|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Najbolja metoda za određivanje ovulacije
6.8.2009 13:45:22   
Anoniman
Koja je po vama najbolja metoda za određivanje ovulacije?

Ne ulazeći u objašnjavanje šta je koja metoda, jer mislim da o svakoj imamo posebnu temu, nego prosto konkretan odgovor na pitanje.
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Najbolja metoda za određivanje ovulacije
6.8.2009 14:09:15   
Verus
Definitivno stapici za ovulaciju. Ne znam sta nude tamo, ali ja sam koristila clearblue digitalni, on ne samo da odredi LH nego i estrogen koji skoci 2-3 dana pre nego sto LH ode gore.  Znaci aparat odredi da tako nazovem "slabo polodne" dane, pa onda jaako plodne dane.  Tako da moze da pocne da se mucka vec 2-3 dana pre O.  Nisam koristila vec neko vreme.  Cekam do kraja godine pa ako se ne desi nista, moda opet pocnem...
Da li sti Tasho nesto probala do sada?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Najbolja metoda za određivanje ovulacije
6.8.2009 14:12:56   
Anoniman
Nisam draga. user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Najbolja metoda za određivanje ovulacije
6.8.2009 14:19:00   
Verus
Sigurna sam da ima tih stapica sto odredjuju LH, a kada ti  pokaze da ga je detektovalo u mokraci, ovulacija ce se desiti u narednih 24-36 sati, pa u muuuckanjeeee

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Najbolja metoda za određivanje ovulacije
6.8.2009 14:26:03   
dadaa
bas sam htela da pitam da li je neko koristio te stapice za ovulaciju..mozda probam ako mi neuspe sa bazalnom temperaturom..

_____________________________

nikada nemoj ici vec napravljenom stazom..sam sebi napravi put

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Najbolja metoda za određivanje ovulacije
6.8.2009 16:44:34   
indy_25
Ja sam isla u apoteku i pitala za te trakice za ovulaciju i kaze mi farmaceut da su skupe i da ih dodje malo i da je bolje da kupim maybe baby jer se vise isplati i mozes provjeravati do mile volje tako sam i uradila i uvjek mi pokaze da imam ovulaciju pravilno kao i sto mi je doktor potvrdio 14 dan posle menstruacije. Vazno je samo da se pravilno koristi.  Cak mi je moj ginekolog rekao da i oni tako u medicini provjeravaju tu paprat .Ja sam zadovoljna s maybe baby.

(odgovor članu dadaa)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Najbolja metoda za određivanje ovulacije
8.8.2009 17:02:47   
tixy1
Ja sam jedan mesec uzela stapice OVUGNOST, kostaju oko 350 din. Prvi mi je pokazao neg, a posle par dana je bio POZ. Znaci da radi.
Jedino sto nisam ostala trudna.

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Najbolja metoda za određivanje ovulacije
8.8.2009 20:22:01   
dadaa
IZVORNA PORUKA: Shishica

IZVORNA PORUKA: dadaa

ne znam sta bi to moglo da bude ali moram ti reci da ja bas i neverujem u mejbi bejbi..imam ga vec 3 godine i uvek pokazuje razlicito..nekada mi u sred ciklusa pokaze da imam ovulaciju...cak sam i mm naterala da lizne i posle sto godina ubedjivanja liznuo je i njemu su bili plodni dani..  

Mejbi bejbi jeste dobar, ali treba da ga koristis kako treba. Samo ujutru pre jela i pica ili ako ne jedes i ne pijes pet sati pa onda.. I nekako treba znati i spustiti tu pljuvacku da bi se dobro videlo, ne sme mehurica da bude, ne sme malo, a ni previse... A tvom muzu je to pokazao mb jer je sigurno soli imao od jela i tako to...razumes
E sad..ko zna gledam li ja dobro ili ne..a i omasili smo temu sad...
sigurno si u pravu..nisam toliko pazila na to  da li sam jela ili pila pre koriscenja..sada ga dugo nisam koristila..moracu ponovo ali malo ozbiljnije..



