|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  95 96 [97] 98 99   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Inseminacija III deo
16.6.2014 22:21:11   
margom
Degu user posted image ....bice, bice.....samo vuci user posted image

(odgovor članu margom)
Direktna veza do poruke: 2401
   RE: Inseminacija III deo
17.6.2014 15:59:05   
Maraj
Ja sam krenula kod Ivanovicke. Dala mi je da odradim glukozu trombofilije i imunologiju. Radila sam privatno izaslo je oko 32 000

(odgovor članu margom)
Direktna veza do poruke: 2402
   RE: Inseminacija III deo
17.6.2014 16:04:04   
šmizlica
Slažem se sa tobom margom. Poprilično lutamo kad su ovakve informacije u pitanju i uvek se desi da se po koja ne ostvari. To baš i nije najsjajnije za nas. Eto nadam se da će ta informacija biti i tačna.

(odgovor članu margom)
Direktna veza do poruke: 2403
   RE: Inseminacija III deo
17.6.2014 16:19:20   
šmizlica
Evo sad sam našla na sajtu 021 korisnu informaciju za besplatnu vantelesnu oplodnju za drugo i treće dete. Doduše namenjena je pokrajini Vojvodini jer pokrajinski fond daje sredstva.
Možda ova informacija pomogne nekim parovima koji žele drugo ili treće dete a ne mogu bez vantelesne oplodnje.
http://www.021.rs/Novi-Sad/Vesti/Besplatna-vantelesna-oplodnja-i-za-drugi-i-trece-dete.html

(odgovor članu šmizlica)
Direktna veza do poruke: 2404
   RE: Inseminacija III deo
17.6.2014 16:37:12   
nata11
Margom zao mi je draga user posted image
Hocu B pa to je bas super veste pored ne bas sjajnog spermograma i upali insem iz prve. Cestitam jos jednom user posted image

_____________________________





(odgovor članu šmizlica)
Direktna veza do poruke: 2405
   RE: Inseminacija III deo
17.6.2014 18:25:24   
margom
Maraj draga, jel te ne mrzi da mi posaljes na pp ili ovde ako te ne mrzi kako se zovu analize, da vidim da li mogu nesto da odradim kod prijateljice u labu.
Nato user posted image , sto kazu, ceracemo se jos ! Ne predajemo se, sakupljamo pare za jesen i malo odmaramo mozak da ti iskreno kazem. Sve ovo prilicno iscrpi coveka.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 2406
   RE: Inseminacija III deo
17.6.2014 20:37:54   
Maraj
Analize koje sam radila
lupus antikoagulans (lac1)
Antitrombin III
ANA (antinuklearna at.)
Kardiolipinska igm at (aca)
Kardiolipinska igG at (aca)
Beta2 glikoprotein igG
beta2 glikoptotein igM
protein s
protein c
apcr (rezistencija na aktivisani protein c)
Protrombin II -PCR
MTHFR-PCR
PAI-1-PCR
OGTT sa 75gr glukoze

evo draga ovo sam radila

(odgovor članu margom)
Direktna veza do poruke: 2407
   RE: Inseminacija III deo
17.6.2014 21:29:53   
margom
Auuuuu, pa jel ti ostavise koju kap krvi pored ovoliko analiza hehe.....a kazi mi da li je konkretno sumnjala na nesto pa te je poslala na bad ove analize ili je to otprilike spisak koji daju svima... Pa ti ces kod Goce na vantelesnu ili ces kada dobijes terapiju ponovo probati IUI? Ja ti drzim pesnice da sto pre regulises sve sto ne stima, pa da se ovde radujemo i tvojoj prirodnojuser posted image .......

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2408
   RE: Inseminacija III deo
18.6.2014 16:38:57   
Maraj
Draga margom i ja se nadam toj prirodnoj. Kaže Goca da bi najverovatnije probala IUI pa ako ne bude nista VTO doduse tek smo krenuli kod nje pa je rano prognozirati. Oni ovo daju svima da provere. Kazu obicno se to daje nakon neuspelih par vto. Oni to daju sve odma sto je meni ok. Bolje da dam 300e za ovo pa da mirna udjem u nekibposzupak nego sto ljudi plate dve vto po par hiljada evra pa ako ne uspe onda ajd da vidimo da l je sve ok....

