|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kada otići na bolovanje???
11.3.2010 13:38:19   
minavb
Da, ali zato sro grad dotira tih 35% po uredbi donetoj prosle godine,Djilas resio da nam pomogne,. Inace po zakonu, i beogradske bi trebale da primaju 65%. 

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 501
   RE: Kada otići na bolovanje???
11.3.2010 13:39:45   
micketta
pa da.
ja na pocetku meseca primim onih 65% a pred kraj mi grad doda jos 35%

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 502
   RE: Kada otići na bolovanje???
11.3.2010 18:51:07   
Dora
Vama grad dotira 35% bolovanje a nama 80% vrtiće. I kome je bolje?user posted image
user posted image

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 503
   RE: Kada otići na bolovanje???
11.3.2010 18:53:57   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Dora

Vama grad dotira 35% bolovanje a nama 80% vrtiće. I kome je bolje?user posted image
user posted image



user posted image

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 504
   RE: Kada otići na bolovanje???
11.3.2010 18:57:43   
minavb
IZVORNA PORUKA: Dora

Vama grad dotira 35% bolovanje a nama 80% vrtiće. I kome je bolje?user posted image
user posted image


Ja nemam predstavu o tome koliko kosta vrtic.user posted image


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 505
   RE: Kada otići na bolovanje???
11.3.2010 19:15:47   
mejvis
Sva bolovanja, uključujući i trudničko se plaćaju 65% osnovne zarade, jedino se bolovanje nastalo usled povrede na radu plaća 100%, to je po zakonu.
Grad Beograd dotira trudnice na bolovanju sa 35% do 100%!
Poslodavac bi teorijski mogao da dotira trudnicu na bolovanju ali ja ne znam ni jedan takav slučaj!
Najkasnije 28 dana pre termina trudnica otvara "porodiljsko odsustvo" i ono traje 3 meseca a nakon toga otvara "odsustvo sa rada radi nege deteta" i ono traje do navršetka godinu dana od početka "porodiljskog odsustva".
Porodiljsko odsustvo i odsustvo sa rada radi nege deteta nisu bolovanja već odsustva u ukupnom trajanju od godinu dana. Naknada tokom ovih odsustva je ista i iznosi prosečnu osnovnu neto zaradu za poslednjih 12 meseci koji predhode mesecu u kome otpočinje porodiljsko odsustvo! NPR Ako trudnica započne porodiljsko odsustvo u martu u prosek joj ulazi perjod mart 2009.- februar 2010. To je po novom zakonu, a ranije se računao samo 1 poslednji mesec, u ovom primeru februar 2010.
Eto, to su proverene informacije.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 506
   RE: Kada otići na bolovanje???
12.3.2010 13:45:50   
Dora
Odobrila mi komisija bolovanje a kad mi istekne treba da dođem sa uputom genekologa da ga zatvore i da otvorim porodiljsko (btw, jel mi oni otvaraju porodiljsko?).
Znam da po uput idem u DZ i po hranarinsku listu. Ali u aprilu. A sad, da li i sad treba da idem u DZ da mi oni još nešto daju, ili je dovoljno i samo to rešenje od komisije?

(odgovor članu mejvis)
Direktna veza do poruke: 507
   RE: Kada otići na bolovanje???
12.3.2010 13:46:59   
Dora
Valjda sam bila jasna...user posted image

user posted image bem ti papirologiju!!!

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 508
   RE: Kada otići na bolovanje???
12.3.2010 13:50:39   
minavb
Sa resenjem od komisije ides u dz da ti lekar to upise u karton, i da ti da doznake da nosis u firmu.  Za porodiljsko ne znam, neki kazu da otvara komisija, neki kazu ginekolog. Pitaj kad budes isla po doznake. I za sledeci mesec moras da uzmes doznake, sve vreme dok si na trudnickom, doznake se nose u firmu. Tako npr. , ako ti otvore porodiljsko 5. aprila, moras da uzmes doznake za tih 5 dana aprila. Posle porodjaja sa otpusnom listom, ides opet u dz po hranarinsku listu pa to, izvod i kopiju zdravstvene, nosis u firmu. Komplikovano!

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 509
   RE: Kada otići na bolovanje???
12.3.2010 13:52:42   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: minavb

Posle porodjaja sa otpusnom listom, ides opet u dz po hranarinsku listu pa to, izvod i kopiju zdravstvene, nosis u firmu. Komplikovano!


Ja ovo nisam radila u prvoj trudnoći. user posted image

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 510
   RE: Kada otići na bolovanje???
12.3.2010 13:56:50   
engimengi
Za porodiljsko ne znam, neki kazu da otvara komisija, neki kazu ginekolog.


