|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  21 22 23 [24] 25   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kada otići na bolovanje???
17.8.2010 11:30:55   
morena
Zdravo, cure! Ja sam trenutno na bolovanju, skroz od prvog pregleda, jer sam krvarila, znači od 23.07. Bila sam na pregledu prošli tjedan, ali ne kod svoje dr., nego privatno i ona je rekla da je sve ok. Sad čekam drugi petak da odem k svojoj ginekol. Ako mi kaže da je sve u redu, ja bi išla raditi, inače predajem u školi stranih jezika. Nekako mi se ne da cijelu zimu bit doma. Šta vi mislite?

_____________________________

Stigao nam je nas Jakov! :)

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 576
   RE: Kada otići na bolovanje???
18.8.2010 12:38:00   
Jele
IZVORNA PORUKA: morena

Zdravo, cure! Ja sam trenutno na bolovanju, skroz od prvog pregleda, jer sam krvarila, znači od 23.07. Bila sam na pregledu prošli tjedan, ali ne kod svoje dr., nego privatno i ona je rekla da je sve ok. Sad čekam drugi petak da odem k svojoj ginekol. Ako mi kaže da je sve u redu, ja bi išla raditi, inače predajem u školi stranih jezika. Nekako mi se ne da cijelu zimu bit doma. Šta vi mislite?


Morena,verovatno ti je dosadno biti kod kuće... Ako ti dr kaže da moeže, onda ok... Ali da sam na tvom mestu ne bih radila u školi zimi, bar ja nisam, isto predajem u školi stranih jezika (ali kao dodatni posao). Zašto? Pa zbog gripa i viroza, šta će ti to... Ja sam imala odrasle polaznike, ali i srednjoškolce koji su nešto stalno bili bolešljivi, kašljali, učionica mala, ne možeš zimi baš širom otvoriti prozor i tako. Onda sam odlučila da odem na bolovanje da ne bih kačila viroze, eto.

(odgovor članu morena)
Direktna veza do poruke: 577
   RE: Kada otići na bolovanje???
18.8.2010 16:04:01   
morena
Vidiš, Jele, ja nisam uopće razmišljala o tome. Provedem svaki dan otprilike 5 sati bez pauze u mini-učionici punoj polaznika. Radim u više škola, al to mi je super, kad se prošetam do druge skole po svježem zraku. Najgore mi je kad sam zatvorena satima u toj jednoj učionici, a pauze nema, pa ti stoj na nogama i pričaj po 6 školskih sati bez prestanka. Ali, ja to obožavam raditi, jedva čekam 9.mjesec da počne škola.
Ne znam, pitat ću doktoricu šta kaže. Al, već vidim da će na poslu poludit ako kažem da idem na bolovanje, ja sam jedina koja predaje ruski. Nema me tko mijenjat. A ima dosta grupa. Naravno, njima je zbog zarade...boli njih za moju bebicu. Šefica mi je divna žena, al opet se pitam ....
Ćemo vidjeti..ja se raspisala, sama sa sobom razmišljam... user posted image

_____________________________

Stigao nam je nas Jakov! :)

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 578
   RE: Kada otići na bolovanje???
8.9.2010 10:58:54   
maslachak
imam pitanjce..ja sam konacno donela odluku da cu i kada ici na bolovanje..zapravo iskoristicu preostale dane
od godisnjeg i trazicu od doktorke da mi otvori bolovanje od 1.-og..
interesuje me da li ima razlike kad se bolovanje otvori u sred meseca..ili je sasvim svejedno hoce li biti od 01. ili 20. u mesecu..
ja sam nesto planirala ovako,taman da ukacim stimulaciju za ovaj mesec,jer mi stimulacija ne ulazi u prosek ni za porodiljsko ni za bolovanje

(odgovor članu morena)
Direktna veza do poruke: 579
   RE: Kada otići na bolovanje???
8.9.2010 15:50:10   
minavb
Nema bas nikakve veze kog datuma otvaras bolovanje, jedino je radnicima racunovodstva komplikovanije.user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu maslachak)
Direktna veza do poruke: 580
   RE: Kada otići na bolovanje???
29.9.2010 12:39:19   
Tiny
U blicu je izasao članak na temu komisije u Novom Sadu koja otvara bolovanje za održavanje trudnoće.

http://www.blic.rs/Vesti/Vojvodina/209204/Rade-fizicke-poslove-i-s-rizicnom-trudnocom

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 581
   RE: Kada otići na bolovanje???
5.10.2010 19:36:09   
vukosava
E zene blago vama, ovde gde sam ja, radicu do pred porodjaj. Nema trudnickog... user posted image Sad sam 31 nedelja i sve mi je teze i teze .... Doduse posao je sedeci, al ima stresa..

