|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  98 99 [100] 101 102   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
19.4.2015 7:42:40   
yyyyy
Ne znam kako izgleda pirinčano,nisam pravila,ali eto onda ideje za projice i mafine!
Cecana,mi smo po savetu iz DZ počeli dohranu večerom nekom oko 18h,neke 3 nedelje samo pahuljice.Onda smo pre podne uveli termin za isprobavanje povrća i voća,znači ne obrok,nego baš probavanje.
Mada,iz ove perspektive,prvo bih krenula sa doručkom,pa ručak,pa večera-tim redom.

(odgovor članu Cecana)
Direktna veza do poruke: 2476
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
19.4.2015 10:54:14   
degu
cecana hvala :) voce je najbolje davati ujutru,samo,bez zitarica,mada ja mesam jer slabo jede voce.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu yyyyy)
Direktna veza do poruke: 2477
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
29.4.2015 11:22:12   
jeca87

IZVORNA PORUKA: yyyyy

Meljem,pa dodam u voće sirove.
A palčinke,ima jedan recept:
-šoja biljnog mleka po izboru
-šolja brašna po izboru
-jedna banana
kao varijanta bez mleka i jaja,to su one deblje,takozvane američke.
Nema šanse da budu iste kao one klasične,ali šta zna dete kako uopšte izgledaju palačinke?!
Nisam pravila,planiram ubrzo,pa mogu da javim kako je ispalo.


Koje biljno mleko?
Ja sam uzela ovseno, ali u sastavu piše hladno ceđeno ulje suncokreta i morska so.
Mislim da to ne smem da dam bebi.

(odgovor članu yyyyy)
Direktna veza do poruke: 2478
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
4.5.2015 21:17:37   
Mariya
Jeco uzmi pirinčano mleko ako ne smeš ovseno. Mada, hladno ceđeno ulje je ok, a mislim da ni količina soli nije tolika da bi škodila bebi. Ili napravi sama biljno mleko, ima recepata u temi.
Mi danas završili sa graškom, sad mi ostaje da smislim do sutra hoću li boraniju ili spanać. Pa onda čekam petak, kad bude imala tačno 7,5 meseci da probamo gluten, pa posle njega mlečne proizvode. E onda ćemo da klopamo ukusno!!

(odgovor članu jeca87)
Direktna veza do poruke: 2479
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
13.5.2015 13:09:54   
Mariya
Mi još nismo probali ni boraniju ni spanać. U međuvremenu sam našla guščije meso, pa guščiju džigericu, pa morčije meso pa smo onda gluten.u obliku frutolina, i malo hleba. Prošlo bez reakcija, jedino što 1 dan nije kakila a sledeći je kakila čvršće, jel‚može to da bode od glutena, tj frutolina? a sad ću da joj dam malo keksa, da vidim hoće li da ga gricka.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 2480
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
16.5.2015 21:27:12   
Mariya
Moje dete probalo spanać.Napravila sam joj takav miks da joj zamaskiram spanać, pojela je celu porciju i još otvarala usta, a obično se patimo sa ručkom, skoro nikad neće da ga jede.
U međuvremenu je počela da gricka keks sama, stavlja ga u usta i grickauser posted image
Sad bismo već mogli mlečne proizvode i jaje.I tako se ja ovde dopisujem sama sa sobom...

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 2481
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
16.5.2015 21:33:08   
veselicaa
Mariya super za spanac i moja deca su ga obozavale.Probaj i blitvu kazu da ima vise vitamina od spanaca.
Sto se tice glutena on se uvodi od sedmog,osmog meseca i vidim po tikeru da tvoja beba toliko ima tako da mislim da je vreme.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 2482
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
16.5.2015 22:01:30   
mila83
I mi cemo uskoro uvesti gluten, za par dana T puni 8 meseci.danas smo poceli sa blitvom. Konacno je pocela bolje jesti kasice. Nisam nista od mlecnih proizvoda uvela,planiram i to u narednom periodu.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 2483
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
18.5.2015 7:47:02   
ivaMark
Sta za veceru user posted image

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 2484
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
18.5.2015 9:00:29   
vonavoj

IZVORNA PORUKA: ivaMark

Sta za veceru user posted image

isto pitanje..moja je jos na Milupa pahuljicama,kupila sa raznim ukusima u HR.

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 2485
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
18.5.2015 9:40:27   
mila83
HIhihi,i ja planiram veceru da menjam , za koji dan.Za sada je isto na Milupinim pahuljicama, menjam ukuse naizmenicno.
Sa prvo dvoje dece, nama je dr savetovala za prvi put da ono sto ostane od kasice za rucak, da se da i za veceru, jer je stomacicu to vec poznato, ali ipak da se na taj nacin postepeno navikne da vari nesto teze. A posle moze nesto od mlecnih proizvoda sa palentom, ili ako ste vec uvele gluten, moze griz ili keks sa mlekom.
ja nisam nista jos od toga uvela, pa kako budem to uvodila(prvo cu davati to za dorucak, da vidim ima li reakcije) prebacicu posle za veceru. Necu davati to od rucka za veceru ipak.

Ako imate neke ideje i recepte,pisite,toga nikad dosta ! user posted image

< Poruku je uredio mila83 -- 18.5.2015 9:41:39 >


_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 2486
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
18.5.2015 11:49:51   
mika79
Ja za večeru dajem palentu/griz/pirinač/poparu sa kiselim mlekom, probala bih i 7 korn sa jogurtom neznam da li je neko davao tu kombinaciju?

