|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Štitna žlezda
11.11.2013 17:12:20   
isidora88
ja sam prvo pocela sa un dijetom jer sam imala veliki visak, sa njom sa dosla na neku solidnu tezinu, onda sam izbacila slatko, hleb sam jela samo tonus, nordijski i tako te grozne varijante, malo prsute ponekad(listic, dva), paradajz, mladi sir, salatu, za rucak nesto peceno u kesi ili na malo ulja, meso i neki prilog, ponekad i krompir, ali sve bez hleba. vecera uglavnom jogurt.
sada opet brljavim, ali mi nije jasno da ni kada sam na strogom rezimu ishrane meni nece da odu ovi poslednji kg, odlepicu vise majke mi, ocajna samuser posted image

hanka ako pijes letrox, moj ti je savet da uzmes eytirox, ja kad sam pocela da ga pijem nisam ni znala za ostale varijante ni nuspojave, ja sam se samo odjednom nadula i svaki dan se gojila sve viseuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu hanka)
Direktna veza do poruke: 301
   RE: Štitna žlezda
11.11.2013 17:21:59   
hanka
Jao user posted image pa to je onda to,znaci bukvalno kao da sam u 4-5 mesecu trudnoce,poceo je cak i ves da me crta!Menjam pod obavezno!Hvala na savetima user posted image

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 302
   RE: Štitna žlezda
11.11.2013 21:41:25   
Modessty
ja nisam imala problem sa Letroxom. Kad sam počela da ga pijem smršala sam 3 kg i to bz dijete. Nije problem lek, već doza leka. A inače je potrebno oko tri meseca da se vide prvi rezultati hormona. Ne može to odjednom.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu hanka)
Direktna veza do poruke: 303
   RE: Štitna žlezda
11.11.2013 23:06:03   
isidora88
mod kod mene jeste od leka, od eytiroxa nista, a od letroxa haos[sm=hudicek1.gif
za dozu leka se slazem da je jako bitno odrediti tacno.
meni je recimo TSH sa 36 pao na oko 1 za mesec dana i odmah sam zatrudnela, bila je prava doza i resilo se brzo,najbitnije je naci dobrog strucnjaka.
onaj kome tsh nije ni posle vise meseci u normali ocigledno nema pravu dozu, ja bih vec posle mesec dana menjala dozu ukoliko je TSH van zeljenih granica, naravno ne bih samoj sebi menjala, nego bih sa endokrinologom ili ako je on nezainteresovan, menjala bih i njega.
od cekanja slaba vajda

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 304
   RE: Štitna žlezda
11.11.2013 23:30:02   
hanka
Kontrolisem tsh ft4 na 4 nedelje,pila sam prve 2 nedelje 1/2 a sad pijem celu tableticu.Ne ocekujem da se desi cudo odmah,ali ni da se nadujem kao balon

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 305
   RE: Štitna žlezda
3.12.2013 13:48:31   
Anoniman
ja sam danas uzela rezultate, izmedju ostalog sam radila i hormone stitne zlezde koji su svi ok sem antitela Anti-tpo koji su poviseni (granica je 70, a ja imam 72,9)

(odgovor članu hanka)
  Direktna veza do poruke: 306
   RE: Štitna žlezda
10.12.2013 15:24:07   
momaka
ja sam cure prestala da pijem lekove jel nisam isla na kontrole i jako sam se zajebala sad mi je stitna 18 e sad krecem sve iz pocetka |user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 307
   RE: Štitna žlezda
11.1.2014 23:16:50   
Snekile7
Devojke, imala sam malo povisen tsh, i zbog vto i planirane trudnoce, uveden mi Letrox, jer treba tsh da bude od 1-2. E sada zanima me, kada proveravate tsh, kada ga kontrolisete, jel pijete ujutru terapiju ili ne? Meni je logicno, da treba da se pije lek pre vadjenja krvi, ali mozda nisam u pravu.

(odgovor članu momaka)
Direktna veza do poruke: 308
   RE: Štitna žlezda
11.1.2014 23:59:40   
Milica cica
Ja uvek pijem.

(odgovor članu Snekile7)
Direktna veza do poruke: 309
   RE: Štitna žlezda
12.1.2014 9:17:38   
mika79
Snekile samo ti pij lekove dokle god ti endokrinolog tako kaže, i kad ideš da vadiš krv obavezno popij lek. Važno je da lek popiješ sat vremena pre bilo kakvog jela i pića.