_____________________________

nikada nemoj ici vec napravljenom stazom..sam sebi napravi put

(odgovor članu tixy1)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Najbolja metoda za određivanje ovulacije
16.8.2009 0:10:15   
lence
Meni pracenje temperature uvek potvrdi da sam ovulirala pre tri-cetiri dana. Jedini je problem sto je to unatrag. Ah, da, i to sto se i vikendom moram rano buditi. Ponekad zaspim s termometrom u ustima.
Stapici mi retko daju pozitivan rezultat, pretpostavljam da je to zato sto stalno pijuckam cajeve pa cesto idem u WC (uputstvo kaze da se ne sme ici 3-4 casa pred testiranje, a prva jutarnja mokraca ne vazi). Navodno je najbolje testirati oko 2 popodne. Pokusat cu da ne pijem 13og dana u ciklusu.
Imam preterano duge i ostre nokte pa se ne usudjujem proveriti grlic maternice, primetila sam po statistikama mnogih zena da je to veoma pouzdan nacin. Da li da zrtvujem jedan nokat naredni mesec?
Cervikalna sluz je vise-manje pouzdana, kao i pojacani seksualni nagon.
Mislim da cu da probam i taj sistem sa pljuvackom, bas da vidim.

(odgovor članu dadaa)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Najbolja metoda za određivanje ovulacije
16.8.2009 0:13:50   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: lence
Imam preterano duge i ostre nokte pa se ne usudjujem proveriti grlic maternice, primetila sam po statistikama mnogih zena da je to veoma pouzdan nacin.

A o cemu se to radi? Mislim sta treba da je...?user posted image

(odgovor članu lence)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Najbolja metoda za određivanje ovulacije
16.8.2009 22:43:54   
viking
Ja sam čula pohvale za LH trakice, navodno tačno pokazuju "one" dane ali mi nije jasno zašto ih je toliko teško naći kod nas? Ne znam da li farmaceuti ikada posete ovaj ili neki sličan forum? Očigledno ne, inače bi im bilo jasno da nas ima mnogo koje bi vrlo rado dale par hiljada dinara za takav proizvod (jedan test košta 350 dinara, ali sam tokom prethodna dva meseca uspela da ga nadjem samo jednom i poklonila sam ga drugarici jer joj je baš bilo "frka"). Sad sam naručila iz Hrvatske, tamo ih ima. Inače Ovugnost je hrvatski proizvod ali u zagrebačkim apotekama ima i LH trakica drugih proizvođača (ja sam naručila neki irski, ima ih 5 u jednoj kutiji, a Ovugnosta ima jedan u jednoj kutiji).

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Najbolja metoda za određivanje ovulacije
2.9.2009 1:24:46   
LH Trakice
Ako nekoga zanima gde se mogu nabaviti LH trake za Srbiju, moze me kontaktirati preko privatne poruke.

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Najbolja metoda za određivanje ovulacije
9.2.2010 11:32:16   
Suncicabg
Pored Lh trakica, koje je u Bg nemoguce naci, koje metode ste koristile drage nase trudnicice?

(odgovor članu LH Trakice)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Najbolja metoda za određivanje ovulacije
11.2.2010 16:40:51   
Suncicabg
Drugarice user posted image

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Najbolja metoda za određivanje ovulacije
11.2.2010 16:47:37   
NinaMandarina
IZVORNA PORUKA: Suncicabg

Pored Lh trakica, koje je u Bg nemoguce naci, koje metode ste koristile drage nase trudnicice?


Suncice, ja sam porucivala LH trake preko neta, stigle su mi za 2 dana, platis postaru kad stignu user posted image . Hoces da ti posaljem pp?

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Najbolja metoda za određivanje ovulacije
11.2.2010 16:48:29   
Suncicabg
Ma ne moras, ja cu ipak pokusati u apoteci da ih nadjem! Hvala tiuser posted image

< Poruku je uredio Suncicabg -- 11.2.2010 16:49:42 >

(odgovor članu NinaMandarina)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Najbolja metoda za određivanje ovulacije
11.2.2010 16:49:20   
NinaMandarina
IZVORNA PORUKA: Suncicabg

Ma ne moras, ja cu ipak pokusati u apoteci da ih nedjem! Hvala tiuser posted image


OK

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 17
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?
Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here