|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
4.7.2013 0:00:40   
dijana1*

IZVORNA PORUKA: Janncica

Zar nije jednostavnije da skinu u startu,pri kupovini pdv na odredjene stvari,nego ovako da mlate bezveze. Ja imam nekoliko racuna,ali nemam zivce da se sada sa tim zezam... user posted image



Ne nije jednostavnije, onda nas ne bi ponizavali i pravili magarce od nas. Ovako se bas lepo sprdaju sa nama. Bas me zanima ko je indijanac kom je palo na pamet da neko cuva neki racun 6 meseci. Da li ih on prvi cuva !?!? Sve sami IDIOTI!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
4.7.2013 0:05:01   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Ana RR

Macaki, nemam pojma, ali koliko sam pelena i mleka kupila samo ove godine, ihahaj.


ma ja i nisam na srecu puno, jer mi K odavno nosi samo nocnu pelenu. a od novemba pije kravlje mleko, samo smo kada je bila ona afera sa mlekom kupili jednu limenku nestle junior. eto toliko od nas, i ne bi se puno ovajdili. user posted image
ali ako bi mogli racuni od ranije, za opremu.. ja ih cuvam, zajedno mi stoji sve u kutiji gde mi stoje i garancije, uputstva.. ali mislim da ne moze!
mislim, divno su to oni smislili, svaka im cast! user posted image

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 52
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
4.7.2013 11:02:24   
salle
komsinica je predala u rakovici, nisu joj priznali krevetac koji je kupljen u decembru, znaci, racuni od 1.1.2013. na opremu, pelene i hranu, njoj cu cak odbili racune za sokice.... znaci adaptirana mleka i kasice, na to je 8%, na pelene i opremu 20%, pdv se ne vraca na kozmetiku, kupke, vl maramice.... ne vraca se za flasice, cucle....

u prvoj god zivota pravo na povracaj pdv u isnosu od 40 000 din, na tu sumu povracaj, znaci ne toliko da vam daju pdv :) a u drugoj god zivota 30 000


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
4.7.2013 20:20:02   
Sanchy
Ako kupac hrane i opreme za bebe u prvoj godini starosti bebe ostvari refundaciju PDV u iznosu manjem od 40000 din,pravo na refundaciju PDV u prvoj god.bebe smatra se u potpunosti ostvarenim...ja ipak mislim da se odnosi na povracaj PDV u iznosu od 40000 a ne vrednost robe od 40000 pa na to pdv..,pa mislim samo kolica toliko kostaju to bi bilo glupo.,.

(odgovor članu salle)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
5.7.2013 12:57:21   
miladininatasa
Zdravo svima. Mene interesuje da li vazi racun ako na njemu pored pampersa i HA Aptamila stoji stavka neka druga, npr. stapici za usi, vl. maramice ili nesto sto nije za bebu a nalazi se na tom racunu.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
5.7.2013 16:24:56   
lokica77
ja sam danas predala, a imam gomilu racuna gde osim hrane i pelena ima i mnogo toga sto nema veze sa bebom i niko mi nista nije prigovorio tako da mozes slobodno i njih priloziti

_____________________________

Ako ne ide po planu, ide po sudbini...

(odgovor članu miladininatasa)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
5.7.2013 17:52:57   
miladininatasa
Hvala najlepse lokice.

(odgovor članu lokica77)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
5.7.2013 22:49:36   
isidora88

IZVORNA PORUKA: Sanchy

Ako kupac hrane i opreme za bebe u prvoj godini starosti bebe ostvari refundaciju PDV u iznosu manjem od 40000 din,pravo na refundaciju PDV u prvoj god.bebe smatra se u potpunosti ostvarenim...ja ipak mislim da se odnosi na povracaj PDV u iznosu od 40000 a ne vrednost robe od 40000 pa na to pdv..,pa mislim samo kolica toliko kostaju to bi bilo glupo.,.


po onome sto sam cula, nisi u pravu, mozes dobiti povracaj pdv-a ako ti je zbir racuna 40.000, a ne da si potrosila 200.000 dinara pa na to pdv, oni su napravili socijalni program, znaci sve najjeftinije i ne zanima ih sto neko potrosi na kolica 50.000, i sto necija deca moraju da piju adaptirano mleko, ma lopine, nasa drzava nista normalno ne moze da uradiuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
5.7.2013 22:53:57   
pocahontas
jao koja glupost, ja sam mislila da ti vracaju pdv do iznosa od 40 000...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
5.7.2013 23:42:29   
Azra_
Šta im znači ovo: ˝spisak brojeva fiskalnih računa˝? Koji je to broj u pitanju?