(odgovor članu Milica cica)
Direktna veza do poruke: 310
   RE: Štitna žlezda
12.1.2014 15:54:01   
Snekile7
E hvala devojke. Posto pre desetak dana sa popijenim leko u Biomedici, tamo uvek proveravam, bio je 1, 3. Nekoliko dana posle, bez popijenog leka, u Frontu mi je 3,5. Tako je isto bilo i pre godinu dana u Frontu bez leka 3, 5. Kada proveravam u bBiomedici sa popijenim lekom, kako mi dr povecava dozu leka, tako mi tsh spada. Nego ovo u Frontu me zbunilo.

(odgovor članu mika79)
Direktna veza do poruke: 311
   RE: Štitna žlezda
16.1.2014 12:56:33   
Snekile7
Devojke, molim za misljenje. Evo mog slucaja, u vezi nedoumice oko tsh i letoxa, inace pijem vec godinu dana letrox 50 mcg, za poslednjih mesec dana, Radila sam 3 puta i :
U Biomedici sa popijenim lekom ujutru pre vadjenja krvi tsh 1,3.
Posle nekoliko dana, 2 dan ciklusa u Frontu, bez popijenog leka pre vadjenja krvi, tsh 3,5. Isto pre godinu dana u Frontu mi je tsh bez popijenog leka bio 3,5 - kao da ovih godinu dana ne pijem nikakav lek, tako pokazuje. 
Posle nekoliko dana u Biomedici, bez popijenog leka pre vadjenja krvi, tsh 1,9.

(odgovor članu Snekile7)
Direktna veza do poruke: 312
   RE: Štitna žlezda
25.4.2014 20:16:39   
Marta29
Cao svimauser posted image jel moze pomoc? Iscitala sam skoro celu temu, ali sam sada skroz zbunjena posto je ovo sve skroz novo za mene pa ako moze mala pomoc. Imam zakazano kod dr tek u sredu poludecu do tadauser posted image
Pila sam kontracepciju 5 god.i pre nekih godinu i po sam prestala i uradila sve hormone i nacodno su svi bili idealni, ali sada vidim da mi ovako pise:
TSH 3.913 0.35-5.500 mlU/I
T4 100.1 58.1- 170.0 nmol/I
T3 1.61 0.92-2.79 nmol/I
A vidim da vi piset da TSH treba da bude oko 1,2 pa kako je onda ovo idealno, ali ovo je od pre god.dana?
Ali problem je sto sam danas dobila rezultate i
TSH 4.098 0.350-5.500 mlU/I
FT4 11.52 11.50-22.70T pmol/I

Sve ovo sam uradila sasvim slucajno, posto su nam u firmi organizovali sistematski pa sam radila UZ i nasla mi je dr cistice od 6mm na stitnoj pa mi preporucila da uradim hormone. Naravno, sada kada sam procitala forum, vidim da sam imala i neke od simptoma ali naravno nisam imala pojma da je od stitne. Dr se naravno ne interesuju da me pitaju jel imam problem da smrsam,jesam nervozna,znojim se i sl...tako da izgleda samo srecom u nesreci mozes da saznas sta ti je ili da zavrsisi medicinuuser posted image
Izvinite sto sam napisala roman ali skorz sam uplasena posto mi je sve novo pa ako neko moze da mi kaze bilo sta o ovim rezultatima bila bih mu zahvalnauser posted image

(odgovor članu Snekile7)
Direktna veza do poruke: 313
   RE: Štitna žlezda
25.4.2014 20:21:55   
degu
Marta referentne vrednosti koje su date su za sve ljude i jeste vrednost tvog tsh idealan za nekog ko ne želi da ostane u drugom stanju, ali za trudnoću je potrebno da je tsh oko 2. I često ćeš nailaziti na dr-e koji će ti govoriti da je štitna u redu, iako nije, samo zato što je u referentnim vrednostima. Najbolje bi bilo da nađeš reproduktivnog endokrinologa, jer i samo minimalna doza leka bi ti brzo regulisala rad štitne žlezde.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Marta29)
Direktna veza do poruke: 314
   RE: Štitna žlezda
25.4.2014 20:31:46   
Marta29
Hvala na brzom odgovoruuser posted image
Videcu onda u sredu da trazim od dr uput za repr.endokrinologa. Nego me sada uhvatila frka sto je tek u sredu pa neradni dani...valjda ce biti sve ok. Hvala jos jednomuser posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 315
   RE: Štitna žlezda
6.11.2014 15:40:53   
New Mom
T3 1.55 (1.3-3.1 nmol/l)
T4 95.58 (66-181 nmol/l)
TSH 3.62 (0.27-4.20 mikroIU/ml)

Ja i tumacenje hormona stitne, nebo i zemlja. Jel ovo dodje ipak neki prikriveni hipotireoidizam ili ne?

