|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kada otići na bolovanje???
25.3.2010 11:21:52   
inataly
IZVORNA PORUKA: bebablue


IZVORNA PORUKA: inataly

Ja sam čula nešto da onaj ko je na minimalac prijavljen ( to je otprilike nekih 16000 hiljada ) da mu se ne može ispod toga isplatiti zarada i kad je na bolovanju, npr preko mesec dana je bolovanje i trebalo bi da dobije 65 % - od zarade, ali ako je minimalac u pitanju da ne može manje od toga da dobije. Da li neko zna nešto u vezi toga?
U aprilu imam kontrolu tako da bih zbog trenutnog stanja u firmi pokusala da trazim od dr da mi ispise bolovanje pa makar nekih 2-3 nedelje - samo da malo psihicki i fizicki odmorim od svih ovih gluposti koje se desavaju na poslu. Ubija me sedenje, a nigde ne mogu da odem.



inataly, kada je obracunom tvojih 65% nize od minimalca, firma mora da ti isplati taj zakonski propisan minimum, e sada, koliko se privatnici toga pridrzavaju.....user posted image


HVALA BEBABLUE!

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 526
   RE: Kada otići na bolovanje???
25.3.2010 11:28:03   
mejvis
IZVORNA PORUKA: inataly

IZVORNA PORUKA: mejvis

Nataly, i ja sam tako čula, da kada je minimalac da se on isplaćuje i u slučaju bolovanja. Idi na bolovanje i duže, ako treba i do kraja (ne vidim koja si nedelja), tebi je psihički odmor sada najbitniji.


Ja sam 12 nedelja i sutra idemo na ekspertni uz ( sta da ti kazem kad sam rekla gazdama da sam trudna bio je i buduci suprug sa mnom - tada su rekli nije nikakav problem za dan kad mi treba da uzmem za pregled a sada mi pravi problem i kaze mi:" Dobro! Ako moraš! Ja ne mogu da ti zabranim! ... i dogovorićemo se! )....
Koja si ti nedelja, nova sam na forumu pa se još i ne snalazim najbolje user posted image



Ja sam 36. nedelja! Možeš da pogledaš kod imena kada pridješ mišem izbaci ticker!user posted image
I na bolovanju sam od 5. meseca, ne zato što sam htela već jer sam imala problema na poslu. I tek sada su mi smanjili platu i promenili radno mesto onda sam se opametila!user posted image
Nadam se da si na neodredjeno jer ako si na odredjeno možeš da dobiješ otkaz po zakonu bez obzira što si trudnica. Ja bih svakoj ženi koja oseća da joj na poslu nije lepo i da joj je napor iz bilo kog razloga rekla da ide na bolovanje!

Tebi je taman prošao kritičan perjod!user posted image user posted image user posted image
Javi kako je bilo na ekspertskom!

(odgovor članu inataly)
Direktna veza do poruke: 527
   RE: Kada otići na bolovanje???
25.3.2010 11:30:22   
bebablue
Nema na cemu inataly,
kako god Zakon da promene, sto se tice isplate minimalca i kada i kako se isplacuje, to se bas i ne menja, zato se i zove minimalac, da ispod toga ne moze (mada, na zalost kod nas i dalje sve moze).

(odgovor članu inataly)
Direktna veza do poruke: 528
   RE: Kada otići na bolovanje???
25.3.2010 11:32:21   
inataly
IZVORNA PORUKA: bebablue

Nema na cemu inataly,
kako god Zakon da promene, sto se tice isplate minimalca i kada i kako se isplacuje, to se bas i ne menja, zato se i zove minimalac, da ispod toga ne moze (mada, na zalost kod nas i dalje sve moze).

dan nažalost kod nas je sve moguće! Prosto bi se iznenadila kada bi se nešto počelo odvijati onako kako bi trebalouser posted image

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 529
   RE: Kada otići na bolovanje???
25.3.2010 11:35:13   
bebablue

IZVORNA PORUKA: inataly

IZVORNA PORUKA: bebablue

Nema na cemu inataly,
kako god Zakon da promene, sto se tice isplate minimalca i kada i kako se isplacuje, to se bas i ne menja, zato se i zove minimalac, da ispod toga ne moze (mada, na zalost kod nas i dalje sve moze).

