko DOMAĆE BEZ BRABONJČIĆA, EKSERČIĆA, OD ZDRAVE KOZICE KOJU SVAKI DAN GLEDAMO NA BRDU KAKO PASEuser posted image Planiram da uvedem detetu u ishranu iz zdravstvenih razloga, pa me interesuje mogu li po prestanku dojenja?


Ja sam joj uvela nakon navršenih godinu dana, s tim da još uvek sisa. Ujutru pije šolju kozjeg mleka a uveče siki.

(odgovor članu Biserce)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Kozje mleko
9.11.2012 19:06:47   
Jacq
A da li je zdravije ono od koze sa planine ili iz ravnicarskih krajeva? Mislim, mora da postoji razlika, ipak koza sa planine pase bolje travkice.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Kozje mleko
9.11.2012 22:10:21   
boba 11
Logicno razmsljajuci zdravije je "planinsko"kozije mleko,ovde u ravnici ih bas i ne vode na ispasu vec im daju suvu detelinu,travu koju nadju i verovatno sve sto se nadje-kukuruz...E sad i to je pod uslovom da su nam planine nezagadjene(zavisi gde) ima i tamo naseljenih mesta pa nije da je sve bas kao u priciuser posted image

(odgovor članu Jacq)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Kozje mleko
15.4.2013 15:13:53   
Mama Dunja
Da li neka mama ima iskustva sa davanjem kozijeg mleka kao dvotrecinsog od bebinog 5og meseca?

(odgovor članu boba 11)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Kozje mleko
15.4.2013 15:53:22   
Ana RR
Koliko sam čitala, kozije mleko se isto kao kravlje ne preporučuje u prvoj godini jer ne sadrži čini mi se folnu kiselinu, koja je jako bitna za pravilan razvoj mozga i nervnog sistema. Mislim da u prvoj godini ne treba mnogo eksperimentisati, majčino mleko je amin, ako toga nema onda je tu adaptirana formula i što se mene tiče, nema trećeg. Naravno, razlikuju se stavovi, svako ima svoje mišljenje o tome, nekome su i finansije problem, ali barem do prvog rođendana mislim da se može izdržati.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Mama Dunja)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Kozje mleko
19.4.2013 15:54:03   
Zemunka85
Ja bas sinoc kroz prozor pitam komsinicu koja se porodila dan posle mene tj 28.8., i hrani bebu, sta klopa, a ona rece kozije mleko i plazmu. eto...

jos mi cudnije bi, zato sto zena doji.

< Poruku je uredio Zemunka85 -- 19.4.2013 15:55:09 >

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Kozje mleko
20.4.2013 23:19:53   
bojanica7
ma ja mislim da je najveci problem u neinformisanosti... moja komsinica (vec sam pisala pre u temi kravlje mleko) davala je bebi od dve nedelje kravlje. sokirala sam se. al ona (iz neznanja) veruje da je to mleko iz njene stale prirodnije i zdravije od nekog tamo vestackog mleka u prahu...

ajd sad malo o kozjem: evo od prvog marta ga opet ima svuda... nacekasmo se, duga bila zima... moji nabavljaju pa nam zamrznu, a kad odemo kod njih, pije sveze... tako da je gala malo na kozjem, malo na kravljem...

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Kozje mleko
21.4.2013 0:01:12   
Yula
Moj L. ima 22 meseca i cini mi se da negde od 12-13 meseci svaki dan pojede po jedan kozji jogurt, ranije kao uzinu a poslednjih meseci mu dajem uz dorucak. Ne znam ima li kod nas kozjih jogurta?

Mozda sam vec pisala, zelela sam detetu da dajem kozje mleko ali nisam nigde pronasla kratkotrajno ( zivim u Parizu ), a dugotrajno jedino koje sam nasla, u sebi sadrzi neko sredstvo da ga odrzi, znaci neku hemiju i zato radije uzimam kravlje BIO koje je cisto.

Mislim da ja ne bih mogla pojesti nista kozje ni da mi neko plati, jednostavno ne podnosim taj ukus.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Kozje mleko
21.4.2013 0:47:19   
bojanica7
yulo, ima kozjih jogurata kod nas user posted image

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Kozje mleko
21.4.2013 0:50:32   
Yula
Pa to je super! Eto, ko nije u mogucnosti da detetu nabavlja kozje mleko mislim da je jogurt odlicna opcija.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Kozje mleko
22.4.2013 9:09:08   
minna
Vlada pije koziji jogurt, a i meni se bas svidja, tako da smo skroz presli na koziji. A mleko inace vise ne pije uopste, nikakvo.