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Marta29)
Direktna veza do poruke: 316
   RE: Štitna žlezda
6.11.2014 17:26:51   
Maslacak15
Da New mom u pitanju je Blagi sublinicki hipotireodizam. TSH je previsok. Problem je sto te Referenten vrednosti nisu aktuelizovane decenijama iako endokrinolozi smatraju da sve preko 3 nije u redu. Nije to problem samo u Srbiji isti slucaj je ovde kod lekara opste prakse. Ali je zato u centru endokrinologikum koji sam posecivala redovno dok sam pokusavala prvi put dda zatrudnim granica samo 2,5.
Sigurno nije jako opasno ali ti i dojis sve je to fizioloski napor nebi bilo lose da ga spustis. Samo treba da nadjes lekara koji je voljan da ti prepise terapija. Minimalna doza bi sigurno ekspresno sredila stvar. Puno te pozdravljam!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 317
   RE: Štitna žlezda
6.11.2014 17:59:46   
little_one
Ja sad vidim da sam pisala u drugoj temi.

Maslacak zar ovakav nalaz ne bi mogao da bude isprovociran tipa dojenjem, ono sto sam ja pomislila da je mozda kod mene? Ipak, kod mene je stvarno los nalaz bio da bi se povezao s dojenjem...ja nekako ne bih dirala ovaj nalaz ali bih ga redovno pratila, al najbolje da se posavjetujes sa nekim endokrinologom sto kaze Maslacak.

Sto se tice mene, ja sam dobila terapiju, letrox 50 za pocetak, u ponedjeljak treba da je zovem na kliniku da vidim kad mi se moze uraditi ultrazvuk, jer dr sumnja da je moj cvor koji je narastao u zadnjih mozda mjesec dana u stvari cista. E sad, rekla je da ako bude cista da ce raditi punkciju. Ja se jos uvijek ne usudjujem izguglati cista na stitnoj, nadam se da to nije nista za zabrinuti se.

Ne znam da li ce terapija biti adekvatna, al za mjessec dana radim kontrolni nalaz pa cemo vidjeti sta je uradjeno. Da podsjetim, Tsh je 11.67 a fT4 6

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 318
   RE: Štitna žlezda
12.12.2014 18:59:31   
little_one
Radila sam punkciju cvorova stitne zlijezde i dobila nalaz ali ga ja nista ne kapiram, ni dobro ni da je lose. AJde malo da citate dok ne dodjem do dr, a po svoj prilici necu stici ni iduce sedmice do nje.

Citoloska analiza

Citoloski razmaz pregledan na dva predmetna stakla je umjereno celularan, cine ga pojedinacne i u nekohezivnim nakupinama folikularne epitelne celije koje mjestimicno pokazuju anizocitozu lako izrazenu anizocitozu i anizonukleozu, pojedina jedra su izduzena, hromatin fino dispergovan, dok se u nakupinama jedra preklapaju i nagomilavaju. Ostatak razmaz cine makrofagi, hemosiderofagi, polimorfonuklearni granulociti, degenerativno izmjenjene celije, eritrociti, koloid. Citoloski nalaz odgovara folikularnoj leziji nejasnog znacenja. (FLUS)

p.s Pisala sami u temi pretrage i hormonska terapija..

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 319
   RE: Štitna žlezda
12.12.2014 21:59:42   
Torbica
IZVORNA PORUKA: little_one

Radila sam punkciju cvorova stitne zlijezde i dobila nalaz ali ga ja nista ne kapiram, ni dobro ni da je lose. AJde malo da citate dok ne dodjem do dr, a po svoj prilici necu stici ni iduce sedmice do nje.