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
5.7.2013 23:48:42   
miladininatasa
Mislim da se broj fiskalnog racuna nalazi u donjem levom uglu, odmah ispod datuma i vremena kupovine, oznacen je sa БИ.

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
6.7.2013 1:39:52   
Sanchy

IZVORNA PORUKA: isidora88


IZVORNA PORUKA: Sanchy

Ako kupac hrane i opreme za bebe u prvoj godini starosti bebe ostvari refundaciju PDV u iznosu manjem od 40000 din,pravo na refundaciju PDV u prvoj god.bebe smatra se u potpunosti ostvarenim...ja ipak mislim da se odnosi na povracaj PDV u iznosu od 40000 a ne vrednost robe od 40000 pa na to pdv..,pa mislim samo kolica toliko kostaju to bi bilo glupo.,.


po onome sto sam cula, nisi u pravu, mozes dobiti povracaj pdv-a ako ti je zbir racuna 40.000, a ne da si potrosila 200.000 dinara pa na to pdv, oni su napravili socijalni program, znaci sve najjeftinije i ne zanima ih sto neko potrosi na kolica 50.000, i sto necija deca moraju da piju adaptirano mleko, ma lopine, nasa drzava nista normalno ne moze da uradiuser posted image user posted image user posted image

Ja sam ovu recenicu citirala iz Korisnickog uputstva za povracaj pdv/a..,ako je tako kako kazes onda bi recenica trebalo da glasi.....Ako kupac hrane i opreme za bebe u prvoj godini starosti bebe ostvari refundaciju PDV na iznos manji od 40000 din...i tako dalje...ili su oni nepismeniuser posted image

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
7.7.2013 23:37:55   
Azra_
I po mom tumačenju 40 000din je maksimalni iznos koji vraćaju, tj.iznos pdv-a kojiaća se vr, a ne maksimalna potrošena suma novca na bebi opremu.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
8.7.2013 23:30:49   
Azra_
Imam pitanjce, da li na računima gde ima svegga i svačega, a između ostalog i bebećih stvarčica, treba podvlačiti ili nekako obeležiti te stavke ili da ništa ne diram pa neka sami lupaju glavu??? Mislila sam da ne predajem, ali kad sam videla koliko računa imam...iha...

Zna li neka mama kakva je situacija u Nišu sa zahtevima?

< Poruku je uredio Azra_ -- 8.7.2013 23:45:08 >


_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
9.7.2013 9:20:33   
vonavoj
Azra,ja sam podvlacila na kopijama. ALi ne priznaju bebece stvari,nego imas spisak sta ulazi u refundaciju.I samo racuni od 1.1.2013. do 30.6.
Priznaje se vrednost kupljene robe od 40.000 i 30.000,nije to max iznos pdv-a!

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
9.7.2013 23:39:41   
Azra_
Mislila sam generalno ˝bebeće stvari˝,znam da ne ide sve. Moja tetka je dipl.pravnik i čitajući ono što su napisali, apsolutno drugačije mi protumačila. Ne zna se ko je luđi...

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
9.7.2013 23:58:07   
Moiraina

IZVORNA PORUKA: Sanchy


IZVORNA PORUKA: isidora88


IZVORNA PORUKA: Sanchy

Ako kupac hrane i opreme za bebe u prvoj godini starosti bebe ostvari refundaciju PDV u iznosu manjem od 40000 din,pravo na refundaciju PDV u prvoj god.bebe smatra se u potpunosti ostvarenim...ja ipak mislim da se odnosi na povracaj PDV u iznosu od 40000 a ne vrednost robe od 40000 pa na to pdv..,pa mislim samo kolica toliko kostaju to bi bilo glupo.,.


po onome sto sam cula, nisi u pravu, mozes dobiti povracaj pdv-a ako ti je zbir racuna 40.000, a ne da si potrosila 200.000 dinara pa na to pdv, oni su napravili socijalni program, znaci sve najjeftinije i ne zanima ih sto neko potrosi na kolica 50.000, i sto necija deca moraju da piju adaptirano mleko, ma lopine, nasa drzava nista normalno ne moze da uradiuser posted image user posted image user posted image