Porodiljsko otvara ginekolog,ustvari napiše doznake,pa u firmi oni otvaraju bolovanje,trazili su mi samo listing iz socijalnog,sve uplate za vreme trudnoce!


_____________________________

Mnogo ih volim!!!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 511
   RE: Kada otići na bolovanje???
12.3.2010 13:58:18   
minavb
IZVORNA PORUKA: engimengi

Za porodiljsko ne znam, neki kazu da otvara komisija, neki kazu ginekolog.


Porodiljsko otvara ginekolog,ustvari napiše doznake,pa u firmi oni otvaraju bolovanje,trazili su mi samo listing iz socijalnog,sve uplate za vreme trudnoce!


Ytazili su ti listing iz socijalnog ili ti je socijalno trazilo listing?


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu engimengi)
Direktna veza do poruke: 512
   RE: Kada otići na bolovanje???
12.3.2010 13:58:52   
buhla
IZVORNA PORUKA: minavb

Sa resenjem od komisije ides u dz da ti lekar to upise u karton, i da ti da doznake da nosis u firmu.  Za porodiljsko ne znam, neki kazu da otvara komisija, neki kazu ginekolog. Pitaj kad budes isla po doznake. I za sledeci mesec moras da uzmes doznake, sve vreme dok si na trudnickom, doznake se nose u firmu. Tako npr. , ako ti otvore porodiljsko 5. aprila, moras da uzmes doznake za tih 5 dana aprila. Posle porodjaja sa otpusnom listom, ides opet u dz po hranarinsku listu pa to, izvod i kopiju zdravstvene, nosis u firmu. Komplikovano!

aaaaaaaaaaaaaaaaa? to su opet nesto novo smislili!!!! user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 513
   RE: Kada otići na bolovanje???
12.3.2010 14:00:26   
minavb
Za drzavne firme ovako mora. Ili je to mozda po novom zakonu, ne znam. Nasla sam na netu a i koleginica mi je rekla da se tako radi.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 514
   RE: Kada otići na bolovanje???
12.3.2010 14:01:45   
Dora
Znači, idem danas opet u DZ...user posted image uh, mrzim to! Koje cimanje!!!
Hvala ti Mina. Moraću ovo negde da prepišem i zalepim na vidno mesto da nešto ne propustim da uradim...

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 515
   RE: Kada otići na bolovanje???
12.3.2010 14:04:05   
minavb
Ja sam sebi napisala spisak i upitstva , sta sev treba da radim posle porodjaja i koja su mi dokumenta za sta potrebna. Jedva sam pohvatala sta je sta.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 516
   RE: Kada otići na bolovanje???
12.3.2010 14:25:09   
engimengi
IZVORNA PORUKA: minavb

IZVORNA PORUKA: engimengi

Za porodiljsko ne znam, neki kazu da otvara komisija, neki kazu ginekolog.


Porodiljsko otvara ginekolog,ustvari napiše doznake,pa u firmi oni otvaraju bolovanje,trazili su mi samo listing iz socijalnog,sve uplate za vreme trudnoce!


Ytazili su ti listing iz socijalnog ili ti je socijalno trazilo listing?



Iz moje firme su trazili listing iz socijalnog(drzavna firma)


_____________________________

Mnogo ih volim!!!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 517
   RE: Kada otići na bolovanje???
12.3.2010 14:26:13   
minavb
Da im ti odneses?

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu engimengi)
Direktna veza do poruke: 518
   RE: Kada otići na bolovanje???
25.3.2010 9:37:32   
inataly
Ja sam čula nešto da onaj ko je na minimalac prijavljen ( to je otprilike nekih 16000 hiljada ) da mu se ne može ispod toga isplatiti zarada i kad je na bolovanju, npr preko mesec dana je bolovanje i trebalo bi da dobije 65 % - od zarade, ali ako je minimalac u pitanju da ne može manje od toga da dobije. Da li neko zna nešto u vezi toga?
U aprilu imam kontrolu tako da bih zbog trenutnog stanja u firmi pokusala da trazim od dr da mi ispise bolovanje pa makar nekih 2-3 nedelje - samo da malo psihicki i fizicki odmorim od svih ovih gluposti koje se desavaju na poslu. Ubija me sedenje, a nigde ne mogu da odem.

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 519
   RE: Kada otići na bolovanje???
25.3.2010 9:59:47   
mejvis
Nataly, i ja sam tako čula, da kada je minimalac da se on isplaćuje i u slučaju bolovanja. Idi na bolovanje i duže, ako treba i do kraja (ne vidim koja si nedelja), tebi je psihički odmor sada najbitniji.