dan nažalost kod nas je sve moguće! Prosto bi se iznenadila kada bi se nešto počelo odvijati onako kako bi trebalouser posted image


user posted image
na zalost da, ja radila u racunovodstvu pa znam da moze sve i svasta...bzv



(odgovor članu inataly)
Direktna veza do poruke: 530
   RE: Kada otići na bolovanje???
29.3.2010 13:27:28   
trba
IZVORNA PORUKA: mejvis

Sva bolovanja, uključujući i trudničko se plaćaju 65% osnovne zarade, jedino se bolovanje nastalo usled povrede na radu plaća 100%, to je po zakonu.
Grad Beograd dotira trudnice na bolovanju sa 35% do 100%!
Poslodavac bi teorijski mogao da dotira trudnicu na bolovanju ali ja ne znam ni jedan takav slučaj!
Najkasnije 28 dana pre termina trudnica otvara "porodiljsko odsustvo" i ono traje 3 meseca a nakon toga otvara "odsustvo sa rada radi nege deteta" i ono traje do navršetka godinu dana od početka "porodiljskog odsustva".
Porodiljsko odsustvo i odsustvo sa rada radi nege deteta nisu bolovanja već odsustva u ukupnom trajanju od godinu dana. Naknada tokom ovih odsustva je ista i iznosi prosečnu osnovnu neto zaradu za poslednjih 12 meseci koji predhode mesecu u kome otpočinje porodiljsko odsustvo! NPR Ako trudnica započne porodiljsko odsustvo u martu u prosek joj ulazi perjod mart 2009.- februar 2010. To je po novom zakonu, a ranije se računao samo 1 poslednji mesec, u ovom primeru februar 2010.
Eto, to su proverene informacije.


Mozes li da mi ovo rozo :)pojasnis?Kako se taj mart broji u neto proseku poslednjih godinu dana?


(odgovor članu mejvis)
Direktna veza do poruke: 531
   RE: Kada otići na bolovanje???
29.3.2010 13:31:23   
trba
IZVORNA PORUKA: Dora

IZVORNA PORUKA: minavb

IZVORNA PORUKA: Dora

Ispiše mi ona bolovanje. Vidi da sam slomljena, da ne mogu da dišem, kijam, oči mi zasuzile...ne mogu da govorim od promuklosti...ništa. Pitam ja :sad kad sam već tu, šta mogu od lekova, neke kapi za nos? Nešto za grlo? Kaže ona ladno: Pa, pitaj u apoteci, oni će ti dati nešto što smeju trudniceuser posted image user posted image user posted image


I ovo je doktor?user posted image



Kažu svi da je ona jedan od najboljih doktora u domu zdravlja, ali eto, kad je baš briga, ne vodim trudnoću kod nje... Pa bzv, nema veze, tražila sam banalan savet, uostalom, ja imam ugovor s njom i zdravstvenu knjižicu, obavezna je da me gleda kao svog pacijenta...ali eto. Sva sreća pa sam "puna para" pa mogu da vodim trudnoću privatno, bez nervoze i ovakvog cimanja...user posted image user posted image user posted image


Vidim da imamo isti problem:)...na zalost
Ja sam iz opravdanih razloga krenula privatno...imala sam velikuu frku a red u dz nisam mogla da docekam....i tako docekam da se doctore u dz 10min derao na nas u ordinaciji:)...a ja sve pod temeperaturom i u "sjajnom" stanju:)))
malo pustis rogove i stavri legnu:)

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 532
   RE: Kada otići na bolovanje???
29.3.2010 13:40:21   
Anck Su Nmaun
IZVORNA PORUKA: mejvis

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Posto je menjan zakon ..a ja sam prijavljena 6 meseci .. ovih dana cu da vadim bolovanje... znate li koliko se dobija posle???