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 2487
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
18.5.2015 11:56:24   
ivaMark
mila, kod nas ne ostane nista od rucka :D


_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu mika79)
Direktna veza do poruke: 2488
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
18.5.2015 12:15:09   
vonavoj
Meni je bezveze da dajem rucak za veceru.user posted image

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 2489
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
18.5.2015 12:53:45   
mila83
Ma i meni je bezveze.Evo i moja T je sa natezanjem,ali ipak,pojela ceo rucak,njoj je to 120g kasice. Planiram sutra jogurt da joj uvedem,za dorucak.

Mika, i ja sam te kombinacije davala starijoj deci kad su bili bebe,ali nisam probala 7corn sa jogurtom,ne secam se.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 2490
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
18.5.2015 13:01:14   
World
ma sto vam je bezveze davati rucak za veceru, pa bolje da jedu meso i povrce ili bar samo povrce nego zitarice.. svakako se ne mogu predozirati povrcem user posted image


_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 2491
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
18.5.2015 13:03:49   
mila83
Mozda samo povrce od rucka,moze u kombinaciji sa palentom,ili se moze napraviti neka pita,projica,testenina,kad malo porastu.Ali bez mesa.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 2492
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
20.5.2015 10:36:48   
mila83
Mi uveli jogurt.Bas nije odusevljena samo njega da pije na kasicicu. Kupila sam Dukat 3,2 % masti.Juce sa palentom bas nije htela,malo je pojela.Jutros sam joj izgnjecila manju bananu i stavila pet sest kasika jogurta, sve je pojela. Sutra povecavam kolicinu jogurta a smanjujem jos vise voce.

Koji grcki jogurt mi preporucujete, da je za bebe dobar? Ili sama da ga pravim?

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 2493
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
20.5.2015 10:43:13   
World
ti dukatovi proizvodi su se skroz pokvarili, poceli su da dodaju svasta.. dobro procitaj deklaraciju na svim proizvodima.. a uvijek je bolje praviti, ako imas mogucnost da nabavis pravo mlijeko..

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 2494
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
20.5.2015 10:57:59   
mama krava
Grčki jogurt, jedino ako ga kupuješ u Grčkoj, jer ovaj naš nije grčki, već je grčki tip jogurta, tj običan jogurt kome dodaju skrob i ko zna šta još da bi bio gust... Pročitaj na pakovanju - svuda piše grčki tip jogurta I pravi se potpuno drugačije nego u Grčkoj.

Bolje bilo koji drugi ili ako ga sama praviš odlično. Još bolje kefir da praviš....

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 2495
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
20.5.2015 11:10:52   
degu
ja dajem i meso i povrce za veceru i kad mi ostane od rucka dam joj i za veceru. I napuca se dobro,a i mi volimo kuvano i za veceru. I bas sam pratila s obzirom koliko T lose spava,nista gore nije i kad joj dam meso za veceru. Isti djavo jel jede palentu ili pilav :D ili boraniju

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 2496
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
20.5.2015 11:36:11   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: mama krava

Grčki jogurt, jedino ako ga kupuješ u Grčkoj, jer ovaj naš nije grčki, već je grčki tip jogurta, tj običan jogurt kome dodaju skrob i ko zna šta još da bi bio gust... Pročitaj na pakovanju - svuda piše grčki tip jogurta I pravi se potpuno drugačije nego u Grčkoj.

Bolje bilo koji drugi ili ako ga sama praviš odlično. Još bolje kefir da praviš....

Kako si me sad skenjala, a ja se navukla na grčki jogurt iz lidla. Još sam prestala da kupujem manja pakovanja i prešla na kanticu od 1 kr (koristima ga svuda umesto pavlake - mislim u našoj i Aninoj ishrani, mali i tako samo sisauser posted image )

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 2497
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
20.5.2015 11:41:00   
mama krava

IZVORNA PORUKA: Trcosava RR


Kako si me sad skenjala, a ja se navukla na grčki jogurt iz lidla. Još sam prestala da kupujem manja pakovanja i prešla na kanticu od 1 kr (koristima ga svuda umesto pavlake - mislim u našoj i Aninoj ishrani, mali i tako samo sisauser posted image )



Sorry draga, ali bolje da se bilo kako, pa I ovako na formumima informišemo, jer nas skenjavaju sa svih strana, a kroz hranu posebno...

Mada, možda taj Lidlov nije grčki tip jogurta...proveri.

Čitala sam da je cela tehnologija pravljenja grčkog jogurta zaštićena I zato ne sme da se grčkim zove neki koji se ne pravi po toj tehnologiji....a ovi naši se snalaze da liči....

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 2498
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
20.5.2015 19:45:01   
vonavoj
Kupila sam proso,pa ce sutra probati! Pa cemo polako pavlaku,i dr kaze da mozemo i zumance,tako da nas sve ceka redom..

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 2499
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
21.5.2015 7:36:53   
mila83
Ma najbolje je domace,slazem se. Mi dva puta nedeljno uzimamo domace mleko,vec nekoliko godina.Sama pravim ponekad i jogurt i kiselo mleko, sir malo redje jer treba puno mleka,ali njoj cu praviti.

Nisam htela odmah domace,plasim se da joj ne bude prejako i previse masno.

a to za grcki jogurt MK,i ja sam procitala na nekom sajru,probacu da nadjem link da i ostale mame procitaju.Jako lepo objasnjeno i u pravu si 100 % ,ali rekoh,mozda ima neki pristojan za bebe za pocetak.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 2500
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  98 99 [100] 101 102   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  98 99 [100] 101 102   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







5 grešaka koje ne bih ponovila kao mama po...
Roditeljstvo je izazov, a novi roditelji su posebno podložni greškama.
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here