(odgovor članu inataly)
Direktna veza do poruke: 520
   RE: Kada otići na bolovanje???
25.3.2010 10:13:48   
Anck Su Nmaun
Posto je menjan zakon ..a ja sam prijavljena 6 meseci .. ovih dana cu da vadim bolovanje... znate li koliko se dobija posle???

(odgovor članu mejvis)
Direktna veza do poruke: 521
   RE: Kada otići na bolovanje???
25.3.2010 11:09:26   
inataly
IZVORNA PORUKA: mejvis

Nataly, i ja sam tako čula, da kada je minimalac da se on isplaćuje i u slučaju bolovanja. Idi na bolovanje i duže, ako treba i do kraja (ne vidim koja si nedelja), tebi je psihički odmor sada najbitniji.


Ja sam 12 nedelja i sutra idemo na ekspertni uz ( sta da ti kazem kad sam rekla gazdama da sam trudna bio je i buduci suprug sa mnom - tada su rekli nije nikakav problem za dan kad mi treba da uzmem za pregled a sada mi pravi problem i kaze mi:" Dobro! Ako moraš! Ja ne mogu da ti zabranim! ... i dogovorićemo se! )....
Koja si ti nedelja, nova sam na forumu pa se još i ne snalazim najbolje user posted image

(odgovor članu mejvis)
Direktna veza do poruke: 522
   RE: Kada otići na bolovanje???
25.3.2010 11:12:40   
inataly
IZVORNA PORUKA: micketta

IZVORNA PORUKA: minavb

IZVORNA PORUKA: ivak

Zato bolje otvaraj na dve nedelje  dve radis ako tako mozes u firmi, u tom slucaju ces imati 100% platu posto se do mesec dana plata nesmanjuje i ide na teret firme.

Svako bolovanje, osim porodiljskog i bolovanja zbog nege deteta, se placa 65% od plate. Samo retke, bas retke privatne firme, svojim radnicima i na bolovanju daju 100%.



cek malo, mina. u beogradu se samo prvi mesec trudnickog placa 65%, ostalo je 100%...


Blago Vama Beogradjankama! user posted image
Ja još nisam bila na bolovanju ( Hvala Bogu sve je u redu ) ali zbog stanja u firmi planiram da idem na bolovanje samo ne znam kako user posted image

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 523
   RE: Kada otići na bolovanje???
25.3.2010 11:16:47   
bebablue

IZVORNA PORUKA: inataly

Ja sam čula nešto da onaj ko je na minimalac prijavljen ( to je otprilike nekih 16000 hiljada ) da mu se ne može ispod toga isplatiti zarada i kad je na bolovanju, npr preko mesec dana je bolovanje i trebalo bi da dobije 65 % - od zarade, ali ako je minimalac u pitanju da ne može manje od toga da dobije. Da li neko zna nešto u vezi toga?
U aprilu imam kontrolu tako da bih zbog trenutnog stanja u firmi pokusala da trazim od dr da mi ispise bolovanje pa makar nekih 2-3 nedelje - samo da malo psihicki i fizicki odmorim od svih ovih gluposti koje se desavaju na poslu. Ubija me sedenje, a nigde ne mogu da odem.



inataly, kada je obracunom tvojih 65% nize od minimalca, firma mora da ti isplati taj zakonski propisan minimum, e sada, koliko se privatnici toga pridrzavaju.....user posted image

(odgovor članu inataly)
Direktna veza do poruke: 524
   RE: Kada otići na bolovanje???
25.3.2010 11:20:28   
mejvis
IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Posto je menjan zakon ..a ja sam prijavljena 6 meseci .. ovih dana cu da vadim bolovanje... znate li koliko se dobija posle???

Anck, ako si prijavljena 6 meseci koji predhode mesecu u kome otvaraš porodiljsko (npr otvaraš u aprilu a prijavljena si od oktobra) trebalo bi da ide ovako: Tih 6 meseci koje si prijavljena uzima se tvoja neto zarada a meseci koji nedostaju do godinu dana uzima se 50% republičkog proseka i tako dobija prosek za godinu dana.
Npr ako je tvoja zarada bila 30.000din a republički prosek je 16.000din obračun bi bio: (30.000*6+16.000*6)/12 meseci=23000din. Ovaj iznos se uvećava za minuli rad koji si primila po poslednjem obračunu.
Koliko sam ja čitala novi zakon trebalo bi da je tako.......

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 525
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here