|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  21 22 23 24 [25]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kada otići na bolovanje???
24.3.2011 22:31:20   
nencydrew
jel znate kada tačno isplaćuju porodiljsko?ja sam otvorila 45 dana ranije.Jel to znači, kad se porodim, pa za mesec dana, ili?user posted image

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 601
   RE: Kada otići na bolovanje???
30.3.2011 13:59:14   
SnezaNS
e to i mene zanima,. ja cu otvoriti 30-ak dana ranije, a koliko sam razumela pare pocnu da se dobijaju posle mesec , mesec ipo od porodjaja.. :/

(odgovor članu nencydrew)
Direktna veza do poruke: 602
   RE: Kada otići na bolovanje???
30.3.2011 14:01:39   
Nensi*
To sve zavisi kad poslodavac preda papire...Ako preda na vreme,nece kasniti...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu SnezaNS)
Direktna veza do poruke: 603
   RE: Kada otići na bolovanje???
30.3.2011 14:11:52   
Anoniman
Ja sam se danas sa moji direktorom dogovorila da odmah otvorim bolovanje, a na posao cu otici ako im nesto zatreba a i uvek mogu od kuce nesto da odradim. To se kod mene svodi na davanje instrukcija kolegi, mozda neki mail ili poziv, malo oko plata na pocetku meseca.... A resila sam ako bude sve ok da na posao idem jednom nedeljno na po sat dva, taman malo i da budem van kuce, nesto uradim i na kraju zadovoljni svi. Kolegu sam dobro obucila tako da me stvarno kontaktira minimalno user posted image

Sa bolovanjem sam pokrivena za svaki slucaj a i njemu je dobro jer cu im se uvek naci a drzava ce mu refundirati novac. Ja sam vec po vise od mesec dana bila na bolovanj bez papira, samo u dogovoru sa direktorom, cak je hteo i tako da nastavimo ali hocu i ja da budem korektna prema njemu kad mi je svaki put izasao u susret.

(odgovor članu Nensi*)
  Direktna veza do poruke: 604
   RE: Kada otići na bolovanje???
31.3.2011 19:15:15   
sunce ***
IZVORNA PORUKA: nencydrew

jel znate kada tačno isplaćuju porodiljsko?ja sam otvorila 45 dana ranije.Jel to znači, kad se porodim, pa za mesec dana, ili?user posted image
NE vec odmah naredni mesec,Nencydrew da li mozes da mi kazes sta ti je bilo potrebno za otvaranje porodiljskog 45 dana ranije?

(odgovor članu nencydrew)
Direktna veza do poruke: 605
   RE: Kada otići na bolovanje???
31.3.2011 19:46:42   
mejvis
IZVORNA PORUKA: MaliMis

Ja sam se danas sa moji direktorom dogovorila da odmah otvorim bolovanje, a na posao cu otici ako im nesto zatreba a i uvek mogu od kuce nesto da odradim. To se kod mene svodi na davanje instrukcija kolegi, mozda neki mail ili poziv, malo oko plata na pocetku meseca.... A resila sam ako bude sve ok da na posao idem jednom nedeljno na po sat dva, taman malo i da budem van kuce, nesto uradim i na kraju zadovoljni svi. Kolegu sam dobro obucila tako da me stvarno kontaktira minimalno user posted image

Sa bolovanjem sam pokrivena za svaki slucaj a i njemu je dobro jer cu im se uvek naci a drzava ce mu refundirati novac. Ja sam vec po vise od mesec dana bila na bolovanj bez papira, samo u dogovoru sa direktorom, cak je hteo i tako da nastavimo ali hocu i ja da budem korektna prema njemu kad mi je svaki put izasao u susret.

Gde to ti radiš molim te, u diznilendu?user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 606
   RE: Kada otići na bolovanje???
31.3.2011 19:50:55   
Anoniman
Jbg, imam srece user posted image

(odgovor članu mejvis)
  Direktna veza do poruke: 607
   RE: Kada otići na bolovanje???
1.4.2011 16:16:37   
nencydrew

IZVORNA PORUKA: sunce ***

IZVORNA PORUKA: nencydrew

jel znate kada tačno isplaćuju porodiljsko?ja sam otvorila 45 dana ranije.Jel to znači, kad se porodim, pa za mesec dana, ili?user posted image
NE vec odmah naredni mesec,Nencydrew da li mozes da mi kazes sta ti je bilo potrebno za otvaranje porodiljskog 45 dana ranije?