(odgovor članu mac24)
Direktna veza do poruke: 582
   RE: Kada otići na bolovanje???
16.11.2010 8:49:11   
Dudu25
Interesujeme me npr ako sam dobro i ako mogu da radim, i trudnoce je ok, ne bitno za placanje do kad je najbolje da se radi, ja sam mislila mozda do kraja 6 ili do kraja 7mj da uzmem bolovanje, ali neznam ni ja jer svi kazu bolje je dok radis i dok si u pokretu ali ja radim u kanc. tako da meni vise od pola dan ode sjedejuci

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 583
   RE: Kada otići na bolovanje???
16.11.2010 8:56:29   
Nensi*
Dudu,ja sam jako rano otisla na bolovanje,ali sam ja imala kontrakcije i moj posao je takav da sam non stop na nogama...Ako se ti osecas dobro i ako ti posao nije tezak,radi koliko mozes,ti ces osetiti do kad ces moci....Mada i to sedenje ce ti smetati kad ti malo odmakne trudnoca,bar ja nisam mogla dugo da sedim..

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Dudu25)
Direktna veza do poruke: 584
   RE: Kada otići na bolovanje???
16.11.2010 9:08:25   
Dudu25
Sad sam pisala post i da saljem izabcuje me user posted image

Pa posto imam u jun termin mislila sam da radim do kraj marta i onda uzivati u aprilu i maju i  da setam jer ce biti sigurno fino vrijeme itd ...

jer vec 8 godina radim ovdje pa nekako jedva sam cekala da ostanem trudna i taman uzmem bolovanje dosta su me gledali i ovdje :)

ali najbitnije je kako cu se ja osecati

hvala Nensice

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 585
   RE: Kada otići na bolovanje???
16.11.2010 9:14:08   
Anoniman
Dudu,ja mislim da treba otići rano. Te kancelarije su uvek zagušljive i neprovetrene. Jedini izvor nekakvog vazduha je klima koja je uglavnom rasadnik bakkterija i virusa pogotovu ako je centralna. To što ne radiš ne mora da znači da treba da miruješ. Šetaj što više i uživaj u svežem vazduhu.

(odgovor članu Nensi*)
  Direktna veza do poruke: 586
   RE: Kada otići na bolovanje???
16.11.2010 9:16:34   
Nensi*
I da,ako ides prevozom na posao (ne znam gde zivis) mozda bi bilo bolje malo ranije zbog virusa koji vladaju...A i ide hladno vreme...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 587
   RE: Kada otići na bolovanje???
16.11.2010 9:18:58   
Dudu25
IZVORNA PORUKA: snek

Dudu,ja mislim da treba otići rano. Te kancelarije su uvek zagušljive i neprovetrene. Jedini izvor nekakvog vazduha je klima koja je uglavnom rasadnik bakkterija i virusa pogotovu ako je centralna. To što ne radiš ne mora da znači da treba da miruješ. Šetaj što više i uživaj u svežem vazduhu.



Da u pravu si, klima je nonstop ukljucena a radnika nas ima vise od 60 u ovom objektu a jos i zima pa prehlade ce biti itd ... a i to je istina sto kazes ako idem ranije na blovanje ne znaci da moram da budem vezana za krevet user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 588
   RE: Kada otići na bolovanje???
16.11.2010 9:23:41   
Dudu25
IZVORNA PORUKA: nensi27

I da,ako ides prevozom na posao (ne znam gde zivis) mozda bi bilo bolje malo ranije zbog virusa koji vladaju...A i ide hladno vreme...



Draga idem sa mm na posao 5min autom nam je daleko posao i snjim se isto vracam...

Znas Nensi milim imam jednu ideju sto se bolovanja tice nego neznam da podielim sa vama pa da cujem vase misljenje :

Znas ono kako nisam mogla skoro da zatrudnim vec 1god i 7-8 mjeseci ne znam tacno, mi smo mislili da ako Bog da da bude sve ok sa bebom i sa mnom, da pokusamo posle 4-5mj da ostanem ponovo trudna ako budem mogla i kad beba napuni 6 mj da pokusamo, pa onda ne bi ja ni malo posla na posao nego ako ostanem trudna ponovo kad beba napuni godinu da im javim da sam trudna i da produzavam bolovanje i onda kad se porodim imam jos godinu