Ja sam ovu recenicu citirala iz Korisnickog uputstva za povracaj pdv/a..,ako je tako kako kazes onda bi recenica trebalo da glasi.....Ako kupac hrane i opreme za bebe u prvoj godini starosti bebe ostvari refundaciju PDV na iznos manji od 40000 din...i tako dalje...ili su oni nepismeniuser posted image


Ovo kako je formulisano u uputstvu može jedino da se protumači da ti vraćaju pdv do iznosa od 40.000 (da je 40.000 iznos pdv-a, a ne vrednost kupljene robe).

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
9.7.2013 23:58:49   
Azra_
Da, zaboravila sam da pitam, kada kažu kašice, da li se tu računaju i pahuljice, tipa milupa, nestle i sl? Ako je max vrednost robe 40 000din, jedino da sračunam i predam račne do te vrednosti jer je od početka godine do sada otišlo samo na mleka, pelene, kašice mnoogo više od 40 000. A nešto mi je baš ćef da uzmem ono što me sleduje, pa makar ih potrošila u prvoj kafani ili dala onima što brišu šajne na semaforima.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
10.7.2013 0:04:18   
pocahontas
da li moze neko da mi kaze sta sve treba od papira da se preda? da li zavisi od opstine do opstine ili je univerzalno?

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
10.7.2013 0:05:13   
Azra_



Ovo kako je formulisano u uputstvu može jedino da se protumači da ti vraćaju pdv do iznosa od 40.000 (da je 40.000 iznos pdv-a, a ne vrednost kupljene robe).
[/quote]


I meni je tako bilo logično. Ne znam što bi na spisku bili krevetac, AS, kolica, pelene i ostalo kad je svima poznato da za sumu od 40 000din ne možeš kupiti sve to čak i da kupuješ najjeftinije modele i proizvode.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
10.7.2013 0:08:16   
Moiraina
Nisam se u ovo udubljivala jer ne ispunjavam uslove za povrat PDV-a, ali sad kada sam malo pročačkala, definitivno se vraća PDV u iznosu do 40.000 u prvoj godini i do 30.000 u drugoj godini (znači, nije na toliko ograničena vrednost robe, već PDV).

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
10.7.2013 8:59:23   
Modessty

IZVORNA PORUKA: Modessty

evo linkova. Nadam se da je to taj obrrazac, ipak treba proveriti

korisnicko uputstvo

obrazac


papirologija bi trebalo da je univerzalna za sve, ali na kakvu ćete šalterušu naići sve zavisi


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
10.7.2013 9:07:08   
Modessty
evo za NIŠ informacija iz prve ruke. Sad sam se čula sa kolegom koji je predao pre neki dan. Predaju se zahtevi u Opštini, 3. sprat, soba 111, rade do 12h. Ne traže ništa više od onoga što je na ovom gore spisku. Računaju se od hrane kašice svih vrsta - znači ione u teglicama i one što se prave sa vodom i mlekom (tipa rižolino, čokolino...). Za sokove misli da se ne priznaje ali je on i to predao.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
10.7.2013 9:13:39   
Modessty
Hranom i opremom za bebe smatraju se:
1.mleko za odojčad
2. kašice
3. krevetac
4. kolica
5. stolica za hranjenje
6. stolica za kola
7. pelene

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
10.7.2013 15:48:43   
Azra_
Evo da ja javnem za mame iz Niša, ako neku zanima... Sve je kako je Mod napisala. Brzo se završava proces, ne traže ništa osim navedenog. Kod nas radi muž, i ako mu računaju redovnu platu, ne prelazimo onu njihovu cifru, ako računaju i neke dodatne stavke u vezi sa platama, onda šipak, ali dobro...

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







OVO JE ZA 5+! Pismeni rad malog Teodora (9)
Pismeni rad devetogodišnjeg Teodora Kovačevića iz Beograda o njegovom ocu Milanu, koji je vrlo brzo postao viralan, razn...
Koji obrok mališani smažu BRZO, BRŽE ILI Z...
Nutrino Junior kaša u zip pakovanju je savršen izbor za doručak, užinu ali i laganu večeru jer ne samo da zadovoljava de...



Click Here