Anck, ako si prijavljena 6 meseci koji predhode mesecu u kome otvaraš porodiljsko (npr otvaraš u aprilu a prijavljena si od oktobra) trebalo bi da ide ovako: Tih 6 meseci koje si prijavljena uzima se tvoja neto zarada a meseci koji nedostaju do godinu dana uzima se 50% republičkog proseka i tako dobija prosek za godinu dana.
Npr ako je tvoja zarada bila 30.000din a republički prosek je 16.000din obračun bi bio: (30.000*6+16.000*6)/12 meseci=23000din. Ovaj iznos se uvećava za minuli rad koji si primila po poslednjem obračunu.
Koliko sam ja čitala novi zakon trebalo bi da je tako.......


Ja sam prijavljena pre 6 meseci na minimalac ... sad moram na bolovanje mesec dana pre termina- nismo povecavali uplate jer su rekli da ako je 6 meseci  uplacivan radni staz nemoze se dobiti vise od minimalca?.
Cula sam da ako je samo 6 meseci necu dobijati minimalac nego jos manje????
Znate li sta je sve sad potrebno  da se ide na bolovanje, jer treba ici na komisiju?

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 29.3.2010 13:47:10 >

(odgovor članu trba)
Direktna veza do poruke: 533
   RE: Kada otići na bolovanje???
29.3.2010 13:43:07   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: trba

IZVORNA PORUKA: mejvis

Naknada tokom ovih odsustva je ista i iznosi prosečnu osnovnu neto zaradu za poslednjih 12 meseci koji predhode mesecu u kome otpočinje porodiljsko odsustvo! NPR Ako trudnica započne porodiljsko odsustvo u martu u prosek joj ulazi perjod mart 2009.- februar 2010.


Mozes li da mi ovo rozo :)pojasnis?Kako se taj mart broji u neto proseku poslednjih godinu dana?




To NPR se odnosi na prethodnu rečenicu? Mislim da ne. Mislim da je htela reći da se prosečna neto zarada računa na osnovu 12 meseci, koji prethode mesecu u kome se odlazi na porodiljsko, znači, ako u martu ide na porodiljsko, poslednji mesec za tih 12, jeste februar. A primaće taj novac od marta 2009 do februara 2010.


(odgovor članu trba)
  Direktna veza do poruke: 534
   RE: Kada otići na bolovanje???
29.3.2010 13:59:12   
trba
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

IZVORNA PORUKA: trba

IZVORNA PORUKA: mejvis

Naknada tokom ovih odsustva je ista i iznosi prosečnu osnovnu neto zaradu za poslednjih 12 meseci koji predhode mesecu u kome otpočinje porodiljsko odsustvo! NPR Ako trudnica započne porodiljsko odsustvo u martu u prosek joj ulazi perjod mart 2009.- februar 2010.


Mozes li da mi ovo rozo :)pojasnis?Kako se taj mart broji u neto proseku poslednjih godinu dana?




To NPR se odnosi na prethodnu rečenicu? Mislim da ne. Mislim da je htela reći da se prosečna neto zarada računa na osnovu 12 meseci, koji prethode mesecu u kome se odlazi na porodiljsko, znači, ako u martu ide na porodiljsko, poslednji mesec za tih 12, jeste februar. A primaće taj novac od marta 2009 do februara 2010.




Da tako sam i ja mislila...to mi ima logike. Hvala:)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 535
   RE: Kada otići na bolovanje???
29.3.2010 14:02:14   
Anoniman
Ne znam dal sam u pravu. Samo sam 5x pročitala šta je napisala, jednom čak na glas... ja sam tako shvatila. 

(odgovor članu trba)
  Direktna veza do poruke: 536
   RE: Kada otići na bolovanje???
29.3.2010 15:09:23   
bebablue
Ja sam bas postavila pitanje u temi Trudnicko i porodiljsko bolovanje. Totalni mi je nejasno kako se obracunava porodiljsko, ako si da kazem celu trudnocu na odrzavanju, jer ide prosek 12 meseci pocevsi, u nazad, od meseca koji prethodi mesecu otvaranja porodiljskog odsustva, za osnovni rad, uvecan za minuli raduser posted image
Ja sam u rebusu. Inace, zakonski ni jedna isplata zarade ili naknade zarada ne moze biti niza od minimalca.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 537
   RE: Kada otići na bolovanje???
29.3.2010 15:43:13   
inataly
IZVORNA PORUKA: mejvis

IZVORNA PORUKA: inataly

IZVORNA PORUKA: mejvis

Nataly, i ja sam tako čula, da kada je minimalac da se on isplaćuje i u slučaju bolovanja. Idi na bolovanje i duže, ako treba i do kraja (ne vidim koja si nedelja), tebi je psihički odmor sada najbitniji.