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Kozje mleko
1.10.2013 8:47:21   
JellKo
Moj sin ima 16 mjeseci, i razmisljam da mu uvedem kozije mlijeko. Domaće, od komšije... Mada bih radije kupovno, ali nisam nigdje vidjela u supermarketima (ili nisam dovoljno obraćala pažnju). Elem, prijatelj mog muža daje svom dječaku već odavno kozije mlijeko, ali neprokuvano. Sjećam se da je jedan moj momak prije sto godina pio neprokuvano kozije mlijeko jer onda nema onaj karakterističan miris, i navodno lakše se pije.
E sad, meni je nakako van pameti da dajem djetetu neprokuvano mlijeko, bilo kozije bilo kravlje. Ali ne znam ništa o tome, pa da vidim šta vi mislite. Treba mlijeko prokuvati? Koliko može da stoji u fridžu - dan, dva?

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Kozje mleko
1.10.2013 12:28:52   
Biserce
Moje dete(18.5mes) pije svaki 2 -3 dan kozje od kako je imao bronhitis u junu. I bas mu dosta pomaze, do tad je bio non-stog krkljav i smrkljav. Uvece mu ne kuvam jer dobije toplo, odmah pomuzeno a za ujutru skuvam. Kravlje kuvam i uvek dodam malo vode dok kuvam jer je dosta jako ovo domace. Kozje ne valja cesce da se daje zbog ks, tako nam je pedijatar rekla.

_____________________________

Ako si bogat samo onim sto lopovi mogu ukrasti i moljci pojesti....sa cim ces ostati ako lopovi zbilja ukradu i moljci pojedu???

(odgovor članu JellKo)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Kozje mleko
2.10.2013 10:48:48   
Yula
Biserce, imas li saznanja da li i kozji jogurt negativno utice na KS??? L.mi jede svaki dan bar po jedan od 100gr. Nismo kontrolisali ks ima god.dana, ovde ce te lakse operisati nego ti dati uput za vadjenje krvi detetu.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Biserce)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Kozje mleko
23.11.2013 13:13:54   
Janncica
Pocela sam S da dajem kozije mleko.Tj,dala sam ga danas za dorucak sa grizom. Svasta nesto pozitivno sam cula,procitala vezano za kozije mleko,bronhitis,pluca,sinuse. Pa sam resila.I J je dobila za dorucak sa cokolinom,tako da nije ni primetila.

_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Kozje mleko
23.11.2013 13:20:34   
vikiveki
I ja sam čula dosta pozitivnih stvari o kozjem mleku J baš je dobro što dete hoće da ga pije.Moji su često bili bolešljivi pa sam počela da im dajem kozije mleko ali samo je devojčica htela da ga pije a dečaci nisu hteli ni da ga okuse , ni u čokolinu ni na neki drugi način.Nasuprot njima devojčica je pila sveže mleko,jednom je čak dok je sa babom muzla kozu pila i onako neprerađeno ja sam pala na dupe...jer ja lično nemogu ni da ga pomirišem ,ali trudim se da to moja dece neosete

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Kozje mleko
23.11.2013 13:21:16   
2002m
moj tata je pre par meseci kupio jare i cekamo da stasa za muzuuser posted image planiram da joj dajem mlekouser posted image

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Kozje mleko
23.11.2013 16:59:07   
Sanchy
Ovo sam juce bas citala i planiram da mu uvedem kozje ,,za sad pijemo Novalac 3,kravlje sam mu uvela eto cisto da uvedemo inace ga ne smatram uopste korisnim,ali to ovde i nije tema,,najvise kod kozjeg mi se dopada sto nema kazein i to do juce nisam znala KLIK

< Poruku je uredio Sanchy -- 23.11.2013 17:00:03 >

(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Kozje mleko
23.11.2013 20:33:35   
Janncica
Sanchy isto smo citale... user posted image Mnoge stvari nisam znala. Probala sam da mu dam veceras na flasicu i stresao se i nije hteo.

_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Kozje mleko
23.11.2013 21:54:50   
Sanchy
Ja jos nisam probala,nesto ne volim vikendom da uvodim nove stvari,ali idem u zdravu hranu u ponedeljak pa cemo probati...mozda je malo jace,probaj da ga pomesas sa vodom ili dodas malo kakaa,ja cu tako..

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Kozje mleko
24.11.2013 1:52:42   
Žapkić
Tina je prvi put pila kozje mleko proletos (dakle, imala je tad 3,5 godine). Stavljal sam joj "Neskvik" u mleko. Svidelo joj se. Zaista se ništa ne oseća.
A, da -jela je i kozji sir tad. Dam joj s vremena na vreme i jednoi drugo

_____________________________

"BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here