(odgovor članu margom)
Direktna veza do poruke: 2409
   RE: Inseminacija III deo
19.6.2014 10:21:21   
nata11
Maraj upravu je, bolje da proversi sada sve a ne posle da bijes glavu. I ja sam za to.

_____________________________





(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2410
   RE: Inseminacija III deo
19.6.2014 23:16:54   
margom
A kazi mi Maraj, posto ja ne raspoznajem sta su u stvari sve ove analize, sta sve one pokrivaju? Stecene i nasledne trombofilije, kariotipe ili nesto drugo? Ja sam danas razgovarala sa prijateljicom koja treba da doktorira genetiku i embrionologiju, i ona mi kaze da oni stalno apeluju na ginekologe da zene posalju na te detaljnije analize pre tih silnih stimulacija i neuspesnih VTO, jer na duze staze to je i jeftinije i bolje po zdravlje zene....ali ovi ih ne slusaju, nego cekaju da se zene i fizicki i psihicki, a posebno finansijski iscrpe, pa tek onda ajde da vidimo sta je problem. Inace mi je i pomenula neku jos noviju i mnogooo detaljniju analizu kariotipa, mislim da rece FISH metodom, koja se valjda radi na samo jednom mestu u gradu, radpitace mi se gde i koliko kosta, pa verovatno idemo tamo. A kazite mi kako se mogu uraditi trombofilije na uput, ko daje uput i za gde, da li ginekolog uopste to hoce?

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 2411
   RE: Inseminacija III deo
20.6.2014 8:59:58   
Štetica
Magrom ovo sto je Maraj pisala od analiza su samo trombofilije i mutacije(MTHFR)+OGT test za secer-glukozu.
To su najosnovnije analize iz tog polja pa ako ima tu nekih problema ide se na alje ispitivanje. Kariotip se tadi posebno i iskreno ja neznam gde moze privatno da se uradi i koliko kosta,znam da se radi na institutu za majku i dete.
Na sve ovo ja bih dodala i NK celije,koje mogu da budu ozbiljan uzrok neuspeha a lece se vrlo lako,sa pronizonom,one su u Konzilijumu oko 4000. Imas i temu o njima pa procitaj ako te interesuje.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu margom)
Direktna veza do poruke: 2412
   RE: Inseminacija III deo
20.6.2014 19:01:03   
micaubica83
Cure,stigao mi je juce rezultat AMH i zamalo da padnem u nesvest,celu noc sam user posted image .Ref vrednosti (0.19-9.13)ng a meni 0.34 ng.Inace imam 31 god i svi hormoni,drugi rezultati i suprugovi rezultati su dobri.Odlazim danas kod doktorke i ona mi kaze nije nista strasno malo nize od granice normale,radi prirodno na trudnoci do septembra i ako do tada ne dodje do trudnoce onda ides na inseminaciju ako ni to ne uspe onda VTO.E ono sto mene zanima je da li je nekoj curi uspela inseminacija sa niskim AMH i da li uopste ja mogu proci komisiju za VTO sa ovakvim AMH?Sve vas puno pozdravljam user posted image

(odgovor članu margom)
Direktna veza do poruke: 2413
   RE: Inseminacija III deo
20.6.2014 20:29:02   
nata11
Procenat uspesnosti insemenacije je inace mali amh ti nije strasan bas kao sto je i rekla doktorka. Ima ovde cura koje su sa mnogo manjim isle na vto i dobile bebe.

_____________________________





(odgovor članu micaubica83)
Direktna veza do poruke: 2414
   RE: Inseminacija III deo
21.6.2014 0:31:17   
micaubica83
Nata11,hvala na odgovoru user posted image .Negde sam procitala da inseminacije jos vise snizavaju AMH pa se plasim da posle ne mogu na VTO user posted image ?I da li je tacno da komisija odbija one kojima je AMH ispod 0.50?