Ja sam 12 nedelja i sutra idemo na ekspertni uz ( sta da ti kazem kad sam rekla gazdama da sam trudna bio je i buduci suprug sa mnom - tada su rekli nije nikakav problem za dan kad mi treba da uzmem za pregled a sada mi pravi problem i kaze mi:" Dobro! Ako moraš! Ja ne mogu da ti zabranim! ... i dogovorićemo se! )....
Koja si ti nedelja, nova sam na forumu pa se još i ne snalazim najbolje user posted image



Ja sam 36. nedelja! Možeš da pogledaš kod imena kada pridješ mišem izbaci ticker!user posted image
I na bolovanju sam od 5. meseca, ne zato što sam htela već jer sam imala problema na poslu. I tek sada su mi smanjili platu i promenili radno mesto onda sam se opametila!user posted image
Nadam se da si na neodredjeno jer ako si na odredjeno možeš da dobiješ otkaz po zakonu bez obzira što si trudnica. Ja bih svakoj ženi koja oseća da joj na poslu nije lepo i da joj je napor iz bilo kog razloga rekla da ide na bolovanje!

Tebi je taman prošao kritičan perjod!user posted image user posted image user posted image
Javi kako je bilo na ekspertskom!



E uz ok prošao a evo baš sad se spremam idem na vađenje krvi - za double test ( jer mi doktorica rekla da idem u ponedeljak ) a u sredu ujutru najkasnije da joj donesem rezultate.
A kod mene problem izaci sa posla - straaasnooo ( maltene po dorucak ) a kamoli za tako nesto.

(odgovor članu mejvis)
Direktna veza do poruke: 538
   RE: Kada otići na bolovanje???
29.3.2010 16:58:16   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: bebablue

Ja sam bas postavila pitanje u temi Trudnicko i porodiljsko bolovanje. Totalni mi je nejasno kako se obracunava porodiljsko, ako si da kazem celu trudnocu na odrzavanju, jer ide prosek 12 meseci pocevsi, u nazad, od meseca koji prethodi mesecu otvaranja porodiljskog odsustva, za osnovni rad, uvecan za minuli raduser posted image
Ja sam u rebusu. Inace, zakonski ni jedna isplata zarade ili naknade zarada ne moze biti niza od minimalca.


Videla sam da si to pitala, i nemam pojma. U teoriji draga, logično mi je da ti se računa tvoja plata, a ne 65% od nje.

(odgovor članu bebablue)
  Direktna veza do poruke: 539
   RE: Kada otići na bolovanje???
29.3.2010 17:29:28   
mejvis
Au, ala je ovode postala gužvauser posted image !!!
Ajmo polako: Kao osnov za obračun porodiljskog odsustva uzima se prosečna osnovna neto zarada za 12 meseci koji predhode mesecu u kome otpočinje porodiljsko odsustvo. Tako dobijen prosek uvećava se za minuli rad iz poslednjeg obračuna zarade. Baš kao što si ti Taša rekla.

Osnov za obračun naknade za porodiljsko su oni isečci koje firma dostavlja zaposlenima kada isplaćuje zaradu, tj iznos koji je zaposlenom legao na račun. To se , kod nas, dostavlja opštini. (dostavlja firma) Tu je bitno da su plaćeni svi porezi i doprinosi po zakonu.

Ukoliko je u pitanju trudničko bolovanje sa naknadom od 65% (u odnosu na prosek poslednja 3 meseca rada) uzima se koliko bi bilo 100% i to je osnov za te mesece na trudničkom. Tada se opštini dostavljaju kopije poznaka i obračun naknade iz fonda za zdravstveno osiguranje (dostavlja firma)

Nadam se da sam sada bila jasnija.