Ništa posebno-Odmah im prvo daj kopiju zdravstvene, izvod iz matične knjige rođenih-za prvo dete, i od njih uzmeš zahtev, i to je to.Posle porođaja može muž odmah da odnese izvod iz matične za bebu!user posted image

(odgovor članu sunce ***)
Direktna veza do poruke: 608
   RE: Kada otići na bolovanje???
6.6.2011 10:58:15   
mama kukunka
Da li neko zna kako zena preduzetnik otvara trudnicko/porodiljsko bolovanje??? Da li ima smisla ici na trudnicko-ko to placa?

(odgovor članu nencydrew)
Direktna veza do poruke: 609
   RE: Kada otići na bolovanje???
27.7.2011 10:39:31   
peca
Ja sam 28.06 saznala da sam u drugom stanju zvanicno, 29.06 sam bila kod lekara, a od 30.06 sam vec bila na bolovanju user posted image Doduse izasla sam im u sustret i odradila taj 30.06. jer sam ih bas na bum iznenadila, nisu bili u stanju da se tako brzo snadju :) Tako bi uradila opet ! Prosli put kad sam ostala u drugom stanju osecala sam se super, i samo sam mislila na firmu, i radila i neke poslove koje ne bi trudnica trebalo da radi, ta beba nije izdrzala :( (imala sam dva spontana) i posao me uopste ne zanima, srecom radim u firmi gde to nije problem, i gde postuju trudnice i zakon maximalno !

(odgovor članu mama kukunka)
Direktna veza do poruke: 610
   RE: Kada otići na bolovanje???
10.8.2011 16:14:04   
Filorus
Da li neko ima iskustva sa komisijom u Banjaluci? Supruga je pre tacno godinu dana imala spontani pobacaj u III mesecu trudnoce, radi u foto radnji, lekar joj je rekao da ce morati sledeci put kad ostane u drugom stanju da ide na bolovanje minimum prva 3 meseca, ali da ne garantuje da ce komisija to odobriti.

(odgovor članu Ellenica)
Direktna veza do poruke: 611
   RE: Kada otići na bolovanje???
16.8.2011 12:33:30   
Mama 78
Imali neka na trudnickom bolovanju?Uzasno sam razocarana 2 mes. ni dinar nisam videla od firme i sad zovem da vidim gde su moje pare,a oni meni u junu si bila na redovnom bolvanju koje mi isplacujemo,ali nam je direktor rekao bolovanja od jan do juna se isplacuju u julu,a od jun do decem u januaru.Tako da moje bolovanje ocekujem 2012,a sto se tice ovog preko socijalnog i to mi isplacujemo ali mi jos nismo isplatili ni maj!!!Imaju li oni prava na to???user posted image user posted image

(odgovor članu Filorus)
Direktna veza do poruke: 612
   RE: Kada otići na bolovanje???
16.8.2011 13:29:05   
vonavoj
ma privatnici rade sta hoce...nemaju prava na to,ali im se moze! mojoj drugarici nije ni isplaceno to bolovanje koje ide na teret poslodavca..niti ce ikada bitiuser posted image user posted image user posted image
u mojoj firmi je druga prica..prvo se isplati mesec za mesec,kao i svim radnicima,pa se onda refundira od socijalnoguser posted image user posted image ali to je retkost!
a to sto kasne sa isplatam iz socijalnog je i nemarnost knjigovodje,koja mora redovno da podnosi dokumentaciju za refundaciju! ja radim u racunovodsvtu!user posted image

(odgovor članu Mama 78)
Direktna veza do poruke: 613
   RE: Kada otići na bolovanje???
16.8.2011 14:54:26   
Mama 78
I to otprilike znaci da sam ja nemocna i da mogu samo da cekam?!user posted image

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 614
   RE: Kada otići na bolovanje???
16.8.2011 15:31:13   
vonavoj
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Mama 78)
Direktna veza do poruke: 615
   RE: Kada otići na bolovanje???
16.8.2011 17:56:43   
Mama 78
Hvala Vonavoj!!!user posted image

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 616
   RE: Kada otići na bolovanje???
28.8.2011 12:23:02   
crazymama
da li neko zna dali trudnica moze da dobije otkaz pre nego sto ode na trudnicko bolovanje?
konkretno, ja sam sada trudna, radim normalno, ali menjaju se gazde i novom gazdi dune da mi da otkaz..?
da li to po zakonu sme da uradi?

