|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  96 97 [98] 99 100   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
25.3.2015 7:52:24   
Dunja i Anja
Cao cao drage mame.. Zanima me kako ste vi svojim bebanima pripremali pilecu dzigericu sa cim set je kombinovali?

(odgovor članu yyyyy)
Direktna veza do poruke: 2426
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
25.3.2015 9:56:38   
degu
mi vas pozdravljamo,prelazimo u stariju grupu user posted image
Dunja ja jetru nisam davala,citala sam da se ne preporucuje jer u jetri se nakupljaju svi otrovi i antibiotici.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Dunja i Anja)
Direktna veza do poruke: 2427
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
25.3.2015 10:09:13   
ivaMark
DiA, ja sam par puta davala dzigericu, nisam joj nesto forsirala.... Uvela bih mu jos jedan obrok a ne znam sta user posted image Kao da nisam pre godinu i nesto prolazila kroz ovo sa Jovanom user posted image

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 2428
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
25.3.2015 15:30:13   
MakiJ
Ja sam davala dzigericu, citala sam da je vise korisma nego stetna pa mu dam povremeno

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 2429
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
25.3.2015 17:45:12   
pozitiva
Yyyyy izgleda da si pogodila,tih 500ml je njoj sasvim dosta. Danima tako jede,tj pije. Dunja ja sam mojoj prvoj curici davala sa pirincem i sargarepicom,ali to je pojela svega par puta i nikako vise nije htela. Ni danas je ne jede,a ima 3god. Mame jel smem ja Liji dati cveklu? Imamo 6mes punih i koji dan.

_____________________________

"Vojim te mama do meseca i neba,do zvezda,ma cak do pjafona!!!"

(odgovor članu MakiJ)
Direktna veza do poruke: 2430
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
25.3.2015 17:52:12   
pozitiva
IvaMark loje obroke imate? Pretpostavljam da je rucak i vecera...ubaci koju uzinu,dal prepodnevnu ili poslepodnevnu,sta vec mislis da ce bebi vise odgovarati. I ja sam tako sva u nedoumicama a sto kazes,pre god i nesto sam kroz sve ovo prosla! Kakva bph tek bila da nisam?!user posted image

_____________________________

"Vojim te mama do meseca i neba,do zvezda,ma cak do pjafona!!!"

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 2431
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
25.3.2015 20:56:30   
Dunja i Anja
Danas sam bas pravila dzigericu sa pirincem i sve su pojele. Mislim da su mogle jos da jedu.user posted image Kada se daje cvekla i sa cim ste je kombinovali?

(odgovor članu pozitiva)
Direktna veza do poruke: 2432
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
25.3.2015 22:38:47   
pozitiva
Ja je jos nisam uvela. A ni kombinacije sa cveklom bas mi nesto ne naviru!user posted image Mame su zauzete svojim bebama,odg cim stignu. Dunja, za dzigu i pirinacuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Vojim te mama do meseca i neba,do zvezda,ma cak do pjafona!!!"

(odgovor članu Dunja i Anja)
Direktna veza do poruke: 2433
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
25.3.2015 22:56:20   
Klarita
DiA, ja sam davala samo onu Hipp sa cveklom, jabukom i govedinomuser posted image mislim da moze od 6-7muser posted image

(odgovor članu pozitiva)
Direktna veza do poruke: 2434
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
26.3.2015 7:38:33   
degu

IZVORNA PORUKA: Dunja i Anja

Danas sam bas pravila dzigericu sa pirincem i sve su pojele. Mislim da su mogle jos da jedu.user posted image Kada se daje cvekla i sa cim ste je kombinovali?



cvekla ako je neprskana ide od 6 meseci, super ide sa jabukom i bundevom npr ali i u povrtnim kašicama, kuvana cvekla je slatkasta i deca je vole

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Dunja i Anja)
Direktna veza do poruke: 2435
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
28.3.2015 0:07:47   
pozitiva
Probale smo danas cveklu... prosla je user posted image mogla sam pretpostaviti!

_____________________________

"Vojim te mama do meseca i neba,do zvezda,ma cak do pjafona!!!"

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 2436
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
28.3.2015 11:59:25   
yyyyy
Sa čim si je kombinovala?
Nama najbolje ide sa jabukom i bundevom,dođe slatko kao voće.
Probaj baš malo da staviš,pa vremenom da povećaš količinu,

(odgovor članu pozitiva)
Direktna veza do poruke: 2437
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
28.3.2015 15:33:31   
Mariya
Evo i nas u ovoj temi!!
Mada mi smo jos male pa nismo puno toga jele: jabuku, pirincanu kasicu, kasicu sa pirincem i kukuruzom, krompir, sargarepu, kajsiju i breskvu.Probali smo krusku ali joj je mucila stomacic, pa cemo nju opet probati malo kasnije. Sutra sljiva, pa kad tata donese bundevu sa pijace cemo i nju.
Mame je li ima negde spisak namirnica tj redosled uvodjenja? ja joj dajem onako kako sam i Lu tj kako sam zapisivala u njenoj svescici.

(odgovor članu yyyyy)
Direktna veza do poruke: 2438
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
29.3.2015 23:05:21   
pozitiva
Yyyyy davala sam sa jabukom! Bundevu nigde naci,da je mozemo jesti!user posted image tako da nam je cvekla isla sa jabukom i naravno bljak!!! To je prva namirnica koju je odbila! Mariya ja gde god sam citala,svuda je redosled izmenjen. Negde pisi npr cvekla sa 6mes,negde sa 8,negde grasak sa 9,a negde sa 6... tako da ja dajem onim redosledom kojim sam davala prvoj bubici.

_____________________________

"Vojim te mama do meseca i neba,do zvezda,ma cak do pjafona!!!"