Kod mene ide ovako: u martu 2010. otvorila porodiljsko. Uzimaju mi za prosek 12 meseci i to od marta 2009.- februara2010. Za mesece od novembra2009.- februara 2010. sam bila na trudničkom bolovanju i to mi se obračunava kao 100% u odnosu na onih 65% koje sam primala. (za ta 4 meseca)

Ovako obračunatu naknadu primam godinu dana od marta 2010. do marta 2011.

Mnogo su to sve zakomplikovali a zakon je usvojen 1.1.2010. pa ni oni sami ne znaju kako da obračunavaju kod nekih komplikovanijih slučajeva....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 540
   RE: Kada otići na bolovanje???
29.3.2010 17:30:47   
mejvis
Totalni mi je nejasno kako se obracunava porodiljsko, ako si da kazem celu trudnocu na odrzavanju, jer ide prosek 12 meseci pocevsi, u nazad, od meseca koji prethodi mesecu otvaranja porodiljskog odsustva, za osnovni rad, uvecan za minuli rad
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

IZVORNA PORUKA: bebablue

Ja sam bas postavila pitanje u temi Trudnicko i porodiljsko bolovanje. Totalni mi je nejasno kako se obracunava porodiljsko, ako si da kazem celu trudnocu na odrzavanju, jer ide prosek 12 meseci pocevsi, u nazad, od meseca koji prethodi mesecu otvaranja porodiljskog odsustva, za osnovni rad, uvecan za minuli raduser posted image
Ja sam u rebusu. Inace, zakonski ni jedna isplata zarade ili naknade zarada ne moze biti niza od minimalca.


Videla sam da si to pitala, i nemam pojma. U teoriji draga, logično mi je da ti se računa tvoja plata, a ne 65% od nje.



Da!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 541
   RE: Kada otići na bolovanje???
29.3.2010 17:38:08   
mejvis
( jer mi doktorica rekla da idem u ponedeljak ) a u sredu ujutru najkasnije da joj donesem rezultate.
IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: mejvis

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Posto je menjan zakon ..a ja sam prijavljena 6 meseci .. ovih dana cu da vadim bolovanje... znate li koliko se dobija posle???

Anck, ako si prijavljena 6 meseci koji predhode mesecu u kome otvaraš porodiljsko (npr otvaraš u aprilu a prijavljena si od oktobra) trebalo bi da ide ovako: Tih 6 meseci koje si prijavljena uzima se tvoja neto zarada a meseci koji nedostaju do godinu dana uzima se 50% republičkog proseka i tako dobija prosek za godinu dana.
Npr ako je tvoja zarada bila 30.000din a republički prosek je 16.000din obračun bi bio: (30.000*6+16.000*6)/12 meseci=23000din. Ovaj iznos se uvećava za minuli rad koji si primila po poslednjem obračunu.
Koliko sam ja čitala novi zakon trebalo bi da je tako.......


Ja sam prijavljena pre 6 meseci na minimalac ... sad moram na bolovanje mesec dana pre termina- nismo povecavali uplate jer su rekli da ako je 6 meseci  uplacivan radni staz nemoze se dobiti vise od minimalca?.
Cula sam da ako je samo 6 meseci necu dobijati minimalac nego jos manje????
Znate li sta je sve sad potrebno  da se ide na bolovanje, jer treba ici na komisiju?

Anch, vidi od kada si prijavljana na minimalac, potrebno je da imaš punih 6 meseci od dana kada si prijavljena do dana kada otvaraš porodiljsko! Tada ćeš primati i naknadu u visini minimalca.
Ako otvaraš trudničko, to nije problem što se naknade tiče, a na komisiju se ide ako je bolovanje do mesec dana. Dakle, ti ne trebaš na komisiju. user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 542
   RE: Kada otići na bolovanje???
29.3.2010 20:30:22   
bebablue

IZVORNA PORUKA: mejvis

Au, ala je ovode postala gužvauser posted image !!!
Ajmo polako: Kao osnov za obračun porodiljskog odsustva uzima se prosečna osnovna neto zarada za 12 meseci koji predhode mesecu u kome otpočinje porodiljsko odsustvo. Tako dobijen prosek uvećava se za minuli rad iz poslednjeg obračuna zarade. Baš kao što si ti Taša rekla.