(odgovor članu Mama 78)
Direktna veza do poruke: 617
   [Obrisana poruka]
28.8.2011 12:26:20   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu crazymama)
  Direktna veza do poruke: 618
   RE: Kada otići na bolovanje???
28.8.2011 12:32:11   
vonavoj
moze da ti da otkaz gazda,iako si trudna..ne moze da ti da otkaz samo ako si na bolovanju!
a sto se tice trudnickog,obavezan je da ti placa dok si pod ugovorom...tj,sta to znaci,ako si na odredjeno vreme do tada je obavezan,posle prekida ugovor i samim tim i trudnicko! bezi ti na bolovanje,pa na trudnicko...onda ti ne moze nista..(osim ako ti ne istice ugovor)

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 619
   RE: Kada otići na bolovanje???
28.8.2011 13:38:03   
crazymama
nisam zaposlena na odredjeno, vec za stalno i u firmi sam skoro 5 godina... bivse gazde koje su prodale firmu strancima su bili izuzetno fer i posteni, kad sam se udala sami su mi rekli da ne razmisljam o poslu ako planiram bebu odmah i da imam njihovu podrsku, ali sada dolaze novi vlasnici i ne znam sta ceka sve zaposlene, pa i mene... svakako sada koristim godisnji odmor od 05. do 20.09., pa sam posle toga htela da otvorim bolovanje... da li je obicno bolovanje 100% placeno ili samo 65% iako sam trudna?

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 620
   RE: Kada otići na bolovanje???
28.8.2011 21:36:13   
vonavoj
ako si iz Bga,a vidim da jesi,pripada ti 100%...tako da ti je moj savet pravac na bolovanje...ne mogu ti nista,jer si primljena za stalno,to je najbitnije!user posted image

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 621
   RE: Kada otići na bolovanje???
31.8.2011 12:27:08   
crazymama
idem na odmor do 20.09., pa otvaram bolovanje... i dr mi je to predlozio, jer cu zbog godina imati dodatna testiranja, pa da imam vremena za sve to...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 622
   RE: Kada otići na bolovanje???
7.9.2011 22:16:14   
mama kukunka
Trudnice iz BG- kako ste obavestavake gradsku upravu da ste trudne..mislim, gde ste i sta predavale.? MM je predao nesto u 27.marta,  ali su mu  u Tirsovoj rekli da se grad preko njih informise, ali da placa samo poslednjih 45 dana..milsim da su lupili glupost, jer se tamo ne zna ko pije a ko placa..i uopste ne znam kako cu ja ikada dobiti to bolovanje,  kad sam preduzetnik, a oni su sve trazili osim obracunate osnovice za koju sam sama sebi placala doprinose.. To sam ukapirala tek danas, a juce su mm-u rekli da imaju sve papire, i da sad cekam isplatu?! Totalna papazjanija.Ako se nista ne desi do kraja nedelje, moracu  da idem negde, a ne znam ni gde...da jurim to, a ne znam ni sta ni gde!

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 623
   RE: Kada otići na bolovanje???
9.9.2011 21:39:04   
lidija 011
Ja ne znam kako to ide, ali ce se neko javiti sigurno...
Ja sam danasuser posted image ... mm drugar je bio u Nemanjinu i rekli su mu da mi nema jednog jedinog dana uplacenog staza u novoj firmi(1 i po godina)! Stoji samo prijava i to je to... A pride sto mi gazdarica nije donijela nikad ni ugovor, pa sad moram na kvarno da je jurim da mi ga da- ne smije da zna da sam user posted image ... da li ce te NEuplate doprinosa uticati na moje trudnicko i sjutra porodiljsko? Help meeee


_____________________________

When you cry ,I''''ll wipe away all of your tears, when you scream ,I''''ll fight away all of your fears...

(odgovor članu mama kukunka)
Direktna veza do poruke: 624
   RE: Kada otići na bolovanje???
28.9.2011 12:53:51   
crazymama
kad sam ja otisla u dom zdravlja da se pregledam u 9.nedelji i pitala za bolovanje, dr mi je rekla "ako vam sada otvorim bolovanje, ono ce trajati duze od 6 meseci, a tada moram da vas vodim kao invalida, jer samo invalidi imaju pravo na tako dugo bolovanje"

zbunila me, tako da cu tek sledeceg cetvrtka otici da otvorim, tada cu uci u 12.nedelju i trudnicko bolovanje ce mi trajati 5 meseci, pa valjda mesec dana pred porodjaj otvaram porodiljsko...

(odgovor članu lidija 011)
Direktna veza do poruke: 625
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  21 22 23 24 [25]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  21 22 23 24 [25]
Idi na:







Lepe vesti iz najvećeg privatnog porodiliš...
U najsavremenijem privatnom porodilištu u našoj zemlji, koje je deo vodećeg privatnog zdravstvenog sistema MediGroup, ov...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here