|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  97 98 [99] 100 101   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
3.4.2015 23:59:53   
pozitiva
Ma to je luda kuca visn oko uvodjenja! Od sad kako ja mislim tako cu i davati! Mama kravo ja se zaista slazem sa tobom!

_____________________________

"Vojim te mama do meseca i neba,do zvezda,ma cak do pjafona!!!"

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 2451
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
4.4.2015 8:54:33   
yyyyy
Mi smo sa žumancem završili,sve prošlo ok.
Probali smo i koprivu,malcu se baš svidela!
Konačno nam je stigla i piletina,krećemo od ponedeljka.
Neko je pitao za leblebije,znam da ima neki namaz fini od njih,ali čini mi se da idu tek posle godine,valja proveriti.

(odgovor članu pozitiva)
Direktna veza do poruke: 2452
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
4.4.2015 9:47:17   
mika79
Ja se dvoumim oko uvođenja žumanceta, dr je rekao da mogu da uvedem, ja se bojim alergije a zbog gvožđa bi trebalo. Imam domaća sveža jaja od koka koje šetaju po dvorištu. Neznam šta da radimuser posted image
Naravno imam još jedno pitanje pročitala sam da je seme koprive bogato gvožđem od kad bih mogla da mu stavljam u kašice?

(odgovor članu yyyyy)
Direktna veza do poruke: 2453
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
4.4.2015 11:58:17   
yyyyy
Može kopriva i seme od 7 meseci.
Za gvožđe su dobri i proso,cvekla,teletina...

(odgovor članu mika79)
Direktna veza do poruke: 2454
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
4.4.2015 12:01:12   
mika79
Hvala yyyy pokušaću da nađem u zdravoj hrani mleveno seme koprive pa da dodajem kašicama.

(odgovor članu yyyyy)
Direktna veza do poruke: 2455
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
4.4.2015 12:30:27   
yyyyy
Ma ono je sasvim sitno,ne mora da se melje,možda jedino ako bi se tako bolje svarilo,pojma nemam.
Dva puta nedeljno ide.Pa može i sokić jabuka-cvekla-šargarepa.
Može i peršun koren i listići malo u ručak.

(odgovor članu mika79)
Direktna veza do poruke: 2456
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
6.4.2015 23:51:16   
pozitiva
Mame ja planiram sutra da uvodim blitvu... nije rano jel da? imamo 6ipo mesuser posted image

_____________________________

"Vojim te mama do meseca i neba,do zvezda,ma cak do pjafona!!!"

(odgovor članu yyyyy)
Direktna veza do poruke: 2457
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
7.4.2015 16:36:22   
mama krava
Nije rano za blitvu, a možeš I mladu koprivu. Najbolje bi bilo da je spremiš odmah po branju, ako je ikako moguće. Naravno, kada je kuvaš obavezno je kuvaj u otklopljenoj šerpi! Bebice vole blitvu!

(odgovor članu pozitiva)
Direktna veza do poruke: 2458
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
8.4.2015 0:08:29   
pozitiva
Solidno je prosla blitva...ocekivala sam gore user posted image mama kravo,kuvala sam u otvorenom sudu. A,voda se baca isto kao kod spanaca ili ne?

_____________________________

"Vojim te mama do meseca i neba,do zvezda,ma cak do pjafona!!!"

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 2459
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
9.4.2015 22:38:29   
pozitiva
Mame...? a,kad jogurta smem? nema nikog...user posted image

_____________________________

"Vojim te mama do meseca i neba,do zvezda,ma cak do pjafona!!!"

(odgovor članu pozitiva)
Direktna veza do poruke: 2460
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
10.4.2015 8:53:10   
jeca87
Jogurt, pavlaka, mladi sir, maslac od 7 meseci.

(odgovor članu pozitiva)
Direktna veza do poruke: 2461
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
11.4.2015 12:35:58   
pozitiva
Hvala Jeco!!!!user posted image user posted image

_____________________________

"Vojim te mama do meseca i neba,do zvezda,ma cak do pjafona!!!"

(odgovor članu jeca87)
Direktna veza do poruke: 2462
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
17.4.2015 18:05:41   
Mariya
Mame kad ste uvele ili kada planirate da uvodite gluten?

(odgovor članu pozitiva)
Direktna veza do poruke: 2463
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
17.4.2015 18:33:52   
yyyyy
Mi smo sa glutenom počeli sa 7 meseci,čini mi se,dojena je beba.
Ako je na AD preporuks je kao sa 8,mada i tih preporuka ima raznoraznih.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 2464
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
17.4.2015 23:50:54   
Mariya
I H je dojena beba a čvrstu hranu smo počeli sa 5,5 meseci.zasad joj prepodne uvodim nove namirnice,a uveče ima pahuljice za veceru.kad napuni 7m sl.nedelje ću joj uvesti ručak ili doručak,a izbor hrane će biti mnogo veći i lakši čim uvedemo gluten.