(odgovor članu margom)
Direktna veza do poruke: 2415
   RE: Inseminacija III deo
21.6.2014 10:39:18   
nata11
Za komisiju neznam ali neverujem da ce ti insemenacija isusiti sve JC ipak ih ti imas, nije ostala 1-2 user posted image Nemas razloga za brigu. A za komisiju pitaj na temi vto.

_____________________________





(odgovor članu micaubica83)
Direktna veza do poruke: 2416
   RE: Inseminacija III deo
22.6.2014 11:50:14   
micaubica83
Da li je neka cura radila inseminaciju u Visegradskoj,kakva su vam iskustva? POzdrav user posted image

(odgovor članu margom)
Direktna veza do poruke: 2417
   RE: Inseminacija III deo
25.6.2014 14:17:15   
margom
Radila jednu, i ne planiram vise ni jednu.....licno mislim da kada je u pitanju los spermogram, IUI je potpuno gubljenje vremena, a sa zenske strane bespotrebno trosenje zaliha jajnih celija.....ali ponovo kazem, to je samo moje misljenje, ima i devojaka kojima je uspelo kod njih.....U svakom slucaju, sretnoooo......user posted image

(odgovor članu micaubica83)
Direktna veza do poruke: 2418
   RE: Inseminacija III deo
25.6.2014 18:19:53   
micaubica83
Margom,koliko miliona je los spermogram?Moj suprug 50 000 i 200 000 000, 55 % pokretnih.Da li je to ok za inseminaciju?

(odgovor članu margom)
Direktna veza do poruke: 2419
   RE: Inseminacija III deo
14.7.2014 10:11:16   
Zell
Tema utrogestan je uglavnom za user posted image , pa da pitam ovde... ko ga je koristio posle IUI, a nakon vadjenja beta bila negativna, posle koliko dana od prestanka koriscenja utrogestana vam je poceo novi ciklus?

(odgovor članu micaubica83)
Direktna veza do poruke: 2420
   RE: Inseminacija III deo
14.7.2014 19:35:51   
Štetica
Zell 2-4dana,dok padne progesteron.


_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Zell)
Direktna veza do poruke: 2421
   RE: Inseminacija III deo
7.8.2014 8:11:45   
gale77
Dugo se nisam javljala na temi iako sam vas pratila.
Uradila sam ukupno sedam inseminacija i nisu mi uspele. Sada nam je uspelo prirodno, kasni mi vec pet dana. Test mi je bio sletlo roze pa sam sinoc radila betu i rezultata je 555, uspeli smo. Mislim da je kljucna stavar bilo letovanje odmah posle ovulacije smo krenuli na put i sa puta smo se vratili u vecem broju. Za ponedeljak imam zakazano kod dr i valjda ce biti sve ok.
Kljucna stvar je u opustanju, samo pokusajte da se opustite i ne gubite nadu.

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 2422
   RE: Inseminacija III deo
7.8.2014 17:08:48   
Maraj
Gale77 cestitke draga!!! Divim ti se da si isla na 7 inseminacija! Svaka cast. No vazno je da je uspelo! Jos jednom sve najbolje!!! :-*

(odgovor članu gale77)
Direktna veza do poruke: 2423
   RE: Inseminacija III deo
7.8.2014 17:32:42   
17 joka
Gala user posted image user posted image CESTITAM

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2424
   RE: Inseminacija III deo
7.8.2014 18:03:38   
nata11
Gale cestitam user posted image user posted image user posted image

_____________________________





(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 2425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  95 96 [97] 98 99   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  95 96 [97] 98 99   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Bakterijska vaginoza
Najnovije preporuke svetskih stručnjaka su da bakterijsku vaginozu, koja je u 50 odsto slučajeva asimptomatska, ne treba...
Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here