Citoloska analiza

Citoloski razmaz pregledan na dva predmetna stakla je umjereno celularan, cine ga pojedinacne i u nekohezivnim nakupinama folikularne epitelne celije koje mjestimicno pokazuju anizocitozu lako izrazenu anizocitozu i anizonukleozu, pojedina jedra su izduzena, hromatin fino dispergovan, dok se u nakupinama jedra preklapaju i nagomilavaju. Ostatak razmaz cine makrofagi, hemosiderofagi, polimorfonuklearni granulociti, degenerativno izmjenjene celije, eritrociti, koloid. Citoloski nalaz odgovara folikularnoj leziji nejasnog znacenja. (FLUS)

p.s Pisala sami u temi pretrage i hormonska terapija..


Ovo u prevodu znaci - celije razlicite velicine, sa jedrima razlicite velicine, celije bez jedara, i uopste morfoloski sarena slika, da kazem.
Makrofagi i polimorfonukleari ukazuju na zapaljenski odgovor, degenerativne celije su nefunkcionalne, obolele. Meni lici na benignu promenu, nema opisa nicega sto ne bi bilo u sklopu tvoje osnovne bolesti. user posted image
Folikularna lezija nejasnog znacenja - ne znaju ni oni gde bi ga svrstali, ali svakako je benigno, celijski razmaz nema nista sto bi trebalo da te zabrine u onom losem pravcu, necu ni da kazem kojem.

< Poruku je uredio Torbica -- 12.12.2014 22:02:56 >


_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 320
   RE: Štitna žlezda
12.12.2014 22:10:10   
little_one

IZVORNA PORUKA: Torbica

Folikularna lezija nejasnog znacenja - ne znaju ni oni gde bi ga svrstali, ali svakako je benigno, celijski razmaz nema nista sto bi trebalo da te zabrine u onom losem pravcu, necu ni da kazem kojem.


Ja sam nasla o tom FLUS-u da je rizik od 5-15 posto i da se najcesce ponavlja punkcija jer je to grupa koja nije benigna, ali nije ni sto posto maligna...

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 321
   RE: Štitna žlezda
12.12.2014 22:18:23   
Torbica
Celijski opis maligne promene je drugaciji. To mi je u glavi negde iz patologije i ovaj tvoj mi ne lici na takav. I ne bi ga stavili u nejasan da sumnjaju da je nesto drugo. Uvek se svaka sumniva promena prvo klasifikuje kao takva, pa kasnije iskljuci ako nije, takva je doktrina. Nisi ti u tih 15%. user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 322
   RE: Štitna žlezda
12.12.2014 22:20:20   
little_one
IZVORNA PORUKA: Torbica

Celijski opis maligne promene je drugaciji. To mi je u glavi negde iz patologije i ovaj tvoj mi ne lici na takav. I ne bi ga stavili u nejasan da sumnjaju da je nesto drugo. Uvek se svaka sumniva promena prvo klasifikuje kao takva, pa kasnije iskljuci ako nije, takva je doktrina. Nisi ti u tih 15%. user posted image


Hvala draga user posted image


Samo mi nije jasno zasto ne napisu pozitivan, uredan, negativan, nesto normalnim jezikom definisano. user posted image

< Poruku je uredio little_one -- 12.12.2014 22:24:13 >

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 323
   RE: Štitna žlezda
12.12.2014 23:05:35   
Torbica
Ma nista!
Eh..... tesko pitanje! No, nek je tvoj nalaz dobar, ko ih sisa. user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 324
   RE: Štitna žlezda
13.12.2014 22:02:51   
Maslacak15
Uh little one ja se nebih bas slozila da je skroz bezazleno. Nego je pre nedefinisano. FLUS je kao sto i sama kazes kategorizovan kao " atipija nejasnog znacenja"- Bethesda kategorija III. U jednoj od novijih studija casopisa Thyroid, podaci iz Njujorka. kazu da je rizik od maligniteta veci od tih 5-15%

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24341462

Ovo ne znaci naravno da je kod tebe promena obavezno problematicna ali ja bih bila oprezna i proaktivna na tvom mestu. Vidi sta ce reci lekar. Ja razmisljam na sledeci nacin. Ne treba ama bas nista rizikovati. Bez stitne se moze i ako ti predloze uklanjanje cvora to je mnogo bolje nego rizikovati malignitet.
Zato probaj da se ne opterecujes previse i da se ne plasis, iako je sigurno neprijatno ali nemoj da zanemaris. Barem kontrolisi redovno. Ili potrazi jos neko misljenje strucnjaka za stitnu. Puno te pozdravljam.

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here