(odgovor članu yyyyy)
Direktna veza do poruke: 2465
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
18.4.2015 0:49:54   
jeca87
Ja ću sutra početi sa glutenom. Dojena je beba.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 2466
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
18.4.2015 8:43:13   
yyyyy
Jeste,bude veći izbor namirnica i kombinacija,pa je lakše.
Mi od glutenskih namirnica često jedemo ovsene pahuljice,ponekad pšenični griz,za doručak npr namaz od tikvice,sira i žumanceta sa hlebom,ražanu testeninu za ručak,juče smo poparu prvi put pravili i tako...

(odgovor članu jeca87)
Direktna veza do poruke: 2467
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
18.4.2015 9:37:17   
degu
Kako praviš taj namaz? I kako si pravila one keksiće? S čime daješ raženu testeninu? Ja sam tako ostala bez ideja, baš se vrtim u krug.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu yyyyy)
Direktna veza do poruke: 2468
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
18.4.2015 9:50:00   
yyyyy
Prokuvam tikvicu malo,izgnječim viljuškom,pa dodam kuvano žumance i malo sira ,pa na komadiće hleba iz ruke mu dajem,više voli sad da žvaće nego blendano.
Testeninu malo duže kuvam,usitnim malo viljuškom ,a povrće koje je za ručak napravim malo ređe kao sos,pa prelijem,bilo koje povrće da nije skrobno.
A u keksiće ide gnječena banana,dve kašike ovsenih pahuljica natopljenih,pa oceđenih i oko 150g brašna-kukuruzno,speltino,pšenično-bilo koje,a može i mešano.Ja sam dodala malo i maslaca da budu hrskaviji,ali ne mora.Fino se rastanji i brzo se ispeče na 180-200 stepeni,pazi da se ne prepeku,budu onda malo gorki.Mogu da stoje bar 2 nedelje u zatvorenoj tegli,recimo.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 2469
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
18.4.2015 11:08:10   
degu
e super si :) ja joj tako pravim kukuruznu testeninu,a keksice cu probati. Namaz mi pada na pamet zumance i brokoli i masl.ulje. Koliko ti tako pojede hleba? Kad se selite u ishranu od 9.meseci?

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu yyyyy)
Direktna veza do poruke: 2470
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
18.4.2015 11:34:15   
yyyyy
Pojede sredinu jednog tanjeg parčeta,a to je neki ražani beskvasni hleb iz RogenArt pekare,onako je baš nabijen.Može namaz od bilo kog povrća sa žumancem,ako bi se dodalo meso to bi bila kao neka pašteta domaća,samo meso jedemo za ručak.
Sutra punimo 9,pa eto nas u vašoj grupici!
Može i omlet žumance,tikvica i tako nekako,to sam mu jednom pravila,ali pošto je za Uskrs olizao jaje,a aplikacija bila zalepljena živim belancetom,onaj kao dekupaž,pa je dobio koprivnjaču,ne smem više omlet,jer kad se razdvoji žumance kod sirovog jajeta,ipak ostane malo i belanceta.
Počeli smo u doručak da dodajemo semenke-za sad lan i bundevino seme,planiram i suncokret ovih dana.Inače,doručak nam je čisto voćni,pa da malo obogatimo.Mnogo mi je i za doručak žitarice,obzirom da ih jede za večeru,a i za ručak(proso,qinoa,testenina) u danima kada je bez mesa.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 2471
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
18.4.2015 15:47:33   
degu
ne smem ni ja da se igram sa to malo belanceta. Vidim i susam moze od 10 meseci,al opet je alergen. A sta radis sa semenkama,jel ih meljes? I jel ih potapas prvo? E puna sam pitanja. Razmisljam i o nekim palacinkama,al ne znam na sta bi licilo bez jaja.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu yyyyy)
Direktna veza do poruke: 2472
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
18.4.2015 18:02:54   
yyyyy
Meljem,pa dodam u voće sirove.
A palčinke,ima jedan recept:
-šoja biljnog mleka po izboru
-šolja brašna po izboru
-jedna banana
kao varijanta bez mleka i jaja,to su one deblje,takozvane američke.
Nema šanse da budu iste kao one klasične,ali šta zna dete kako uopšte izgledaju palačinke?!
Nisam pravila,planiram ubrzo,pa mogu da javim kako je ispalo.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 2473
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
18.4.2015 21:47:56   
degu
e vidiš moze i ovseno mleko,pirincano mi nekako pregusto. Mozda bi to pirincano moglo zameniti jogurt u raznim mafinima i slicno.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu yyyyy)
Direktna veza do poruke: 2474
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
18.4.2015 21:53:13   
Cecana
Ćao svima,mi smo krenuli sa uvodjenjem čvrste hrane pre dve nedelje,jeli smo instant pirinčane pahuljice pa slatki krompir,šargarepu,tikvicu,običan krompir.Kad uvedem još neko povrće onda ćemo voće.
Mene zanima kad ste vi uvodile večeru,vidim da neko spominje žitarice za večeru.Kad onda dati voće?Svi različito savetuju.
Degu,malena je slatkiš.user posted image

(odgovor članu yyyyy)
Direktna veza do poruke: 2475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  97 98 [99] 100 101   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  97 98 [99] 100 101   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







10 načina kako možeš pomoći prijateljici k...
Pomoć oko gostiju kojih nakon porođaja zaista ne manjka, korisni pokloni umesto skupih poklona za bebu i ohrabrivanje i ...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here