Osnov za obračun naknade za porodiljsko su oni isečci koje firma dostavlja zaposlenima kada isplaćuje zaradu, tj iznos koji je zaposlenom legao na račun. To se , kod nas, dostavlja opštini. (dostavlja firma) Tu je bitno da su plaćeni svi porezi i doprinosi po zakonu.

Ukoliko je u pitanju trudničko bolovanje sa naknadom od 65% (u odnosu na prosek poslednja 3 meseca rada) uzima se koliko bi bilo 100% i to je osnov za te mesece na trudničkom. Tada se opštini dostavljaju kopije poznaka i obračun naknade iz fonda za zdravstveno osiguranje (dostavlja firma)

Nadam se da sam sada bila jasnija.

Kod mene ide ovako: u martu 2010. otvorila porodiljsko. Uzimaju mi za prosek 12 meseci i to od marta 2009.- februara2010. Za mesece od novembra2009.- februara 2010. sam bila na trudničkom bolovanju i to mi se obračunava kao 100% u odnosu na onih 65% koje sam primala. (za ta 4 meseca)

Ovako obračunatu naknadu primam godinu dana od marta 2010. do marta 2011.

Mnogo su to sve zakomplikovali a zakon je usvojen 1.1.2010. pa ni oni sami ne znaju kako da obračunavaju kod nekih komplikovanijih slučajeva....


Kakva glupost, ja ne mogu da verujem. Znaci ja cu imati porodiljsko u iznosu kao da sam radila, jer sam pre odrzavanja trudnoce radila, a odrzavanje mi je 65%. Ako je tako ja sam zadovoljna, vec sam mislila da cu ovu sicu da dobijam i u toku porodiljskog.user posted image

(odgovor članu mejvis)
Direktna veza do poruke: 543
   RE: Kada otići na bolovanje???
29.3.2010 20:43:15   
Nensi*
Danas sam bila na komisiji,i produzili su mi do porodiljskog user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 544
   RE: Kada otići na bolovanje???
29.3.2010 21:27:51   
mejvis
Ne, ne bebablue, ne brini oni ti na trudničkom obračunavaju 65% osnovne neto zarade a za porodiljsko ide 100% osnovne neto zarade!!!
Još bi samo falilo da nam obračunavaju porodiljsko kao da smo na bolovanju?!user posted image
E to bi baš bio skandal!

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 545
   RE: Kada otići na bolovanje???
29.3.2010 22:00:07   
bebablue

IZVORNA PORUKA: mejvis

Ne, ne bebablue, ne brini oni ti na trudničkom obračunavaju 65% osnovne neto zarade a za porodiljsko ide 100% osnovne neto zarade!!!
Još bi samo falilo da nam obračunavaju porodiljsko kao da smo na bolovanju?!user posted image
E to bi baš bio skandal!


Lepo si objasnila, iskreno i meni je bilo tako logicno (gledajuci kako se redovno bolovanje obracunava), ali opet, trudnice su ogroman trosak za budzet ove drzave, pa sam mislila da ce i tu da nam okrnje koliko moguuser posted image

(odgovor članu mejvis)
Direktna veza do poruke: 546
   RE: Kada otići na bolovanje???
29.3.2010 22:09:27   
nakins
Bebablue jel znas kakvo je stanje na nasoj komisiji?

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 547
   RE: Kada otići na bolovanje???
29.3.2010 22:14:51   
bebablue

IZVORNA PORUKA: nakins

Bebablue jel znas kakvo je stanje na nasoj komisiji?


Mene dr ne salje na komisiju jer joj vracaju trudnice na posao, zato ja bolovanje kombinujem sa dr opste prakse.

(odgovor članu nakins)
Direktna veza do poruke: 548
   RE: Kada otići na bolovanje???
29.3.2010 22:17:36   
Lilly*
IZVORNA PORUKA: nensi27

Danas sam bila na komisiji,i produzili su mi do porodiljskog user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 549
   RE: Kada otići na bolovanje???
29.3.2010 22:18:31   
bebablue
Jel moguce da je NS najgori?

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 550
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here