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 2439
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
30.3.2015 0:27:22   
yyyyy
Eh,tabela koliko voliš!
Mada,mesec gore- dole čini mi se da ne igra preveliku ulogu.
Pozitiva,ti probaj ponudi opet,možda prihvati,a ako i ne prihvati-ima toliko toga drugog što će ručkati!
Mi smo za sad još na žumancetu,ne uvodimo ništa novo,sutra je na redu 1/2.

(odgovor članu pozitiva)
Direktna veza do poruke: 2440
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
30.3.2015 22:28:00   
pozitiva
Yyyyy tako cu i uraditi! Mozda nam uspe iz drugog puta.user posted image u nedoumici sam! Vidim po svescici pametnici koju sam pisala sa prvom bubicom,da sam joj sa punih 7mes davala vec uveliko zumance,jogurt,pavlaku...a sa ovom sve nesto otezem! Kad si Yyyyy uvela zumance,i jel i dalje ide ono 1/8,pa 1/4...?

_____________________________

"Vojim te mama do meseca i neba,do zvezda,ma cak do pjafona!!!"

(odgovor članu yyyyy)
Direktna veza do poruke: 2441
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
30.3.2015 22:48:37   
yyyyy
Sa žumancetom krenuli prošle nedelje,dakle sa punih 8.
Sad,po pravilu bi trebalo:
1.nedelja-2 x 1/8-sa 3 dana razmaka
2.nedelja 2x 1/4
3.nedelja 2 x 1/2
4.nedelja 2x celo žumance
Ne uvoditi nove namirnice zbog eventualne reakcije na žumance.
Ja sam skratila na 2 nedelje,prošle 1/8 i 1/4,danas 1/2 i u petak recimo celo žumance.
Nije nikakve reakcije imao.
A pavlaku i km smo sa 7.5,ali povraća nakon svakog probanja,pa pravimo pauzu sa mlečnim proizvodima.
Do duše,dala sam mu mladi sir da proba,od njega ne povraća.

(odgovor članu pozitiva)
Direktna veza do poruke: 2442
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
30.3.2015 23:49:22   
Mariya
Pa i pre 3 godine je bilo isto tako,sve različito,svako ima neku svoju tabelu.
nego mame,je li nam rano za bananu?kad ste je uvodile?

(odgovor članu yyyyy)
Direktna veza do poruke: 2443
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
31.3.2015 0:06:51   
Sanjica26 RR
Mariya slobodno mozes da je uvedes. Ona se daje medju prvim vockicama.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 2444
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
31.3.2015 0:09:52   
QueenJ
Ja sam Emiliji bananu uvela među prvim namirnicama.
A što se cvekle tiče, mi smo probali i u slatkoj i u slanoj kombinaciji. Nije oduševljena. A cimerki iz sobe dr je rekla cveklu nikako pre 11 meseci, da je teška za varenje...
Svi različito pričaju. A mame samo treba da slušaju svoje bebe i instinkt.

_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 2445
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
2.4.2015 22:52:05   
Dunja i Anja
Cao cao... Moze li neki savjet kako ste pripremale leblebiju i sa cime?

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 2446
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
3.4.2015 0:12:00   
pozitiva
DiA ja nisam to davala! A taman cete mi dati recepta da i mi to probamo!user posted image slusajte mame ,ja sam dobila po nosu od nase dr,zato sto mojoj bubici nisam uvela zumance! A MI IMAMO TEK 6IPO MES!kaze njeno velicanstvo,kako sam zumance trebala dati sa 5mes! E,kad nisam pala u nesvest!user posted image user posted image bog me ubio ako ti dr vise znaju sta kad ide!

_____________________________

"Vojim te mama do meseca i neba,do zvezda,ma cak do pjafona!!!"

(odgovor članu Dunja i Anja)
Direktna veza do poruke: 2447
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
3.4.2015 6:47:14   
Misha i Ljisha
Pozitiva ja se secam da je snajka mom bratancu eto pre nepunih pet godina bukvalno medju prvom hranom upravo dala i zumance. Tj dala mu je zumance cim su uveli onu pirincanu kasicu i u to je umesala. Sad kad se rodio drugi bratanac odjednom vaze druga "pravila"user posted image . Sto neko rece dajemo bebama hranu onako kako se dr dogovore od konferencije do konferencije. sta ja znam. U principu ako nema neke istorije alergija i ako beba nije imala jake grceve ili gasove u principu moze sve da se da manje vise kad majka to nesto ponudi. Ne slazem se bas sa tim ali pretpostavljam da ima tu neke logike. ja znam jednog malog koji je stvarno jeo pasulj sa pola godine. Kakvi bolovi u stomaku kakvi bakaraci, mali valjda moze kamen da svariuser posted image . A moja je jela pasulj tek negde tamo sa 14 meseci a kupus skoro sa godinu i po. Imala je strasne gasove pa sam eto izbegavala tako neke namirnice koje nadimaju.

(odgovor članu pozitiva)
Direktna veza do poruke: 2448
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
3.4.2015 17:23:28   
MakiJ
Mi zavrsavamo sa zumancetom pa ce mo bananu, nismo jos stigli :)

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 2449
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
3.4.2015 21:48:13   
mama krava
Moja sestr aje 3. detetu kao iskusna majka i vodjena logikom da nema alergija u porodici dala zumance sa 6 meseci i zavrsili su u bolnici sa teskim oticanjem celog lica!!! Mala je sa 4 god prerasla alergiju na jaja! Nije bila alerg samo na belance nego na celo jaje! Ja se ne bih igrala sa jakim alergenima!

(odgovor članu MakiJ)
Direktna veza do poruke: 2450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  96 97 [98] 99 100   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  96 97 [98] 99 100   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here