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 589
   RE: Kada otići na bolovanje???
16.11.2010 9:27:01   
Nensi*
To ti nije lose samo ako mislis da mozes da izguras dve trudnoce za tako kratko vreme,a to ces znati kad se porodis user posted image jer veliki je to sok za organizam,mada znam zene koje su tako rodile dvoje dece u kratkom roku pa im nista ne fali user posted image
I moj ti je savet da sto pre odes na bolovanje da maksimalno uzivas u trudnoci,jer to je stvarno lep period,ja sam od treceg meseca bila na bolovanju...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Dudu25)
Direktna veza do poruke: 590
   RE: Kada otići na bolovanje???
16.11.2010 9:43:30   
Dudu25
user posted image user posted image user posted image  zivjelo bolovanje user posted image


neznam sve cemo vidjeti kako ce biti sa ovom trudnocom, ako bude sve ok nastavicemo ako ne budem imala snage ili nesto stopiracemo

idem da raduckam malo cmokkk

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 591
   RE: Kada otići na bolovanje???
4.12.2010 22:02:34   
Barbarica
Drage moje, imam par pitanja :)

-Koliko drzava placa porodiljsko, 100% ili 60%?

-Jel isplate kasne?

-Jel te pare uplacuje drzava preko poslodavac, ili direktno?

-Koliko ranije pre porodjaja mora da se otvori trudnicko... Ili moze par dana pred porodjaj?

(odgovor članu Dudu25)
Direktna veza do poruke: 592
   RE: Kada otići na bolovanje???
3.1.2011 1:26:37   
maja19
Barbarice pred porodiljsko se otvara obavezno 28dana pre termina za podjaj a najranije 45dana.Isplata je 100posto isplacuje te firma u kojoj radis a refundira joj zavod.Da li ce da kasni zavisi od tvoje firme, ako ceka da joj refundiraju onda hoce.Nama firma isplacuje redovno a posle ona potrazuje novac od zdravstva..

(odgovor članu Barbarica)
Direktna veza do poruke: 593
   RE: Kada otići na bolovanje???
3.1.2011 1:38:10   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: maja19

Barbarice pred porodiljsko se otvara obavezno 28dana pre termina za podjaj a najranije 45dana.Isplata je 100posto isplacuje te firma u kojoj radis a refundira joj zavod.Da li ce da kasni zavisi od tvoje firme, ako ceka da joj refundiraju onda hoce.Nama firma isplacuje redovno a posle ona potrazuje novac od zdravstva..


Odmah da znas da poslodavac ne sme da ceka refundaciju,vec MORA da ti isplati platu kad i ostalim radnicima...Ja sam imala taj problem sa mojim poslodavcem i zvala sam inspekciju i ovo su mi oni rekli...Kad sam mu pripretila sa inspekcijom od tad mi plata stize svakog 25-og u mesecu...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu maja19)
Direktna veza do poruke: 594
   RE: Kada otići na bolovanje???
3.1.2011 8:26:16   
maja19
To je onda super...moja prijateljica iz nisa ima bebu vec 4meseca, zaposlena u nekoj beogradskoj firmi i jos uvek nie primila nijednu platu.Bas cu da joj kazem da i ona tako uradi.Hvala na informaciji.

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 595
   RE: Kada otići na bolovanje???
3.1.2011 10:03:17   
mejvis
I meni uvek legne kada i ostalim zaposlenima, a znam da žene baš imaju problema i da im stalno kasne uplate...

(odgovor članu maja19)
Direktna veza do poruke: 596
   RE: Kada otići na bolovanje???
3.1.2011 10:07:11   
Sanjica26 RR
Meni dva meseca nisu nista uplacivalo za trudnicko bolovanje. Da nisam vise puta isla u firmu ne bi to ni odradili. Greska nije bila u rebublickom zavodu. Nisu im slali moja dokumenta.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu mejvis)
Direktna veza do poruke: 597
   RE: Kada otići na bolovanje???
3.1.2011 12:27:33   
maja19
Strasno kakav bezobrazluk a zale se da nam natalitet opada..Zato se u opstini gde ja zivim isplacuje pomic za svako rodjeno dete..za drugo 25000, trece 30000, blizance 50000...pa barem neka pomoc...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 598
   RE: Kada otići na bolovanje???
3.1.2011 12:29:18   
Sanjica26 RR
A, za cetvrto dete ne daju nikakvu pomoc. user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu maja19)
Direktna veza do poruke: 599
   RE: Kada otići na bolovanje???
3.1.2011 14:15:45   
Nensi*
Ja od maja do septembra nisam primila nista,e onda mi je pukao film,i sve se resilo u par reci user posted image

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 600
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  21 22 23 [24] 25   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  21 22 23 [24] 25   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here